bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 27/07/2004 23:07:58

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

Resultados 2003

 

 

 

4t.OPEN INTERNACIONAL D´ESCACS

LLAMPEC (5min) “VILA DEL VENDRELL 2004”

 

1	Spasov, Vasil (11)		BUL	2524		gm			7
2	Delchev, Aleksander (1)		BUL	2603		gm			6.5
3	Munoz Pantoja, Miguel (20)	PER	2421	2495	mi	Tres Peons	6.5
4	Barria, Daniel (25)		CHI	2386		fm			6.5
5	Movsziszian, Karen (8)		ARM	2528		gm			6
6	Hernando Rodrigo, Jose (25 b.)		2381					6
7	Mirzoev, Azer (12)		AZE	2513	2580	gm	Lleida		6
8	Borges Mateos, Juan (17)	CUB	2456		mi			6
9	Almeida, Omar (18)		CUB	2447		mi			6
10	Ferron Garcia, Carles (34)		2314	2365	fm	S Boi		6
11	Kogan, Artur (5)		ISR	2559		gm			5.5
12	Mateo, Ramon (19)		DOM	2425		mi			5.5
13	Peralta, Fernando (7)		ARG	2541	2570	mi	Cerdanyola	5.5
14	Barrientos, Sergio (22)		COL	2399	2455	fm	Badalona	5.5
15	Escobar Forero, Alder (27)	COL	2379		mi			5.5
16	Cifuentes Parada, Roberto (6)		2543		gm			5.5
17	Ortiz, Nadya Karolina (47)	COL	2167		wim			5.5
18	Gonzalez Rodriguez, Jorge A. (32)COL	2348	2410	mi	S Boi		5.5
19	De La Paz, Frank (16)		CUB	2458		fm			5
20	Vila Gazquez, Xavier (39)		2232	2320	.	S Coloma Q	5
21	Roua, Radu Laurentin (44)		2192	2285		Vendrell	5
22	Zurano Lopez, Pedro (38)		2273	2385	.	Reus Dep	5
23	Gomez Jurado, Albert (37)		2275	2365		Peretana	5
24	Kolev, Atanas (13)		BUL	2512		gm		5
25	Baron Isanta, Josep M. (33)		2317	2390	.	Catalonia	5
26	Jimenez Albadalejo, Mariano (46)		2186				5
27	Vila Gazquez, Jordi (58)		2065	2120		S Coloma Q	5
28	Valencia Jimenez, Josep (53)		2105	2190		Cerdanyola	5
29	Valarezzo Ricard, Pedro (54)		2097	2055				5
30	Komljenovic, Davor (15)	CRO		2461		gm			4.5
31	Vidarte Morales, Arturo (28)	PER	2367	2430	mi	Cerdanyola	4.5
32	Rafols Albet, Josep (51)		2123	2185		Vilafranca	4.5
33	Mela, Benjamin (29)		ARG	2366	2400	fm	Lira		4.5
34	Rodriguez Martin, Emilio (40)	BEL	2210					4.5
35	Gallardo Retortillo, Enrique (49)		2134	2160		Lleida	4.5
36	Olivera Gutierrez, Albert (59)		2062	2150		Vendrell	4.5
37	Palacios Perez, Manuel (41)		2207	2290	.	Vendrell	4.5
38	Oussama, Omar (42)			2205	2305		Lleida		4
39	Montell Lorenzo, Joan C. (35)		2313	2370		Reus Dep	4
40	Iglesias, Jorge (26)			2380	2425		Peona i Peo	4
41	Lopez Abad, Sixte (61)			2035	2215		Reus Dep	4
	Coll Frances, Jesus (65)			2255		Tarragona	4
43	Vazquez, Manuel (57)			2068	2115		AECS		4
44	Ventura Navarro, Alex (81)			1930		Vendrell	4
45	Pros Heras, Jordi (52)			2120	2240		Reus Dep	4
	Escobar Torres, Antonio (55)		2076	2125		Sitges		4
47	Plasencia Martinez, Victor (72)			2015		Vendrell	4
48	Gonzalez, Raul Omar (43)		2204					4
49	Rodon Barrufet, Josep M (67)			2195		Tarragona	4
50	Blasco Cusido, Francesc (73)			2010		Tarragona	4
51	Ananos Palacios, David (62)	ara	2031			EMPORIUM	4
	Reves Balleste, Jose (63)		2028	2060		Lleida		4
53	Sanjuan Morigosa, Isaura (60)		2055	2065		Colon		4
54	Saumoy Poch, Salvador (66)			2215		Vendrell	4
55	Panchenko, Alexandar G (21)	UKR	2401		mi			3.5
56	Codina Garcia, Jose (45)		2186			Lleida		3.5
57	Arlandez, Francesc (93)				1750		Esplugues	3.5
58	Martinez Llobet, Joan (75)			1990		Torredembarra	3.5
59	Sola Sendra, Francesc (76)			1985		S Coloma Q	3.5
60	Sanchez Artigas, Antoni (86)			1890		S feliu		3
61	Pellicer Castillo, Josep M (69)			2080		Vendrell	3
62	Serrano Sanchez, Hilario (80)			1955		Rubi		3
63	Ramirez Gonzalez, Miquel A (70)			2050		Tarragona	3
	Pau Giralda, Olga (83)				1920		Peona i Peo	3
65	Marce Miracle, Joan (84)			1915		Prat		3
66	Diaz Lara, Raul (89)				1840		Lleida		3
67	Brunet Martinez, Josep (48)		2156	2235		Igualada	3
68	Seca Carol, Ruben (91)				1805		Vulca		3
69	Seca Carol, Victor (102)			1700		Vulca		3
70	Marti Sanchez ?,  (82)				1920		S Marti		3
71	Labena, Antonio (88)	ara			1845		Emporium	3
72	Parramon, Marc (103)				1875				3
73	Casamitjana Nuïez, Andres (64)			1868				3
74	Varona Mancilla, David (92)			1780		Tarragona	2.5
75	Sanchez Sotorra, Marius (90)			1810		Vendrell	2.5
76	Ananos Palacios, Diego (96)	ara		1700		Emporium	2.5
77	Korneev, Oleg (3)		RUS	2587		gm			2.5
78	Rodriguez Bravo, Jose Antonio (85)		1910		Vendrell	2
79	Navarro Navarro, Crescenci (74)			1995		Lleida		2
80	Martinez Balaguer, JOSEP (77)			1980		CLB		2
81	Llorens Duch, Pere Lluis (100)			1700		S Coloma Q	2
82	Martell Morales, Patricia (95)			1710		Vendrell	2
83	Suñe Sole, Jordi (87)				1860		GPV		1
84	Varona Saiz, Juan Carlos (94)			1715		Tarragona	1
85	Planella Sanchez, Jordi (68)			2090		S Feliu		0
86	Girbes Pech, Rafael (71)			2040		S Feliu		0
87	Guxens Chaparro, Salvador (98)			1700		Tarragona	0
88	Hernando Casas, Jose M. (56)		2074					0
	Hernando Rodrigo, Lourdes (78)			1965		Cerdanyola	0
90	Arlandez, Guillem (97)			1700		Espluga			0
91	Reig Piñol, Armand (50)		2133	2135		Tarragona	0
	Llacuna Cufi, Salvador (79)			1955		S Coloma Q	0
	Nunez, Vicente (101)			1700		Vendrell	0
94	Guxens Chaparro, ADRIA (99)			1700		Tarragona	0
95	Spraggett, Kevin (4)		CAN	2584		gm		0
	Lalic, Bogdan (9)		ENG	2527		gm		0
	Oratovsky, Michael (10)		ISR	2525		gm		0
	Rizouk, Aimen (14)		ALG	2493		mi		0
	Hernando Rodrigo, Julio A. (30)		2362				0
100	Ionescu, Doru Alexandru (23)	ROM	2395		mi		0
101	Ivanov, Jordan (24)		BUL	2391		mi		0
102	Kononenko, Tatiana (31)		UKR	2361		wgm		0
103	Rios, Alejandro (36)		COL	2308	2385	mi		0

 

BASES

1). Organitza:  Club d´escacs Vendrell.

2). Patrocinen i col·laboren:  Ajuntament del Vendrell, Comissió de Festes,   Patronat Municipal d´esports, Club d´esports Vendrell, Caixa Penedès

i esports Picnic-Base.

 

3). Direcció del Torneig:  Sr.Alex Ventura i Sr.Alberto Olivera.

 

4). Arbitres del Torneig:  Sr.Camell i Sr.Monné (les seves decisions seràn inapel·lables).

 

5). Data del Torneig:  25 de Juliol del 2004.

 

6). Lloc de joc:  La Rambla del Vendrell (davant de l´estació).

 

7). Horari de joc:  El Torneig començarà a les 10:00h del matí.

 

8). Sistema de joc:  El Torneig es disputarà pel sistema suís a 8 rondes, aplicant l´apendix “c” del Reglament de la Federació Catalana d´Escacs (FIDE).

 

9). Emparellaments:  es faràn per sistema informàtic

 

10). Ritme de joc:  cada jugador tindrà un temps màxim de 5 minuts per a fer les seves jugades a finish.

 

11). Normativa:  un cop finalitzada la partida, els jugadors dispossaràn les peçes i el rellotge per a la propera ronda. El guanyador serà el responsable de notificar el resultat a la taula als arbitres. En cas de taules, ho notificarà el jugador amb negres. En cas de no notificar el resultat es posarà no presentat a cadascun dels jugadors.

Si un jugador no assisteix  la primera ronda, o a dues, encara que no siguin consecutives, serà eliminat del Torneig.

 

12). Inscripcions:  fins el pròper 24 de Juliol a les 22 hores

(no s´aceptarà cap inscripció forà del termini).

 

13). Posar-se en contacte amb:  Sr.Alex Ventura al tel: 687500228 (deixant el missatge al contestador), ó al Sr.Alberto Olivera al tel: 636630046.

 

14). Horari per a fer l´inscripció:  de 10h del matí a 22h de la nit.

 

15). Drets d´inscripcions:

- General:                                                                     10€

- Menors 16 anys i Gent Gran a partir de 60 anys:   8€

(plaçes límitades a 120 jugadors).

16). L´organització es reserva el dret d´acceptar qualsevol inscripció.

 

17). Els desempats en la classificació final seràn resolts segons el següent ordre:

Bucholz(-1), Bucholz total, Progressiu-acumulatiu, Sonnenborn-Berger, Kashdan i color (guanyen negres).

18). Premis:                      

   1745 € en premis

 

1r.    300 € + Trofeu                                    1r. ELO entre 1700-1995 30 € + Trofeu

2n.   250 € + Trofeu                                    1r. ELO entre 2000-2200 30 € + Trofeu

3r.   200 € + Trofeu                                     1r. Jugador del Club       40 € + Trofeu

4t.   150 €                                                     1ª. Femenina                    25 € + Trofeu

5è.  120 €                                                     1r. Gent Gran                   25 € + Trofeu

6è.  100 €                                                     1r. Juvenil                        25 € + Trofeu

7è.    90 €                                                     1r.Provincial                     50€ + Trofeu

8è.    80 €                                                     1r. Per equips                 100€ + Trofeu

9è.    70 €                                                     (premi per als 4 primers classificats

10è.  60 €                                                     d´un mateix equip federat català).

 

   Els premis en metàl·lic no es repartirán entre el empatats ni seràn acumulables i s´entregaràn segons l´ordre de classificació. La participació en el Torneig suposa l´acceptació d´aquestes bases per part dels jugadors.

Gracies per participar.

 

19). Horaris de Tren:

 

   Rodalies Linea 4 (Manresa – St. Vicenç de Calders)

   (Provinents de Barcelona)

 

Desde:

Horari:

Desde:

Horari:

MANRESA

7:02

BARCELONA - SANTS

8:25

TERRASSA

7:37

L´HOSPITALET de LLOBREGAT

8:31

SABADELL

7:45

MARTORELL

8:56

CERDANYOLA DEL VALLÈS

7:57

VILAFRANCA del PENEDÈS

9:17

 

   Arribada a el Vendrell a les 9:35.   

 

   Rodalies Linea 4 (St. Vicenç de Calders – Manresa)

   (Provinents de Tarragona)

Desde:

Horari:

St. VICENÇ DE CALDERS

9:27

   Arribada a el Vendrell a les 9:32.

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1