bájate el explorer 6 de la pāgina www.microsoft.com   

 

 Actualizado con fecha: 27/05/2003 23:52:33

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

V CAMPIONAT OBERT D’ESCACS DE PROMOCIĶ DE TĀRREGA (SUB-16)

IV TORNEIG D’ESCACS DE PARTIDES RĀPIDES “CIUTAT DE TĀRREGA”

V CAMPIONAT OBERT D’ESCACS DE PROMOCIĶ DE TĀRREGA (SUB-16)

TARREGA, 17-MAIG-2003
V OBERT PROMOCIĶ DE TĀRREGA 2003

RANKING INICIAL


RI 	Nom	                          	Cat	Elo 	Club 

1. 	MESTRE BELLIDO, HECTOR        	14   	1955	PEONA I PEĶ         
2. 	BALCELLS SORIGUERA, MARC      	14   	1945	TĀRREGA             
3. 	RAMON SOLANS, ALBERT          	16   	1835	TARREGA             
4. 	TARRAGĶ GARCIA, MARC          	14   	1815	TĀRREGA             
5. 	TUDELA PI, MARC               	14   	1800	VILANOVENC          
6. 	VILAMAJĶ LLOBERA, ELOI        	16   	1785	VALLFOGONA          
7. 	ARAGONCILLO SOLÉ, ANNA        	16F  	1765	VILANOVENC          
8. 	SOLANI NUŅEZ, JOSHUA          	12   	1765	VALLFOGONA          
9. 	BARBOSA RUBIES, LAIA          	14F  	1760	BALAGUER            
10.	BALCELLS SENTAŅES, XAVIER     	14   	1750	BELLPUIG            
11.	COLL ORTEGA, JORDI            	10   	1745	BALAGUER            
12.	ALFARO LLADĶ, DAVID           	14   	1715	TĀRREGA             
13.	SELLÉS ALSEDA, DIDAC          	12   	1715	ATENEU GUISSONA     
14.	AUBACH SOTERES, SANTI         	14   	1710	BELLPUIG            
15.	ALDOMĀ PUBILL, ROGER          	10   	1700	TĀRREGA             
16.	ALDOMĀ PUBILL, ORIOL          	10   	1700	TĀRREGA             
17.	BAŅUELOS GONZALEZ, ALBERT     	12   	1700	TĀRREGA             
18.	CLARISSĶ MERLO, DAVID         	14   	1700	TARREGA             
19.	COLL ORTEGA, CRISTINA         	10F  	1700	BALAGUER            
20.	CUŅE UTGES, JONATHAN          	14   	1700	ARTESA SEGRE        
21.	CUŅE UTGES, JOSEP Ma          	14   	1700	ARTESA SEGRE        
22.	ESTRADA COMA, FRANCESC        	14   	1700	ARTESA SEGRE        
23.	FERNANDEZ ESCODA, FRANCESC  X.	14   	1700	VALLFOGONA          
24.	GALCERAN VILA, DAVID          	12   	1700	ARTESA SEGRE        
25.	GIRIBET SELLART, BERNAT       	12   	1700	ARTESA SEGRE        
26.	LARA MONTALVO, MARTA          	14F  	1700	BALAGUER            
27.	LLOVET PALLEROLA, ORIOL       	12   	1700	VILANOVENC          
28.	MONFĀ ESCOLA, RAMON           	10   	1700	VILANOVENC          
29.	MORA CAPDEVILA, XAVIER        	10   	1700	ARTESA SEGRE        
30.	MORA CAPDEVILA, PAU           	12   	1700	ARTESA SEGRE        
31.	MORELL CAMPS, JAUME           	10   	1700	TARREGA             
32.	PACHECO DELGADO, ARNAU        	10   	1700	TĀRREGA             
33.	PASCUAL COS, ALBERT           	10   	1700	VILANOVENC          
34.	PRATS MARTINEZ, LAURA         	10F  	1700	BALAGUER            
35.	RAMONEDA RUMÍ, GISELA         	10F  	1700	BALAGUER            
36.	RAMOS MATEU, ORIOL            	14   	1700	TĀRREGA             
37.	AHMAD, AHMAD                  	10   	1699	JACINT VERDAGUER    
38.	COSTA, EDMOND                 	10   	1699	JACINT VERDAGUER    
39.	FARRÉ, ESTANISLAU             	10   	1699	JACINT VERDAGUER    
40.	FRANCES CUSCULLOLA, ORIOL     	10   	1699	ESCOLA ESCACS LLEIDA
41.	GALERA, DANIEL                	10   	1699	JACINT VERDAGUER    
42.	GOMEZ RUIZ, JOSE ANTONIO      	10   	1699	BALAGUER            
43.	SOLÉ PASCUAL, DAVID           	10   	1699	JACINT VERDAGUER   
Clasificaciķn Final
  1  TARRAGĶ GARCIA, MARC          14   	1815	7    	   39.0	 42.5	  31.0
  2  MESTRE BELLIDO, HECTOR        14   	1955	7    	   38.0	 42.0	  35.0
  3  RAMON SOLANS, ALBERT          16   	1835	6.5  	   40.0	 44.0	  29.5
  4  SOLANI NUŅEZ, JOSHUA          12   	1765	6    	   37.5	 41.5	  28.0
  5  ARAGONCILLO SOLÉ, ANNA        16F  	1765	6    	   33.5	 35.5	  27.0
  6  COLL ORTEGA, JORDI            10   	1745	5.5  	   32.5	 33.0	  27.5
  7  VILAMAJĶ LLOBERA, ELOI        16   	1785	5    	   40.0	 44.0	  26.0
  8  BARBOSA RUBIES, LAIA          14F  	1760	5    	   34.5	 38.0	  23.0
  9  SELLÉS ALSEDA, DIDAC          12   	1715	5    	   33.0	 35.0	  22.0
 10  LLOVET PALLEROLA, ORIOL       12   	1700	5    	   32.5	 35.5	  22.0
 11  AUBACH SOTERES, SANTI         14   	1710	5    	   32.0	 35.0	  22.0
 12  FRANCES CUSCULLOLA, ORIOL     10   	1699	5    	   31.5	 33.5	  23.0
 13  COLL ORTEGA, CRISTINA         10F  	1700	5    	   29.5	 32.5	  21.0
 14  CUŅE UTGES, JOSEP Ma          14   	1700	5    	   28.0	 28.5	  21.0
 15  TUDELA PI, MARC               14   	1800	4.5  	   36.5	 39.5	  27.5
 16  BALCELLS SENTAŅES, XAVIER     14   	1750	4    	   34.0	 37.0	  22.0
 17  MORA CAPDEVILA, XAVIER        10   	1700	4    	   33.0	 34.5	  18.0
 18  ALDOMĀ PUBILL, ORIOL          10   	1700	4    	   32.0	 34.0	  20.0
 19  BAŅUELOS GONZALEZ, ALBERT     12   	1700	4    	   31.0	 34.0	  19.0
 20  CUŅE UTGES, JONATHAN          14   	1700	4    	   31.0	 33.5	  19.0
 21  GALCERAN VILA, DAVID          12   	1700	4    	   29.5	 32.5	  16.0
 22  GIRIBET SELLART, BERNAT       12   	1700	4    	   29.0	 32.0	  17.0
 23  ESTRADA COMA, FRANCESC        14   	1700	4    	   28.5	 31.5	  17.0
 24  ALFARO LLADĶ, DAVID           14   	1715	4    	   28.0	 30.0	  15.0
 25  ALDOMĀ PUBILL, ROGER          10   	1700	3.5  	   27.5	 30.0	  15.5
 26  FERNANDEZ ESCODA, FRANCESC X. 14   	1700	3.5  	   26.5	 27.0	  15.5
 27  MORA CAPDEVILA, PAU           12   	1700	3.5  	   23.5	 25.5	  13.5
 28  BALCELLS SORIGUERA, MARC      14   	1945	3.5  	   22.5	 26.0	  13.0
 29  RAMONEDA RUMÍ, GISELA         10F  	1700	3    	   30.5	 32.0	  15.0
 30  LARA MONTALVO, MARTA          14F  	1700	3    	   29.0	 31.0	  16.0
 31  PACHECO DELGADO, ARNAU        10   	1700	3    	   28.5	 31.0	  13.0
 32  COSTA, EDMOND                 10   	1699	3    	   25.5	 27.5	  11.0
 33  PASCUAL COS, ALBERT           10   	1700	3    	   24.0	 24.5	  11.0
 34  CLARISSĶ MERLO, DAVID         14   	1700	3    	   23.0	 24.5	  12.0
 35  FARRÉ, ESTANISLAU             10   	1699	3    	   22.5	 23.0	  12.0
 36  RAMOS MATEU, ORIOL            14   	1700	3    	   21.0	 21.5	  10.5
 37  PRATS MARTINEZ, LAURA         10F  	1700	2.5  	   26.5	 28.0	   8.5
 38  MONFĀ ESCOLA, RAMON           10   	1700	2.5  	   25.5	 27.0	   6.5
 39  GALERA GARCIA, DANIEL         10   	1699	2.5  	   22.0	 24.0	  10.0
 40  GOMEZ RUIZ, JOSE ANTONIO      10   	1699	2    	   24.0	 26.0	   6.0
 41  AHMAD, AHMAD                  10   	1699	2    	   22.5	 23.0	   8.0
 42  SOLÉ PASCUAL, DAVID           10   	1699	1    	   27.0	 29.0	   8.0
 43  MORELL CAMPS, JAUME           10   	1700	0    	    3.5	  3.5	   0.0

 

 

IV TORNEIG D’ESCACS DE PARTIDES RĀPIDES “CIUTAT DE TĀRREGA”

1.  EXPOSITO AMARO, JOSUÉ              2305  LA PASSIĶ           
2.  AVILA JIMENEZ, XAVIER              2300  FOMENT              
3.  MONELL CAMARASA, DAVID             2285  GEVA CEA            
4.  BRUNED SEGURA, MARIO               2235  LLEIDA             
5.  BRUNET MARTINEZ, JOSEP             2230  IGUALADA            
6.  COMPANYĶ PAGEROLS, JOSEP Ma        2205  BERGUEDĀ            
7.  CAMPOS OLAYA, ISRAEL               2165  TĀRREGA            
8.  ENRIQUEZ GONZALEZ, RAIMON          2165  LLEIDA             
9.  GRACIA VERGARA, FERRAN             2125  CATALONIA           
10. MASACHS VENDRELL, FRANCESC         2125  CATALONIA           
11. GUTIERREZ MARTOS, FERRAN           2120  LLEIDA             
12. PIQUÉ SAFONT, JOAN MANEL           2095  TĀRREGA            
13. CUENCA FERRANDO, JOSEP             2090  AVINYĶ              
14. PUIG SANTALLUSIA, TOMĀS            2085  BENAVENT           
15. VERDÉS NADAL, RAMON                2085  TĀRREGA            
16. SANUY MONCASI, ALBERT              2075  BENAVENT           
17. GIRBES PECH, RAFAEL                2070  SANT FELIU LLOBREGAT
18. CUNILL ROS, SEBASTIĀ               2065  BERGUEDĀ            
19. FARRÉ REGADA, JULIĀ                2030  TĀRREGA            
20. PARRAMON GUILLAUMET, JAUME         2030  VALLFOGONA          
21. GUTIERREZ LEON, CRISTOBAL          2025  CATALONIA           
22. LOPEZ MARTÍ, IGNACIO               2015  MANRESA             
23. ESPARBE GRAU, JAUME                2000  LLEIDA             
24. MORA AMELLA, JOAN                  2000  LLEIDA             
25. BIOSCA LACASA, JORDI          A    1990  BENAVENT           
26. SERRA SOTO, SALVADOR          A    1990  TĀRREGA            
27. HERRAIZ CASES, ESTANIS        A    1985  MANRESA             
28. SOLĀ CORTADA, IRIS            A    1975  BENAVENT           
29. MONTOLIU DAROCA, IMMA         A    1965  VALLFOGONA          
30. COSIALLS MANONELLES, JOSEP    A    1960  BENAVENT           
31. MESTRE BELLIDO, HECTOR        A6   1955  PEONA I PEĶ         
32. BALCELLS SORIGUERA, MARC      A6   1945  TĀRREGA            
33. BALCELLS SORIGUERA, TERESA H. A    1945  TĀRREGA            
34. TRESENTS ESPASA, OSCAR        A    1945  GUISSONA            
35. SOLĀ SENDRA, FRANCESC         A    1940  SANTA COLOMA QUERALT
36. GABANDÉ HORTIGUELA, RAMON     A    1920  LLEIDA             
37. SALVADOR MURĀ, SERGI          A6   1915  LA PASSIĶ           
38. FARRÉ SELMA, DAVID            A    1900  TĀRREGA            
39. GALLEGO TAMARAL, DAVID        A    1900  MANRESA             
40. DEL VALLE CIRERA, ADRIĀ       A6   1895  CATALONIA           
41. LLADĶ VALERO, JORDI           A    1855  SANT JOAN           
42. EXPOSITO AVILA, GABINO        A    1850  LA PASSIĶ           
43. BAŅUELOS GONZALEZ, NARCIS     B    1845  TĀRREGA             
44. BATLLE MESTRES, ANTONI        B    1845  GUISSONA            
45. BARROT FARRÉ, SALVADOR        B    1840  SANTA COLOMA QUERALT
46. CURRIĀ ROCA, JAUME            B    1840  TĀRREGA            
47. LOPEZ RUIZ, ANTONI            B    1840  GUISSONA            
48. BADENAS CASTELLANOS, RUBEN    B    1835  LLEIDA             
49. RAMON SOLANS, ALBERT          B6   1835  TĀRREGA            
50. TORRES MO, ANTONI             B    1830  TĀRREGA            
51. ROS MONFĀ, NORBERT            B    1820  TĀRREGA            
52. TARRAGĶ GARCIA, MARC          B6   1815  TĀRREGA            
53. PRADOS COMPTE, IGNASI         B    1810  BERGUEDĀ            
54. ESCOT RITART, RICARD          B2   1800  SANT JOAN           
55. SOLĀ MASIĀ, ARCADI            B    1785  BENAVENT           
56. VILAMAJĶ LLOBERA, ELOI        B6   1785  VALLFOGONA          
57. CANAL URO, JORDI              B    1775  MANRESA             
58. ROMERO SANTAMARIA, Ma ANGELS  B    1770  BERGUEDĀ            
59. ARAGONCILLO SOLÉ, ANNA        B6   1765  VILANOVENC          
60. SOLĀ CORTADA, MARIA           B2   1750  BENAVENT           
61. COLL ORTEGA, JORDI            B2   1745  BALAGUER            
62. DIAZ LARA, RAUL               B    1730  LLEIDA              
63. RUIZ GARCIA, LLUIS            B    1720  BENAVENT           
64. ALFARO LLADĶ, DAVID           B6   1715  TARREGA             
65. BALASCH, IVAN                 B    1700  TORNABOUS           
66. BODIVA, SEBASTIĀ              B    1700  TORNABOUS           
67. CLARISSO MERLO, DAVID         B6   1700  TĀRREGA            
68. LLORENS DUCH, PERE LLUIS      B    1700  SANTA COLOMA QUERALT
69. PICART ARMADA, SERGI          B2   1700  ESCOLA ESCACS LLEIDA
70. RAMOS MATEU, ORIOL            B6   1700  TĀRREGA            
71. ROVIRA VILATOBA, JOAQUIM      B    1700  TĀRREGA            
72. SERRA SOTO, RAMON             B    1700  TĀRREGA            
CLASSIFICACIĶ FINAL

 No	Nom                          Elo   Punts   B(1)  B(0)  Prog   Grup
 1    COMPANYĶ PAGEROLS, JOSEP Ma   2205     9    48.0  51.0   45.0
 2    MONELL CAMARASA, DAVID        2285     8    50.0  54.0   40.0
 3    AVILA JIMENEZ, XAVIER         2300     7    49.5  53.5   39.0
 4    EXPOSITO AMARO, JOSUÉ         2305     7    45.5  49.5   33.0
 5    GRACIA VERGARA, FERRAN        2125     7    39.5  43.5   32.0 
 6    MESTRE BELLIDO, HECTOR        1955     6    48.5  49.0   34.0    A6
 7    BRUNED SEGURA, MARIO          2235     6    48.0  52.0   35.0
 8    CAMPOS OLAYA, ISRAEL          2165     6    46.5  50.5   34.0
 9    CUNILL ROS, SEBASTIĀ          2065     6    45.5  48.5   33.0
10    ENRIQUEZ GONZALEZ, RAIMON     2165     6    42.5  45.5   31.0
11    GUTIERREZ LEON, CRISTOBAL     2025     6    41.5  44.5   29.0
12    LOPEZ MARTÍ, IGNACIO          2015     6    39.5  42.5   29.0
13    VERDÉS NADAL, RAMON           2085     6    39.5  42.5   28.5
14    SANUY MONCASI, ALBERT         2075     6    39.5  42.5   28.0
15    MASACHS VENDRELL, FRANCESC    2125     5.5  46.0  50.0   31.0
16    PARRAMON GUILLAUMET, JAUME    2030     5.5  39.5  42.5   27.0
17    SOLĀ CORTADA, IRIS            1975     5.5  39.5  42.5   26.0    A
18    SERRA SOTO, SALVADOR          1990     5    48.5  53.0   30.0    A
19    GUTIERREZ MARTOS, FERRAN      2120     5    45.0  49.0   33.0
20    BRUNET MARTINEZ, JOSEP        2230     5    45.0  49.0   32.0
21    SALVADOR MURĀ, SERGI          1915     5    45.0  49.0   28.0    A6
22    HERRAIZ CASES, ESTANIS        1985     5    42.0  44.5   28.0    A
23    TRESENTS ESPASA, OSCAR        1945     5    42.0  43.5   27.5    A
24    PUIG SANTALLUSIA, TOMĀS       2085     5    41.5  44.0   29.0
25    GIRBES PECH, RAFAEL           2070     5    41.0  45.0   29.0
26    FARRÉ REGADA, JULIĀ           2030     5    40.0  43.0   25.0
27    SOLĀ MASIĀ, ARCADI            1785     5    40.0  43.0   23.5    B
28    FARRÉ SELMA, DAVID            1900     5    38.5  41.5   21.0    A
29    CUENCA FERRANDO, JOSEP        2090     5    37.5  40.5   26.5
30    BADENAS CASTELLANOS, RUBEN    1835     5    37.5  40.5   25.0    B 
31    CANAL URO, JORDI              1775     5    33.5  35.5   18.0    B
32    BALCELLS SORIGUERA, TERESA H. 1945     5    33.0  36.0   23.0    A 
33    MONTOLIU DAROCA, IMMA         1965     5    29.0  32.0   21.0    A
34    SOLĀ SENDRA, FRANCESC         1940     4.5  38.5  40.5   21.5    A
35    RUIZ GARCIA, LLUIS            1720     4.5  36.0  38.0   20.5    B
36    ESPARBE GRAU, JAUME           2000     4.5  34.5  37.5   18.0
37    COLL ORTEGA, JORDI            1745     4.5  29.5  31.0   17.5    B2
38    GABANDÉ HORTIGUELA, RAMON     1920     4    42.0  45.0   28.0    A
39    PIQUÉ SAFONT, JOAN MANEL      2095     4    40.5  43.5   25.0
40    VILAMAJĶ LLOBERA, ELOI        1785     4    39.5  42.5   21.0    B6
41    BIOSCA LACASA, JORDI          1990     4    39.5  42.0   22.0    A
42    CURRIĀ ROCA, JAUME            1840     4    39.0  42.0   21.0    B
43    LLADĶ VALERO, JORDI           1855     4    39.0  40.5   20.0    A
44    DEL VALLE CIRERA, ADRIĀ       1895     4    37.0  40.0   17.0    A6 
45    COSIALLS MANONELLES, JOSEP    1960     4    36.5  38.5   23.0    A
46    BALCELLS SORIGUERA, MARC      1945     4    35.0  38.0   23.0    A6
47    GALLEGO TAMARAL, DAVID        1900     4    34.0  37.0   17.0    A
48    LOPEZ RUIZ, ANTONI            1840     4    34.0  36.0   19.0    B
49    MORA AMELLA, JOAN             2000     4    33.5  36.5   18.0
50    PRADOS COMPTE, IGNASI         1810     4    31.0  31.5   14.5    B
51    TARRAGĶ GARCIA, MARC          1815     3.5  40.0  43.5   21.0    B6
52    PICART ARMADA, SERGI          1700     3.5  29.5  31.5   13.5    B2
53    ROS MONFĀ, NORBERT            1820     3    37.5  39.0   18.0    B
54    RAMON SOLANS, ALBERT          1835     3    37.0  40.0   18.0    B6
55    BATLLE MESTRES, ANTONI        1845     3    36.0  39.0   16.0    B
56    EXPOSITO AVILA, GABINO        1850     3    35.5  37.5   12.0    B
57    ROMERO SANTAMARIA, Ma ANGELS  1770     3    33.5  34.0   14.0    B
58    ESCOT RITART, RICARD          1800     3    33.0  34.5   17.0    B2
59    BALASCH, IVAN                 1700     3    32.0  34.0   14.0    B
60    SERRA SOTO, RAMON             1700     3    31.0  33.5   14.0    B
61    SOLĀ CORTADA, MARIA           1750     3    29.0  30.5   14.0    B2          
62    ARAGONCILLO SOLÉ, ANNA        1765     3    28.5  29.0   12.0    B6
63    LLORENS DUCH, PERE LLUIS      1700     3    25.0  25.5    8.0    B
64    TORRES MO, ANTONI             1830     2.5  28.0  28.5   13.5    B
65    BODIVA, SEBASTIĀ              1700     2    27.0  27.5    5.0    B 
66    ROVIRA VILATOBA, JOAQUIM      1700     2    26.0  26.5    7.0    B
67    RAMOS MATEU, ORIOL            1700     1.5  27.0  27.5    8.5    B6
68    CLARISSO MERLO, DAVID         1700     0.5  25.5  27.0    1.5    B6
69    BARROT FARRÉ, SALVADOR        1840     0     6.5   6.5    0.0    B
70    BAŅUELOS GONZALEZ, NARCIS     1845     0     5.5   5.5    0.0    B
71    ALFARO LLADĶ, DAVID           1715     0     5.0   5.0    0.0    B6
72    DIAZ LARA, RAUL               1730     0     4.5   4.5    0.0    B
          Elo +2000

 No   EQUIP          PUNTS
 1   CATALONIA        22.5
 2   BERGUEDĀ         22
 3   LLEIDA-1         21.5
 4   TĀRREGA-1        21
 5   MANRESA          20
 6   BENAVENT1        19
 7   LA PASSIĶ        15
 8   VALLFOGONA       14.5
 9   LLEIDA2          13
10   GEVA CEA          8
11   FOMENT            7
12   IGUALADA          5
13   AVINYĶ            5
14   SANT FELIU LLOB.  5



          Elo -2000

 No   EQUIP             PUNTS
 1   TĀRREGA-2            19   
 2   BENAVENT-2           18   
 3   TĀRREGA-3            12.5 
 4   GUISSONA             12   
 5   TĀRREGA-4            10.5 
 6   STA. COLOMA QUERALT   7.5  
 7   SANT JOAN             7    
 8   PEONA I PEĶ           6    
 9   TORNABOUS             5    
10   BALAGUER              4.5  
11   ESCOLA ESCACS LLEIDA  3.5  
12   VILANOVENC            3    

 

 

Š AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

  

  


 

1