bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 13/06/2005 10:55:08

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

OPEN VILANOVA DE SALT

Crònica Ronda 1 del XXXI Torneig Restaurant Vilanova – Salt.

El divendres 15 d’abril ha començat la XXXI edició d’aquest torneig, el degà dels que es juguen a les comarques gironines.

L’organització, en funció de les inscripcions ha decidit, d’acord amb els jugadors, de que enguany el Torneig es dividirà en dos grups, un de tancat, composat pels 10 jugadors inscrits amb més ELO i un Obert a un sol grup amb la resta dels inscrits.

Malgrat absències importants de jugadors d’altres edicions o dels millors “espases” dels club organitzador, el nivell de participació ha assolit el màxim de capacitat del local, motiu que demostra la excel•lent capacitat de convocatòria d’aquest torneig.

En la primera ronda victòries al grup A de Alvar Alonso, Albert Muratet i Joan Martorell que d’aquesta manera encapçalen la classificació.

En el grup B com a gran sorpresa la derrota del núm. 2 del rànking Jordi Alvarez a mans del seu company d’equip (Gerunda) Joan Blasco. I cal fer esment a la lluita en la única partida que ha acabat en taules en el grup B entre Jordi Vidal (Santa Eugènia) i Joaquim Mundet (Gerunda) que s’ha en taulat amb els dos rellotges al límit del finish i jugant tots dos al toc (David Pou ha estat incapaç de seguir anotant sota el ritme frenètic de joc) .

Més emoció la setmana que ve.

Elias Muratet.

Ronda  1  Cerrado Norma de MC 6'5 puntos  15.4.2005

N. Suita -  J. Serra =   ½ - ½ 
A. Alonso – J. M. Llach =  1 – 0
A. Muratet – D. Huici = 1 – 0
S. Díaz – M. Mayo =   ½ - ½ 
J. Garcia – J.Martorell =  0 – 1
Ronda 1 Open
1 Noly Guzmán Maglaya (1) 2090 [0]   1:0    Marc Llorca Sola (33)    1855   [0]
2 Joan Blasco Vidal (35)  1845 [0]   1:0    Jordi Alvarez Serra (2)  2070   [0]  
3 Jesus Moles Fuentes (3) 2070 [0]   -:-    Agustí López Rodríguez(34) 1855 [0]  
4 Adrià Borras Carbonell(36)1830 [0] 0:1    Narcis Tarrus Galter (4)   2070 [0]  
5 Jordi Barneda Ciurana (5) 2060 [0] 1:0    Jordi Font Font (37)       1825 [0]
  
6 Anass Jaaidi Battani (38) 1800 [0] 0:1    Angel Cuevas Silva (6)     2050 [0]  
7 Lluis Casanellas Ruano (7)2025 [0] 1:0    Francesc Serra Zaragoza(39)1800 [0]  
8 David Coll López (40)     1775 [0] 0:1    Miquel Mirasol Obrador (8) 2025 [0]  
9 Narcis Trilla Juanola (9) 2025 [0] 1:0    Rogeli Bota Rovira (41)    1765 [0]  
10 Nil Sancho Comasolivas(42)1765[0] 0:1    Xavier Vila Pages (10)     2000 [0]  

11 Victor Lillo Castany (11)1995 [0] 1:0    Josep Cisterna Ferrer (43) 1760 [0]  
12 Jordi Vidal Palou (44)  1760 [0] .5:.5   Joaquim Mundet Riera (12)  1995 [0]  
13 Benet Salinas Garcia (13)1990 [0] 1:0    Antoni Foix Breto (45)     1750 [0]  
14 Jordi Mont de Rojas (46) 1750 [0] 0:1    Adolfo Vicente Regidor(14) 1965 [0]  
15 Pau Pantrigo Chamorro 15)1960 [0] 1:0    Marti Figueras Vinyals (47)1745 [0] 
 
16 Francesc Fabrega (48)    1720 [0] 0:1    Joan Gallart Vila (17)     1950 [0]  
17 Guillem Burset  Camps(18)1930 [0] 1:0    Daniel Gimenez Pau (49)    1710 [0]  
18 Artur Antunez Honrado(50)1700 [0] 0:1    Ramón Blanco Esquena (19)  1920 [0]  
19 Francesc Burgas Ribas(20)1920 [0] 1:0    Salvador Ros Agusti (51)   1760 [0]  
20 Joan Caballe Escalona(52)1700 [0] 0:1    Jordi Güell Barnadas (21)  1910 [0]  

21 Antoni Fernández Marín(23)1905[0] 1:0    Josep Camps Torrents (53)  1700 [0]  
22 Nùria Carramiñana   (54) 1700 [0] 0:1    Ferran Garcia Arbussà (24) 1900 [0]  
23 Carles Vila Camps (25)   1900 [0] 0:1    Andreu Cortada Llach (55)  1700 [0]  
24 Manel Mateo Serrat (56)  1700 [0] 0:1    David Pou Serrano (26)     1895 [0]  
25 Alex Vidal Zamora (27)   1895 [0] 1:0    Angel Mayor Sanchez (57)   1700 [0]
  
26 Jaume Oller Colom (58)   1700 [0] 0:1    Elias Muratet Esteban (28) 1890 [0]  
27 Pol Sabrià Batlle (29)   1885 [0] 1:0    Eudald Pou Lozano (59)     1700 [0]  
28 Manuel Romera Fdez (60)  1700 [0] 0:1    Albert Badosa Romanyo (30) 1870 [0]  
29 Jaume Rodriguez  (31)    1870 [0] 1:0    José Luis Torres Blanco(61)1700 [0]  
30 Cristina Vidal Zamora(62)1700 [0] 0:1    Jordi Bigues Hospital (32) 1865 [0]  

31 Alfonso Pérez López (16)         1955 [0]      0:0    BYE                                    
32 Josep Sabates Ple (22)           1910 [0]      0:0    BYE                                    

Crònica Ronda 2 del XXXI Torneig Restaurant Vilanova – Salt.

El tancat dels 10 millors jugadors està molt igualat, ja que només Joan Martorell i Albert Muratet han guanyat (com ja ho van fer la setmana passada), la resta de partides de la ronda han acabat en taules i això fa que en només dues rondes tots els jugadors ja hagin puntuat, si més no amb mig punt. Muratet (Terrassa) i Martorell (Malgrat) s’escapoleixen amb 2 punts seguits de molt a prop per Alvar Alonso (ADAC) amb 1,5 p.

El grup Obert també sembla que està força anivellat, ja que els 3 primers jugadors dels rànking ja han patit alguna mena d’entrebanc (Noly Guzmán -Figueres- va cedir taules ahir) i ara com ara la classificació l’encapçala Narcis Tarrus (Gerunda) amb 10 jugadors més i el divendres que ve se les veurà amb negres amb el jove Victor Lillo (Figueres) que es consolida com un dels gran jugadors gironins. Joan Blasco (Gerunda) i David Pou (Salt i Girona) són les sorpreses amb 2 punts (Que diferent el torneig d’enguany i de l’any passat pel David Pou!!).

La setmana que ve, de ben segur que hi haurà sorpreses.

Elias Muratet.

Ronda 2      22.4.2005

J. Garcia – J. Serra =    ½ - ½ 
J. Martorell- S. Diaz =    1 - 0
M. Mayo – A. Muratet=  0 - 1
D. Huici – A. Alonso =  ½  - ½ 
J.M. Llach – N. Suita = ½ -  ½ 
Resultats Ronda 2.     23-4-2005

No Name                    Loc  Total Result  Nae                      Loc Total

1 Ramón Blanco Esquena(19) 1920 [1]   ½  : ½  Noly Guzmán Maglaya (1)   2090 [1]  
2 Narcis Tarrus Galter (4) 2070 [1]   1  : 0 Francesc Burgas Ribas(20) 1920 [1]  
3 Jordi Güell Barnadas (21)1910 [1]   1  : 0 Jordi Barneda Ciurana (5) 2060 [1]  
4 Angel Cuevas Silva (6)   2050 [1]   1  : 0 Antoni Fernández Marín(23)1905 [1]  
5 Ferran Garcia Arbussà(24)1900 [1]   0  : 1 Lluis Casanellas Ruano (7)2025 [1]
  
6 Miquel Mirasol Obrador(8)2025 [1]   1  : 0 Alex Vidal Zamora (27)    1895 [1]  
7 David Pou Serrano (26)   1895 [1]   1  : 0 Narcis Trilla Juanola (9) 2025 [1]  
8 Xavier Vila Pages (10)   2000 [1]   1  : 0 Pol Sabrià Batlle (29)    1885 [1]  
9 Elias Muratet Esteban(28)1890 [1]   0  : 1 Victor Lillo Castany (11) 1995 [1]  
10 Albert Badosa Romanyo(30)1870 [1]  ½  : ½ Benet Salinas Garcia (13) 1990 [1]
  
11 Adolfo Vicente Regidor(14)1965 [1] ½  : ½ Jaume Rodriguez Balmaña(31)1870 [1]  
12 Jordi Bigues Hospital(32)1865 [1]  0  : 1 Pau Pantrigo Chamorro (15) 1960 [1]  
13 Joan Gallart Vila (17)  1950 [1]   0  : 1 Joan Blasco Vidal (35)     1845 [1]  
14 Andreu Cortada Llach (55)1700 [1]  0  : 1 Guillem Burset  Camps (18) 1930 [1]  
15 Joaquim Mundet Riera (12)1995 [.5] 0  : 1 Jordi Alvarez Serra (2)    2070 [0]
  
16 Jesus Moles Fuentes (3)  2070 [0]  1  : 0 Jordi Vidal Palou (44)    1760 [.5] 
17 Alfonso Pérez López (16) 1955 [0]  +  : - Jordi Mont de Rojas (46)  1750 [0]  
18 Marti Figueras  Vinyals(47)1745 [0] 0 : 1 Josep Sabates Ple (22)    1910 [0]  
19 Daniel Gimenez Pau (49)  1710 [0]  0  : 1 Carles Vila Camps (25)    1900 [0]  
20 Marc Llorca Sola (33)    1855 [0]  1  : 0 Francesc Fabrega (48)     1720 [0]
  
21 Agustí López Rodríguez(34)1855 [0] -  : + Artur Antunez Honrado (50) 1700 [0]  
22 Salvador Ros Agusti (51) 1760 [0]  0  : 1 Adrià Borras Carbonell (36)1830 [0]  
23 Jordi Font Font (37)     1825 [0]  0  : 1 Joan Caballe Escalona (52) 1700 [0]  
24 Josep Camps Torrents (53)1700 [0]  1  : 0 Anass Jaaidi Battani (38)  1800 [0]  
25 Francesc Serra Zaragoza (39) 1800 [0] ½ : ½  Nùria Carramiñana  (54) 1700 [0]
  
26 Angel Mayor Sanchez (57) 1700 [0]  ½  : ½  David Coll López (40)     1775 [0]  
27 Rogeli Bota Rovira (41)  1765 [0]  1  : 0 Jaume Oller Colom (58)     1700 [0]  
28 Eudald Pou Lozano (59)   1700 [0]  +  : - Nil Sancho Comasolivas (42)1765 [0]  
29 Josep Cisterna Ferrer(43)1760 [0]  1  : 0 Manuel Romera Fernández(60)1700 [0]  
30 Antoni Foix Breto (45)   1750 [0]  1  : 0 José Luis Torres Blanco(61)1700 [0]  

31 Cristina Vidal Zamora (62)   1700 [0]      1:0    BYE                                        

32 Manel Mateo Serrat (56)      1700 [0]      0:0    BYE                                        
Ronda 3
Ronda  3   29.4.2005                         

J. Serra – J. Martorell =   0 - 1        
M. Mayo – J. García =  1 - 0          
D. Huici – S. Diaz =   ½ - ½             
J.M. Llach – A. Muratet =  ajor.       
N. Suita – A. Alonso =   0 - 1    
Ronda 3.     29-4-2005


No Name                  Loc  Total  Result   Name                Loc  Total

1 Victor Lillo (11)     1995 [2]     .5:.5   Narcis Tarrus (4)     2070 [2]  
2 Pau Pantrigo (15)     1960 [2]      0:1    Angel Cuevas Silva (6) 2050 [2]  
3 Lluis Casanellas (7)  2025 [2]      1:0    Jordi Güell   (21)     1910 [2]  
4 Guillem Burset (18)   1930 [2]     .5:.5   Miquel Mirasol  (8)    2025 [2]  
5 Joan Blasco  (35)     1845 [2]      0:1    Xavier Vila Pages (10) 2000 [2]
  
6 Noly Guzmán (1)      2090 [1.5]     1:0    David Pou Serrano (26) 1895 [2]  
7 Benet Salinas (13)   1990 [1.5]     1:0    Adolfo Vicente  (14)   1965 [1.5]
8 Jaume Rodriguez (31) 1870 [1.5]    .5:.5   Ramón Blanco  (19)     1920 [1.5]
9 Jordi Barneda  (5)   2060 [1]       1:0    Albert Badosa  (30)    1870 [1.5]
10 Jordi Alvarez (2)   2070 [1]       0:1    Jordi Bigas  (32)      1865 [1]
  
11 Adrià Borras  (36)  1830 [1]      .5:.5   Jesus Moles  (3)       2070 [1]  
12 Narcis Trilla (9)   2025 [1]       1:0    Marc Llorca (33)       1855 [1]  
13 Alfonso Pérez (16)  1955 [1]       1:0    Rogeli Bota (41)       1765 [1]  
14 Joan Caballe (52)   1700 [1]       0:1    Joan Gallart (17)      1950 [1]  
15 Francesc Burgas (20)1920 [1]       1:0    Josep Cisterna (43)    1760 [1]
  
16 Josep Sabates (22)  1910 [1]       1:0    Antoni Foix (45)       1750 [1]  
17 Antoni Fernández(23)1905 [1]       1:0    Artur Antunez (50)     1700 [1]  
18 Eudald Pou (59)     1700 [1]       0:1    Ferran Garcia Arb.(24) 1900 [1]  
19 Carles Vila (25)    1900 [1]       1:0    Josep Camps  (53)     1700 [1]  
20 Alex Vidal (27)     1895 [1]       1:0    Andreu Cortada (55)    1700 [1]  

21 Pol Sabrià  (29)    1885 [1]       1:0    Cristina Vidal (62)    1700 [1]  
22 David Coll (40)     1775 [.5]      +:-    Elias Muratet (28)     1890 [1]  
23 Nùria Carramiñana (54) 1700 [.5]   0:1    Joaquim Mundet (12)    1995 [.5] 
24 Jordi Vidal (44)    1760 [.5]      1:0    Francesc Serra  (39)   1800 [.5] 
25 Anass Jaaidi (38)   1800 [0]       0:1    Angel Mayor (57)       1700 [.5]
 
26 Jaume Oller (58)    1700 [0]       0:1    Jordi Font (37)        1825 [0]  
27 Manuel Romera  (60) 1700 [0]       0:1    Marti Figueras  (47)   1745 [0]  
28 Francesc Fabrega (48)1720 [0]      +:-    Manel Mateo  (56)      1700 [0]  
29 José Luis Torres (61)1700 [0]      -:+    Daniel Gimenez  (49)   1710 [0]  
30 Lluis Victoria (63) 1700 [0]      .5:.5   Salvador Ros  (51)     1760 [0]  



31 Agustí López Rodríguez (34)      1855 [0]      0:0    BYE                                    
32 Nil Sancho Comasolivas (42)      1765 [0]      0:0    BYE                                    
33 Jordi Mont de Rojas (46)         1750 [0]      0:0    BYE                                    

Crònica Ronda 4 del XXXI Torneig Restaurant Vilanova – Salt.

En el grup Tancat queda molt clar que hi ha dos tornejos diferents, d’un costat Albert Muratet i Joan Martorell (que porten 4 de 4) amb Alvar Alonso (3,5 de 4) que tots tres s’encaminen cap a la norma amb pas ferm (seria la definitiva pels dos primers), i la resta dels 7 jugadors, que fan un altre torneig, ja que els principals perseguidors sumen 1,5 de 4 i no només estan molt lluny dels tres capdavanters sinó que a més a més els cal guanyar totes les partides que els resten (5) per aconseguir la norma.

El grup Obert va desgranant les primeres posicions, on ja només resten Lluis Casanelles i Xavier Vila amb 4 punts, (que s’enfronten la setmana que ve), seguits a prop per Noly Guzmán i Benet Salines amb 3,5,(que seran el tauler núm. 2), després un grup de 3 punts, no gaire nodrit, els persegueix, amb alguns dels més joves com Alex Vidal i Pol Sabrià.

Més emoció la setmana que ve.

Elias Muratet.

2005                           Ronda  4   6.5. 2005

 A. Alonso – J. Serra = 1 - 0
A. Muratet – N. Suita = 1 - 0
S. Diaz – J.M. Llach = ½ - ½ 
J. García – D. Huici = 1 - 0
J. Martorell – M. Mayo= 1 - 0
No Name                          Loc  Total  Result   Name                             Loc  Total

 1 Angel Cuevas Silva (6)        2050 [3]      0:1    Lluis Casanellas Ruano (7)       2025 [3]  
 2 Xavier Vila Pages (10)        2000 [3]      1:0    Victor Lillo Castany (11)        1995 [2.5]
 3 Guillem Burset  Camps (18)    1930 [2.5]    0:1    Noly Guzmán Maglaya (1)          2090 [2.5]
 4 Miquel Mirasol Obrador (8)    2025 [2.5]    0:1    Benet Salinas Garcia (13)        1990 [2.5]
 5 Antoni Fernández Marín (23)   1905 [2]     .5:.5   Jordi Barneda Ciurana (5)        2060 [2]  
 6 Ferran Garcia Arbussà (24)    1900 [2]      0:1    Narcis Trilla Juanola (9)        2025 [2]  
 7 Carles Vila Camps (25)        1900 [2]      1:0    Pau Pantrigo Chamorro (15)       1960 [2]  
 8 Joan Gallart Vila (17)        1950 [2]      0:1    Alex Vidal Zamora (27)           1895 [2]  
 9 Ramón Blanco Esquena (19)     1920 [2]      0:1    Pol Sabrià Batlle (29)           1885 [2]  
10 David Pou Serrano (26)        1895 [2]     .5:.5   Francesc Burgas Ribas (20)       1920 [2]  
11 Jordi Güell Barnadas (21)     1910 [2]     .5:.5   Jaume Rodriguez Balmaña (31)     1870 [2]  
12 Jordi Bigas Hospital (32)     1865 [2]     .5:.5   Josep Sabates Ple (22)           1910 [2]  
13 Joaquim Mundet Riera (12)     1995 [1.5]    1:0    Joan Blasco Vidal (35)           1845 [2]  
14 Angel Mayor Sanchez (57)      1700 [1.5]   .5:.5   Jesus Moles Fuentes (3)          2070 [1.5]
15 Adolfo Vicente Regidor (14)   1965 [1.5]    0:1    Adrià Borras Carbonell (36)      1830 [1.5]
16 Albert Badosa Romanyo (30)    1870 [1.5]    0:1    Jordi Vidal Palou (44)           1760 [1.5]
17 David Coll López (40)         1775 [1.5]   .5:.5   Elias Muratet Esteban (28)       1890 [1]  
18 Jordi Alvarez Serra (2)       2070 [1]      1:0    Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [1]  
19 Marc Llorca Sola (33)         1855 [1]      1:0    Artur Antunez Honrado (50)       1700 [1]  
20 Jordi Font Font (37)          1825 [1]      1:0    Josep Camps Torrents (53)        1700 [1]  
21 Rogeli Bota Rovira (41)       1765 [1]     .5:.5   Joan Caballe Escalona (52)       1700 [1]  
22 Josep Cisterna Ferrer (43)    1760 [1]      1:0    Eudald Pou Lozano (59)           1700 [1]  
23 Francesc Fabrega Mestras (48) 1720 [1]      1:0    Cristina Vidal Zamora (62)       1700 [1]  
24 Andreu Cortada Llach (55)     1700 [1]      1:0    Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [.5] 
25 Francesc Serra Zaragoza (39)  1800 [.5]     1:0    Lluis Victoria Montoto (63)      1700 [.5] 
26 Salvador Ros Agusti (51)      1760 [.5]     +:-    Manel Mateo Serrat (56)          1700 [0]  
27 Manuel Romera Fernández (60)  1700 [0]     .5:.5   Anass Jaaidi Battani (38)        1800 [0]  
28 Narcis Tarrus Galter (4)      2070 [2.5]    0:0    BYE                                        
29 Alfonso Pérez López (16)      1955 [2]      0:0    BYE                                        
30 Agustí López Rodríguez (34)   1855 [0]      0:0    BYE                                        
31 Nil Sancho Comasolivas (42)   1765 [0]      0:0    BYE                                        
32 Antoni Foix Breto (45)        1750 [1]      0:0    BYE                                        
33 Jordi Mont de Rojas (46)      1750 [0]      0:0    BYE                                        
34 Marti Figueras  Vinyals (47)  1745 [1]      0:0    BYE                                        
35 Jaume Oller Colom (58)        1700 [0]      0:0    BYE                                        
36 José Luis Torres Blanco (61)  1700 [0]      0:0    BYE                                        
 
Ronda 5
No Name                         Loc  Total  Result   Name                             Loc  Total

 1 Lluis Casanellas Ruano (7)   2025 [4]       :     Xavier Vila Pages (10)           2000 [4]  
 2 Noly Guzmán Maglaya (1)      2090 [3.5]     :     Benet Salinas Garcia (13)        1990 [3.5]
 3 Alex Vidal Zamora (27)       1895 [3]       :     Angel Cuevas Silva (6)           2050 [3]  
 4 Narcis Trilla Juanola (9)    2025 [3]       :     Carles Vila Camps (25)           1900 [3]  
 5 Narcis Tarrus Galter (4)     2070 [2.5]     :     Pol Sabrià Batlle (29)           1885 [3]  
 6 Jordi Barneda Ciurana (5)    2060 [2.5]     :     David Pou Serrano (26)           1895 [2.5]
 7 Josep Sabates Ple (22)       1910 [2.5]     :     Miquel Mirasol Obrador (8)       2025 [2.5]
 8 Victor Lillo Castany (11)    1995 [2.5]     :     Antoni Fernández Marín (23)      1905 [2.5]
 9 Jaume Rodriguez Balmaña (31) 1870 [2.5]     :     Joaquim Mundet Riera (12)        1995 [2.5]
10 Adrià Borras Carbonell (36)  1830 [2.5]     :     Guillem Burset  Camps (18)       1930 [2.5]
11 Francesc Burgas Ribas (20)   1920 [2.5]     :     Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [2.5]
12 Jordi Vidal Palou (44)       1760 [2.5]     :     Jordi Güell Barnadas (21)        1910 [2.5]
13 Marc Llorca Sola (33)        1855 [2]       :     Jordi Alvarez Serra (2)          2070 [2]  
14 Jesus Moles Fuentes (3)      2070 [2]       :     Jordi Font Font (37)             1825 [2]  
15 Pau Pantrigo Chamorro (15)   1960 [2]       :     David Coll López (40)            1775 [2]  
16 Joan Blasco Vidal (35)       1845 [2]       :     Alfonso Pérez López (16)         1955 [2]  
17 Josep Cisterna Ferrer (43)   1760 [2]       :     Joan Gallart Vila (17)           1950 [2]  
18 Andreu Cortada Llach (55)    1700 [2]       :     Ramón Blanco Esquena (19)        1920 [2]  
19 Angel Mayor Sanchez (57)     1700 [2]       :     Ferran Garcia Arbussà (24)       1900 [2]  
20 Albert Badosa Romanyo (30)   1870 [1.5]     :     Francesc Fabrega Mestras (48)    1720 [2]  
21 Joan Caballe Escalona (52)   1700 [1.5]     :     Adolfo Vicente Regidor (14)      1965 [1.5]
22 Elias Muratet Esteban (28)   1890 [1.5]     :     Salvador Ros Agusti (51)         1760 [1.5]
23 Antoni Foix Breto (45)       1750 [1]       :     Rogeli Bota Rovira (41)          1765 [1.5]
24 Josep Camps Torrents (53)    1700 [1]       :     Marti Figueras  Vinyals (47)     1745 [1]  
25 Cristina Vidal Zamora (62)   1700 [1]       :     Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [1]  
26 Artur Antunez Honrado (50)   1700 [1]       :     Eudald Pou Lozano (59)           1700 [1]  
27 Anass Jaaidi Battani (38)    1800 [.5]      :     Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [.5] 
28 Lluis Victoria Montoto (63)  1700 [.5]      :     Jaume Oller Colom (58)           1700 [0]  
29 Manuel Romera Fernández (60) 1700 [.5]     1:0    BYE                                        
30 Agustí López Rodríguez (34)  1855 [0]      0:0    BYE                                        
31 Francesc Serra Zaragoza (39) 1800 [1.5]    0:0    BYE                                        
32 Nil Sancho Comasolivas (42)  1765 [0]      0:0    BYE                                        
33 Jordi Mont de Rojas (46)     1750 [0]      0:0    BYE                                        
34 Manel Mateo Serrat (56)      1700 [0]      0:0    BYE                                        
35 José Luis Torres Blanco (61) 1700 [0]      0:0    BYE                                        
 

Muratet en el tancat i Casanelles en l’Obert líders en solitari.

En el grup Tancat la sorprenent derrota de Martorell davant Huici, fa que Muratet (Terrassa), amb les seves taules amb Alvar Alonso (ADAC), encapçali la classificació en solitari amb 4,5 punts, seguit per Martorell (Malgrat) i Alonso (ADAC) amb 4, ja mes lluny Sergi Diaz (Banyoles) i Marti Mayo (ADAC) (guanyadors ahir) amb 2,5 son els únics amb possibilitats de norma si guanyen totes les partides que resten.

En el grup Obert la treballada victòria a Lluis Casanelles (Santa Eugènia) sobre Xavier Vila, amb més de 100 jugades, (sort que no jugàvem amb increment), el situa lider en solitari amb 5 punts i un punt sencer d’avantatge sobre els seu perseguidors Benet Salinas del Gerunda , Xavier Vila i Narcis Trilla del Salt i Girona, i Noly Guzmán i Angel Cuevas del Figueres, tots ells amb 4 punts.

Més emoció la setmana que ve.

Elias Muratet.

Ronda 5   13.5.2005                          Ronda 6  20.5.2005

 

J. Serra – M. Mayo=    0 - 1             A.Muratet – J. Serra=

D. Huici – J. Martorell=  1 - 0          S. Diaz – A. Alonso=

J.M. Llach – J. Busquets= ½ - ½     J. García – N. Suita=

N. Suita – S. Diaz=    0 - 1                 J. Martorell – J.M. Llach =

A. Alonso – A. Muratet=  ½ - ½       M. Mayo – D. Huici=

No Name                         Loc  Total  Result   Name                             Loc  Total

 1 Lluis Casanellas Ruano (7)   2025 [4]      1:0    Xavier Vila Pages (10)           2000 [4]  
 2 Noly Guzmán Maglaya (1)      2090 [3.5]   .5:.5   Benet Salinas Garcia (13)        1990 [3.5]
 3 Alex Vidal Zamora (27)       1895 [3]      0:1    Angel Cuevas Silva (6)           2050 [3]  
 4 Narcis Trilla Juanola (9)    2025 [3]      1:0    Carles Vila Camps (25)           1900 [3]  
 5 Narcis Tarrus Galter (4)     2070 [2.5]    1:0    Pol Sabrià Batlle (29)           1885 [3]  
 6 Jordi Barneda Ciurana (5)    2060 [2.5]    1:0    David Pou Serrano (26)           1895 [2.5]
 7 Josep Sabates Ple (22)       1910 [2.5]   .5:.5   Miquel Mirasol Obrador (8)       2025 [2.5]
 8 Victor Lillo Castany (11)    1995 [2.5]   .5:.5   Antoni Fernández Marín (23)      1905 [2.5]
 9 Jaume Rodriguez Balmaña (31) 1870 [2.5]    1:0    Joaquim Mundet Riera (12)        1995 [2.5]
10 Adrià Borras Carbonell (36)  1830 [2.5]    0:1    Guillem Burset  Camps (18)       1930 [2.5]
11 Francesc Burgas Ribas (20)   1920 [2.5]    0:1    Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [2.5]
12 Jordi Vidal Palou (44)       1760 [2.5]    1:0    Jordi Güell Barnadas (21)        1910 [2.5]
13 Marc Llorca Sola (33)        1855 [2]      0:1    Jordi Alvarez Serra (2)          2070 [2]  
14 Jesus Moles Fuentes (3)      2070 [2]      1:0    Jordi Font Font (37)             1825 [2]  
15 Pau Pantrigo Chamorro (15)   1960 [2]      1:0    David Coll López (40)            1775 [2]  
16 Joan Blasco Vidal (35)       1845 [2]      1:0    Alfonso Pérez López (16)         1955 [2]  
17 Josep Cisterna Ferrer (43)   1760 [2]      +:-    Joan Gallart Vila (17)           1950 [2]  
18 Andreu Cortada Llach (55)    1700 [2]     .5:.5   Ramón Blanco Esquena (19)        1920 [2]  
19 Angel Mayor Sanchez (57)     1700 [2]      0:1    Ferran Garcia Arbussà (24)       1900 [2]  
20 Albert Badosa Romanyo (30)   1870 [1.5]    1:0    Francesc Fabrega Mestras (48)    1720 [2]  
21 Joan Caballe Escalona (52)   1700 [1.5]   .5:.5   Adolfo Vicente Regidor (14)      1965 [1.5]
22 Elias Muratet Esteban (28)   1890 [1.5]    1:0    Salvador Ros Agusti (51)         1760 [1.5]
23 Antoni Foix Breto (45)       1750 [1]     .5:.5   Rogeli Bota Rovira (41)          1765 [1.5]
24 Josep Camps Torrents (53)    1700 [1]      +:-    Marti Figueras  Vinyals (47)     1745 [1]  
25 Cristina Vidal Zamora (62)   1700 [1]      0:1    Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [1]  
26 Artur Antunez Honrado (50)   1700 [1]      0:1    Eudald Pou Lozano (59)           1700 [1]  
27 Anass Jaaidi Battani (38)    1800 [.5]     1:0    Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [.5] 
28 Lluis Victoria Montoto (63)  1700 [.5]     0:1    Jaume Oller Colom (58)           1700 [0]  
29 Manuel Romera Fernández (60) 1700 [.5]     1:0    BYE                                        
30 Agustí López Rodríguez (34)  1855 [0]      0:0    BYE                                        
31 Francesc Serra Zaragoza (39) 1800 [1.5]    0:0    BYE                                        
32 Nil Sancho Comasolivas (42)  1765 [0]      0:0    BYE                                        
33 Jordi Mont de Rojas (46)     1750 [0]      0:0    BYE                                        
34 Manel Mateo Serrat (56)      1700 [0]      0:0    BYE                                        
35 José Luis Torres Blanco (61) 1700 [0]      0:0    BYE                                        
No Name                             Loc  Total  Result   Name                         Loc  Total

 1 Benet Salinas Garcia (13)        1990 [4]       :     Lluis Casanellas Ruano (7)   2025 [5]  
 2 Xavier Vila Pages (10)           2000 [4]       :     Noly Guzmán Maglaya (1)      2090 [4]  
 3 Angel Cuevas Silva (6)           2050 [4]       :     Narcis Trilla Juanola (9)    2025 [4]  
 4 Narcis Tarrus Galter (4)         2070 [3.5]     :     Jaume Rodriguez Balmaña (31) 1870 [3.5]
 5 Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [3.5]     :     Jordi Barneda Ciurana (5)    2060 [3.5]
 6 Guillem Burset  Camps (18)       1930 [3.5]     :     Jordi Vidal Palou (44)       1760 [3.5]
 7 Jordi Alvarez Serra (2)          2070 [3]       :     Antoni Fernández Marín (23)  1905 [3]  
 8 Ferran Garcia Arbussà (24)       1900 [3]       :     Jesus Moles Fuentes (3)      2070 [3]  
 9 Miquel Mirasol Obrador (8)       2025 [3]       :     Carles Vila Camps (25)       1900 [3]  
10 Alex Vidal Zamora (27)           1895 [3]       :     Victor Lillo Castany (11)    1995 [3]  
11 Pol Sabrià Batlle (29)           1885 [3]       :     Pau Pantrigo Chamorro (15)   1960 [3]  
12 Josep Sabates Ple (22)           1910 [3]       :     Joan Blasco Vidal (35)       1845 [3]  
13 Ramón Blanco Esquena (19)        1920 [2.5]     :     Josep Cisterna Ferrer (43)   1760 [3]  
14 Joaquim Mundet Riera (12)        1995 [2.5]     :     Elias Muratet Esteban (28)   1890 [2.5]
15 Francesc Burgas Ribas (20)       1920 [2.5]     :     Albert Badosa Romanyo (30)   1870 [2.5]
16 Jordi Güell Barnadas (21)        1910 [2.5]     :     Adrià Borras Carbonell (36)  1830 [2.5]
17 David Pou Serrano (26)           1895 [2.5]     :     Andreu Cortada Llach (55)    1700 [2.5]
18 Adolfo Vicente Regidor (14)      1965 [2]       :     Rogeli Bota Rovira (41)      1765 [2]  
19 Francesc Fabrega Mestras (48)    1720 [2]       :     Alfonso Pérez López (16)     1955 [2]  
20 Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [2]       :     Joan Gallart Vila (17)       1950 [2]  
21 Josep Camps Torrents (53)        1700 [2]       :     Marc Llorca Sola (33)        1855 [2]  
22 Jordi Font Font (37)             1825 [2]       :     Angel Mayor Sanchez (57)     1700 [2]  
23 David Coll López (40)            1775 [2]       :     Joan Caballe Escalona (52)   1700 [2]  
24 Eudald Pou Lozano (59)           1700 [2]       :     Manuel Romera Fernández (60) 1700 [1.5]
25 Salvador Ros Agusti (51)         1760 [1.5]     :     Antoni Foix Breto (45)       1750 [1.5]
26 Marti Figueras  Vinyals (47)     1745 [1]       :     Cristina Vidal Zamora (62)   1700 [1]  
27 Jaume Oller Colom (58)           1700 [1]       :     Artur Antunez Honrado (50)   1700 [1]  
28 Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [.5]      :     Lluis Victoria Montoto (63)  1700 [.5] 
29 Agustí López Rodríguez (34)      1855 [0]      0:0    BYE                                    
30 Anass Jaaidi Battani (38)        1800 [1.5]    0:0    BYE                                    
31 Francesc Serra Zaragoza (39)     1800 [1.5]    0:0    BYE                                    
32 Nil Sancho Comasolivas (42)      1765 [0]      0:0    BYE                                    
33 Jordi Mont de Rojas (46)         1750 [0]      0:0    BYE                                    
34 Manel Mateo Serrat (56)          1700 [0]      0:0    BYE                                    
35 José Luis Torres Blanco (61)     1700 [0]      0:0    BYE                                    
 

En el tancat totes les partides han acabat en taulees, excepte Martorell que s'ha imposat a Llach, amb aquests resultats A.Muratet (Terrassa) i J.Martorell (Malgrat) encapçalen la classificació amb 5 punts, seguits d'Alvar Alonso (ADAC) que tambe te 5 punts pero que ha adelantat la partida de divendres que Ve (taules amb Jrdi Garcia), ells tres son els unics amb possibilitat de fer norma.

Al grup obert Lluis Casanellas (Santa Eugenia) 6 punts, pren encara mes avantatge, en guanyar a Benet Salines (Gerunda) que s'encanta a la jugada 29 i perd per temps sense adonar-se'n. Nomes te a prop Xavi Vila que a un punt sencer de Casanellas te 5 punts (i ja han jugat entre ells), amb 4,5 punts Barneda (La Bisbal) proper rival de Casanellas, Narcis Trilla (Salt i G.) Jaume Rodriguez Balmaña (la Bisbal i num 31 del ranking) i Angel Cuevas (Figueres).

Elias Muratet.

Ronda 6  20.5.2005

A.Muratet – J. Serra= ½ - ½ 
S. Diaz – A. Alonso=  ½ - ½ 
J. García – N. Suita= ½ - ½ 
J. Martorell – J.M. Llach = 1 – 0 
M. Mayo – D. Huici= ½ - ½ 
No Name                             Loc  Total  Result   Name                         Loc  Total

 1 Benet Salinas Garcia (13)        1990 [4]      0:1    Lluis Casanellas Ruano (7)   2025 [5]  
 2 Xavier Vila Pages (10)           2000 [4]      1:0    Noli Guzmán Maglaya (1)      2090 [4]  
 3 Angel Cuevas Silva (6)           2050 [4]     .5:.5   Narcis Trilla Juanola (9)    2025 [4]  
 4 Narcis Tarrus Galter (4)         2070 [3.5]    0:1    Jaume Rodriguez Balmaña (31) 1870 [3.5]
 5 Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [3.5]    0:1    Jordi Barneda Ciurana (5)    2060 [3.5]
 6 Guillem Burset  Camps (18)       1930 [3.5]   .5:.5   Jordi Vidal Palou (44)       1760 [3.5]
 7 Jordi Alvarez Serra (2)          2070 [3]      1:0    Antoni Fernández Marín (23)  1905 [3]  
 8 Ferran Garcia Arbussà (24)       1900 [3]      0:1    Jesus Moles Fuentes (3)      2070 [3]  
 9 Miquel Mirasol Obrador (8)       2025 [3]      1:0    Carles Vila Camps (25)       1900 [3]  
10 Alex Vidal Zamora (27)           1895 [3]      0:1    Victor Lillo Castany (11)    1995 [3]  
11 Pol Sabrià Batlle (29)           1885 [3]      0:1    Pau Pantrigo Chamorro (15)   1960 [3]  
12 Josep Sabates Ple (22)           1910 [3]      1:0    Joan Blasco Vidal (35)       1845 [3]  
13 Ramón Blanco Esquena (19)        1920 [2.5]    1:0    Josep Cisterna Ferrer (43)   1760 [3]  
14 Joaquim Mundet Riera (12)        1995 [2.5]    1:0    Elias Muratet Esteban (28)   1890 [2.5]
15 Francesc Burgas Ribas (20)       1920 [2.5]    0:1    Albert Badosa Romanyo (30)   1870 [2.5]
16 Jordi Güell Barnadas (21)        1910 [2.5]    0:1    Adrià Borras Carbonell (36)  1830 [2.5]
17 David Pou Serrano (26)           1895 [2.5]   .5:.5   Andreu Cortada Llach (55)    1700 [2.5]
18 Adolfo Vicente Regidor (14)      1965 [2]      1:0    Rogeli Bota Rovira (41)      1765 [2]  
19 Francesc Fabrega Mestras (48)    1720 [2]      0:1    Alfonso Pérez López (16)     1955 [2]  
20 Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [2]      0:1    Joan Gallart Vila (17)       1950 [2]  
21 Josep Camps Torrents (53)        1700 [2]      0:1    Marc Llorca Sola (33)        1855 [2]  
22 Jordi Font Font (37)             1825 [2]      1:0    Angel Mayor Sanchez (57)     1700 [2]  
23 David Coll López (40)            1775 [2]      1:0    Joan Caballe Escalona (52)   1700 [2]  
24 Eudald Pou Lozano (59)           1700 [2]      1:0    Manuel Romera Fernández (60) 1700 [1.5]
25 Salvador Ros Agusti (51)         1760 [1.5]    0:1    Antoni Foix Breto (45)       1750 [1.5]
26 Marti Figueras  Vinyals (47)     1745 [1]      -:+    Cristina Vidal Zamora (62)   1700 [1]  
27 Jaume Oller Colom (58)           1700 [1]      1:0    Artur Antunez Honrado (50)   1700 [1]  
28 Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [.5]     1:0    Lluis Victoria Montoto (63)  1700 [.5] 
29 Agustí López Rodríguez (34)      1855 [0]      0:0    BYE                                    
30 Anass Jaaidi Battani (38)        1800 [1.5]    0:0    BYE                                    
31 Francesc Serra Zaragoza (39)     1800 [1.5]    0:0    BYE                                    
32 Nil Sancho Comasolivas (42)      1765 [0]      0:0    BYE                                    
33 Jordi Mont de Rojas (46)         1750 [0]      0:0    BYE                                    
34 Manel Mateo Serrat (56)          1700 [0]      0:0    BYE                                    
35 José Luis Torres Blanco (61)     1700 [0]      0:0    BYE                                    

Crònica Ronda 7 del XXXI Torneig Restaurant Vilanova – Salt.

En el grup Tancat la victòria d’Albert Muratet (Terrassa) juntament amb l’empat d’Alvar Alonso (ADAC) i la derrota de Joan Martorell (Malgrat) fan que Muratet encapçali la classificació amb un punt d’avantatge sobre els seus més immediats perseguidors, i queda a només mig pun de la Norma definitiva, a manca de dues rondes, Alonso i Martorell (que juguen entre ells aquest divendres) els cal 1.,5 punts dels dos que resten.

En el grup Obert Lluis Casanellas (Santa Eugènia) compte les partides per victòries i a manca de dues rondes ja. gairebé es pot considerar el guanyador, encara que cal esperar que no hi hagi alguna sorpresa de Darrera hora..

Més emoció la setmana que ve.

Elias Muratet.

Ronda 7  27-5-2005                           

J. Serra – D. Huici=    1 – 0          
J.M. Llach – M. Mayo=  ½ - ½        
N. Suita – J. Martorell=  1 - 0        
A. Alonso – J. García=  ½ - ½        
A. Muratet – S. Diaz=  1 - 0              

 

No Name                             Loc  Total  Result   Name                          Loc  Total

 1 Lluis Casanellas Ruano (7)       2025 [6]      1:0    Jordi Barneda Ciurana (5)     2060 [4.5]
 2 Narcis Trilla Juanola (9)        2025 [4.5]    0:1    Xavier Vila Pages (10)        2000 [5]  
 3 Jaume Rodriguez Balmaña (31)     1870 [4.5]   .5:.5   Angel Cuevas Silva (6)        2050 [4.5]
 4 Noli Guzmán Maglaya (1)          2090 [4]      1:0    Josep Sabates Ple (22)        1910 [4]  
 5 Pau Pantrigo Chamorro (15)       1960 [4]      0:1    Jordi Alvarez Serra (2)       2070 [4]  
 6 Jesus Moles Fuentes (3)          2070 [4]      +:-    Benet Salinas Garcia (13)     1990 [4]  
 7 Jordi Vidal Palou (44)           1760 [4]      0:1    Miquel Mirasol Obrador (8)    2025 [4]  
 8 Victor Lillo Castany (11)        1995 [4]     .5:.5   Guillem Burset  Camps (18)    1930 [4]  
 9 Albert Badosa Romanyo (30)       1870 [3.5]    0:1    Narcis Tarrus Galter (4)      2070 [3.5]
10 Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [3.5]    0:1    Joaquim Mundet Riera (12)     1995 [3.5]
11 Adrià Borras Carbonell (36)      1830 [3.5]    0:1    Ramón Blanco Esquena (19)     1920 [3.5]
12 Marc Llorca Sola (33)            1855 [3]      1:0    Adolfo Vicente Regidor (14)   1965 [3]  
13 Alfonso Pérez López (16)         1955 [3]     .5:.5   Pol Sabrià Batlle (29)        1885 [3]  
14 Joan Gallart Vila (17)           1950 [3]      0:1    Jordi Font Font (37)          1825 [3]  
15 Antoni Fernández Marín (23)      1905 [3]     .5:.5   Joan Blasco Vidal (35)        1845 [3]  
16 Andreu Cortada Llach (55)        1700 [3]      0:1    Ferran Garcia Arbussà (24)    1900 [3]  
17 Carles Vila Camps (25)           1900 [3]     .5:.5   David Coll López (40)         1775 [3]  
18 Josep Cisterna Ferrer (43)       1760 [3]      1:0    David Pou Serrano (26)        1895 [3]  
19 Eudald Pou Lozano (59)           1700 [3]      0:1    Alex Vidal Zamora (27)        1895 [3]  
20 Antoni Foix Breto (45)           1750 [2.5]    1:0    Francesc Burgas Ribas (20)    1920 [2.5]
21 Rogeli Bota Rovira (41)          1765 [2]     .5:.5   Jordi Güell Barnadas (21)     1910 [2.5]
22 Josep Camps Torrents (53)        1700 [2]      1:0    Francesc Fabrega Mestras (48) 1720 [2]  
23 Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [2]      -:+    Jaume Oller Colom (58)        1700 [2]  
24 Joan Caballe Escalona (52)       1700 [2]      1:0    Cristina Vidal Zamora (62)    1700 [2]  
25 Angel Mayor Sanchez (57)         1700 [2]      1:0    Francesc Serra Zaragoza (39)  1800 [1.5]
26 Salvador Ros Agusti (51)         1760 [1.5]    0:1    Anass Jaaidi Battani (38)     1800 [1.5]
27 Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [1.5]   .5:.5   Manuel Romera Fernández (60)  1700 [1.5]
28 Artur Antunez Honrado (50)       1700 [1]     .5:.5   Lluis Victoria Montoto (63)   1700 [.5] 
29 Elias Muratet Esteban (28)       1890 [2.5]    0:0    BYE                                     
30 Agustí López Rodríguez (34)      1855 [0]      0:0    BYE                                     
31 Nil Sancho Comasolivas (42)      1765 [0]      0:0    BYE                                     
32 Jordi Mont de Rojas (46)         1750 [0]      0:0    BYE                                     
33 Marti Figueras  Vinyals (47)     1745 [1]      0:0    BYE                                     
34 Manel Mateo Serrat (56)          1700 [0]      0:0    BYE                                     
35 José Luis Torres Blanco (61)     1700 [0]      0:0    BYE                                     
No Name                          Loc  Total  Result   Name                             Loc  Total
 1 Jordi Alvarez Serra (2)       2070 [5]       :     Lluis Casanellas Ruano (7)       2025 [7]  
 2 Jesus Moles Fuentes (3)       2070 [5]       :     Xavier Vila Pages (10)           2000 [6]  
 3 Angel Cuevas Silva (6)        2050 [5]       :     Noli Guzmán Maglaya (1)          2090 [5]  
 4 Miquel Mirasol Obrador (8)    2025 [5]       :     Jaume Rodriguez Balmaña (31)     1870 [5]  
 5 Narcis Tarrus Galter (4)      2070 [4.5]     :     Guillem Burset  Camps (18)       1930 [4.5]
 6 Jordi Barneda Ciurana (5)     2060 [4.5]     :     Victor Lillo Castany (11)        1995 [4.5]
 7 Joaquim Mundet Riera (12)     1995 [4.5]     :     Narcis Trilla Juanola (9)        2025 [4.5]
 8 Ramón Blanco Esquena (19)     1920 [4.5]     :     Pau Pantrigo Chamorro (15)       1960 [4]  
 9 Benet Salinas Garcia (13)     1990 [4]       :     Marc Llorca Sola (33)            1855 [4]  
10 Josep Sabates Ple (22)        1910 [4]       :     Josep Cisterna Ferrer (43)       1760 [4]  
11 Ferran Garcia Arbussà (24)    1900 [4]       :     Jordi Vidal Palou (44)           1760 [4]  
12 Jordi Font Font (37)          1825 [4]       :     Alex Vidal Zamora (27)           1895 [4]  
13 Alfonso Pérez López (16)      1955 [3.5]     :     Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [3.5]
14 Antoni Fernández Marín (23)   1905 [3.5]     :     Adrià Borras Carbonell (36)      1830 [3.5]
15 Joan Blasco Vidal (35)        1845 [3.5]     :     Carles Vila Camps (25)           1900 [3.5]
16 Pol Sabrià Batlle (29)        1885 [3.5]     :     Antoni Foix Breto (45)           1750 [3.5]
17 David Coll López (40)         1775 [3.5]     :     Albert Badosa Romanyo (30)       1870 [3.5]
18 Adolfo Vicente Regidor (14)   1965 [3]       :     Josep Camps Torrents (53)        1700 [3]  
19 Joan Gallart Vila (17)        1950 [3]       :     Andreu Cortada Llach (55)        1700 [3]  
20 Jordi Güell Barnadas (21)     1910 [3]       :     Angel Mayor Sanchez (57)         1700 [3]  
21 David Pou Serrano (26)        1895 [3]       :     Jaume Oller Colom (58)           1700 [3]  
22 Joan Caballe Escalona (52)    1700 [3]       :     Eudald Pou Lozano (59)           1700 [3]  
23 Elias Muratet Esteban (28)    1890 [2.5]     :     Francesc Burgas Ribas (20)       1920 [2.5]
24 Anass Jaaidi Battani (38)     1800 [2.5]     :     Rogeli Bota Rovira (41)          1765 [2.5]
25 Cristina Vidal Zamora (62)    1700 [2]       :     Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [2]  
26 Francesc Fabrega Mestras (48) 1720 [2]       :     Artur Antunez Honrado (50)       1700 [1.5]
27 Lluis Victoria Montoto (63)   1700 [1]       :     Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [2]  
28 Francesc Serra Zaragoza (39)  1800 [1.5]     :     Salvador Ros Agusti (51)         1760 [1.5]
29 Agustí López Rodríguez (34)   1855 [0]      0:0    BYE                                        
30 Nil Sancho Comasolivas (42)   1765 [0]      0:0    BYE                                        
31 Jordi Mont de Rojas (46)      1750 [0]      0:0    BYE                                        
32 Marti Figueras  Vinyals (47)  1745 [1]      0:0    BYE                                        
33 Manel Mateo Serrat (56)       1700 [0]      0:0    BYE                                        
34 Manuel Romera Fernández (60)  1700 [2]      0:0    BYE                                        
35 José Luis Torres Blanco (61)  1700 [0]      0:0    BYE                                        

EN EL TANCAT A.MURATET FA LA NORMA DEFINITIVA DE MESTRE CATALA I LLUIS CASANELLAS S'ADJUDICA L'OBERT AMB 8 DE 8 PUNTS.

Les taules de Albert Muratet (Terrassa) amb Jordi Garcia (Gerunda) hAn propiciat que Muratet hagi aconseguit la 3era. nomra i per tant el titol de Mestre Català a manca d'una ronda, de fet el invicte Muratet nos'ha garantit elk titol ja que Martorell (Malgrat) amb la seva victoria damunt Alvar Alonso (ADAC) el situa amb 6 punts (encara no coneix les taules) i l'enfronta la setmana que ve amb A, Muratet, es la partida que será pel TitoL.

En el grup Obert Lluis Casanellas (cap de serie núm,7), ha vençut a Jordi Alvarez (2) i es situa amb un espoectaculat 8 de 8, com a lider amb 2 punts d'avantatge dels seus perseguidors que esta a dos opunts, azmb la qual ciosa Csanellas ja es guanyador del Obert.

Elias Muratet.

 Ronda 8   3-6-2005

S. Diaz – J. Serra= ½ - ½ 
J. García – A.Muratet= ½ - ½ 
J.Martorell – A. Alonso= 1 - 0
M. Mayo – N. Suita =  1 - 0
D. Huici – J.M. Llach= ½ - ½ 

 

No Name                          Loc  Total  Result   Name                             Loc  Total

 1 Jordi Alvarez Serra (2)       2070 [5]      0:1    Lluis Casanellas Ruano (7)       2025 [7]  
 2 Jesus Moles Fuentes (3)       2070 [5]      1:0    Xavier Vila Pages (10)           2000 [6]  
 3 Angel Cuevas Silva (6)        2050 [5]      1:0    Noli Guzmán Maglaya (1)          2090 [5]  
 4 Miquel Mirasol Obrador (8)    2025 [5]     .5:.5   Jaume Rodriguez Balmaña (31)     1870 [5]  
 5 Narcis Tarrus Galter (4)      2070 [4.5]    0:1    Guillem Burset  Camps (18)       1930 [4.5]
 6 Jordi Barneda Ciurana (5)     2060 [4.5]    0:1    Victor Lillo Castany (11)        1995 [4.5]
 7 Joaquim Mundet Riera (12)     1995 [4.5]    0:1    Narcis Trilla Juanola (9)        2025 [4.5]
 8 Ramón Blanco Esquena (19)     1920 [4.5]    1:0    Pau Pantrigo Chamorro (15)       1960 [4]  
 9 Benet Salinas Garcia (13)     1990 [4]      -:+    Marc Llorca Sola (33)            1855 [4]  
10 Josep Sabates Ple (22)        1910 [4]      1:0    Josep Cisterna Ferrer (43)       1760 [4]  
11 Ferran Garcia Arbussà (24)    1900 [4]      1:0    Jordi Vidal Palou (44)           1760 [4]  
12 Jordi Font Font (37)          1825 [4]     .5:.5   Alex Vidal Zamora (27)           1895 [4]  
13 Alfonso Pérez López (16)      1955 [3.5]    1:0    Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [3.5]
14 Antoni Fernández Marín (23)   1905 [3.5]    0:1    Adrià Borras Carbonell (36)      1830 [3.5]
15 Joan Blasco Vidal (35)        1845 [3.5]    1:0    Carles Vila Camps (25)           1900 [3.5]
16 Pol Sabrià Batlle (29)        1885 [3.5]    1:0    Antoni Foix Breto (45)           1750 [3.5]
17 David Coll López (40)         1775 [3.5]    0:1    Albert Badosa Romanyo (30)       1870 [3.5]
18 Adolfo Vicente Regidor (14)   1965 [3]      1:0    Josep Camps Torrents (53)        1700 [3]  
19 Joan Gallart Vila (17)        1950 [3]      1:0    Andreu Cortada Llach (55)        1700 [3]  
20 Jordi Güell Barnadas (21)     1910 [3]      1:0    Angel Mayor Sanchez (57)         1700 [3]  
21 David Pou Serrano (26)        1895 [3]      1:0    Jaume Oller Colom (58)           1700 [3]  
22 Joan Caballe Escalona (52)    1700 [3]      +:-    Eudald Pou Lozano (59)           1700 [3]  
23 Elias Muratet Esteban (28)    1890 [2.5]    1:0    Francesc Burgas Ribas (20)       1920 [2.5]
24 Anass Jaaidi Battani (38)     1800 [2.5]    0:1    Rogeli Bota Rovira (41)          1765 [2.5]
25 Cristina Vidal Zamora (62)    1700 [2]      0:1    Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [2]  
26 Francesc Fabrega Mestras (48) 1720 [2]      1:0    Artur Antunez Honrado (50)       1700 [1.5]
27 Lluis Victoria Montoto (63)   1700 [1]     .5:.5   Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [2]  
28 Francesc Serra Zaragoza (39)  1800 [1.5]    1:0    Salvador Ros Agusti (51)         1760 [1.5]
29 Agustí López Rodríguez (34)   1855 [0]      0:0    BYE                                        
30 Nil Sancho Comasolivas (42)   1765 [0]      0:0    BYE                                        
31 Jordi Mont de Rojas (46)      1750 [0]      0:0    BYE                                        
32 Marti Figueras  Vinyals (47)  1745 [1]      0:0    BYE                                        
33 Manel Mateo Serrat (56)       1700 [0]      0:0    BYE                                        
34 Manuel Romera Fernández (60)  1700 [2]      0:0    BYE                                        
35 José Luis Torres Blanco (61)  1700 [0]      0:0    BYE                                        
No Name                             Loc  Total  Result   Name                          Loc  Total

 1 Lluis Casanellas Ruano (7)       2025 [8]       :     Jesus Moles Fuentes (3)       2070 [6]  
 2 Xavier Vila Pages (10)           2000 [6]       :     Angel Cuevas Silva (6)        2050 [6]  
 3 Victor Lillo Castany (11)        1995 [5.5]     :     Miquel Mirasol Obrador (8)    2025 [5.5]
 4 Narcis Trilla Juanola (9)        2025 [5.5]     :     Ramón Blanco Esquena (19)     1920 [5.5]
 5 Guillem Burset  Camps (18)       1930 [5.5]     :     Jaume Rodriguez Balmaña (31)  1870 [5.5]
 6 Noli Guzmán Maglaya (1)          2090 [5]       :     Ferran Garcia Arbussà (24)    1900 [5]  
 7 Jordi Alvarez Serra (2)          2070 [5]       :     Josep Sabates Ple (22)        1910 [5]  
 8 Adrià Borras Carbonell (36)      1830 [4.5]     :     Marc Llorca Sola (33)         1855 [5]  
 9 Albert Badosa Romanyo (30)       1870 [4.5]     :     Joaquim Mundet Riera (12)     1995 [4.5]
10 Jordi Barneda Ciurana (5)        2060 [4.5]     :     Alfonso Pérez López (16)      1955 [4.5]
11 Joan Blasco Vidal (35)           1845 [4.5]     :     Pol Sabrià Batlle (29)        1885 [4.5]
12 Jordi Güell Barnadas (21)        1910 [4]       :     Jordi Font Font (37)          1825 [4.5]
13 Pau Pantrigo Chamorro (15)       1960 [4]       :     Joan Gallart Vila (17)        1950 [4]  
14 Josep Cisterna Ferrer (43)       1760 [4]       :     Joan Caballe Escalona (52)    1700 [4]  
15 Jordi Vidal Palou (44)           1760 [4]       :     David Pou Serrano (26)        1895 [4]  
16 Rogeli Bota Rovira (41)          1765 [3.5]     :     Antoni Fernández Marín (23)   1905 [3.5]
17 Carles Vila Camps (25)           1900 [3.5]     :     Elias Muratet Esteban (28)    1890 [3.5]
18 Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [3.5]     :     David Coll López (40)         1775 [3.5]
19 Antoni Foix Breto (45)           1750 [3.5]     :     Francesc Fabrega Mestras (48) 1720 [3]  
20 Josep Camps Torrents (53)        1700 [3]       :     Angel Mayor Sanchez (57)      1700 [3]  
21 Andreu Cortada Llach (55)        1700 [3]       :     Eudald Pou Lozano (59)        1700 [3]  
22 Jaume Oller Colom (58)           1700 [3]       :     Anass Jaaidi Battani (38)     1800 [2.5]
23 Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [2.5]     :     Francesc Serra Zaragoza (39)  1800 [2.5]
24 Manuel Romera Fernández (60)     1700 [2]       :     Lluis Victoria Montoto (63)   1700 [1.5]
25 Artur Antunez Honrado (50)       1700 [1.5]     :     Salvador Ros Agusti (51)      1760 [1.5]
26 Francesc Burgas Ribas (20)       1920 [2.5]    1:0    BYE                                     
27 Narcis Tarrus Galter (4)         2070 [4.5]    0:0    BYE                                     
28 Benet Salinas Garcia (13)        1990 [4]      0:0    BYE                                     
29 Adolfo Vicente Regidor (14)      1965 [4]      0:0    BYE                                     
30 Alex Vidal Zamora (27)           1895 [4.5]    0:0    BYE                                     
31 Agustí López Rodríguez (34)      1855 [0]      0:0    BYE                                     
32 Nil Sancho Comasolivas (42)      1765 [0]      0:0    BYE                                     
33 Jordi Mont de Rojas (46)         1750 [0]      0:0    BYE                                     
34 Marti Figueras  Vinyals (47)     1745 [1]      0:0    BYE                                     
35 Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [3]      0:0    BYE                                     
36 Manel Mateo Serrat (56)          1700 [0]      0:0    BYE                                     
37 José Luis Torres Blanco (61)     1700 [0]      0:0    BYE                                     
38 Cristina Vidal Zamora (62)       1700 [2]      0:0    BYE                                     

ALBERT MURATET (TERRASSA) GUANYADOR DEL TANCAT, OBTE EL TITOL DE MESTRE CATALA. JOAN MARTORELL (MALGRAT) SOTSCAMPIO TAMBE.

LLUIS CASANELLES (SANTA EUGENIA) GUANYA L'OBERT AMB UN ESPECTACULAR 9 DE 9.

El Grup Tancat ha finalitzat amb una emocionant partida entre A.Muratet (Terrassa) amb 6,5 punts i Joan Martorell (Malgrat), amb 6 punts, ja que l'empat li donava la norma tambe a Martorell,pero el Torneig a Muratet, una dura pugna que ha fet que la partida fos la penultima en finalitzar del tots dos grups i de matinada Martorell, en una situació lleugerament inferior, ha fet una entrega de material a canvi de forçar un escac continuu que ha provocat les taules, (les primeres que signa Martorell en tot el torneig, ja que ha guanyat sis partides, n'ha perdut dues i aquestes taules) i amb això el Torneig s'el ha endut Albert Muratet que ha aconseguit finalitzar el torneig invicte amb 7 punts, 5 victories i quatre taules. Els joves Alvar Alonso i Marti Mayo (tots dos del ADAC) han estat tercer i quart a una certa distància dels dos primers.

El grup Obert ha vist com Lluis Casanelles (Santa Eugenia) ha estat espectacular en tot el torneig, i de forma intractable ha guanyat totes les partides i ha fet un 9 de 9 que no es recorda en cap edició anterior (llastima que aquest torneig no premii especialment, com altre de la Provincia el fet d'aconseguir 9 de 9). El segon lloc ha estat molt disputat i ha estat en la darrera partida en finalitzar del torneig entre Angel Cuevas (Figueres) i Xavier Vila (Salt i Girona) on el figuerenc ha acorralat el rei de Vila amb un peo a setena amenaçant entrar amb mat, que ha fet que Vila llences un intent desesperat de escacs amb la dama a la recerca d'un possible escac continuu, despres de "viatjar molt" el rei de Cuevas ha acabat trovant un recer a la cantonada que li ha donat la victòria i el sotscampionat amb 7 punts. Miquel Mirasol (Cassà) vinguent de darrera (ha aconseguit evitar l'enfrontament amb el intractable Casanellas) ha aconseguit el tercer lloc amb 6,5 punts en guanyar al jove Victor Lillo (Figueres) que cada cop es mostra mes com una realitat dels escacs gironins i no sols una promesa.

Anexo arxius amb resultats i classificacions finals.

Elias Muratet

Place Name                       Feder Rtg  Loc  Score Berg. Wins

  1   Muratet Casadevall, Albert ESP   2159 2203 7     28.00    5
  2   Martorell Aguado, Joan     ESP   2112 2198 6.5   28.50    6
  3   Alonso Rosell, Alvar       ESP   2174 2089 5.5   21.25    3
  4   Mayo Casademont, Marti     CAT   2022 2064 5     18.75    3
  5   Garcia Busquets, Jordi     ESP   2124 2034 4.5   18.00    2
 6-8  Huici Bentue, David        CAT        2020 3.5   16.50    1
      Serra Sola, Jordi          CAT        1998 3.5   14.00    1
      Diaz Muñoz, Sergi          ESP   2152 2032 3.5   13.25    1
9-10  Suita Garceso, Nemesi      ESP   2219 2144 3     13.75    1
      Llach Mascaro, Josep Maria ESP        2142 3     11.50    0
No Name                             Loc  Total  Result   Name                          Loc  Total

 1 Lluis Casanellas Ruano (7)       2025 [8]      1:0    Jesus Moles Fuentes (3)       2070 [6]  
 2 Xavier Vila Pages (10)           2000 [6]      0:1    Angel Cuevas Silva (6)        2050 [6]  
 3 Victor Lillo Castany (11)        1995 [5.5]    0:1    Miquel Mirasol Obrador (8)    2025 [5.5]
 4 Narcis Trilla Juanola (9)        2025 [5.5]   .5:.5   Ramón Blanco Esquena (19)     1920 [5.5]
 5 Guillem Burset  Camps (18)       1930 [5.5]   .5:.5   Jaume Rodriguez Balmaña (31)  1870 [5.5]
 6 Noli Guzmán Maglaya (1)          2090 [5]      1:0    Ferran Garcia Arbussà (24)    1900 [5]  
 7 Jordi Alvarez Serra (2)          2070 [5]      1:0    Josep Sabates Ple (22)        1910 [5]  
 8 Adrià Borras Carbonell (36)      1830 [4.5]   .5:.5   Marc Llorca Sola (33)         1855 [5]  
 9 Albert Badosa Romanyo (30)       1870 [4.5]   .5:.5   Joaquim Mundet Riera (12)     1995 [4.5]
10 Jordi Barneda Ciurana (5)        2060 [4.5]    1:0    Alfonso Pérez López (16)      1955 [4.5]
11 Joan Blasco Vidal (35)           1845 [4.5]    1:0    Pol Sabrià Batlle (29)        1885 [4.5]
12 Jordi Güell Barnadas (21)        1910 [4]      1:0    Jordi Font Font (37)          1825 [4.5]
13 Pau Pantrigo Chamorro (15)       1960 [4]      1:0    Joan Gallart Vila (17)        1950 [4]  
14 Josep Cisterna Ferrer (43)       1760 [4]      1:0    Joan Caballe Escalona (52)    1700 [4]  
15 Jordi Vidal Palou (44)           1760 [4]     .5:.5   David Pou Serrano (26)        1895 [4]  
16 Rogeli Bota Rovira (41)          1765 [3.5]    +:-    Antoni Fernández Marín (23)   1905 [3.5]
17 Carles Vila Camps (25)           1900 [3.5]   .5:.5   Elias Muratet Esteban (28)    1890 [3.5]
18 Jordi Bigas Hospital (32)        1865 [3.5]    1:0    David Coll López (40)         1775 [3.5]
19 Antoni Foix Breto (45)           1750 [3.5]    1:0    Francesc Fabrega Mestras (48) 1720 [3]  
20 Josep Camps Torrents (53)        1700 [3]      0:1    Angel Mayor Sanchez (57)      1700 [3]  
21 Andreu Cortada Llach (55)        1700 [3]      0:1    Eudald Pou Lozano (59)        1700 [3]  
22 Jaume Oller Colom (58)           1700 [3]      0:1    Anass Jaaidi Battani (38)     1800 [2.5]
23 Daniel Gimenez Pau (49)          1710 [2.5]    -:+    Francesc Serra Zaragoza (39)  1800 [2.5]
24 Manuel Romera Fernández (60)     1700 [2]      1:0    Lluis Victoria Montoto (63)   1700 [1.5]
25 Artur Antunez Honrado (50)       1700 [1.5]    0:1    Salvador Ros Agusti (51)      1760 [1.5]
26 Francesc Burgas Ribas (20)       1920 [2.5]    1:0    BYE                                     
27 Narcis Tarrus Galter (4)         2070 [4.5]    0:0    BYE                                     
28 Benet Salinas Garcia (13)        1990 [4]      0:0    BYE                                     
29 Adolfo Vicente Regidor (14)      1965 [4]      0:0    BYE                                     
30 Alex Vidal Zamora (27)           1895 [4.5]    0:0    BYE                                     
31 Agustí López Rodríguez (34)      1855 [0]      0:0    BYE                                     
32 Nil Sancho Comasolivas (42)      1765 [0]      0:0    BYE                                     
33 Jordi Mont de Rojas (46)         1750 [0]      0:0    BYE                                     
34 Marti Figueras  Vinyals (47)     1745 [1]      0:0    BYE                                     
35 Nùria Carramiñana Monguilod (54) 1700 [3]      0:0    BYE                                     
36 Manel Mateo Serrat (56)          1700 [0]      0:0    BYE                                     
37 José Luis Torres Blanco (61)     1700 [0]      0:0    BYE                                     
38 Cristina Vidal Zamora (62)       1700 [2]      0:0    BYE                                     
Place Name                              Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   Casanellas Ruano, Lluis (7)       9        39.0  50.0   45.0
  2   Cuevas Silva, Angel (6)           7        38.0  51.0   35.5
  3   Mirasol Obrador, Miquel (8)       6.5      36.0  45.0   32.0
4-11  Vila Pages, Xavier (10)           6        40.5  53.5   37.0
      Guzmán Maglaya, Noli (1)          6        39.0  50.5   32.5
      Rodriguez Balmaña, Jaume (31)     6        38.5  49.0   31.5
      Trilla Juanola, Narcis (9)        6        35.5  46.5   31.5
      Burset  Camps, Guillem (18)       6        35.5  45.0   31.5
      Moles Fuentes, Jesus (3)          6        35.0  48.0   28.5
      Alvarez Serra, Jordi (2)          6        34.5  46.5   27.0
      Blanco Esquena, Ramón (19)        6        34.0  41.0   28.5
12-15 Lillo Castany, Victor (11)        5.5      37.5  48.0   30.5
      Blasco Vidal, Joan (35)           5.5      34.5  44.5   26.5
      Barneda Ciurana, Jordi (5)        5.5      34.0  47.0   29.0
      Llorca Sola, Marc (33)            5.5      32.0  39.0   23.5
16-23 Mundet Riera, Joaquim (12)        5        36.5  46.0   25.0
      Sabates Ple, Josep (22)           5        36.0  46.5   26.5
      Borras Carbonell, Adrià (36)      5        36.0  44.0   24.0
      Garcia Arbussà, Ferran (24)       5        34.0  46.0   26.0
      Güell Barnadas, Jordi (21)        5        33.5  46.0   24.5
      Pantrigo Chamorro, Pau (15)       5        33.5  43.5   27.0
      Cisterna Ferrer, Josep (43)       5        30.5  39.5   23.0
      Badosa Romanyo, Albert (30)       5        29.5  37.5   24.5
24-33 Vidal Palou, Jordi (44)           4.5      36.5  47.0   25.0
      Sabrià Batlle, Pol (29)           4.5      36.0  43.5   25.5
      Tarrus Galter, Narcis (4)         4.5      35.0  44.0   28.5
      Vidal Zamora, Alex (27)           4.5      33.5  43.5   26.0
      Bigas Hospital, Jordi (32)        4.5      32.0  39.5   25.0
      Pérez López, Alfonso (16)         4.5      31.5  39.5   22.5
      Bota Rovira, Rogeli (41)          4.5      31.0  40.0   18.0
      Pou Serrano, David (26)           4.5      30.5  39.5   24.5
      Font Font, Jordi (37)             4.5      30.5  39.0   21.0
      Foix Breto, Antoni (45)           4.5      27.5  35.0   18.5
34-41 Salinas Garcia, Benet (13)        4        38.0  51.5   28.5
      Vicente Regidor, Adolfo (14)      4        31.5  40.0   21.5
      Vila Camps, Carles (25)           4        30.5  39.5   23.0
      Mayor Sanchez, Angel (57)         4        30.5  39.0   18.0
      Caballe Escalona, Joan (52)       4        29.0  35.5   18.5
      Gallart Vila, Joan (17)           4        28.5  36.5   22.0
      Pou Lozano, Eudald (59)           4        27.5  33.5   18.0
      Muratet Esteban, Elias (28)       4        25.5  33.0   19.5
42-46 Fernández Marín, Antoni (23)      3.5      34.0  42.0   23.0
      Burgas Ribas, Francesc (20)       3.5      33.0  40.5   20.0
      Coll López, David (40)            3.5      32.5  42.5   19.5
      Serra Zaragoza, Francesc (39)     3.5      26.0  36.5   13.0
      Jaaidi Battani, Anass (38)        3.5      24.5  33.5   12.0
47-52 Cortada Llach, Andreu (55)        3        33.0  42.5   19.5
      Camps Torrents, Josep (53)        3        29.0  36.5   16.0
      Romera Fernández, Manuel (60)     3        29.0  35.5   10.5
      Fabrega Mestras, Francesc (48)    3        27.5  33.5   15.0
      Oller Colom, Jaume (58)           3        26.0  32.0   12.0
      Carramiñana Monguilod, Nùria (54) 3        25.0  31.5   11.5
53-54 Gimenez Pau, Daniel (49)          2.5      26.5  34.0   13.0
      Ros Agusti, Salvador (51)         2.5      26.5  32.5   10.5
 55   Vidal Zamora, Cristina (62)       2        27.5  34.5   12.0
56-57 Antunez Honrado, Artur (50)       1.5      25.0  32.5    9.5
      Victoria Montoto, Lluis (63)      1.5      23.0  28.5    6.0
 58   Figueras  Vinyals, Marti (47)     1        28.5  35.5    7.0
59-63 Torres Blanco, José Luis (61)     0        32.0  41.0    0.0
      Sancho Comasolivas, Nil (42)      0        31.5  41.5    0.0
      Mont de Rojas, Jordi (46)         0        31.5  41.0    0.0
      López Rodríguez, Agustí (34)      0        31.5  38.5    0.0
      Mateo Serrat, Manel (56)          0        29.5  36.0    0.0
 
                              

 

CONVOCATÒRIA I REGLAMENT

HOMOLOGAT PER LA FEDERACIÓ CATALANA D´ESCACS

Art. 1.- Aquest torneig és obert a tots els jugadors que tinguin llicència federativa en vigor. Serà vàlid per a l´homologació de l’Elo FCE, FEDA i FIDE (si el nombre de participants amb aquest tipus d’elo ho permet).

Art. 2.- La sala de joc està situada al Centre Civic ”La Cooperativa” al carrer Major núm.78 de Salt.Telèfon 972-233883. Totes les partides es jugaran ineludiblement al Centre Civic

Art. 3.- Els participants es dividiran en dos grups: GRUP A: Mestres i ELO superior a 2000 GRUP B: ELO 1700fins a 1995 Es reserva la possibilitat de fer un tancat amb els 8 ó 9 màxims ELOS i 1 o 2 jugadors convidats pel Club d’Escacs Salt i Girona,o modificar els grups d’acord amb el nombre de participants.

Art. 4.- Sistema i dies de joc.Suís a 9 rondes .Aparellament per sistema informàtic,divendres 8,15,22,29 d’abril, 6,13,20,27 de Maig i 3 de Juny Art. 5.- Horari de joc: de 21’30 a les 2’30. Art. 6.- Ritme de joc :serà de 30 jugades/hora i mitja per a tots els grups,més una hora “finish”,per jugador (veure circular de la Federació Catalana d’Escacs). Art. 7.- Les inscripcions finalitzaran el dia 7 d’abril a les 20 hores.

Art. 8.- Drets d’inscripció : GRUP A: 18 euros. GRUP B: 15 euros. MENORS DE 16 ANYS: GRATUÏTA. Inscripcions:Tlfn del club (972243382) Delegació provincial:(972216068) David Pou:(666392737)

Art. 9.- El nombre de participants estarà limitat a la capacitat del local, reservant-se l’acceptació de qualsevol inscripció per motius fonamentals.

Art. 10.- La direcció del torneig anira a càrrec de membres de la junta del Club d’Escacs Salt i Girona,així mateix l’arbitre serà el Sr.*******.

Art. 11.- Les decisions de l’arbitre principal seran apel.lables per escrit al Comité de Competició que estarà format pel Director del Torneig , l’àrbitre i tres jugadors escollits el primer dia de competició.

Art. 12.- Tot el que no estigui previst en aquest Reglament es resoldrà aplicant el de la FCE , de competicións individuals i en general el de la FIDE, amb les adaptacions obligades per les característiques del torneig.

Art. 13.- Premis i trofeus , no són acumulables:(anexe fulla segona).

Art. 14.- Els empats en la classificació final seran resolts pels següents sistemes: 1. Progressiu; 2 . Bucholtz; 3. Resultat particular; 4 . Kashdan; 5. Promig ELO .Art. 15.- El lliurament de premis i trofeus s’efectuarà la darrera ronda del torneig.

Art. 16.- El jugador que es retiri sense causa justificada, no serà admès en la propera edició d’aquest torneig, comunicant-se aquesta retirada a la FCE.

NOTA:Com cada any en Jordi Vilanova i la Mª LluÏsa Torrent del restaurant Vilanova ofereixen als participants del XXXI Obert d’Escacs Vilanova-Salt, la degustació de la seva cuina de mercat i catalana, amb una atenció del 50% de descompte per cada participant i un acompanyant. .

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1