bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com   

 

 Actualizado con fecha: 22/03/2003 23:53:48

agregar a favoritos

enlaces fotos todo elo debates
comunidad chat teoria  
  

 

 

 

FINAL PROVINCIAL DELS CAMPIONATS ESCOLARS PROVINCIA DE GIRONA

 

Els dies 22 i 29 de març i sota l'organització del Consell Esportiu del Pla de l'Estany i amb la col·laboració del Ajuntament de Porqueres i del Club d'Escacs Banyoles s'ha dut a terma en el Centre Civic de Porqueres, la fase final Territorial de Girona dels Campionats Escolars, en les seves categories de Benjamins, Alevins, Infantils i Cadets.

La participació ha estat la mes nombrosa que es recorda de les comarques gironines, superant la xifra de 130 inscrits.

Les classificacions finals han estat :

BENJAMINS:

1er-2on.- Carles Gomez i Marc Pruja amb 4,5 pts.

3er a 5è.- Alex Vidal, David Mota i Jordi Triadu amb 4 pts.

6è a 8è.- Enric Martorell, Odei Garcia i Eneko Rodriguez amb 3,5 pts.

9è a 15è.- Pau Prada, Antoni David Xapelli, Enric Ruhi, Jordi Valladares, Guillem Vila, Matvey Kalyguin i Francesc Farre amb 3 pts.

16è a 18è.- Jordi Canovas, Roger Tarres i Jura Torrente amb 2,5 pts.

etc.

Agónica partida en el tauler 1 en la darrera ronda entre CARLES GOMEZ (unic jugador que, amb 1720 d'ELO, tenia més de 1700 en aquesta categoria) amb Enric Martorell, on li ha costat molt d'esforç i temps (ja que gairabè esgota el finish) convertir la seva superioritat de material en el punt decisiu per endur-se el campionat només amb 0,5 pts. d'avantatge en el Bucholtz sobre Marc Pruja que ha tingut que conformar-se amb el sotscampionat.

ALEVINS :

1er.- Pol Sabria amb 5 pts.

2on-3er.- Alvar Alonso i Andreu Mayo amb 4,5 pts.

4rt a 7è.- Pol Crespo, Genis Freixa, Nil Sancho i Marc Pont amb 4 pts.

8è-9è.- Narcis Puig i Sandra Escriche amb 3,5 pts.

10è a 19è.- Josep Ferrer, Guillem Castells, Arnau Llos, Paul Akaba, Eduard Vidal, Mario Vilches, Miriam Fernandez, Ivan Hernandez, Sergi Martinez i Arnau Cusi amb 3 pts.

Fins a 46 classificats.

Les rápides taules a la darrera ronda entre Mayo i Alonso han permés a POL SABRIA, fent 5 de 5, endur-se el campionat molt al limit del finish (gairabè tota la sala estava pendent del seu final amb Arnau Llos, jugador amb més ELO que ell).

INFANTILS :

1er.- Marti Mayo amb 4,5 pts.

2on a 4rt.- Joan Duran, Jaume Busquet i Arnau Pijoan amb 4 pts.

5è a 7è.- Cristina Bou, Joan Coromina i Jordi Morales 3,5 pts.

8è a 12è.- Alexandra Muratet, Guillem Furest, Mariona Pages, Marc Pujades i Cristian Joana amb 3 pts.

13è a 15è.- Eric Romero, Albert Martin i Martin Esquiaga amb 2,5 pts. etc.

A la darrera ronda Cristina Bou ha fet taules amb Jordi Morales, el fet de que la noia del Gric Quart es troves malament, de ben segur ha provocat aquest desellaç relativament rapid, i ha permes a la CRISTINA BOU endur-se el primer lloc femení pero quedant lluny del podi absolut al que a bon segur hagues optat en plenitut de condicions físiques.

CADETS :

1er.- Jesus Moles amb 5 pts.

2on.- Oscar Bustamante amb 4 pts.

3er-8è.- Francesc Saurina, Jordi Bigas, Elias Muratet, Marc Vinyals, Adria Callol i Xavier Cuadrado amb 3 pts.

9è.- Hector Fernandez amb 2,5 pts.

10-13è.- Josep Bosch, Sergi Llauger, Pere Garriga i Nuria Carramiñana amb 2 pts.

14è.- Nadina Vidal 1,5 pts.

etc.

JESUS MOLES ha estat absolutament intractable en tot el campionat (5 de 5), a la darrera ronda s'ha desfet d'Elias Muratet amb menys dificultats de les previstes.

NURIA CARRAMIÑANA, s'ha endut el campionat femení.

Elias Muratet per Ajedreznd.

Banyoles 29.3.2003

 

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com