bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 10/01/2006 08:47:37

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

 

 

MEMORIAL FRANCESC ALSINA

VII TORNEIG D’ESCACS ACTIUS

PARETS del VALLÈS

diumenge 8 gener 2006

El memorial Francesc Alsina d'enguany ha esdevingut una edició molt disputada. Si critiquem els mestres quan no lluiten, també és just felicitar-los quan, com ha estat el cas, busquen aferrissadament la victòria a totes les partides sense especular amb possibles repartiments de premis. Només cal dir que les tres primeres places no s'han decidit fins a l'última ronda, en què una victòria de Mela contra Iglesias ha donat la victòria al primer per davant de Miguel Muñoz i Jonathan Alonso, que han entaulat després que el jugador del Barberà aconseguís refer-se en una posició desesperada.

Un altre aspecte destacable de la competició ha estat el clima súmmament agradable que l'ha envoltada, un clima que es repeteix any rere any a Parets i pel qual vull donar les gràcies a tots els jugadors i jugadores en nom dels organitzadors i l'equip arbitral, en el qual m'acompanyava el meu inseparable Carles Batallé. Us esperem a tots l'any vinent!

Lluís Delgado

Classificació
                              Loc  Tit   Club                Sc

1   Mela, Benjamin (4)        2415 fm    Cerdanyola          7          
2   Muñoz, Miguel (1)         2520 im    Sitges              6.5      
3   Alonso, Jonathan (5)      2420 im    Barbera             6        
4   Wong, Arturo (9)                     Gava                6        
5   Iglesias, Jorge (7)       2435 fm    Lira                5.5        
6   Molano, Ismael (26)       1930       Montornes           5.5        
7   Gomez, Luis Alberto (6)   2395 .     Barbera             5          
8   Gonzalez, Raul Omar (8)   2360 fm    Montcada            5          
9   Barranco, Cristobal (12)  2250       La Colmena          5         
10   Ferrandiz, Albert (23)    1920      Sant Andreu         5         
11   Porras, Felipe (20)       2115      Barceloneta         5         
12   Girbes, Rafael (25)       2020      St. Feliu Llobregat 5         
13   Pellus, Josep (11)        2240      Barbera              
14   Porras, Alejandra (27)    1915      Barceloneta         
15   Blas, Jordi (17)          2125      Llinars             4         
16   Rahal, Michael (2)        2455 im   UGA                 4         
17   Rosell, Jaume (13)        2205      St. Sadurni         4         
18   Parra, Mario (18)         2080      Paretana            4         
19   Molero, Santiago (21)     2040      Granollers          4         
20   Argemi, Jaume (28)        1905      Bigues              4        
21   Mestre, Hector (14)       2195      Peona i Peo          
22   Cordomi, Francesc (15)    2005      Bigues               
23   Alonso, Luis (35)         1850      Castell              
24   Fernandez, Julio (19)     2180      Granollers           
25   Mejia, Jose (33)          1875      Paretana             
26   Velasco, Neus (39)        1700      Salt i Girona       3         
27   Monteis, Jaume (34)       1875      Paretana            3         
28   Puig, Jordi (22)          1955      La Colmena          3         
29   Miralles, Lluis (36)      1720      Vilafranca          3         
30   Alonso, Adria (37)        1700      Castell              
31   Amat, Carles (29)         1900      Paretana            2         
32   Villanueva, Argimiro (32) 1885      Paretana            2         
33   Petronio, Xavier (38)     1700      Paretana            2         
34   Xufre, Eduard (31)        1890      Paretana             
35   Gimenez, Paco (24)        2080      Terrasa             0          
36   Gimenez, Artur (30)       1890      Terrasa             0          
37   Gomez, David (16)         2135      Barbera             0          
38   Gonzalez, Jorge (3)       2460 im   Sant Boi            0          
39   Ramirez, Albert (10)      2260 .    Cerdanyola          0         

 

 

INSCRIPCIONS (Suís a 8 rondes)

telf.: 93 562 23 67 93 562 01 60 paretana@paretana.com www.

paretana.com

HORA Inici a les 10 del mati LOCAL: Pavelló d’esports

PREU D’INSCRIPCIÓ: c/ Francesc Macià

10 € Parets del Vallès

5 € sub 16

PREMIS

GENERAL 1er. clas. 300 euros i trofeu Trofeig per 1er. Class. local

2on. clas. 200 euros i trofeu Trofeig per 2on. Class. local

3er. clas. 100 euros i trofeu Trofeig per 3er. Class. local

 

 

TRAM 2100-2199 1er. 60 euros 2on. 40 euros 3er. 20 euros

TRAM 2000-2099 1er. 60 euros 2on. 40 euros 3er. 20 euros

TRAM 1900-1999 1er. 60 euros 2on. 40 euros 3er. 20 euros

TRAM 1800-1899 1er. 60 euros 2on. 40 euros 3er. 20 euros

TRAM 1700-1799 1er. 60 euros 2on. 40 euros 3er. 20 euros


        

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1