bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 31/12/2005 10:09:14

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

 

 

V Torneig d’escacs de ràpides

 

“VILA DE BENAVENT”

(Inclòs en el circuit d’escacs de la Catalunya Central)

 

DIA: 27 DE JUNY DE 2004.

HORA: 09:30 del matí.

LLOC: CASAL de l’Ajuntament de Benavent de Segrià.

 

Classificació Final

Lloc  Nom                          Categ  ECat Punts    B(1)  B(0)  Progr.
  1   EXPOSITO AMARO, JOSUÉ         A     2310 10       72.5  77.0   59.5
  2   ENRIQUEZ GONZALEZ, RAIMON     A     2210 9.5      71.5  76.5   55.0
  3   TRESENTS PLÀ, LLUIS           A     2275 9        75.0  79.5   58.0
  4   GONZALEZ BRINGUÉ, RICARD      A     2100 7.5      75.5  81.0   52.5
  5   VERDÉS NADAL, RAMON           B     2045 7.5      74.0  77.5   48.5
  6   BALCELLS SORIGUERA, MARC      B16   2015 7.5      68.0  72.0   45.5
  7   SOLÉ PERA, JORDI              B     2065 7.5      66.5  71.0   46.5
  8   BERGÉ FONTANÉ, ANDREU         B     2090 7        66.0  71.0   41.0
  9   TRESENTS ESPASA, OSCAR        C     1950 7        58.5  62.5   40.0
 10   SEMIONOVICH, ZURAB            D     1890 7        58.5  61.0   38.0
 11   MONFÀ SOLÉ, RAMON             A     2160 6.5      72.5  78.0   45.5
 12   DEL VALLE, ADRIÀ              C16   1930 6.5      71.0  73.5   45.0
 13   BALCELLS SORIGUERA, TERESA H. C     1955 6.5      67.0  72.0   44.0
 14   GORNÉ PLAZA, IGNASI           A     2240 6.5      66.5  72.0   43.5
 15   SANUY MONCASI, ALBERT         B     2085 6.5      66.0  70.5   40.5
 16   TARRAGÓ GARCIA, MARC          C16   1905 6.5      63.5  68.0   40.5
 17   TUDELA BAIGET, MIQUEL         B     2085 6.5      62.5  67.0   41.5
 18   BIOSCA LACASA, JORDI          B     2000 6.5      61.5  63.5   38.5
 19   SOLÀ SENDRA, FRANCESC         C     1985 6.5      57.5  62.0   36.0
 20   GONZALEZ ORTEGA, DIEGO        D     1825 6.5      56.0  59.0   34.5
 21   ORRIOLS MIRÓ, CLARA           A     2160 6        71.0  75.0   45.0
 22   GIRIBET CUNYAT, JOAN RAMON    B     2020 6        63.5  68.0   36.0
 23   BERTRAN CAMPS, IVAN           C     1905 6        59.0  63.0   39.0
 24   TUDELA PI, MARC               D14   1845 6        57.0  59.0   33.0
 25   PARRAMON GUILLAUMET, JAUME    B     2040 6        54.5  58.5   34.0
 26   VALLVERDÚ MIRET, OSCAR        B     2075 5.5      65.0  70.0   40.0
 27   SOLÀ CORTADA, IRIS            C     1935 5.5      63.5  68.0   36.5
 28   BARROT, SALVADOR              D     1860 5.5      61.5  65.0   38.0
 29   AMBROS PLADELLORENS, JORDI    C     1965 5.5      58.5  61.5   39.5
 30   SEGUÉS PONS, MIQUEL           D     1880 5.5      58.0  58.5   36.5
 31   RUIZ GARCIA, LLUIS            E     1750 5.5      52.0  54.5   31.5
 32   GENÉ CAMATS, FRANCESC         E12   1785 5.5      51.5  54.0   28.0
 33   MÁS GENÉ, ORIOL               E12   1700 5.5      50.0  54.0   26.0
 34   SOLÀ MASIÀ, ARCADI            D     1835 5        65.5  69.0   31.0
 35   BARBOSA RUBIES, LAIA          E14   1775 5        57.5  61.5   31.0
 36   MALLORCA, XAVIER              E12   1700 5        55.5  59.0   28.0
 37   RAMONEDA RUMÍ, GISELA         E10   1710 5        54.5  55.0   27.0
 38   LLOVET PALLEROLA, ORIOL       E12   1725 5        52.5  55.0   28.0
 39   RAMONEDA, JESUS               E     1699 5        49.5  51.5   30.0
 40   NIETO, FRANCESC               E12   1699 5        48.5  49.0   22.0
 41   CAPDEVILA DURAN, JOAN         D     1845 4.5      59.5  62.0   31.0
 42   SEGUES PUJADES, MIQUEL        D     1845 4.5      56.5  58.5   30.0
 43   FUMANAL VILLAGRASA, KEVIN     E     1715 4.5      49.0  51.5   22.5
 44   SOLÀ CORTADA, MARIA           E12   1730 4.5      49.0  49.5   26.0
 45   BARBOSA MARTINEZ, MARCEL      E     1700 4.5      48.5  51.0   25.5
 46   BONILLA SANCHEZ, BERNARDO     E     1699 4.5      46.0  46.5   22.0
 47   FERNANDEZ MIR, ALBERT         E     1699 4.5      42.0  42.5   17.0
 48   ARAGONCILLO SOLÉ, ANNA        D     1800 4        51.0  54.5   26.0
 49   MONFÀ ESCOLÀ, RAMON           E10   1700 4        51.0  53.0   24.0
 50   BORDES ARNÓ, GENÍS            E12   1700 4        49.5  50.0   20.0
 51   LLORENS DUCH, PERE LLUIS      E     1700 4        48.5  49.0   21.0
 52   AMBRÓS OTERO, ADRIÀ           E14   1700 4        45.0  47.5   20.0
 53   BOVÉ, XAVIER                  E12   1699 3        50.0  52.0   21.0
 54   ORTEGA, CRISTIAN              E10   1699 3        46.0  48.0   16.0
 55   FLORENSA JOFRE, ALEIX         E12   1700 2        42.0  42.5   13.0
 56   MAS GENÉ, JORDI               E10   1700 2        29.0  29.5    4.0
 57   ORTEGA, BRIAN                 E10   1699 1        44.0  46.0    9.0
 58   BLANCH PLANA, ANGEL           B     2000 0         4.5   8.0    0.0
 59   PUIG SANTALLUSIA, TOMAS       B     2055 0         0.0   0.0    0.0


 Benavent de Segrià, 27 de juny de 2004.

BASES:

 

-          Es faran 11 rondes.

-         Les partides seran a 5 minuts per jugador i a caiguda de bandera.

-         Es jugarà en un sol grup.

-         El reglament serà tot el de la Federació Catalana d’Escacs.      

-         La inscripció és gratuïta.

-         Les inscripcions es faran fins el dia 26 de juny.

-         Inscripcions: TELÈFON: 973/ 777888. Demanar per Iris o Arcadi Solà (deixar un missatge al contestador), o bé enviar un e-mail a iris_s_c@hotmail.com. (indicar ELO, i data de naixement els nascuts a partir del 1988).

-         Torneig obert a Federats i No Federats.

 

TROFEUS

 

Grup A (ELO > 2100)          Grup B (2000 a 2100)

 

1r. classificat                                        1r. classificat

2n. classificat                                       2n. classificat

3r. classificat                                        3r. classificat

 

Grup C (1900 a 1995)    Grup D (1800 a 1895)

 

1r. classificat                                        1r. classificat

2n. classificat                                       2n. classificat

3r. classificat                                        3r. classificat

 

Grup E(1700 a 1795    Trofeus especials

                                                           1r. SUB-10     1ra Fèmina

1r. classificat                                        1r. SUB-12     1r. Local

2n. classificat                                       1r. SUB-14     2n. Local

3r. classificat                                        1r. SUB-16    

 

Els premis no són acumulatius.

 

 

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1