bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com   

 

 Actualizado con fecha: 09/06/2003 09:27:01

agregar a favoritos

enlaces fotos todo elo debates
comunidad chat teoria  
  

 

 

I Torneig Obert d’Escacs Sant Vicenç de Castellet

Del 5 d’abril al 31 de maig del 2003

Dissabtes de 16 a 21 hores

            RANKING INICIAL                                 


 #       RI COGNOMS              NOM        CLUB            FCE  FEDA 

   1.-    1 MARTINEZ GARCIA      JESUS      CATALONIA       2075 2021 
   2.-    2 CHERTO SERRA         ADOLF      CASTELLET       2060 2044 
   3.-    3 MARTIN TORRAS        CANDID     CASTELLET       2050 1995 
   4.-    4 ROSAS SANCHEZ        MANEL      CASTELLET       2040 2016 
   5.-    5 MORANTE JIMENEZ      ANDREU     SURIA           2020 2015 
   6.-    6 ESPINOSA COLL        JOSEP      CASTELLET       1995 2000 
   7.-    7 MOLINA BARBA         JOSEP      CASTELLET       1990 1899 
   8.-    8 LORENZO DE LA RIVA   LAZARO     ELEFANT         1975    0 
   9.-    9 BEDOYA RIBO          JORDI      ELEFANT         1965    0 
  10.-   10 CLARA RIOLA          ANTONI     CASTELLET       1960 1905 
  11.-   11 RODRIGUEZ BARRIOS    ANTONI     CASTELLET       1950 1917 
  12.-   12 AMBROS VENTURA       FRANCESC   CASTELLET       1900 1845 
  13.-   13 DEL VALLE CIRERA     ADRIAN     CATALONIA       1895    0 
  14.-   14 LOPEZ MARSENYACH     ANTONI     ELEFANT         1850    0 
  15.-   15 MUÑOZ CAROL          JOSEP      CATALONIA       1825    0 
  16.-   16 GUIMERA PONS         RAMON      ELEFANT         1795    0 
  17.-   17 JANE BESORA          RAFEL      CATALONIA       1740    0 
  18.-   18 POYATO PLAZA         DANIEL     SURIA           1735    0 
  19.-   19 CHERTO GIRALT        GUILLEM    CASTELLET       1700    0 
  20.-   20 FARRAS BALLABRIGA    GERARD     ELEFANT         1700    0 
  21.-   21 HERNANDEZ            JAIME      SURIA           1700    0 
  22.-   22 MARTINEZ BELTRÁN     ANGEL      CASTELLET       1700    0  
  23.-   23 PADILLA LOPEZ        ALBERTO    CATALONIA       1700    0 
  24.-   24 SIMON                ABEL       SURIA           1700    0
                            RESULTATS  RONDA  1                              


  1.-   1 MARTINEZ GARCIA, JESU ( 0.0) 1-0  13 DEL VALLE CIRERA, ADR ( 0.0)  
  2.-  14 LOPEZ MARSENYACH, ANT ( 0.0) 0-1   2 CHERTO SERRA, ADOLF   ( 0.0)  
  3.-   3 MARTIN TORRAS, CANDID ( 0.0) 1-0  15 MUÑOZ CAROL, JOSEP    ( 0.0)  
  4.-  16 GUIMERA PONS, RAMON   ( 0.0) 0-1   4 ROSAS SANCHEZ, MANEL  ( 0.0)  
  5.-   5 MORANTE JIMENEZ, ANDR ( 0.0) ½-½  17 JANE BESORA, RAFEL    ( 0.0)  
  6.-  18 POYATO PLAZA, DANIEL  ( 0.0) 1-0   6 ESPINOSA COLL, JOSEP  ( 0.0)  
  7.-   7 MOLINA BARBA, JOSEP   ( 0.0) 1-0  19 CHERTO GIRALT, GUILLE ( 0.0)  
  8.-  20 FARRAS BALLABRIGA, GE ( 0.0) 0-1   8 LORENZO DE LA RIVA, L ( 0.0)  
  9.-   9 BEDOYA RIBO, JORDI    ( 0.0) 1-0  21 HERNANDEZ, JAIME      ( 0.0)  
 10.-  22 MARTINEZ BELTRAN, ANG ( 0.0) 0-1  10 CLARA RIOLA, ANTONI   ( 0.0)  
 11.-  11 RODRIGUEZ BARRIOS, AN ( 0.0) --+  23 PADILLA LOPEZ, ALBERT ( 0.0)  
 12.-  24 SIMON, ABEL           ( 0.0) ½-½  12 AMBROS VENTURA, FRANC ( 0.0)  


RESULTATS RONDA   2


  1.-   8 LORENZO DE LA RIVA, L ( 1.0) 1-0   1 MARTINEZ GARCIA, JESU ( 1.0)  
  2.-   2 CHERTO SERRA, ADOLF   ( 1.0) ½-½   9 BEDOYA RIBO, JORDI    ( 1.0)  
  3.-  10 CLARA RIOLA, ANTONI   ( 1.0) 0-1   3 MARTIN TORRAS, CANDID ( 1.0)  
  4.-   4 ROSAS SANCHEZ, MANEL  ( 1.0) 1-0  18 POYATO PLAZA, DANIEL  ( 1.0)  
  5.-  23 PADILLA LOPEZ, ALBERT ( 1.0) 0-1   7 MOLINA BARBA, JOSEP   ( 1.0)  
  6.-  12 AMBROS VENTURA, FRANC ( 0.5) ½-½   5 MORANTE JIMENEZ, ANDR ( 0.5)  
  7.-  17 JANE BESORA, RAFEL    ( 0.5) 1-0  24 SIMON, ABEL           ( 0.5)  
  8.-   6 ESPINOSA COLL, JOSEP  ( 0.0) 1-0  16 GUIMERA PONS, RAMON   ( 0.0)  
  9.-  19 CHERTO GIRALT, GUILLE ( 0.0) 0-1  11 RODRIGUEZ BARRIOS, AN ( 0.0)  
 10.-  13 DEL VALLE CIRERA, ADR ( 0.0) 1-0  20 FARRAS BALLABRIGA, GE ( 0.0)  
 11.-  21 HERNANDEZ, JAIME      ( 0.0) 0-1  14 LOPEZ MARSENYACH, ANT ( 0.0)  
 12.-  15 MUÑOZ CAROL, JOSEP    ( 0.0) 1-0  22 MARTINEZ BELTRAN, ANG ( 0.0) 



                            RESULTATS RONDA   3                            


  1.-   3 MARTIN TORRAS, CANDID ( 2.0) 0-1   8 LORENZO DE LA RIVA, L ( 2.0)  
  2.-   7 MOLINA BARBA, JOSEP   ( 2.0) ½-½   4 ROSAS SANCHEZ, MANEL  ( 2.0)  
  3.-   9 BEDOYA RIBO, JORDI    ( 1.5) 1-0  17 JANE BESORA, RAFEL    ( 1.5)  
  4.-   1 MARTINEZ GARCIA, JESU ( 1.0) ½-½   2 CHERTO SERRA, ADOLF   ( 1.5)* 
  5.-   5 MORANTE JIMENEZ, ANDR ( 1.0) 1-0  13 DEL VALLE CIRERA, ADR ( 1.0)  
  6.-  14 LOPEZ MARSENYACH, ANT ( 1.0) 0-1   6 ESPINOSA COLL, JOSEP  ( 1.0)  
  7.-  15 MUÑOZ CAROL, JOSEP    ( 1.0) 0-1  10 CLARA RIOLA, ANTONI   ( 1.0)  
  8.-  11 RODRIGUEZ BARRIOS, AN ( 1.0) 1-0  23 PADILLA LOPEZ, ALBERT ( 1.0)  
  9.-  18 POYATO PLAZA, DANIEL  ( 1.0) 0-1  12 AMBROS VENTURA, FRANC ( 1.0)  
 10.-  24 SIMON, ABEL           ( 0.5) ½-½  19 CHERTO GIRALT, GUILLE ( 0.0)* 
 11.-  16 GUIMERA PONS, RAMON   ( 0.0) +--  21 HERNANDEZ, JAIME      ( 0.0)  
 12.-  20 FARRAS BALLABRIGA, GE ( 0.0) --+  22 MARTINEZ BELTRAN, ANG ( 0.0)  
                            RESULTATS RONDA   4                            

  1.-   8 LORENZO DE LA RIVA, L ( 3.0) 1-0   7 MOLINA BARBA, JOSEP   ( 2.5)* 
  2.-   4 ROSAS SANCHEZ, MANEL  ( 2.5) 1-0   9 BEDOYA RIBO, JORDI    ( 2.5)  
  3.-   2 CHERTO SERRA, ADOLF   ( 2.0) 1-0  11 RODRIGUEZ BARRIOS, AN ( 2.0)  
  4.-   6 ESPINOSA COLL, JOSEP  ( 2.0) 1-0   3 MARTIN TORRAS, CANDID ( 2.0)  
  5.-  10 CLARA RIOLA, ANTONI   ( 2.0) 0-1   5 MORANTE JIMENEZ, ANDR ( 2.0)  
  6.-  12 AMBROS VENTURA, FRANC ( 2.0) 0-1   1 MARTINEZ GARCIA, JESU ( 1.5)* 
  7.-  17 JANE BESORA, RAFEL    ( 1.5) 1-0  14 LOPEZ MARSENYACH, ANT ( 1.0)* 
  8.-  13 DEL VALLE CIRERA, ADR ( 1.0) ½-½  18 POYATO PLAZA, DANIEL  ( 1.0)  
  9.-  16 GUIMERA PONS, RAMON   ( 1.0) 0-1  15 MUÑOZ CAROL, JOSEP    ( 1.0)  
 10.-  22 MARTINEZ BELTRAN, ANG ( 1.0) 0-1  24 SIMON, ABEL           ( 1.0)  
 11.-  19 CHERTO GIRALT, GUILLE ( 0.5) 0-1  21 HERNANDEZ, JAIME      ( 0.0)* 
 12.-  20 FARRAS BALLABRIGA, GE ( 0.0) +-   D E S C A N S A                *

      23 PADILLA, ALBERTO    -    NO EMPARELLAT


RESULTATS RONDA   5                            

  1.-   4 ROSAS SANCHEZ, MANEL  ( 3.5) 0-1   8 LORENZO DE LA RIVA, L ( 4.0)* 
  2.-   5 MORANTE JIMENEZ, ANDR ( 3.0) 0-1   2 CHERTO SERRA, ADOLF   ( 3.0)  
  3.-   9 BEDOYA RIBO, JORDI    ( 2.5) 1-0   6 ESPINOSA COLL, JOSEP  ( 3.0)* 
  4.-   1 MARTINEZ GARCIA, JESU ( 2.5) 1-0  17 JANE BESORA, RAFEL    ( 2.5)  
  5.-   7 MOLINA BARBA, JOSEP   ( 2.5) 0-1  10 CLARA RIOLA, ANTONI   ( 2.0)* 
  6.-   3 MARTIN TORRAS, CANDID ( 2.0) ½-½  12 AMBROS VENTURA, FRANC ( 2.0)  
  7.-  11 RODRIGUEZ BARRIOS, AN ( 2.0) +--  24 SIMON, ABEL           ( 2.0)  
  8.-  15 MUÑOZ CAROL, JOSEP    ( 2.0) 1-0  13 DEL VALLE CIRERA, ADR ( 1.5)* 
  9.-  18 POYATO PLAZA, DANIEL  ( 1.5) 1-0  16 GUIMERA PONS, RAMON   ( 1.0)* 
 10.-  20 FARRAS BALLABRIGA, GE ( 1.0) 1-0  22 MARTINEZ BELTRAN, ANG ( 1.0)  
 11.-  21 HERNANDEZ, JAIME      ( 1.0) 0-1  23 PADILLA LOPEZ, ALBERT ( 1.0)  
 12.-  14 LOPEZ MARSENYACH, ANT ( 1.0) 1-0  19 CHERTO GIRALT, GUILLE ( 0.5)* 





 
                            RESULTATS RONDA   6                            

  1.-   8 LORENZO DE LA RIVA, L ( 5.0) 1-0   2 CHERTO SERRA, ADOLF   ( 4.0)* 
  2.-   1 MARTINEZ GARCIA, JESU ( 3.5) 1-0   4 ROSAS SANCHEZ, MANEL  ( 3.5)  
  3.-  11 RODRIGUEZ BARRIOS, AN ( 3.0) 0-1   9 BEDOYA RIBO, JORDI    ( 3.5)* 
  4.-   5 MORANTE JIMENEZ, ANDR ( 3.0) 1-0  15 MUÑOZ CAROL, JOSEP    ( 3.0)  
  5.-   6 ESPINOSA COLL, JOSEP  ( 3.0) 0-1  10 CLARA RIOLA, ANTONI   ( 3.0)  
  6.-  12 AMBROS VENTURA, FRANC ( 2.5) 0-1   7 MOLINA BARBA, JOSEP   ( 2.5)  
  7.-  17 JANE BESORA, RAFEL    ( 2.5) 0-1  18 POYATO PLAZA, DANIEL  ( 2.5)  
  8.-  23 PADILLA LOPEZ, ALBERT ( 2.0) 0-1   3 MARTIN TORRAS, CANDID ( 2.5)* 
  9.-  14 LOPEZ MARSENYACH, ANT ( 2.0) ½-½  20 FARRAS BALLABRIGA, GE ( 2.0)  
 10.-  13 DEL VALLE CIRERA, ADR ( 1.5) 1-0  24 SIMON, ABEL           ( 2.0)* 
 11.-  16 GUIMERA PONS, RAMON   ( 1.0) +--  21 HERNANDEZ, JAIME      ( 1.0)  
 12.-  19 CHERTO GIRALT, GUILLE ( 0.5) ½-½  22 MARTINEZ BELTRAN, ANG ( 1.0)* 

	ELIMINAT : Nº 21  Jaime Hernandez per dues incompareixences



RESULTATS RONDA   7                            

  1.-   9 BEDOYA RIBO, JORDI    ( 4.5) ½-½   8 LORENZO DE LA RIVA, L ( 6.0)* 
  2.-  10 CLARA RIOLA, ANTONI   ( 4.0) 0-1   1 MARTINEZ GARCIA, JESU ( 4.5)* 
  3.-   2 CHERTO SERRA, ADOLF   ( 4.0) 1-0   7 MOLINA BARBA, JOSEP   ( 3.5)* 
  4.-  18 POYATO PLAZA, DANIEL  ( 3.5) 0-1   5 MORANTE JIMENEZ, ANDR ( 4.0)* 
  5.-   3 MARTIN TORRAS, CANDID ( 3.5) ½-½   4 ROSAS SANCHEZ, MANEL  ( 3.5)  
  6.-  15 MUÑOZ CAROL, JOSEP    ( 3.0) 0-1   6 ESPINOSA COLL, JOSEP  ( 3.0)  
  7.-  20 FARRAS BALLABRIGA, GE ( 2.5) ½-½  11 RODRIGUEZ BARRIOS, AN ( 3.0)* 
  8.-  12 AMBROS VENTURA, FRANC ( 2.5) ½-½  14 LOPEZ MARSENYACH, ANT ( 2.5)  
  9.-  17 JANE BESORA, RAFEL    ( 2.5) ½-½  13 DEL VALLE CIRERA, ADR ( 2.5)  
 10.-  24 SIMON, ABEL           ( 2.0) 0-1  23 PADILLA LOPEZ, ALBERT ( 2.0)  
 11.-  22 MARTINEZ BELTRAN, ANG ( 1.5) 0-1  16 GUIMERA PONS, RAMON   ( 2.0)* 
 12.-  19 CHERTO GIRALT, GUILLE ( 1.0) +-   D E S C A N S A                * 


1 LORENZO DE LA RIVA, Lazaro (8) [6.5]    1:0    MORANTE JIMENEZ, Andreu (5)    [5]  
 2 MARTINEZ GARCIA, Jesus (1)     [5.5]   .5:.5   BEDOYA RIBO, Jordi (9)         [5]  
 3 CHERTO SERRA, Adolf (2)        [5]      1:0    MARTIN TORRAS, Candid (3)      [4]  
 4 ROSAS SANCHEZ, Manel (4)       [4]      1:0    ESPINOSA COLL, Josep (6)       [4]  
 5 CLARA RIOLA, Antoni (10)       [4]     .5:.5   POYATO PLAZA, Daniel (18)      [3.5]
 6 MOLINA BARBA, Josep (7)        [3.5]    1:0    RODRIGUEZ BARRIOS, Antoni (11) [3.5]
 7 GUIMERA PONS, Ramon (16)       [3]     .5:.5   FARRAS BALLABRIGA, Gerard (20) [3]  
 8 PADILLA LOPEZ, Alberto (23)    [3]      1:0    AMBROS VENTURA, Francesc (12)  [3]  
 9 MUÑOZ CAROL, Josep (15)        [3]      0:1    JANE BESORA, Rafel (17)        [3]  
10 DEL VALLE CIRERA, Adrian (13)  [3]      1:0    CHERTO GIRALT, Guillem (19)    [2]  
11 MARTINEZ BELTRAN, Angel (22)   [1.5]    0:1    LOPEZ MARSENYACH, Antoni (14)  [3]  
12 SIMON, Abel (24)               [2]      1:0    BYE                                 

Standings
Place Name                           Feder Rtg  Loc  Score Progr. M-Buch.

  1   LORENZO DE LA RIVA, Lazaro (8) SOL   1975      7.5     35.0    36.0
 2-3  CHERTO SERRA, Adolf (2)        SVC   2060 2044 6       26.5    36.5
      MARTINEZ GARCIA, Jesus (1)     CTN   2075 2021 6       25.5    36.5
  4   BEDOYA RIBO, Jordi (9)         SOL   1965      5.5     26.0    36.0
 5-6  ROSAS SANCHEZ, Manel (4)       SVC   2040 2016 5       25.0    35.5
      MORANTE JIMENEZ, Andreu (5)    SUR   2020 2015 5       23.5    33.0
 7-8  MOLINA BARBA, Josep (7)        SVC   1990 1899 4.5     22.0    33.5
      CLARA RIOLA, Antoni (10)       SVC   1960 1905 4.5     21.5    30.5
9-15  MARTIN TORRAS, Candid (3)      SVC   2050 1995 4       21.0    34.0
      ESPINOSA COLL, Josep (6)       SVC   1995 2000 4       20.0    30.0
      JANE BESORA, Rafel (17)        CTN   1740      4       18.0    31.5
      POYATO PLAZA, Daniel (18)      SUR   1735      4       18.0    29.5
      PADILLA LOPEZ, Alberto (23)    CTN   1700      4       15.0    25.5
      DEL VALLE CIRERA, Adrian (13)  CTN   1895      4       14.5    28.5
      LOPEZ MARSENYACH, Antoni (14)  SOL   1850      4       14.5    25.0
16-18 RODRIGUEZ BARRIOS, Antoni (11) SVC   1950 1917 3.5     18.0    30.5
      FARRAS BALLABRIGA, Gerard (20) SOL   1700      3.5     12.0    26.5
      GUIMERA PONS, Ramon (16)       SOL   1795      3.5     11.5    25.5
19-21 AMBROS VENTURA, Francesc (12)  SVC   1900 1845 3       16.5    31.5
      MUÑOZ CAROL, Josep (15)        CTN   1825      3       16.0    28.0
      SIMON, Abel (24)               SUR   1700      3       13.0    24.0
 22   CHERTO GIRALT, Guillem (19)    SVC   1700      2        6.5    26.0
 23   MARTINEZ BELTRAN, Angel (22)   SVC   1700      1.5      7.5    24.0
 24   HERNANDEZ, Jaime (21)          SUR   1700      1        3.0    18.5

Cross Table
No  Name                       Feder Rtg  Total  1    2    3    4    5    6    7    8  

1.  MARTINEZ GARCIA, Jesus     CTN   2075 6     13:V  8:D  2:T 12:V 17:V  4:V 10:V  9:T
2.  CHERTO SERRA, Adolf        SVC   2060 6     14:V  9:T  1:T 11:V  5:V  8:D  7:V  3:V
3.  MARTIN TORRAS, Candid      SVC   2050 4     15:V 10:V  8:D  6:D 12:T 23:V  4:T  2:D
4.  ROSAS SANCHEZ, Manel       SVC   2040 5     16:V 18:V  7:T  9:V  8:D  1:D  3:T  6:V
5.  MORANTE JIMENEZ, Andreu    SUR   2020 5     17:T 12:T 13:V 10:V  2:D 15:V 18:V  8:D
6.  ESPINOSA COLL, Josep       SVC   1995 4     18:D 16:V 14:V  3:V  9:D 10:D 15:V  4:D
7.  MOLINA BARBA, Josep        SVC   1990 4.5   19:V 23:V  4:T  8:D 10:D 12:V  2:D 11:V
8.  LORENZO DE LA RIVA, Lazaro SOL   1975 7.5   20:V  1:V  3:V  7:V  4:V  2:V  9:T  5:V
9.  BEDOYA RIBO, Jordi         SOL   1965 5.5   21:V  2:T 17:V  4:D  6:V 11:V  8:T  1:T
10. CLARA RIOLA, Antoni        SVC   1960 4.5   22:V  3:D 15:V  5:D  7:V  6:V  1:D 18:T
11. RODRIGUEZ BARRIOS, Antoni  SVC   1950 3.5   23:- 19:V 23:V  2:D 24:+  9:D 20:T  7:D
12. AMBROS VENTURA, Francesc   SVC   1900 3     24:T  5:T 18:V  1:D  3:T  7:D 14:T 23:D
13. DEL VALLE CIRERA, Adrian   CTN   1895 4      1:D 20:V  5:D 18:T 15:D 24:V 17:T 19:V
14. LOPEZ MARSENYACH, Antoni   SOL   1850 4      2:D 21:V  6:D 17:D 19:V 20:T 12:T 22:V
15. MUÑOZ CAROL, Josep         CTN   1825 3      3:D 22:V 10:D 16:V 13:V  5:D  6:D 17:D
16. GUIMERA PONS, Ramon        SOL   1795 3.5    4:D  6:D 21:+ 15:D 18:D 21:+ 22:V 20:T
17. JANE BESORA, Rafel         CTN   1740 4      5:T 24:V  9:D 14:V  1:D 18:D 13:T 15:V
18. POYATO PLAZA, Daniel       SUR   1735 4      6:V  4:D 12:D 13:T 16:V 17:V  5:D 10:T
19. CHERTO GIRALT, Guillem     SVC   1700 2      7:D 11:D 24:T 21:D 14:D 22:T   :V 13:D
20. FARRAS BALLABRIGA, Gerard  SOL   1700 3.5    8:D 13:D 22:-   :V 22:V 14:T 11:T 16:T
21. HERNANDEZ, Jaime           SUR   1700 1      9:D 14:D 16:- 19:V 23:D 16:-   :    : 
22. MARTINEZ BELTRAN, Angel    SVC   1700 1.5   10:D 15:D 20:+ 24:D 20:D 19:T 16:D 14:D
23. PADILLA LOPEZ, Alberto     CTN   1700 4     11:+  7:D 11:D   :D 21:V  3:D 24:V 12:V
24. SIMON, Abel                SUR   1700 3     12:T 17:D 19:T 22:V 11:- 13:D 23:D   :V


        

Bases del torneig

1. Hi podran participar tots els jugadors amb llicencia actualizada de la Federació Catalana d’Escacs.

2. El torneig es jugarà pel sistema suïs a 8 rondes.

3. El torneig començarà el dissabte 5 d’abril a les 16 hores, i continuarà els dissabtes 12 i 26 d’abril, 3, 10, 17, 24 i 31 de maig.

4. El ritme de joc serà de 30 jugades en una hora i mitja, i una hora més per jugador finalitzant a caiguda de bandera.

5. El local de joc serà: Zona Esportiva Municipal. C/. Barcelona s/n ( al cos tat de les pistes de tenis).

6. El torneig serà vàlid per ELO de la FEDA i de la FCE.

7. Seran eliminats els jugadors que no es presentin a la primera ronda o dues posteriors, encara que no siguin consecutives.

8. Els empats en la classificació final es resoldran de la manera següent: Al final del torneig, es farà un sorteig per definir l’ordre dels tres desempats que prèviament seràn elegits durant la segona ronda per tots els jugadors.

9. Els drets d’inscripció seran 20 euros, que hauran de fer-se efectius el dia 5 d’abril abans de començar la 1ª ronda.

10. La inscripció es podrà fer telefonicament del 15 de març al 3 d’abril als següents números: 938334419 Sr. Josep Espinosa 938330957 Sr. Antoni Clarà E-mail: joseespi@telefonica.net

11. El torneig es regirà pel reglament de la FIDE, i les bases pròpies d’aquest torneig.

12. Les reclamacións seran resoltes per l’arbitre del torneig Sr. Valerio De la Cruz.

13. Durant la primera ronda, tots els jugadors elegiràn un comitè d’apel.lació format per tres jugadors titulars i tres reserves.

14. Premis i Trofeus:

1r. Classificat 250 euros i trofeu

2n. Classificat 125 euros i trofeu

3r. Classificat 80 euros i trofeu

4t. Classificat 40 euros i trofeu

1r. Class. d’ELO 2000 a 2100 trofeu

1r. Class. d’ELO 1900 a 1995 trofeu

1r. Class. d’ELO 1800 a 1895 trofeu

1r. Class. d’ELO 1700 a 1795 trofeu

1r. Class. local trofeu

15. Els premis es lliurarán per rigurós ordre de classificació, i no serán acumul atius.

16. La participació en el torneig suposa la total acceptació de les bases.

 

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com