bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com   

 

 Actualizado con fecha: 06/07/2003 22:02:54

agregar a favoritos

enlaces fotos todo elo debates
comunidad chat teoria  
  

 

 

 

 


                     

I TORNEIG OBERT D’ESCACS ACTIUS

“VILA DE SANTA COLOMA DE QUERALT”

5 i 6 DE JULIOL DE 2003 

Els dies 5 i 6 de Juliol s'ha celebrat a la tarragonina població de Santa Coloma de Queralt el "I Torneig obert d'escacs Actius Vila de Santa Coloma de Queralt", on per primera vegada s'organitzava un open d'aquestes característiques. Tot i la coincidència amb altres tornejos de més veterania i importància, l'associació d'escacs de Santa Coloma de Queralt va decidir tirar endavant aquest projecte amb el fi de crear un torneig obert a tots els escaquistes amb ganes de jugar i passar una bona estona amb nosaltres, i el resultat ha estat excel•lent. 77 participants, entre ells un mestre Feda i 7 mestres catalans es van donar cita el Dissabte a la tarda al local de l'Estrella per tal d’inaugurar el debut de Santa Coloma de Queralt en aquest tipus de competicions. El sistema d'escacs actius (25 minuts per jugador) va permetre que es realitzessin 4 rondes dissabte i les 4 restants diumenge, creant un ambient d'amiguisme i de "bon rotllo" entre tots els participants, sense cap excepció. Referent a les classificacions, el primer campió de l'open de Santa Coloma de Queralt és Carlos Ferron Garcia de Cerdanyola del Vallés, amb 7 punts, acabant a la última ronda amb mig punt d'avantatge sobre els seus principals perseguidors,el també jugador del Cerdanyola Josep Padreny Gutiérrez, segon classificat, el jugador Peruà Javier Longa Yauca, tercer classificat, i el LLeidetà Josep Codina Garcia.

Quadre d'honor:
Campió:Carlos Ferron Garcia (Cerdanyola del Vallés)
Sots Campió: Josep Padreny Gutiérrez (Cerdanyola del Vallés)
Tercer Classificat: Javier Longa Yauca (Perú)

Millor jugador local: Miquel Serradell (Santa Coloma de Queralt)
Millor Veterà: Maurice Perraut(Piera)
Millor fèmina: Clara Orriols (Peona i peó)
Tram Elo català 2000-1905 : Antonio Cots (Tàrrega)
Tram Elo català 1805-1900 : Salvador LLacuna (Santa Coloma de Queralt)
Tram Elo català 1700-1800 : Roger Farré (Santa Coloma de Queralt)
Millor SUB 16: Raül Hernàndez (Santa Coloma de Queralt)
Millor SUB 14: Marc Balcells (Tàrrega)
Millor SUB 12: Francesc Millaret(BCN-Vulcà)
Millor SUB 10: Oriol Francés(LLeida)

 

Finalment un cop més donar les gràcies a tots els participants i col•laboradors que han fet possible aquest torneig. Moltíssimes gràcies a tots i fins la pròxima. Salvador Barrot Farré Associació d'escacs Santa Coloma de Queralt.

  1   Ferrón Garcia, Carles (4)          MF    2375 Cerdanyola           7        39.5  43.5   35.0
  2   Padreny Gutiérrez, Josep (6)       MC    2310 Cerdanyola           6.5      40.5  44.5   32.5
  3   Longa Yauca, Javier (2)                       Perú                 6.5      38.5  42.5   29.0
  4   Codina Garcia, Josep (10)          MC    2285 Lleida               6.5      37.5  40.5   31.5
  5   Iglesias Romero, Jorge (1)         MC    2430 Sant Boi             6        40.0  44.0   29.0
  6   Garcia Benavides, Omar (72)                   Perú                 6        38.5  43.0   29.0
  7   Campos Olaya, Israel (11)                2220 Tàrrega              6        35.5  38.5   27.0
  8   Montell Lorenzo, Joan Carles (3)   MC    2345 Reus Deportiu        6        34.5  38.0   27.0
  9   Gomez Benitez, David (14)                2170 Montornès del Vallès 6        34.0  37.0   27.0
 10   Bruned Segura, Mario (13)                2260 Lleida               5.5      40.0  44.0   30.0
 11   Rodon Balcells, Jaume (16)               2030 Arbeca               5.5      34.5  38.0   26.0
 12   Tresents Pla, Lluis (19)                 2255 Guissona             5.5      33.0  36.5   22.0
 13   Mateu Cama, Jordi (5)                    2190 Jake                 5        37.0  40.5   26.0
 14   Gallardo Retortillo, Enrique (15)        2159 Lleida               5        36.5  40.0   27.0
 15   Sanuy Moncasi, Albert (21)               2100 Benavent             5        35.5  39.0   25.0
 16   Rodriguez Sanchez, Jorge (27)            2025 Montbui              5        34.0  35.0   21.5
 17   Brunet Martinez, Josep (20)              2235 Igualada             5        33.0  36.0   22.5
 18   Jimenez Martinez, Xavier (26)            2030 Jake                 5        31.5  33.5   24.0
 19   Cots Valls, Antonio (32)                 1965 Tàrrega              5        30.5  33.5   20.0
 20   Serradell Gallart, Miquel (29)           2000 A.E.Sta. Coloma      5        30.0  33.0   22.0
 21   Balcells Soriguera, Marc (31)      S14   1965 Tàrrega              5        29.5  31.5   21.0
 22   Vila Izquierdo, Robert (8)         MC    2270 Molí Nou             4.5      38.5  42.5   24.5
 23   Orriols Miro, Clara (18)                 2150 Peona i Peó          4.5      34.5  37.5   23.0
 24   Montoliu Daroca, Imma (37)               1920 Vallfogona           4.5      32.5  33.5   22.5
 25   Esteve Batet, Josep (33)                 1960 Capablanca           4.5      31.5  34.5   22.0
 26   Pino Muñoz, Francisca (34)               1955 Reus Ploms           4.5      30.0  31.5   19.5
 27   Amatller Claraso, Jordi (36)             1925 A.E. Sta. Coloma     4.5      29.0  32.0   20.5
 28   Pau Giralda, Olga (35)                   1940 Sant Boi             4.5      28.0  30.5   16.5
 29   Perraut Bessat, Maurice (25)       GG    2040 Piera                4.5      28.0  30.0   20.0
 30   Verdes Nadal, Ramon (22)                 2095 Tàrrega              4        36.5  39.0   22.0
 31   Parramon Guillaumet, Jaime (12)          2030 Vallfogona           4        34.5  38.5   22.5
 32   Llacuna Cufi, Salvador (46)        S16   1860 A.E. Sta. Coloma     4        32.5  35.5   21.0
 33   Barrot Farre, Salvador (44)              1860 A.E.Sta. Coloma      4        31.5  34.0   17.5
 34   Gonzalez Brinque, Ricard (23)            2085 Pardinyes            4        31.0  32.0   18.0
 35   Farre Joval, Enrique (41)                1890 Vallfogona           4        30.5  33.5   17.0
 36   Rosell Mendez, Vicenç (42)               1885 A.E Sta. Coloma      4        30.5  33.0   16.0
 37   Tarrago Garcia, Marc (43)          S14   1865 Tàrrega              4        29.5  30.5   17.0
 38   Sola Cortada, Iris (38)                  1920 Benavent             4        28.5  30.5   20.0
 39   Mora Amella, Juan (30)             GG    1990 Lleida               4        28.5  30.5   19.0
 40   Farre Dalmau, Roger (54)           S14   1745 A.E. Sta. Coloma     4        27.5  28.5   17.0
 41   Hernandez Guerrero, Andreu (45)          1860 A.E. Sta. Coloma     4        27.0  28.0   17.0
 42   Millaret Lores, Francesc (55)      S12   1745 BCN-Vulcà            4        26.5  27.5   14.0
 43   Hernandez Moncusi, Raul (51)       S16   1805 A.E. Sta. Coloma     4        25.0  26.0   14.0
 44   Delgado Martinez, Joan Antoni (39)       1915 Espluga de Francolí  3.5      32.0  34.5   20.0
 45   Frances Cuscullola, Oriol (70)     S10   1700 Lleida               3.5      29.5  32.5   17.0
 46   Ingles Boirach, Jaime (40)         GG    1915 Arbeca               3.5      29.0  31.0   18.0
 47   Esplugas Esteve, Vicenç (47)       S12   1850 A.E. Sta. Coloma     3.5      29.0  31.0   15.5
 48   Pique Guasch, Sergi (59)           S14   1735 A.E. Sta. Coloma     3.5      26.0  27.0   13.0
 49   Pique Corbella, Ramon (56)               1745 A.E. Sta. Coloma     3.5      23.0  25.0   11.0
 50   Miralles Borras, Lluis (61)        GG    1725 Piera                3.5      23.0  24.0   12.5
 51   Cosialls Baz, Daniel (69)          S12   1700 Lleida               3.5      20.0  21.0   11.0
 52   Sola Masia, Arcadi (52)                  1775 Benavent             3        31.0  32.5   16.0
 53   Casals Rovira, Oriol (49)          S14   1815 Piera                3        30.0  32.0   14.0
 54   Casas Perez, Gregori (68)                1700 A. E. Sta. Coloma    3        28.0  31.0   13.0
 55   Bonillo Jimenez, Julio (24)              2040 Vallfogona           3        26.0  28.5   16.0
 56   Solà Sendra, Jaume (48)                  1845 A.E. Sta. Coloma     3        26.0  28.5   11.0
 57   Gasso Chumillas, Jordi (73)              1700 A.E. Sta. Coloma     3        26.0  28.0   13.0
 58   Baldrich Gimenez, Edgar (64)       S12   1710 A.E. Sta. Coloma     3        26.0  27.0   11.0
 59   Tallo Dominguez, Imar (53)         S10   1775 Igualada             3        24.0  26.0   11.0
 60   Baldrich Gimenez, Eduard (60)      S10   1725 Espluga de Francoli  3        24.0  25.5   10.0
 61   Vilalta Sanchez, Eduard (66)       S10   1705 Espluga de Francoli  3        22.5  23.5    8.0
 62   Tallo Dominguez, Kirian (57)       S12   1745 Igualada             2.5      24.5  26.5   12.0
 63   Nicolas Vidal, Nuria (76)          S16   1700 A.E. Sta. Coloma     2.5      22.5  23.5   11.5
 64   Llorach Gracia, Tomas (62)               1720 Reus Ploms           2.5      22.0  23.0    9.5
 65   Vila Cairo, Cristina (58)          S12   1740 A.E. Sta. Coloma     2        26.0  27.5    8.5
 66   Vilimelis, Pau (77)                S14   1700 Lleida               2        24.5  27.5   11.0
 67   Blanco, Alvaro (67)                S12   1700 Lleida               2        22.5  23.5    5.0
 68   Mensa Mullerat, Isaac (75)         S10   1700 A.E. Sta. Coloma     2        20.0  21.0    6.0
 69   Franquesa Cortes, Ramon (71)       S10   1700 A.E.Sta. Coloma      1.5      21.0  22.0    7.0
 70   Verges Albareda, Marc (65)         S10   1705 A.E. Sta. Coloma     1        23.0  24.0    3.0
 71   Duch Llorach, Pol (63)             S10   1715 A.E. Sta. Coloma     1        23.0  24.0    1.0
 72   Llorens Duch, Pere Lluis (74)            1700 A.E. Sta. Coloma     1        22.0  24.0    5.0
 73   Oussama, Omar (7)                  MC    2295 Lleida               0         0.0   0.0    0.0
      Martínez López, Ivan (9)           MC    2295 Pardinyes            0         0.0   0.0    0.0
      Bestard Borras, Miquel (17)              2190 BCN-Vulcà            0         0.0   0.0    0.0
      Cajucom Velasco, Celesti (28)            2000 Montbui              0         0.0   0.0    0.0
      Clariso Sabanes, Roiger (50)             1815 Vallfogona           0         0.0   0.0    0.0

                                                             

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com