bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 31/12/2005 09:59:14

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

 

CAMPIONAT FEMENÍ DE LLEIDA 2004

DIES DE JOC : 17 i 24 d'abril, 8, 15, 22 i 29 de maig i 5 de juny de 2.004.

POBLACIÓ: VILANOVA DE BELLPUIG

LLOC DE JOC : AJUNTAMENT , P/Esglesia

HORA D'INICI : 4'30 de la tarda

SISTEMA DE JOC : Suïs a 7 rondes

REGLAMENT : Federació Catalana d'Escacs i Lleis de la FIDE.

INSCRIPCIÓ : Abans del dia 16 d'abril a les 20.00 h., al telèfon 649952482 o be dijous dia 15 al telf 973225523. També es podrà fer per correu electronic:a felleida@tinet.org (important abans del dia 16 a les 20.00 h.)

RITME DE JOC : El primer control serà de 30 jugades en 1.30h, mes 1 hora mes a finish (caiguda de bandera). A l'inici de la partida el rellotge marcarà dos quarts de 4, quan marqui les 5 s'han d'haver fet al menys 30 moviments, i quan marqui les 6h la partida s'acabarà.

DESEMPATS : 1-Bucholz (traient el pitjor), 2-Bucholz zero i 3-Progressiu acumulatiu.

OBSERVACIONS:

La campiona i la sotscampiona Absoluta es classifiquen pel Campionat de Catalunya Femení Absolut, que es jugarà el proper mes d'agost.

PREMIS EN METÀLIC I TROFEUS:

Campiona Absoluta - 60 euros + Trofeu Sots-campiona Absoluta - 30 euros + Trofeu Trofeu a la primera classificada de les categories Sub-16, Sub-14, Sub-12 i Sub-10.

Ranking Inicial

RI  Nom                          Categ  Eloc Club       Data Neix.      
1.  BALCELLS SORIGUERA, TERESA H. A     1955 TÀRREGA    11-02-1986
2.  SOLÀ CORTADA, IRIS            A     1935 BENAVENT   02-12-1985
3.  MONTOLIU DAROCA, IMMA         A     1930 VALLFOGONA 14-09-1971
4.  BARBOSA RUBIES, LAIA          14    1775 BALAGUER   20-06-1990
5.  SOLÀ CORTADA, MARIA           12    1735 BENAVENT   06-11-1992
6.  COLL ORTEGA, CRISTINA         10    1725 BALAGUER   06-11-1994
7.  RAMONEDA RUMÍ, GISELA         10    1710 BALAGUER   05-04-1994
8.  ALMENARA MASBERNAT, MARIA     16    1700 JUNEDA     19-12-1989
9.  ARNÓ BENDICHO, XENIA          10    1700 BALAGUER   07-04-1994
10. CHILLÓN MOYA, MARINA          12    1700 JUNEDA     11-02-1992
11. GONZALEZ PIJUAN, MONICA       12    1700 TÀRREGA    01-12-1992
12. PRATS MARTINEZ, LAURA         10    1700 BALAGUER   13-02-1994
13. SERO LLOR, RAQUEL             14    1700 LLEIDA     16-02-1990
14. TERRATS PIJUAN, GEMMA         14    1700 JUNEDA     03-11-1991

Vilanova de Bellpuig, del 17 d'abril al 12 de juny de 2004

Resultats RONDA 1

 T Blanques                  Resultat  Negres                    
 1 BALCELLS SORIGUERA, T.H.(1)  1:0    ARNÓ BENDICHO, X (9)   
 2 CHILLÓN MOYA, M (10)         0:1    MONTOLIU DAROCA, I (3) 
 3 BARBOSA RUBIES, L (4)        1:0    GONZALEZ PIJUAN, M (11)
 4 PRATS MARTINEZ, L (12)       0:1    COLL ORTEGA, C (6)     
 5 RAMONEDA RUMÍ, G (7)         1:0    TERRATS PIJUAN, G (14) 
 6 SOLÀ CORTADA, I (2)          0:0    NO APARELLADA 
 7 SOLÀ CORTADA, M (5)          0:0    NO APARELLADA 
 8 ALMENARA MASBERNAT, M (8)    0:0    NO APARELLADA 
 9 SERO LLOR, R (13)            0:0    NO APARELLADA 

 Vilanova de Bellpuig, 17 d'abril de 2004

Resultats RONDA 2

 T Blanques                Resultat  Negres                    
 1 COLL ORTEGA, C (6)         0:1    BALCELLS SORIGUERA, T (1)
 2 MONTOLIU DAROCA, I (3)    .5:.5   BARBOSA RUBIES, L (4)    
 3 SOLÀ CORTADA, I (2)        1:0    RAMONEDA RUMÍ, G (7)     
 4 GONZALEZ PIJUAN, M (11)   .5:.5   SOLÀ CORTADA, M (5)      
 5 ARNÓ BENDICHO, X (9)       1:0    PRATS MARTINEZ, L (12)   
 6 SERO LLOR, R (13)          1:0    CHILLÓN MOYA, M (10)     
 7 TERRATS PIJUAN, G (14)     1:0    BYE                      

 Vilanova de Bellpuig, 24 d'abril de 2004

Resultats RONDA 3

 T Blanques                  Resultat  Negres                    
 1 BALCELLS SORIGUERA, T (1)    1:0    MONTOLIU DAROCA, I (3) 
 2 BARBOSA RUBIES, L (4)        1:0    COLL ORTEGA, C (6)     
 3 TERRATS PIJUAN, G (14)       0:1    SOLÀ CORTADA, I (2)    
 4 RAMONEDA RUMÍ, G (7)         +:-    SERO LLOR, R (13)      
 5 SOLÀ CORTADA, M (5)          1:0    ARNÓ BENDICHO, X (9)   
 6 CHILLÓN MOYA, M (10)         1:0    GONZALEZ PIJUAN, M (11)
 7 PRATS MARTINEZ, L (12)       1:0    DESCANSA                    




Resultats RONDA 4

 T Blanques                Resultat  Negres                    
 1 BARBOSA RUBIES, L (4)      0:1    BALCELLS SORIGUERA, T (1)
 2 MONTOLIU DAROCA, I (3)     0:1    SOLÀ CORTADA, I (2)      
 3 RAMONEDA RUMÍ, G (7)       1:0    SOLÀ CORTADA, M (5)      
 4 COLL ORTEGA, C (6)         +:-    SERO LLOR, R (13)        
 5 ARNÓ BENDICHO, X (9)       0:1    TERRATS PIJUAN, G (14)   
 6 PRATS MARTINEZ, L (12)     1:0    CHILLÓN MOYA, M (10)     
 7 GONZALEZ PIJUAN, M (11)    1:0    BYE                      

Resultats RONDA 5

 T Blanques                  Resultat  Negres                    
 1 BALCELLS SORIGUERA, T (1)    1:0    RAMONEDA RUMÍ, G (7)   
 2 SOLÀ CORTADA, I (2)          1:0    BARBOSA RUBIES, L (4)  
 3 TERRATS PIJUAN, G (14)       +:-    PRATS MARTINEZ, L (12) 
 4 COLL ORTEGA, C (6)           1:0    GONZALEZ PIJUAN, M (11)
 5 SOLÀ CORTADA, M (5)          0:1    MONTOLIU DAROCA, I (3) 
 6 CHILLÓN MOYA, M (10)         1:0    ARNÓ BENDICHO, X (9)   

Ronda 6
 T Blanques                 Resultat Negres                    
 1 SOLÀ CORTADA, I (2)       .5:.5   BALCELLS SORIGUERA, T (1)
 2 RAMONEDA RUMÍ, G (7)      .5:.5   COLL ORTEGA, C (6)       
 3 TERRATS PIJUAN, G (14)     0:1    BARBOSA RUBIES, L (4)    
 4 MONTOLIU DAROCA, I (3)     1:0    PRATS MARTINEZ, L (12)   
 5 SOLÀ CORTADA, M (5)        -:+    CHILLÓN MOYA, M (10)     
 6 GONZALEZ PIJUAN, M (11)    0:1    ARNÓ BENDICHO, X (9)     

 T Blanques                   Resultat Negres                    
 1 BALCELLS SORIGUERA, T (1)    1:0    CHILLÓN MOYA, M (10)  
 2 COLL ORTEGA, C (6)           0:1    SOLÀ CORTADA, I (2)   
 3 BARBOSA RUBIES, L (4)        1:0    RAMONEDA RUMÍ, G (7)  
 4 ARNÓ BENDICHO, X (9)         +:-    MONTOLIU DAROCA, I (3)
 5 GONZALEZ PIJUAN, M (11)      0:1    TERRATS PIJUAN, G (14)
 6 PRATS MARTINEZ, L (12)       0:1    SOLÀ CORTADA, M (5)   



Classificació FINAL

Lloc Nom                             Categ Elo  Punts   B(1)  B(0)  Progr
 1   BALCELLS SORIGUERA, TERESA H.     A   1955 6.5     22.5  25.0   27.0
 2   SOLÀ CORTADA, IRIS                A   1935 5.5     24.5  27.5   20.0
 3   BARBOSA RUBIES, LAIA              14  1775 4.5     25.0  26.0   18.0
 4   TERRATS PIJUAN, GEMMA             14  1700 4       21.0  22.0   14.0
 5   RAMONEDA RUMÍ, GISELA             10  1710 3.5     26.0  29.0   17.0
 6   COLL ORTEGA, CRISTINA             10  1725 3.5     25.0  26.0   15.0
 7   MONTOLIU DAROCA, IMMA             A   1930 3.5     24.5  26.5   15.0
 8   CHILLÓN MOYA, MARINA              12  1700 3       21.5  22.5   10.0
 9   ARNÓ BENDICHO, XENIA              10  1700 3       21.0  22.0    9.0
10   SOLÀ CORTADA, MARIA               12  1735 2.5     17.5  18.5    9.0
11   PRATS MARTINEZ, LAURA             10  1700 2       19.0  21.5    9.0
12   GONZALEZ PIJUAN, MONICA           12  1700 1.5     19.5  22.0    7.0
13   SERO LLOR, RAQUEL                 14  1700 1        8.5  10.5    3.0
14   ALMENARA MASBERNAT, MARIA         16  1700 0        0.0   0.0    0.0


Vilanova de Bellpuig, 12 de juny de 2004

        

 

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1