bájate el explorer 6 de la pāgina www.microsoft.com   

 

 Actualizado con fecha: 23/11/2003 19:03:52

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

XXI OPEN DE LA CATALUNYA CENTRAL

ANTIC B.A.B.  

Grupo A

1.  BARON ISANTA, Josep MĒ      ESP   2355 2303 Catalonia
2.  HERREROS FERNANDEZ, Miguel  ESP   2335 2270 Catalonia
3.  VILLA IZQUIERDO, Roberto    ESP   2270 2183 Moli Nou 
4.  CREUS SOLA, Andreu          ESP   2180      Calaf    
5.  BASAS GAMAZO, Josep         ESP   2176 2041 Catalonia
6.  MENAC COMAS, Joan Ramon     ESP   2175 2112 Catalonia
7.  GARRIGA BIOSCA, Francesc    ESP   2150 2122 Catalonia
8.  MASACHS VENDRELL, Francesc  ESP   2135 2006 Catalonia
9.  GRAU FERRER, Carles         ESP   2075 2182 Catalonia
10. SOLER CASACUBERTA, Salvador ESP   2070 2123 Catalonia
11. VILA SEUBA, Joan Carles     ESP   2050      Catalonia
12. ARMENGOL MORTE, David       ESP   2046      Catalonia
13. MARTINEZ GARCIA, Jesus      ESP   2045      Catalonia
14. TORNE PLANELL, Jordi        ESP   2020      Calaf    
15. BASAS JAUMEANDREU, Josep    ESP   1975 1990 Catalonia
16. GIMENEZ JIMENEZ, Jose       ESP   1960      Santpedor

 

  Grup B

  Ranking Inicial

1.  FERNANDEZ MARTIN, Javier  12631   1950 SALLENT   
2.  ESTER CUBINSA, Antoni     3482    1940 BERGA     
3.  PAU GIRALDA, Olga         11781   1940 SANT BOI  
4.  FERRER FARGAS, Jordi      11223   1915 MOIA      
5.  RIERA MONTAŅO, Ramon      14599   1910 CATALONIA 
6.  CREUS URO, Ernest         8086    1895 CATALONIA 
7.  MARTINEZ SANTOS, Ignacio  7837    1890 SALLENT   
8.  CAPELL GUIX, Santiago     11774   1885 SANTPEDOR 
9.  DEL VALLE CIRERA, Adria   15281   1880 CATALONIA 
10. PRAT GALCERAN, Domingo    8984    1875 SANTPEDOR 
11. JIMENEZ SANCHEZ, Juan     12651   1870 TORRENEGRA
12. PADILLA LOPEZ, Alberto    16445   1850 CATALONIA 
13. JANE BESORA, Rafel        15287   1840 CATALONIA 
14. FRANCH BESA, Juliā        8351    1835 SANTPEDOR 
15. MOLINS MOLINA, Josep      5793    1830 SANTPEDOR 
16. PIŅERO CASOLIBA, Lluis    12209   1830 SANTPEDOR 
17. CLOTET SOLER, Mariā       15290   1820 CATALONIA 
18. ESCOT RITART, Ricard      13620   1805 SANT JOAN 
19. MUŅOZ CAROL, Josep        15285   1805 CATALONIA 
20. MARQUEZ MONTERO, Mario    11371   1800 VILOMARA  
21. MASSANA SOLE, Lluis       14918   1790 L'ELEFANT 
22. CREUS GIRABALT, Josep MĒ  10851   1785 CATALONIA 
23. GUIMERA PONS, Ramon       14920   1785 L'ELEFANT 
24. TALLO DOMINGUEZ, Imar     15968   1775 IGUALADA  
25. BASCOMTA MASSANES, Marc   10402   1765 SANTPEDOR 
26. BESORA ARTOLAT, Josep     15662   1765 CATALONIA 
27. JANE BESORA, Esteve       15286   1765 CATALONIA 
28. ALONSO SANCHEZ, Agustin   16506   1750 SALLENT   
29. TALLO DOMINGUEZ, Kirian   15967   1745 IGUALADA  
30. CASTELLS ALOY, Jordi      15802   1725 CATALONIA 
31. LOPEZ HIDALGO, Enric      16516   1720 SANT JOAN 
32. XANDRI ROSELL, Miquel     13481   1720 SANTPEDOR 
33. FARRAS BALLABRIGA, Gerard 16036   1715 L'ELEFANT 
34. JANE BESORA, Jaume        15288   1715 CATALONIA 
35. RECASENS FERNANDEZ, Oriol 16523   1715 SANT JOAN 
36. LOPEZ BAUTISTA, Ferran    14729   1710 SANT JOAN 
37. CABRERA, Jonathan                 1700 CATALONIA 
38. CODINA CASALS, Joan       15248   1700 L'ESTANY  
39. CORREDOR, Ignasi                  1700 CATALONIA 
40. FAKHRI, Joel              16451   1700 CATALONIA 
41. GARCIA VIDAL, Aran        16452   1700 CATALONIA 
42. PADILLA, Gabriel                  1700 CATALONIA 

Ronda 1
Grupo A
 1 BARON ISANTA, Josep MĒ (1)       [0]      1:0    GRAU FERRER, Carles (9)        [0]  
 2 SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) [0]      +:-    HERREROS FERNANDEZ, Miguel (2) [0]  
 3 VILLA IZQUIERDO, Roberto (3)     [0]      1:0    VILA SEUBA, Joan Carles (11)   [0]  
 4 ARMENGOL MORTE, David (12)       [0]      0:1    CREUS SOLA, Andreu (4)         [0]  
 5 BASAS GAMAZO, Josep (5)          [0]      1:0    MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)    [0]  
 6 TORNE PLANELL, Jordi (14)        [0]      0:1    MENAC COMAS, Joan Ramon (6)    [0]  
 7 GARRIGA BIOSCA, Francesc (7)     [0]      1:0    BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)  [0]  
 8 GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)       [0]      0:1    MASACHS VENDRELL, Francesc (8) [0]  
 
Grupo B
No Name                            Result   Name                        

 1 CAPELL GUIX, Santiago (8)         0:1    MASSANA SOLE, Lluis (21)    
 2 CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22)     0:1    FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)
 3 ESTER CUBINSA, Antoni (2)         1:0    TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)  
 4 BASCOMTA MASSANES, Marc (25)      0:1    PAU GIRALDA, Olga (3)       
 5 FERRER FARGAS, Jordi (4)          1:0    BESORA ARTOLAT, Josep (26)  
 6 JANE BESORA, Esteve (27)          0:1    RIERA MONTAŅO, Ramon (5)    
 7 CREUS URO, Ernest (6)             1:0    ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)
 8 TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29)      0:1    MARTINEZ SANTOS, Ignacio (7)
 9 DEL VALLE CIRERA, Adria (9)       1:0    CASTELLS ALOY, Jordi (30)   
10 LOPEZ HIDALGO, Enric (31)         1:0    PRAT GALCERAN, Domingo (10) 
11 JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)        1:0    XANDRI ROSELL, Miquel (32)  
12 FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33)   .5:.5   PADILLA LOPEZ, Alberto (12) 
13 JANE BESORA, Rafel (13)          .5:.5   JANE BESORA, Jaume (34)     
14 LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)       0:1    FRANCH BESA, Juliā (14)     
15 MOLINS MOLINA, Josep (15)         1:0    CABRERA, Jonathan (37)      
16 CODINA CASALS, Joan (38)          0:1    PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16) 
17 CLOTET SOLER, Mariā (17)          -:+    CORREDOR, Ignasi (39)       
18 FAKHRI, Joel (40)                 0:1    ESCOT RITART, Ricard (18)   
19 MUŅOZ CAROL, Josep (19)           1:0    GARCIA VIDAL, Aran (41)     
20 PADILLA, Gabriel (42)             0:1    MARQUEZ MONTERO, Mario (20) 
Ronda 2
Grupo A
 1 MENAC COMAS, Joan Ramon (6)      [1]     .5:.5   BARON ISANTA, Josep MĒ (1)   [1]  
 2 MASACHS VENDRELL, Francesc (8)   [1]      +:-    VILLA IZQUIERDO, Roberto (3) [1]  
 3 CREUS SOLA, Andreu (4)           [1]     .5:.5   GARRIGA BIOSCA, Francesc (7) [1]  
 4 SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) [1]      0:1    BASAS GAMAZO, Josep (5)      [1]  
 5 GRAU FERRER, Carles (9)          [0]      1:0    MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)  [0]  
 6 VILA SEUBA, Joan Carles (11)     [0]      1:0    TORNE PLANELL, Jordi (14)    [0]  
 7 BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)    [0]      1:0    ARMENGOL MORTE, David (12)   [0]  
 8 GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)       [0]      1:0    BYE                               
 
Grupo B
 1 FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)   [1]      1:0    MOLINS MOLINA, Josep (15)      [1]  
 2 FRANCH BESA, Juliā (14)        [1]      0:1    ESTER CUBINSA, Antoni (2)      [1]  
 3 PAU GIRALDA, Olga (3)          [1]      1:0    MUŅOZ CAROL, Josep (19)        [1]  
 4 PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16)    [1]     .5:.5   FERRER FARGAS, Jordi (4)       [1]  
 5 RIERA MONTAŅO, Ramon (5)       [1]      1:0    LOPEZ HIDALGO, Enric (31)      [1]  
 6 ESCOT RITART, Ricard (18)      [1]      1:0    CREUS URO, Ernest (6)          [1]  
 7 MARTINEZ SANTOS, Ignacio (7)   [1]      1:0    CORREDOR, Ignasi (39)          [1]  
 8 MARQUEZ MONTERO, Mario (20)    [1]      0:1    DEL VALLE CIRERA, Adria (9)    [1]  
 9 MASSANA SOLE, Lluis (21)       [1]      1:0    JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)     [1]  
10 PADILLA LOPEZ, Alberto (12)    [.5]     0:1    JANE BESORA, Rafel (13)        [.5] 
11 JANE BESORA, Jaume (34)        [.5]    .5:.5   FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33) [.5] 
12 CASTELLS ALOY, Jordi (30)      [0]      0:1    CAPELL GUIX, Santiago (8)      [0]  
13 PRAT GALCERAN, Domingo (10)    [0]      1:0    TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29)   [0]  
14 XANDRI ROSELL, Miquel (32)     [0]      0:1    CLOTET SOLER, Mariā (17)       [0]  
15 RECASENS FERNANDEZ, Oriol (35) [0]      0:1    CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22)  [0]  
16 GUIMERA PONS, Ramon (23)       [0]      0:1    LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)    [0]  
17 TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)     [0]      1:0    CODINA CASALS, Joan (38)       [0]  
18 CABRERA, Jonathan (37)         [0]      -:+    BASCOMTA MASSANES, Marc (25)   [0]  
19 BESORA ARTOLAT, Josep (26)     [0]      1:0    FAKHRI, Joel (40)              [0]  
20 GARCIA VIDAL, Aran (41)        [0]      0:1    JANE BESORA, Esteve (27)       [0]  
21 ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)   [0]      1:0    PADILLA, Gabriel (42)          [0]  
 Ronda 3
Grupo A
 1 MASACHS VENDRELL, Francesc (8) [2]      0:1    BASAS GAMAZO, Josep (5)          [2]  
 2 BARON ISANTA, Josep MĒ (1)     [1.5]    1:0    CREUS SOLA, Andreu (4)           [1.5]
 3 GARRIGA BIOSCA, Francesc (7)   [1.5]   .5:.5   MENAC COMAS, Joan Ramon (6)      [1.5]
 4 VILA SEUBA, Joan Carles (11)   [1]      1:0    GRAU FERRER, Carles (9)          [1]  
 5 GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)     [1]      0:1    SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) [1]  
 6 MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)    [0]      1:0    BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)    [1]  
 7 ARMENGOL MORTE, David (12)     [0]      1:0    TORNE PLANELL, Jordi (14)        [0]  
 
Grupo B
 1 MARTINEZ SANTOS, Ignacio (7)  [2]     .5:.5   FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)   [2]  
 2 ESTER CUBINSA, Antoni (2)     [2]      1:0    ESCOT RITART, Ricard (18)      [2]  
 3 DEL VALLE CIRERA, Adria (9)   [2]      0:1    PAU GIRALDA, Olga (3)          [2]  
 4 MASSANA SOLE, Lluis (21)      [2]     .5:.5   RIERA MONTAŅO, Ramon (5)       [2]  
 5 JANE BESORA, Rafel (13)       [1.5]    1:0    PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16)    [1.5]
 6 FERRER FARGAS, Jordi (4)      [1.5]    1:0    CREUS URO, Ernest (6)          [1]  
 7 CAPELL GUIX, Santiago (8)     [1]      1:0    TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)     [1]  
 8 JANE BESORA, Esteve (27)      [1]     .5:.5   PRAT GALCERAN, Domingo (10)    [1]  
 9 JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)    [1]      1:0    BASCOMTA MASSANES, Marc (25)   [1]  
10 LOPEZ HIDALGO, Enric (31)     [1]      0:1    FRANCH BESA, Juliā (14)        [1]  
11 MOLINS MOLINA, Josep (15)     [1]      1:0    BESORA ARTOLAT, Josep (26)     [1]  
12 CLOTET SOLER, Mariā (17)      [1]      1:0    ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)   [1]  
13 MUŅOZ CAROL, Josep (19)       [1]      1:0    FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33) [1]  
14 LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)   [1]      1:0    MARQUEZ MONTERO, Mario (20)    [1]  
15 CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22) [1]      1:0    JANE BESORA, Jaume (34)        [1]  
16 CORREDOR, Ignasi (39)         [1]      0:1    PADILLA LOPEZ, Alberto (12)    [.5] 
17 CABRERA, Jonathan (37)        [0]      -:+    GUIMERA PONS, Ramon (23)       [0]  
18 TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29)  [0]      1:0    GARCIA VIDAL, Aran (41)        [0]  
19 CODINA CASALS, Joan (38)      [0]      1:0    CASTELLS ALOY, Jordi (30)      [0]  
20 FAKHRI, Joel (40)             [0]     .5:.5   XANDRI ROSELL, Miquel (32)     [0]  
21 PADILLA, Gabriel (42)         [0]      1:0    RECASENS FERNANDEZ, Oriol (35) [0]  
 Ronda 4
Grupo A
 
 1 BASAS GAMAZO, Josep (5)          [3]      0:1    BARON ISANTA, Josep MĒ (1)     [2.5]
 2 MENAC COMAS, Joan Ramon (6)      [2]      0:1    MASACHS VENDRELL, Francesc (8) [2]  
 3 SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) [2]      0:1    GARRIGA BIOSCA, Francesc (7)   [2]  
 4 CREUS SOLA, Andreu (4)           [1.5]    +:-    VILA SEUBA, Joan Carles (11)   [2]  
 5 GRAU FERRER, Carles (9)          [1]      1:0    ARMENGOL MORTE, David (12)     [1]  
 6 BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)    [1]     .5:.5   GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)     [1]  
 7 TORNE PLANELL, Jordi (14)        [0]     .5:.5   MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)    [1]  
 
Grupo B
     
    
 1 PAU GIRALDA, Olga (3)          [3]      1:0    ESTER CUBINSA, Antoni (2)      [3]  
 2 FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)   [2.5]    0:1    JANE BESORA, Rafel (13)        [2.5]
 3 FERRER FARGAS, Jordi (4)       [2.5]    0:1    MASSANA SOLE, Lluis (21)       [2.5]
 4 RIERA MONTAŅO, Ramon (5)       [2.5]    +:-    MARTINEZ SANTOS, Ignacio (7)   [2.5]
 5 CLOTET SOLER, Mariā (17)       [2]     .5:.5   CAPELL GUIX, Santiago (8)      [2]  
 6 ESCOT RITART, Ricard (18)      [2]      0:1    DEL VALLE CIRERA, Adria (9)    [2]  
 7 MUŅOZ CAROL, Josep (19)        [2]      0:1    JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)     [2]  
 8 FRANCH BESA, Juliā (14)        [2]     .5:.5   CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22)  [2]  
 9 LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)    [2]      0:1    MOLINS MOLINA, Josep (15)      [2]  
10 PRAT GALCERAN, Domingo (10)    [1.5]    0:1    PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16)    [1.5]
11 PADILLA LOPEZ, Alberto (12)    [1.5]    0:1    JANE BESORA, Esteve (27)       [1.5]
12 CREUS URO, Ernest (6)          [1]      -:+    TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29)   [1]  
13 MARQUEZ MONTERO, Mario (20)    [1]      0:1    LOPEZ HIDALGO, Enric (31)      [1]  
14 FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33) [1]      0:1    TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)     [1]  
15 BASCOMTA MASSANES, Marc (25)   [1]     .5:.5   CODINA CASALS, Joan (38)       [1]  
16 BESORA ARTOLAT, Josep (26)     [1]      1:0    PADILLA, Gabriel (42)          [1]  
17 ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)   [1]      1:0    CORREDOR, Ignasi (39)          [1]  
18 JANE BESORA, Jaume (34)        [1]      1:0    FAKHRI, Joel (40)              [.5] 
19 XANDRI ROSELL, Miquel (32)     [.5]     1:0    CASTELLS ALOY, Jordi (30)      [0]  
20 GARCIA VIDAL, Aran (41)        [0]      0:1    RECASENS FERNANDEZ, Oriol (35) [0]  
21 GUIMERA PONS, Ramon (23)       [1]      0:0    BYE                                 
                      Ronda 5
Grupo A
 
Results
No Name                             Total  Result   Name                         Total

 1 MASACHS VENDRELL, Francesc (8)   [3]      0:1    BARON ISANTA, Josep MĒ (1)   [3.5]
 2 GARRIGA BIOSCA, Francesc (7)     [3]      1:0    BASAS GAMAZO, Josep (5)      [3]  
 3 CREUS SOLA, Andreu (4)           [2.5]    0:1    MENAC COMAS, Joan Ramon (6)  [2]  
 4 SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) [2]      1:0    VILA SEUBA, Joan Carles (11) [2]  
 5 BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)    [1.5]    0:1    GRAU FERRER, Carles (9)      [2]  
 6 MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)      [1.5]    0:1    ARMENGOL MORTE, David (12)   [1]  
 7 TORNE PLANELL, Jordi (14)        [.5]     0:1    GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)   [1.5]
 Grupo B
  
 1 RIERA MONTAŅO, Ramon (5)       [3.5]    1:0    PAU GIRALDA, Olga (3)          [4]  
 2 JANE BESORA, Rafel (13)        [3.5]    0:1    MASSANA SOLE, Lluis (21)       [3.5]
 3 ESTER CUBINSA, Antoni (2)      [3]     .5:.5   JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)     [3]  
 4 DEL VALLE CIRERA, Adria (9)    [3]      1:0    MOLINS MOLINA, Josep (15)      [3]  
 5 PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16)    [2.5]   .5:.5   FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)   [2.5]
 6 CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22)  [2.5]    0:1    FERRER FARGAS, Jordi (4)       [2.5]
 7 JANE BESORA, Esteve (27)       [2.5]    1:0    MARTINEZ SANTOS, Ignacio (7)   [2.5]
 8 CAPELL GUIX, Santiago (8)      [2.5]    1:0    FRANCH BESA, Juliā (14)        [2.5]
 9 ESCOT RITART, Ricard (18)      [2]      1:0    CLOTET SOLER, Mariā (17)       [2.5]
10 TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29)   [2]     .5:.5   MUŅOZ CAROL, Josep (19)        [2]  
11 TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)     [2]     .5:.5   JANE BESORA, Jaume (34)        [2]  
12 LOPEZ HIDALGO, Enric (31)      [2]     .5:.5   BESORA ARTOLAT, Josep (26)     [2]  
13 ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)   [2]      1:0    LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)    [2]  
14 XANDRI ROSELL, Miquel (32)     [1.5]    1:0    PRAT GALCERAN, Domingo (10)    [1.5]
15 CODINA CASALS, Joan (38)       [1.5]    0:1    PADILLA LOPEZ, Alberto (12)    [1.5]
16 RECASENS FERNANDEZ, Oriol (35) [1]      0:1    BASCOMTA MASSANES, Marc (25)   [1.5]
17 CREUS URO, Ernest (6)          [1]      0:1    FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33) [1]  
18 CORREDOR, Ignasi (39)          [1]     .5:.5   MARQUEZ MONTERO, Mario (20)    [1]  
19 PADILLA, Gabriel (42)          [1]      0:1    GUIMERA PONS, Ramon (23)       [1]  
20 CASTELLS ALOY, Jordi (30)      [0]      1:0    FAKHRI, Joel (40)              [.5] 
21 GARCIA VIDAL, Aran (41)        [0]      1:0    BYE           
                            
 Ronda 6
 
 1 BARON ISANTA, Josep MĒ (1)   [4.5]    1:0    GARRIGA BIOSCA, Francesc (7)     [4]  
 2 MENAC COMAS, Joan Ramon (6)  [3]      1:0    SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) [3]  
 3 GRAU FERRER, Carles (9)      [3]      0:1    MASACHS VENDRELL, Francesc (8)   [3]  
 4 ARMENGOL MORTE, David (12)   [2]      1:0    BASAS GAMAZO, Josep (5)          [3]  
 5 GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)   [2.5]    0:1    MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)      [1.5]
 6 CREUS SOLA, Andreu (4)       [2.5]    1:0    TORNE PLANELL, Jordi (14)        [.5] 
 7 VILA SEUBA, Joan Carles (11) [2]      0:1    BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)    [1.5]
 Ronda 7
1 BARON ISANTA, Josep MĒ (1)     [5.5]    1:0    SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) [3]  
 2 MASACHS VENDRELL, Francesc (8) [4]      0:1    GARRIGA BIOSCA, Francesc (7)     [4]  
 3 BASAS GAMAZO, Josep (5)        [3]      1:0    MENAC COMAS, Joan Ramon (6)      [4]  
 4 GRAU FERRER, Carles (9)        [3]      0:1    CREUS SOLA, Andreu (4)           [3.5]
 5 ARMENGOL MORTE, David (12)     [3]      1:0    GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)       [2.5]
 6 MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)    [2.5]    1:0    VILA SEUBA, Joan Carles (11)     [2]  
 7 TORNE PLANELL, Jordi (14)      [.5]     0:1    BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)    [2.5]

Ronda 8
 1 ARMENGOL MORTE, David (12)       [4]      0:1    BARON ISANTA, Josep MĒ (1)     [6.5]
 2 GARRIGA BIOSCA, Francesc (7)     [5]     .5:.5   MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)    [3.5]
 3 CREUS SOLA, Andreu (4)           [4.5]    1:0    MASACHS VENDRELL, Francesc (8) [4]  
 4 BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)    [3.5]    0:1    MENAC COMAS, Joan Ramon (6)    [4]  
 5 SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) [3]      1:0    GRAU FERRER, Carles (9)        [3]  
 6 GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)       [2.5]    0:1    VILA SEUBA, Joan Carles (11)   [2]  
 7 TORNE PLANELL, Jordi (14)        [.5]     1:0    BYE                                 

Clasificaciķn final
Place Name                             Feder Rtg  Loc  Score Progr. Buch. Berg. Wins

  1   BARON ISANTA, Josep MĒ (1)       ESP   2355 2303 7.5     32.5  34.0 32.50    7
 2-3  GARRIGA BIOSCA, Francesc (7)     ESP   2150 2122 5.5     26.0  36.5 22.75    4
      CREUS SOLA, Andreu (4)           ESP   2180      5.5     22.5  33.0 15.25    4
  4   MENAC COMAS, Joan Ramon (6)      ESP   2175 2112 5       22.5  34.0 21.00    4
 5-9  MASACHS VENDRELL, Francesc (8)   ESP   2135 2006 4       23.0  37.0 10.50    3
      SOLER CASACUBERTA, Salvador (10) ESP   2070 2123 4       19.0  35.0  8.50    3
      BASAS GAMAZO, Josep (5)          ESP   2176 2041 4       19.0  33.0 17.00    4
      ARMENGOL MORTE, David (12)       ESP   2046      4       15.0  30.5 12.00    4
      MARTINEZ GARCIA, Jesus (13)      ESP   2045      4       14.0  27.0 12.50    3
 10   BASAS JAUMEANDREU, Josep (15)    ESP   1975 1990 3.5     14.5  28.0  9.75    3
11-12 GRAU FERRER, Carles (9)          ESP   2075 2182 3       16.0  34.5 11.50    3
      VILA SEUBA, Joan Carles (11)     ESP   2050      3       14.0  26.5  7.00    3
 13   GIMENEZ JIMENEZ, Jose (16)       ESP   1960      2.5     13.5  27.0  3.25    1
 14   TORNE PLANELL, Jordi (14)        ESP   2020      1.5      3.5  31.0  2.00    0
 15   VILLA IZQUIERDO, Roberto (3)     ESP   2270 2183 1        2.0   7.0  3.00    1
 16   HERREROS FERNANDEZ, Miguel (2)   ESP   2335 2270 0        0.0   3.5  0.00    0
                         
 
Grupo B 
 Ronda 6
 1 MASSANA SOLE, Lluis (21)       [4.5]    1:0    PAU GIRALDA, Olga (3)          [4]  
 2 RIERA MONTAŅO, Ramon (5)       [4.5]    1:0    DEL VALLE CIRERA, Adria (9)    [4]  
 3 JANE BESORA, Rafel (13)        [3.5]    1:0    ESTER CUBINSA, Antoni (2)      [3.5]
 4 JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)     [3.5]   .5:.5   FERRER FARGAS, Jordi (4)       [3.5]
 5 JANE BESORA, Esteve (27)       [3.5]   .5:.5   CAPELL GUIX, Santiago (8)      [3.5]
 6 FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)   [3]      0:1    ESCOT RITART, Ricard (18)      [3]  
 7 MOLINS MOLINA, Josep (15)      [3]      0:1    ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)   [3]  
 8 PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16)    [3]      0:1    MARTINEZ SANTOS, Ignacio (7)   [2.5]
 9 PADILLA LOPEZ, Alberto (12)    [2.5]    1:0    BASCOMTA MASSANES, Marc (25)   [2.5]
10 FRANCH BESA, Juliā (14)        [2.5]    1:0    TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29)   [2.5]
11 CLOTET SOLER, Mariā (17)       [2.5]    1:0    LOPEZ HIDALGO, Enric (31)      [2.5]
12 JANE BESORA, Jaume (34)        [2.5]   .5:.5   MUŅOZ CAROL, Josep (19)        [2.5]
13 BESORA ARTOLAT, Josep (26)     [2.5]   .5:.5   CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22)  [2.5]
14 TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)     [2.5]    1:0    XANDRI ROSELL, Miquel (32)     [2.5]
15 FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33) [2]      0:1    LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)    [2]  
16 GUIMERA PONS, Ramon (23)       [2]      1:0    CODINA CASALS, Joan (38)       [1.5]
17 PRAT GALCERAN, Domingo (10)    [1.5]    1:0    CORREDOR, Ignasi (39)          [1.5]
18 MARQUEZ MONTERO, Mario (20)    [1.5]   .5:.5   CREUS URO, Ernest (6)          [1]  
19 CASTELLS ALOY, Jordi (30)      [1]      1:0    RECASENS FERNANDEZ, Oriol (35) [1]  
20 GARCIA VIDAL, Aran (41)        [1]      0:1    PADILLA, Gabriel (42)          [1]  
21 FAKHRI, Joel (40)              [.5]     1:0    BYE                                 

Ronda 7
 1 FERRER FARGAS, Jordi (4)       [4]      0:1    RIERA MONTAŅO, Ramon (5)     [5.5]
 2 ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)   [4]      0:1    MASSANA SOLE, Lluis (21)     [5.5]
 3 CAPELL GUIX, Santiago (8)      [4]      0:1    JANE BESORA, Rafel (13)      [4.5]
 4 PAU GIRALDA, Olga (3)          [4]      1:0    JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)   [4]  
 5 DEL VALLE CIRERA, Adria (9)    [4]      1:0    JANE BESORA, Esteve (27)     [4]  
 6 ESCOT RITART, Ricard (18)      [4]      1:0    PADILLA LOPEZ, Alberto (12)  [3.5]
 7 ESTER CUBINSA, Antoni (2)      [3.5]    0:1    CLOTET SOLER, Mariā (17)     [3.5]
 8 MARTINEZ SANTOS, Ignacio (7)   [3.5]    -:+    FRANCH BESA, Juliā (14)      [3.5]
 9 FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)   [3]     .5:.5   TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)   [3.5]
10 CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22)  [3]     .5:.5   MOLINS MOLINA, Josep (15)    [3]  
11 LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)    [3]      0:1    PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16)  [3]  
12 MUŅOZ CAROL, Josep (19)        [3]     .5:.5   BESORA ARTOLAT, Josep (26)   [3]  
13 LOPEZ HIDALGO, Enric (31)      [2.5]    0:1    JANE BESORA, Jaume (34)      [3]  
14 BASCOMTA MASSANES, Marc (25)   [2.5]    0:1    PRAT GALCERAN, Domingo (10)  [2.5]
15 XANDRI ROSELL, Miquel (32)     [2.5]    0:1    TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29) [2.5]
16 FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33) [2]      1:0    MARQUEZ MONTERO, Mario (20)  [2]  
17 PADILLA, Gabriel (42)          [2]      -:+    CASTELLS ALOY, Jordi (30)    [2]  
18 FAKHRI, Joel (40)              [1.5]    -:-    CREUS URO, Ernest (6)        [1.5]
19 RECASENS FERNANDEZ, Oriol (35) [1]      0:1    CODINA CASALS, Joan (38)     [1.5]
20 CORREDOR, Ignasi (39)          [1.5]    1:0    GARCIA VIDAL, Aran (41)      [1]  
21 GUIMERA PONS, Ramon (23)       [3]      0:0    BYE                               

Standings
Place Name                           Feder Rtg  Loc  Score

 1-2  RIERA MONTAŅO, Ramon (5)       CTN   1910      6.5  
      MASSANA SOLE, Lluis (21)       SOL   1790      6.5  
  3   JANE BESORA, Rafel (13)        CTN   1840      5.5  
 4-6  PAU GIRALDA, Olga (3)          SBO   1940      5    
      DEL VALLE CIRERA, Adria (9)    CTN   1880      5    
      ESCOT RITART, Ricard (18)      SJV   1805      5    
 7-8  FRANCH BESA, Juliā (14)        SAP   1835      4.5  
      CLOTET SOLER, Mariā (17)       CTN   1820      4.5  
9-16  FERRER FARGAS, Jordi (4)       MOI   1915      4    
      CAPELL GUIX, Santiago (8)      SAP   1885      4    
      JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)     TRN   1870 1698 4    
      PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16)    CTN   1830      4    
      TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)     IGU   1775      4    
      JANE BESORA, Esteve (27)       CTN   1765      4    
      ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)   ESA   1750      4    
      JANE BESORA, Jaume (34)        CTN   1715      4    
17-26 FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)   ESA   1950      3.5  
      ESTER CUBINSA, Antoni (2)      BER   1940 1891 3.5  
      MARTINEZ SANTOS, Ignacio (7)   ESA   1890 1828 3.5  
      PRAT GALCERAN, Domingo (10)    SAP   1875      3.5  
      PADILLA LOPEZ, Alberto (12)    CTN   1850      3.5  
      MOLINS MOLINA, Josep (15)      SAP   1830 1805 3.5  
      MUŅOZ CAROL, Josep (19)        CTN   1805      3.5  
      CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22)  CTN   1785      3.5  
      BESORA ARTOLAT, Josep (26)     CTN   1765      3.5  
      TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29)   IGU   1745      3.5  
27-30 GUIMERA PONS, Ramon (23)       SOL   1785      3    
      CASTELLS ALOY, Jordi (30)      CTN   1725      3    
      FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33) SOL   1715      3    
      LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)    SJV   1710      3    
31-35 BASCOMTA MASSANES, Marc (25)   SAP   1765      2.5  
      LOPEZ HIDALGO, Enric (31)      SJV   1720      2.5  
      XANDRI ROSELL, Miquel (32)     SAP   1720      2.5  
      CODINA CASALS, Joan (38)       LST   1700      2.5  
      CORREDOR, Ignasi (39)          CTN   1700      2.5  
36-37 MARQUEZ MONTERO, Mario (20)    VLM   1800      2    
      PADILLA, Gabriel (42)          CTN   1700      2    
38-39 CREUS URO, Ernest (6)          CTN   1895 1813 1.5  
      FAKHRI, Joel (40)              CTN   1700      1.5  
40-41 RECASENS FERNANDEZ, Oriol (35) SJV   1715      1    
      GARCIA VIDAL, Aran (41)        CTN   1700      1    
 42   CABRERA, Jonathan (37)         CTN   1700      0    
Ronda 8

        
 1 RIERA MONTAŅO, Ramon (5)     [6.5]     :     JANE BESORA, Rafel (13)        [5.5]
 2 MASSANA SOLE, Lluis (21)     [6.5]     :     DEL VALLE CIRERA, Adria (9)    [5]  
 3 PAU GIRALDA, Olga (3)        [5]       :     ESCOT RITART, Ricard (18)      [5]  
 4 CLOTET SOLER, Mariā (17)     [4.5]     :     FRANCH BESA, Juliā (14)        [4.5]
 5 TALLO DOMINGUEZ, Imar (24)   [4]       :     FERRER FARGAS, Jordi (4)       [4]  
 6 JANE BESORA, Jaume (34)      [4]       :     CAPELL GUIX, Santiago (8)      [4]  
 7 JIMENEZ SANCHEZ, Juan (11)   [4]       :     JANE BESORA, Esteve (27)       [4]  
 8 PIŅERO CASOLIBA, Lluis (16)  [4]       :     ALONSO SANCHEZ, Agustin (28)   [4]  
 9 BESORA ARTOLAT, Josep (26)   [3.5]     :     FERNANDEZ MARTIN, Javier (1)   [3.5]
10 MOLINS MOLINA, Josep (15)    [3.5]     :     ESTER CUBINSA, Antoni (2)      [3.5]
11 PRAT GALCERAN, Domingo (10)  [3.5]     :     MUŅOZ CAROL, Josep (19)        [3.5]
12 PADILLA LOPEZ, Alberto (12)  [3.5]     :     CREUS GIRABALT, Josep MĒ (22)  [3.5]
13 TALLO DOMINGUEZ, Kirian (29) [3.5]     :     GUIMERA PONS, Ramon (23)       [3]  
14 LOPEZ BAUTISTA, Ferran (36)  [3]       :     CASTELLS ALOY, Jordi (30)      [3]  
15 BASCOMTA MASSANES, Marc (25) [2.5]     :     FARRAS BALLABRIGA, Gerard (33) [3]  
16 CODINA CASALS, Joan (38)     [2.5]     :     LOPEZ HIDALGO, Enric (31)      [2.5]
17 CORREDOR, Ignasi (39)        [2.5]     :     XANDRI ROSELL, Miquel (32)     [2.5]
18 MARQUEZ MONTERO, Mario (20)  [2]       :     RECASENS FERNANDEZ, Oriol (35) [1]  
19 FAKHRI, Joel (40)            [1.5]     :     GARCIA VIDAL, Aran (41)        [1]  
20 PADILLA, Gabriel (42)        [2]      1:0    BYE                                 

Organitza : ESCACS CATALONIA CLUB

 

Aproximadament 4.500 euros en viatges

BASES

RONDAS :                Es disputara a 8 rondes pel sistema SUIS Fide.

LOCAL DE JOC : Escacs Catalonia Club

                                    pje. Diposits vells s/n

                                    Tf-Fax : 938784012                             

                                    Manresa

 

ELO :                         El torneig sera vālid per Elo Fide, feda y Fce

 

RITME DE JOC :  40 jugades / 2 hores i Ŋ hora mes per jugador a caiguda de bandera.

 

GRUPS :                    Es faran 2 grups

                                    Grup A : a partir de 2000 elo Fce en endavant (els GM no poden participar)

                                    Grup B : fins a 1999 elo Fce.

 

INSCRIPCIONS :    Grup A :           30 euros per a tots.

                                    Grup B :           20 euros majors de 16 anys.

                                                            15 eurosd menors de 16 anys y majors de 60.

 

                                    Les inscripcions es tancaran el día 25 de setembre

 

DIES DE JOC :  Grup A :            Divendres dies 3, 10, 17, 24 y 31 d’octubre y 7, 14 i 21 de novembre.

                                    Grup B :            Dissabtes dies 27 de setembre, 4, 18 i 25 d’octubre i 8, 15, 22 i 29 de                                                                    novembre.

 

HORARI DE JOC :  Grup A :            divendres a les 21,30 hores.

                                    Grup B :            dissabtes a les 16 hores.

 

PREMIS :                  Grup A :           1er.             Trofeu i viatje a Cuba oper jugar en el Torneig Capablanca (viatge                                                              y estada en PC durant uns 15 dies; 1 persona del 15-19 de maig de                                                                        2004)

 

                                                            2on.            Trofeu i viatje a TUNÍSIA o ISTAMBUL (7 dies; 2 persones a PC)

 

                                                            3er.            Trofeu i viatje a TUNÍSIA o ISTAMBUL (7 dies; 1 persones a PC)

 

                                    Grup B :           1er.            Trofeu i viatje a TUNÍSIA o ISTAMBUL (7 dies; 2 persones a PC)

 

                                                            2on.            Trofeu i viatje a TUNÍSIA o ISTAMBUL (7 dies; 2 persones a PC)

 

                                                            3er.            Trofeu i estancia completa per jugar el torneig de Benasque o                                                                                     Andorra de 2004 (1 persona)

 

PREMIS TRAMS D’ELO :                     trofeu als primers jugadores de menys de 2200, 2100, 2000, 1900, 1800                                                                d’elo fce.

 

ALTRES PREMIS :                              4art-5č i 6č de cada grup, inscripciķ gratuita per jugar el XXXI Open de                                                                      Manresa o el II del Solsones.

 

Notes :             Els trofeus per trams d’elo, no serán acumulables amb els de classificaciķ general.

 

                        El viatje a Cuba per jugar el capablanca esta supeditat a un elo Fide minim de 2350 del jugador,                       en cas de no cumplir aquest requisit, el jugador podrá jugar un altre torneig.

 

                        En cas de que els torneigs esmentats en la relaciķ de premis no es celebressin, se n’establirien                              uns altres de categoría equivalent als abans esmentats.

 

                        Els viatges de Tunisia o istambul, serán als mesos de maig o juny, en cas d’escollir un mes                                     diferent, la diferencia la pagara cadascú.

 

                        Els premis son NOMES per aquets viajes, no es podran abonar ni cambiar per altres.

 

                        Tant en el grup A com en el grup B, el minim de participants per conquerir els 3 premis ha de ser                   de 52 jugadors com a minim. Fins a 42 es donaran nomes 2 premis y fins a 32 nomes un premi.


                              

 

Š AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

 

  

  


 

1