bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 30/05/2005 09:57:36

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

 


 

III Torneig d’Escacs Sant Vicenç de Castellet

 

 

1.  Fernandez Madrid, Carles      CAT   2260 2185 Sant Josep          
2.  Gómez Celdrán, Fco. Miguel    CAT   2110 2105 Terrassa            
3.  Martinez García, Jesus        CAT   2085 2019 Catalonia           
4.  Rosas Sánchez, Manel          CAT   2070 2013 Castellet           
5.  Vila Seuba, Joan Carles       CAT   2050 2002 Catalonia           
6.  Morante Jiménez, Andreu       CAT   2045 2021 Suria               
7.  Armengol Morte, David         CAT   2040 1927 Catalonia           
8.  Martín Torras, Candid         CAT   2030 1974 Castellet           
9.  Del Valle Cirera, Adriá       CAT   2000 1861 Catalonia           
10. Ambrós Pladellorens, Jordi    CAT   1995 1930 Balsareny           
11. Torner Planell, Jordi         CAT   1995 1839 Calaf               
12. Clarà Riola, Antoni           CAT   1990 1904 Castellet           
13. Jané Besora, Esteve           CAT   1955 1915 Catalonia           
14. Escot Ritart, Ricard          CAT   1950      Sant Joan           
15. Sanz Muñoz, Octavi            CAT   1945 1874 Suria               
16. Jané Besora, Rafel            CAT   1940 1876 Catalonia           
17. Molina Barba, Josep           CAT   1935 1882 Castellet           
18. Parramon Arimany, Marc        CAT   1910 1845 Calldetenes         
19. Jané Besora, Jaume            CAT   1895 1813 Catalonia           
20. Illescas Segura, Marcel       CAT   1875      Olesa               
21. Poyato Plaza, Daniel          CAT   1865      Suria               
22. Corredor Tatje, Ignasi        CAT   1855 1827 Catalonia           
23. Vila Sala, Francesc           CAT   1855 1832 Castellet           
24. Barceló Llobet, Lluis         CAT   1800      Sant Boi de Lluçanes
25. Muñoz Carol, Josep            CAT   1795      Catalonia           
26. Ferrer Mora, Josep            CAT   1780      Manresa             
27. López Hidalgo, Eric           CAT   1760      Sant Joan           
28. Fumanal Villagrasa, Kevin     CAT   1750      Balsareny           
29. Riera Sevillano, David        CAT   1725      Balsreny            
30. Castells Aloy, Jordi          CAT   1710      Catalonia           
31. Arcusa Postils, Eduardo       CAT   1700      Moia                
32. Armengol Badia, Joan          CAT   1700      Terrassa            
33. Codina Casals, Joan           CAT   1700      L'Estany            
34. Fumanal Villagrasa, Rubén     CAT   1700      Balsreny            
35. Gimenez Cruz, francesc        CAT   1700      Terrassa            
36. Gimenez Leiva, Artur          CAT   1700      Terrassa            
37. Jane Besora, jordi            CAT   1700      Catalonia           
38. Jareño Bádenas, Aleix         CAT   1700      Castellet           
39. Jareño Castro, Jose Antonio   CAT   1700      Castellet           
40. Mallorca Rodriguez, Francisco CAT   1700      Balsareny           
41. Sández Fernandez, Eduard      CAT   1700      Balsareny           
 1 Fernandez Madrid, Carles (1)        1:0    Poyato Plaza, Daniel (21)         
 2 Corredor Tatje, Ignasi (22)         0:1    Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2)    
 3 Martinez García, Jesus (3)          1:0    Barceló Llobet, Lluis (24)        
 4 Muñoz Carol, Josep (25)             0:1    Rosas Sánchez, Manel (4)          
 5 Vila Seuba, Joan Carles (5)         1:0    Ferrer Mora, Josep (26)           
 6 López Hidalgo, Eric (27)            -:+    Morante Jiménez, Andreu (6)       
 7 Armengol Morte, David (7)           1:0    Fumanal Villagrasa, Kevin (28)    
 8 Riera Sevillano, David (29)         1:0    Martín Torras, Candid (8)         
 9 Del Valle Cirera, Adriá (9)         1:0    Castells Aloy, Jordi (30)         
10 Arcusa Postils, Eduardo (31)        0:1    Ambrós Pladellorens, Jordi (10)   
11 Torner Planell, Jordi (11)          1:0    Armengol Badia, Joan (32)         
12 Codina Casals, Joan (33)            0:1    Clarà Riola, Antoni (12)          
13 Jané Besora, Esteve (13)            1:0    Fumanal Villagrasa, Rubén (34)    
14 Gimenez Cruz, francesc (35)         0:1    Escot Ritart, Ricard (14)         
15 Sanz Muñoz, Octavi (15)             1:0    Gimenez Leiva, Artur (36)         
16 Jane Besora, jordi (37)             0:1    Jané Besora, Rafel (16)           
17 Molina Barba, Josep (17)            1:0    Jareño Bádenas, Aleix (38)        
18 Jareño Castro, Jose Antonio (39)    0:1    Parramon Arimany, Marc (18)       
19 Jané Besora, Jaume (19)             1:0    Mallorca Rodriguez, Francisco (40)
20 Sández Fernandez, Eduard (41)       0:1    Illescas Segura, Marcel (20)      
21 Vila Sala, Francesc (23)            0:0    BYE   
 1 Clarà Riola, Antoni (12)           [1]      0:1    Fernandez Madrid, Carles (1)     [1]  
 2 Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2)     [1]      0:1    Jané Besora, Esteve (13)         [1]  
 3 Escot Ritart, Ricard (14)          [1]     .5:.5   Martinez García, Jesus (3)       [1]  
 4 Rosas Sánchez, Manel (4)           [1]     .5:.5   Sanz Muñoz, Octavi (15)          [1]  
 5 Jané Besora, Rafel (16)            [1]      0:1    Vila Seuba, Joan Carles (5)      [1]  
 6 Morante Jiménez, Andreu (6)        [1]      0:1    Molina Barba, Josep (17)         [1]  
 7 Parramon Arimany, Marc (18)        [1]      0:1    Armengol Morte, David (7)        [1]  
 8 Jané Besora, Jaume (19)            [1]      0:1    Del Valle Cirera, Adriá (9)      [1]  
 9 Ambrós Pladellorens, Jordi (10)    [1]     .5:.5   Riera Sevillano, David (29)      [1]  
10 Illescas Segura, Marcel (20)       [1]      1:0    Torner Planell, Jordi (11)       [1]  
11 Martín Torras, Candid (8)          [0]      1:0    Armengol Badia, Joan (32)        [0]  
12 Poyato Plaza, Daniel (21)          [0]      1:0    Codina Casals, Joan (33)         [0]  
13 Fumanal Villagrasa, Rubén (34)     [0]      0:1    Corredor Tatje, Ignasi (23)      [0]  
14 Gimenez Leiva, Artur (36)          [0]      1:0    Vila Sala, Francesc (22)         [0]  
15 Barceló Llobet, Lluis (24)         [0]      0:1    Gimenez Cruz, Francesc (35)      [0]  
16 Jareño Bádenas, Aleix (38)         [0]      0:1    Muñoz Carol, Josep (25)          [0]  
17 Ferrer Mora, Josep (26)            [0]      1:0    Jane Besora, Jordi (37)          [0]  
18 Fumanal Villagrasa, Kevin (28)     [0]      1:0    Jareño Castro, Jose Antonio (39) [0]  
19 Castells Aloy, Jordi (30)          [0]     .5:.5   Sández Fernandez, Eduard (41)    [0]  
20 Mallorca Rodriguez, Francisco (40) [0]      0:1    Arcusa Postils, Eduardo (31)     [0]  

Ronda 3
1 Fernandez Madrid, Carles (1)     [2]      0:1    Del Valle Cirera, Adriá (9)        [2]  
 2 Vila Seuba, Joan Carles (5)      [2]      1:0    Jané Besora, Esteve (13)           [2]  
 3 Armengol Morte, David (7)        [2]      1:0    Illescas Segura, Marcel (20)       [2]  
 4 Molina Barba, Josep (17)         [2]     .5:.5   Rosas Sánchez, Manel (4)           [1.5]
 5 Martinez García, Jesus (3)       [1.5]   .5:.5   Ambrós Pladellorens, Jordi (10)    [1.5]
 6 Sanz Muñoz, Octavi (15)          [1.5]    1:0    Escot Ritart, Ricard (14)          [1.5]
 7 Riera Sevillano, David (29)      [1.5]   .5:.5   Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2)     [1]  
 8 Poyato Plaza, Daniel (21)        [1]      0:1    Morante Jiménez, Andreu (6)        [1]  
 9 Corredor Tatje, Ignasi (23)      [1]      0:1    Martín Torras, Candid (8)          [1]  
10 Torner Planell, Jordi (11)       [1]      1:0    Ferrer Mora, Josep (26)            [1]  
11 Muñoz Carol, Josep (25)          [1]      1:0    Clarà Riola, Antoni (12)           [1]  
12 Fumanal Villagrasa, Kevin (28)   [1]      -:+    Jané Besora, Rafel (16)            [1]  
13 Arcusa Postils, Eduardo (31)     [1]     .5:.5   Parramon Arimany, Marc (18)        [1]  
14 Gimenez Cruz, Francesc (35)      [1]      1:0    Jané Besora, Jaume (19)            [1]  
15 Sández Fernandez, Eduard (41)    [.5]     0:1    Gimenez Leiva, Artur (36)          [1]  
16 Vila Sala, Francesc (22)         [0]      0:1    Castells Aloy, Jordi (30)          [.5] 
17 Jane Besora, Jordi (37)          [0]      0:1    Barceló Llobet, Lluis (24)         [0]  
18 Armengol Badia, Joan (32)        [0]      0:1    Jareño Bádenas, Aleix (38)         [0]  
19 Codina Casals, Joan (33)         [0]      1:0    Mallorca Rodriguez, Francisco (40) [0]  
20 Jareño Castro, Jose Antonio (39) [0]      +:-    Fumanal Villagrasa, Rubén (34)     [0]  

Round 4
Results
No Name                               Total  Result   Name                           Total

 1 Del Valle Cirera, Adriá (9)        [3]      0:1    Vila Seuba, Joan Carles (5)    [3]  
 2 Molina Barba, Josep (17)           [2.5]    0:1    Armengol Morte, David (7)      [3]  
 3 Morante Jiménez, Andreu (6)        [2]      0:1    Sanz Muñoz, Octavi (15)        [2.5]
 4 Jané Besora, Esteve (13)           [2]      0:1    Fernandez Madrid, Carles (1)   [2]  
 5 Illescas Segura, Marcel (20)       [2]      0:1    Martínez García, Jesus (3)     [2]  
 6 Rosas Sánchez, Manel (4)           [2]      1:0    Riera Sevillano, David (29)    [2]  
 7 Martín Torras, Candid (8)          [2]      1:0    Jané Besora, Rafel (16)        [2]  
 8 Ambrós Pladellorens, Jordi (10)    [2]      1:0    Muñoz Carol, Josep (25)        [2]  
 9 Gimenez Leiva, Artur (36)          [2]      0:1    Torner Planell, Jordi (11)     [2]  
10 Parramon Arimany, Marc (18)        [1.5]    1:0    Gimenez Cruz, Francesc (35)    [2]  
11 Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2)     [1.5]    1:0    Castells Aloy, Jordi (30)      [1.5]
12 Escot Ritart, Ricard (14)          [1.5]   .5:.5   Arcusa Postils, Eduardo (31)   [1.5]
13 Clarà Riola, Antoni (12)           [1]      1:0    Fumanal Villagrasa, Kevin (28) [1]  
14 Ferrer Mora, Josep (26)            [1]      0:1    Jané Besora, Jaume (19)        [1]  
15 Jareño Bádenas, Aleix (38)         [1]      +:-    Poyato Plaza, Daniel (21)      [1]  
16 Barceló Llobet, Lluis (24)         [1]      1:0    Codina Casals, Joan (33)       [1]  
17 Jareño Castro, Jose Antonio (39)   [1]      0:1    Sández Fernandez, Eduard (41)  [.5] 
18 Fumanal Villagrasa, Rubén (34)     [0]      0:1    Vila Sala, Francesc (22)       [0]  
19 Armengol Badia, Joan (32)          [0]      0:1    Jane Besora, Jordi (37)        [0]  
20 Mallorca Rodriguez, Francisco (40) [0]      1:0    BYE                                 

Ronda 5
No Name                               Total  Result   Name                             Total

 1 Vila Seuba, Joan Carles (5)        [4]     .5:.5   Armengol Morte, David (7)        [4]  
 2 Sanz Muñoz, Octavi (15)            [3.5]    0:1    Martín Torras, Candid (8)        [3]  
 3 Fernandez Madrid, Carles (1)       [3]      1:0    Ambrós Pladellorens, Jordi (10)  [3]  
 4 Martínez García, Jesus (3)         [3]      1:0    Del Valle Cirera, Adriá (9)      [3]  
 5 Torner Planell, Jordi (11)         [3]      1:0    Rosas Sánchez, Manel (4)         [3]  
 6 Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2)     [2.5]    1:0    Molina Barba, Josep (17)         [2.5]
 7 Jané Besora, Rafel (16)            [2]      1:0    Parramon Arimany, Marc (18)      [2.5]
 8 Muñoz Carol, Josep (25)            [2]      0:1    Morante Jiménez, Andreu (6)      [2]  
 9 Riera Sevillano, David (29)        [2]      1:0    Clarà Riola, Antoni (12)         [2]  
10 Arcusa Postils, Eduardo (31)       [2]      1:0    Jané Besora, Esteve (13)         [2]  
11 Jareño Bádenas, Aleix (38)         [2]      0:1    Escot Ritart, Ricard (14)        [2]  
12 Jané Besora, Jaume (19)            [2]     .5:.5   Gimenez Leiva, Artur (36)        [2]  
13 Gimenez Cruz, Francesc (35)        [2]      1:0    Illescas Segura, Marcel (20)     [2]  
14 Castells Aloy, Jordi (30)          [1.5]    0:1    Barceló Llobet, Lluis (24)       [2]  
15 Sández Fernandez, Eduard (41)      [1.5]    +:-    Poyato Plaza, Daniel (21)        [1]  
16 Vila Sala, Francesc (22)           [1]      0:1    Jareño Castro, Jose Antonio (39) [1]  
17 Jane Besora, Jordi (37)            [1]      0:1    Corredor Tatje, Ignasi (23)      [1]  
18 Mallorca Rodriguez, Francisco (40) [1]      1:0    Ferrer Mora, Josep (26)          [1]  
19 Fumanal Villagrasa, Kevin (28)     [1]      1:0    Armengol Badia, Joan (32)        [0]  
20 Codina Casals, Joan (33)           [1]      1:0    Fumanal Villagrasa, Rubén (34)   [0]  

Results
No Name                             Total  Result   Name                               Total

 1 Fernandez Madrid, Carles (1)     [4]      1:0    Vila Seuba, Joan Carles (5)        [4.5]
 2 Armengol Morte, David (7)        [4.5]    1:0    Martínez García, Jesus (3)         [4]  
 3 Martín Torras, Candid (8)        [4]      0:1    Torner Planell, Jordi (11)         [4]  
 4 Sanz Muñoz, Octavi (15)          [3.5]    0:1    Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2)     [3.5]
 5 Rosas Sánchez, Manel (4)         [3]      0:1    Jané Besora, Rafel (16)            [3]  
 6 Barceló Llobet, Lluis (24)       [3]      0:1    Morante Jiménez, Andreu (6)        [3]  
 7 Del Valle Cirera, Adriá (9)      [3]     .5:.5   Arcusa Postils, Eduardo (31)       [3]  
 8 Ambrós Pladellorens, Jordi (10)  [3]      0:1    Gimenez Cruz, Francesc (35)        [3]  
 9 Escot Ritart, Ricard (14)        [3]      0:1    Riera Sevillano, David (29)        [3]  
10 Sández Fernandez, Eduard (41)    [2.5]    0:1    Molina Barba, Josep (17)           [2.5]
11 Parramon Arimany, Marc (18)      [2.5]    0:1    Jané Besora, Jaume (19)            [2.5]
12 Gimenez Leiva, Artur (36)        [2.5]    1:0    Muñoz Carol, Josep (25)            [2]  
13 Clarà Riola, Antoni (12)         [2]      1:0    Jareño Bádenas, Aleix (38)         [2]  
14 Jané Besora, Esteve (13)         [2]      1:0    Fumanal Villagrasa, Kevin (28)     [2]  
15 Corredor Tatje, Ignasi (23)      [2]      1:0    Codina Casals, Joan (33)           [2]  
16 Jareño Castro, Jose Antonio (39) [2]      0:1    Mallorca Rodriguez, Francisco (40) [2]  
17 Castells Aloy, Jordi (30)        [1.5]    0:1    Illescas Segura, Marcel (20)       [2]  
18 Vila Sala, Francesc (22)         [1]      1:0    Jane Besora, Jordi (37)            [1]  
19 Ferrer Mora, Josep (26)          [1]      1:0    Fumanal Villagrasa, Rubén (34)     [0]  
20 Armengol Badia, Joan (32)        [0]      1:0    BYE                                     

Round 7
Results
No Name                               Total  Result   Name                             Total

 1 Torner Planell, Jordi (11)         [5]     .5:.5   Armengol Morte, David (7)        [5.5]
 2 Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2)     [4.5]   .5:.5   Fernandez Madrid, Carles (1)     [5]  
 3 Morante Jiménez, Andreu (6)        [4]     .5:.5   Vila Seuba, Joan Carles (5)      [4.5]
 4 Jané Besora, Rafel (16)            [4]      1:0    Martínez García, Jesus (3)       [4]  
 5 Gimenez Cruz, Francesc (35)        [4]      0:1    Martín Torras, Candid (8)        [4]  
 6 Riera Sevillano, David (29)        [4]      0:1    Del Valle Cirera, Adriá (9)      [3.5]
 7 Jané Besora, Jaume (19)            [3.5]    +:-    Sanz Muñoz, Octavi (15)          [3.5]
 8 Molina Barba, Josep (17)           [3.5]    1:0    Gimenez Leiva, Artur (36)        [3.5]
 9 Arcusa Postils, Eduardo (31)       [3.5]    0:1    Rosas Sánchez, Manel (4)         [3]  
10 Illescas Segura, Marcel (20)       [3]      1:0    Ambrós Pladellorens, Jordi (10)  [3]  
11 Jané Besora, Esteve (13)           [3]      1:0    Barceló Llobet, Lluis (24)       [3]  
12 Mallorca Rodriguez, Francisco (40) [3]      0:1    Escot Ritart, Ricard (14)        [3]  
13 Parramon Arimany, Marc (18)        [2.5]   .5:.5   Corredor Tatje, Ignasi (23)      [3]  
14 Fumanal Villagrasa, Kevin (28)     [2]      0:1    Sández Fernandez, Eduard (41)    [2.5]
15 Codina Casals, Joan (33)           [2]      0:1    Vila Sala, Francesc (22)         [2]  
16 Muñoz Carol, Josep (25)            [2]      1:0    Jareño Castro, Jose Antonio (39) [2]  
17 Jareño Bádenas, Aleix (38)         [2]      0:1    Ferrer Mora, Josep (26)          [2]  
18 Armengol Badia, Joan (32)          [1]      0:1    Castells Aloy, Jordi (30)        [1.5]
19 Fumanal Villagrasa, Rubén (34)     [0]      0:1    Jane Besora, Jordi (37)          [1]  

Round 8
Results
No Name                             Total  Result   Name                               Total

 1 Armengol Morte, David (7)        [6]      0:1    Fernandez Madrid, Carles (1)       [5.5]
 2 Vila Seuba, Joan Carles (5)      [5]     .5:.5   Torner Planell, Jordi (11)         [5.5]
 3 Martín Torras, Candid (8)        [5]      0:1    Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2)     [5]  
 4 Jané Besora, Jaume (19)          [4.5]    0:1    Jané Besora, Rafel (16)            [5]  
 5 Del Valle Cirera, Adriá (9)      [4.5]   .5:.5   Morante Jiménez, Andreu (6)        [4.5]
 6 Escot Ritart, Ricard (14)        [4]      -:+    Molina Barba, Josep (17)           [4.5]
 7 Martínez García, Jesus (3)       [4]      1:0    Riera Sevillano, David (29)        [4]  
 8 Rosas Sánchez, Manel (4)         [4]      1:0    Giménez Cruz, Francesc (35)        [4]  
 9 Illescas Segura, Marcel (20)     [4]      0:1    Jané Besora, Esteve (13)           [4]  
10 Sández Fernandez, Eduard (41)    [3.5]    0:1    Sanz Muñoz, Octavi (15)            [3.5]
11 Corredor Tatje, Ignasi (23)      [3.5]    0:1    Arcusa Postils, Eduardo (31)       [3.5]
12 Giménez Leiva, Artur (36)        [3.5]    0:1    Clarà Riola, Antoni (12)           [3]  
13 Ambrós Pladellorens, Jordi (10)  [3]      1:0    Mallorca Rodriguez, Francisco (40) [3]  
14 Ferrer Mora, Josep (26)          [3]      0:1    Parramon Arimany, Marc (18)        [3]  
15 Vila Sala, Francesc (22)         [3]      1:0    Muñoz Carol, Josep (25)            [3]  
16 Barceló Llobet, Lluis (24)       [3]      1:0    Jareño Bádenas, Aleix (38)         [2]  
17 Castells Aloy, Jordi (30)        [2.5]    1:0    Codina Casals, Joan (33)           [2]  
18 Jane Besora, Jordi (37)          [2]      -:+    Fumanal Villagrasa, Kevin (28)     [2]  
19 Jareño Castro, Jose Antonio (39) [2]      0:1    Armengol Badia, Joan (32)          [1]  
20 Fumanal Villagrasa, Rubén (34)   [0]      1:0    BYE                                     

Results
No Name                           Total  Result   Name                             Total

 1 Fernandez Madrid, Carles (1)   [6.5]    1:0    Torner Planell, Jordi (11)       [6]  
 2 Gómez Celdrán, Fco. Miguel (2) [6]      0:1    Armengol Morte, David (7)        [6]  
 3 Jané Besora, Rafel (16)        [6]      1:0    Molina Barba, Josep (17)         [5.5]
 4 Martínez García, Jesus (3)     [5]     .5:.5   Vila Seuba, Joan Carles (5)      [5.5]
 5 Jané Besora, Esteve (13)       [5]     .5:.5   Rosas Sánchez, Manel (4)         [5]  
 6 Morante Jiménez, Andreu (6)    [5]     .5:.5   Martín Torras, Candid (8)        [5]  
 7 Del Valle Cirera, Adriá (9)    [5]     .5:.5   Sanz Muñoz, Octavi (15)          [4.5]
 8 Arcusa Postils, Eduardo (31)   [4.5]    0:1    Jané Besora, Jaume (19)          [4.5]
 9 Clarà Riola, Antoni (12)       [4]     .5:.5   Giménez Cruz, Francesc (35)      [4]  
10 Escot Ritart, Ricard (14)      [4]      -:+    Vila Sala, Francesc (22)         [4]  
11 Parramon Arimany, Marc (18)    [4]     .5:.5   Barceló Llobet, Lluis (24)       [4]  
12 Riera Sevillano, David (29)    [4]      0:1    Illescas Segura, Marcel (20)     [4]  
13 Sández Fernandez, Eduard (41)  [3.5]   .5:.5   Corredor Tatje, Ignasi (23)      [3.5]
14 Giménez Leiva, Artur (36)      [3.5]    1:0    Castells Aloy, Jordi (30)        [3.5]
15 Muñoz Carol, Josep (25)        [3]      0:1    Ferrer Mora, Josep (26)          [3]  
16 Armengol Badia, Joan (32)      [2]      0:1    Codina Casals, Joan (33)         [2]  
17 Jane Besora, Jordi (37)        [2]      1:0    Jareño Castro, Jose Antonio (39) [2]  
18 Jareño Bádenas, Aleix (38)     [2]      1:0    Fumanal Villagrasa, Rubén (34)   [1]  

Standings
Place Name                          Rtg  Loc  Club                 Score Buch.

  1   Fernandez Madrid, Carles      2260 2185 Sant Josep           7.5    49.0
 2-3  Armengol Morte, David         2040 1927 Catalonia            7      49.0
      Jané Besora, Rafel            1940 1876 Catalonia            7      44.0
 4-6  Vila Seuba, Joan Carles       2050 2002 Catalonia            6      52.5
      Gómez Celdrán, Fco. Miguel    2110 2105 Terrassa             6      47.5
      Torner Planell, Jordi         1995 1839 Calaf                6      46.5
7-14  Martínez García, Jesus        2085 2019 Catalonia            5.5    48.0
      Del Valle Cirera, Adriá       2000 1861 Catalonia            5.5    46.5
      Molina Barba, Josep           1935 1882 Castellet            5.5    45.5
      Rosas Sánchez, Manel          2070 2013 Castellet            5.5    44.5
      Morante Jiménez, Andreu       2045 2021 Suria                5.5    43.5
      Jané Besora, Esteve           1955 1915 Catalonia            5.5    43.5
      Martín Torras, Candid         2030 1974 Castellet            5.5    43.0
      Jané Besora, Jaume            1895 1813 Catalonia            5.5    42.5
15-17 Sanz Muñoz, Octavi            1945 1874 Suria                5      45.5
      Illescas Segura, Marcel       1875      Olesa                5      44.0
      Vila Sala, Francesc           1855 1832 Castellet            5      29.5
18-23 Giménez Cruz, Francesc        1700      Terrassa             4.5    44.0
      Arcusa Postils, Eduardo       1700      Moia                 4.5    42.5
      Parramon Arimany, Marc        1910 1845 Calldetenes          4.5    41.5
      Giménez Leiva, Artur          1700      Terrassa             4.5    41.0
      Barceló Llobet, Lluis         1800      Sant Boi de Lluçanes 4.5    37.5
      Clarà Riola, Antoni           1990 1904 Castellet            4.5    37.0
24-29 Riera Sevillano, David        1725      Balsareny            4      47.0
      Escot Ritart, Ricard          1950      Sant Joan            4      39.5
      Ambrós Pladellorens, Jordi    1995 1930 Balsareny            4      37.0
      Sández Fernandez, Eduard      1700      Balsareny            4      36.5
      Corredor Tatje, Ignasi        1855 1827 Catalonia            4      36.0
      Ferrer Mora, Josep            1780      Manresa              4      34.5
 30   Castells Aloy, Jordi          1710      Catalonia            3.5    38.5
31-36 Muñoz Carol, Josep            1795      Catalonia            3      37.0
      Fumanal Villagrasa, Kevin     1750      Balsareny            3      33.5
      Jareño Bádenas, Aleix         1700      Castellet            3      32.5
      Jane Besora, Jordi            1700      Catalonia            3      31.5
      Mallorca Rodriguez, Francisco 1700      Balsareny            3      31.5
      Codina Casals, Joan           1700      L'Estany             3      31.0
37-38 Armengol Badia, Joan          1700      Terrassa             2      33.5
      Jareño Castro, Jose Antonio   1700      Castellet            2      28.5
39-40 Fumanal Villagrasa, Rubén     1700      Balsreny             1      33.5
      Poyato Plaza, Daniel          1865      Suria                1      21.5
 41   López Hidalgo, Eric           1760      Sant Joan            0       5.0
                                  

        

        

        

Bases del torneig:

1. Hi podran participar tots els jugadors amb llicencia actualitzada de la Federació Catalana d’Escacs o de la FEDA.
2. El torneig es jugarà pel sistema suïs a 9 rondes.
3. El torneig començarà el dissabte 2 d’abril a les 16 hores, i continuarà els dissabtes 9, 16, 23 i 30 d’abril, 7, 14, 21 i 28 de maig.
4. El ritme de joc serà de 30 jugades en un hora i mitja, i una hora més per jugador finalitzant a caiguda de bandera.
5. Els rellotges es posaran en marxa a l’hora indicada pel començament de cada ronda. Passada una hora de espera des del començament, es donarà per perduda la partida a tots els jugadors que no hagin comparegut davant del taulell. També es considerarà perduda la partida per la no assistència a tot jugador que portant les peses blanques no hagi realitzat la jugada, o portant les peses negres, no hagi contestat a la primera jugada del blanc, un cop transcorreguda una hora des del començament de la sessió.
6. La doble no assistència d’un jugador o una no assistència injustificada, serà motiu de la eliminació del torneig. Serà facultatiu de l’organització la eliminació del jugador que no es presenti a la primera ronda.
7. Durant el transcurs de la primera ronda, els participants del torneig, elegiran a 4 jugadors que formaran part del Comitè de apel•lació, dos dels quals ho seran en qualitat de suplents, per aquells conflictes en els que estiguessin implicats quelcom titular.
8. Tota reclamació davant una decisió arbitral, es dirigirà al Comitè d’apel•lació per escrit i màxim una hora després de que hagi passat el fet motiu de la reclamació, dipositant una fiança de 18 euros juntament la reclamació. Aquesta candidat serà tornada en cas de que la resolució sigui favorable al reclamant. Les decisions el Comitè, seran inapel•lables a tots els efectes.
9. El Comitè d’apel•lació serà format per: El Director del Torneig o en qui delegui. L’Àrbitre Principal o en qui delegui. Dos jugadors del torneig.
10. Actuarà com a president d’aquest Comitè el Director del Torneig, tenint, en cas d’empat, el vot de qualitat.
11. Els aparellaments de la primera ronda es faran públics avant de la primera ronda. Les següents rondes, seran esposades al local de joc.
12. L’aparellament es farà mitjançant sistema informàtic.
13. La quota d’inscripció, serà abonada als organitzadors avant de la primera ronda o durant el transcurs de la mateixa, podent ser eliminats del torneig els participants que no compleixen aquest requisit.
14. El local de joc serà: Can Soler (Pça de la Generalitat).
15. El torneig serà vàlid per ELO de la FIDE i FEDA ( sempre que n’hi hagi un mínim de jugadors amb aquest tipus d’ELO) i de la FCE.
16. Els empats en la classificació final es resoldran de la manera següent: Al final del torneig, es farà un sorteig per definir l’ordre dels tres desempats que prèviament seran elegits durant la segona ronda per tots els jugadors.
17. Els drets d’inscripció seran 20 euros per a tots els jugadors que tinguin 16 anys o mes, i 12 euros als menors de 16 anys.
18. La inscripció es podrà fer telefònicament del 15 de març al 1 d’abril als següents números: 938334419 Sr. Josep Espinosa. 938330957 Sr. Antoni Clarà. E-mail: clubescacs.castellet@telefonica.net
19. Les reclamacions seran resoltes per l’àrbitre del torneig Sr. Valerio De la Cruz. El Director del torneig serà el Sr. Josep Espinosa.
20. Aquest torneig es regirà per les presents Bases, les Lleis dels escacs, i per l’actual reglamentació de la FEDA i FIDE, normes a les que tots els participants i son subjectes durant el desenvolupament de la competició. L’incompliment de quelcom d’aquestes Bases pot suposar inclòs perdre la partida.
21. Premis i Trofeus: 1r. Classificat 200 euros i trofeu 2n. Classificat 100 euros i trofeu 3r. Classificat 50 euros i trofeu 1r. Classificat d’ELO 2000 a 2100 30 euros i trofeu 2n. Classificat d’ELO 2000 a 2100 20 euros i trofeu 1r. Classificat d’ELO 1900 a 1995 30 euros i trofeu 2n. Classificat d’ELO 1900 a 1995 20 euros i trofeu 1r. Classificat d’ELO 1800 a 1895 30 euros i trofeu 2n. Classificat d’ELO 1800 a 1895 20 euros i trofeu 1r. Classificat d’ELO 1700 a 1795 30 euros i trofeu 2n. Classificat d’ELO 1700 a 1795 20 euros i trofeu 1r. Classificat local trofeu
22. Els premis es lliuraran per rigorós ordre de classificació, i no seran acumulatius.
23. La participació en el torneig suposa la total acceptació de les Bases.
Sant Vicenç de Castellet, 20 de febrer de 2005

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1