bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 16/03/2005 15:03:36

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

 

Campionat de Catalunya Universitari

Individual

Mariano Mayans (UIC, 2005) esdevé nou Campió de Catalunya Universitari, prenent el relleu de Joan Fluvià (UPC, 2004) i Guillem Baches (UPC, 2003)

Els 7 punts de 8 li van valer per aconseguir el primer lloc en solitari i el títol, que se li hagués escapat pel segon desempat si no hagués aconseguit la victòria en últims segons de la última partida davant Alicja Chmielinska (URV, Rank. 15, sisè lloc), que per cert ha fet un molt bon torneig, jugant per dalt tot el torneig i perdent només contra els tres primers (Amigó ronda 2, Pons ronda 6 i Mayans ronda 8)

David Pons (UB) i Jordi Amigó (UB) empatant a 6,5 punts han aconseguit el segon i tercer lloc respectivament

La UPC, que havia tingut els dos últims campions, col·locava el primer classificat en quarta posició, Marc Almería amb 5,5 punts

Cal destacar també la primera posició femenina per Yolanda Peñas (UB, Rank. 10) quedant en cinquè lloc tot i el "matí negre" del Dimarts, en què el 0% aconseguit (0 de 3) la va descartar de la lluita pel Campionat però ho va compensar fent un 100% per les tardes (5 de 5)

Molt bon torneig també per Teresa Balcells (UdL, Rank. 18), que jugant una partida menys va acabar a al segon tauler la última ronda i setena de la general

Universitats

Pel que fa a la classificació per universitats, es va proclamar campiona la Universitat de Barcelona (UB) amb 18 punts, com ja hem dit, gràcies a la bona actuació de tot el seu equip, quedant en 2n. lloc David Pons 6.5p, 3r. Jordi Amigó 6.5p, 5è. Yolanda Peñas 5p i 12è. David Moya 4p. Un equip molt compacte que va mantenir els quatre jugadors sempre entre els primers classificats, i que li va valer per endur-se dues medalles individuals i una per equips. A veure si mantenen aquesta línea al d'espanya!

En segon lloc, i molt disputat, va quedar la Universitat Politècnica de Catalunya (UPC) amb 14 punts, presentant un equip de només tres jugadors que van finalitzar en 4t. lloc Marc Almería 5.5p, 9è Josue Expósito amb 4.5p i 16è Raul García amb 4p

En tercer lloc va quedar la Universitat Rovira i Virgili (URV) amb 13.5 punts, impulsada per la bona actuació de la cap de files, Alicja Chmielinska 6è lloc amb 5p, 10è Adrià Pie amb 4.5p, 15è Jordi Martin amb 4 punts i 18è Jairo Hernández amb 4 punts.

Caldrà que ens expliquin quina era la tàctica d'equip de la URV, que a la última ronda va demanar a l'Adrià que demanés les taules quan tenia alfil i peons de més! Potser volien assegurar el tercer lloc ? la veritat és que va ser un descans per la UPC, que veia perillar la plata. Cal dir, però, que tal com van anar les coses finalment, amb la victòria de l'Adrià només haguessin empatat a 14 punts amb la UPC, perdent el desempat perquè el millor classificat de la UPC va quedar quart, mentre que el millor de la URV va quedar sisè.

Carles Otero

Nº 	Nombre                        	Rtg 	Loc 	Título	Club

1. 	PONS CARRERAS, DAVID          	2309	2325	.     	UB  
2. 	EXPOSITO AMARO, JOSUE         	2170	2315	.     	UPC 
3. 	SERRA FONTOVA, FRANCESC       	2194	2295	      	UPF 
4. 	AMIGO VILALTA, JORDI          	2167	2290	.     	UB  
5. 	MAYANS CALVO, MARIANO         	2168	2285	.     	UIC 
6. 	ALMERIA VIVO, MARC            	2084	2245	      	UPC 
7. 	MARTINEZ ALFONSO, JORDI       	2078	2180	      	UPF 
8. 	OLIVA JUANMARTI, DAVID        	    	2160	      	UAB 
9. 	ORRIOLS MIRO, CLARA           	2021	2155	      	UPC 
10.	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA      	2048	2110	      	UB  
11.	MOYA PALMA, DAVID             	2151	2095	      	UB  
12.	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI     	1898	2085	      	UAB 
13.	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM    	2016	2075	      	UPF 
14.	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC	1973	2075	      	URL 
15.	CHMIELINSKA, ALICJA           	2059	2059	      	URV 
16.	MARCO MOLINA, RAFAEL          	    	2025	      	UOC 
17.	VIÑAS SAUCH, ANNA             	    	2025	      	UAB 
18.	BALCELLS SORIGUERA, TERESA    	1952	2010	      	UdL 
19.	GARCIA MIGUEL, RAUL           	    	2005	      	UPC 
20.	TORRENTA PLANAS, MARCEL       	    	1985	      	UdG 
21.	SOLA CORTADA, IRIS            	2024	1980	      	UdL 
22.	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO     	    	1975	      	URV 
23.	MARTIN VILLANOVA, JORDI       	    	1965	      	URV 
24.	VICENTE OLIVA, MIQUEL A.      	    	1835	      	UAB 
25.	PIE VALLVE, ADRIA             	    	1820	      	URV 
26.	CUELLAR MAYAL, LAURA          	    	1730	      	UdG 
27.	FERNANDEZ MIR, ALBERT         	    	1700	      	UdL 
28.	AFTENI, STEFAN                	    	    	      	UPF 
29.	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB	    	    	      	UIC 
30.	OLIVERAS GUERRERO, JORDI      	    	    	      	UdG 
31.	EGUIGUREN ROCOSA, ALEJANDRO   	    	    	      	UdG 

Ronda 1
Nº	Nombre                             	Club	Total	 Result  	Nombre                             	Club	Total

 1	PONS CARRERAS, DAVID (1)           	UB  	[0]  	   +:-   	MARCO MOLINA, RAFAEL (16)          	UOC 	[0]  
 2	VIÑAS SAUCH, ANNA (17)             	UAB 	[0]  	   0:1   	EXPOSITO AMARO, JOSUE (2)          	UPC 	[0]  
 3	SERRA FONTOVA, FRANCESC (3)        	UPF 	[0]  	   -:+   	BALCELLS SORIGUERA, TERESA (18)    	UdL 	[0]  
 4	GARCIA MIGUEL, RAUL (19)           	UPC 	[0]  	   0:1   	AMIGO VILALTA, JORDI (4)           	UB  	[0]  
 5	MAYANS CALVO, MARIANO (5)          	UIC 	[0]  	   1:0   	TORRENTA PLANAS, MARCEL (20)       	UdG 	[0]  
 6	SOLA CORTADA, IRIS (21)            	UdL 	[0]  	   0:1   	ALMERIA VIVO, MARC (6)             	UPC 	[0]  
 7	MARTINEZ ALFONSO, JORDI (7)        	UPF 	[0]  	  .5:.5  	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO (22)     	URV 	[0]  
 8	MARTIN VILLANOVA, JORDI (23)       	URV 	[0]  	   1:0   	OLIVA JUANMARTI, DAVID (8)         	UAB 	[0]  
 9	ORRIOLS MIRO, CLARA (9)            	UPC 	[0]  	   -:+   	VICENTE OLIVA, MIQUEL A. (24)      	UAB 	[0]  
10	PIE VALLVE, ADRIA (25)             	URV 	[0]  	   0:1   	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA (10)      	UB  	[0]  
11	MOYA PALMA, DAVID (11)             	UB  	[0]  	   1:0   	CUELLAR MAYAL, LAURA (26)          	UdG 	[0]  
12	FERNANDEZ MIR, ALBERT (27)         	UdL 	[0]  	   0:1   	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI (12)     	UAB 	[0]  
13	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM (13)    	UPF 	[0]  	   1:0   	AFTENI, STEFAN (28)                	UPF 	[0]  
14	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB (29)	UIC 	[0]  	   0:1   	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC (14)	URL 	[0]  
15	CHMIELINSKA, ALICJA (15)           	URV 	[0]  	   1:0   	OLIVERAS GUERRERO, JORDI (30)      	UdG 	[0]  
16	EGUIGUREN ROCOSA, ALEJANDRO (31)   	UdG 	[0]  	   -:-   	DESCANSO                           	    	     

Ronda 2
Nº	Nombre                             	Club	Total	 Result  	Nombre                         	Club	Total

 1	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI (12)     	UAB 	[1]  	   0:1   	PONS CARRERAS, DAVID (1)       	UB  	[1]  
 2	EXPOSITO AMARO, JOSUE (2)          	UPC 	[1]  	   1:0   	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM (13)	UPF 	[1]  
 3	AMIGO VILALTA, JORDI (4)           	UB  	[1]  	   1:0   	CHMIELINSKA, ALICJA (15)       	URV 	[1]  
 4	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC (14)	URL 	[1]  	   0:1   	MAYANS CALVO, MARIANO (5)      	UIC 	[1]  
 5	ALMERIA VIVO, MARC (6)             	UPC 	[1]  	   1:0   	BALCELLS SORIGUERA, TERESA (18)	UdL 	[1]  
 6	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA (10)      	UB  	[1]  	   1:0   	MARTIN VILLANOVA, JORDI (23)   	URV 	[1]  
 7	VICENTE OLIVA, MIQUEL A. (24)      	UAB 	[1]  	   0:1   	MOYA PALMA, DAVID (11)         	UB  	[1]  
 8	OLIVA JUANMARTI, DAVID (8)         	UAB 	[0]  	   1:0   	MARTINEZ ALFONSO, JORDI (7)    	UPF 	[.5] 
 9	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO (22)     	URV 	[.5] 	   0:1   	VIÑAS SAUCH, ANNA (17)         	UAB 	[0]  
10	CUELLAR MAYAL, LAURA (26)          	UdG 	[0]  	  .5:.5  	GARCIA MIGUEL, RAUL (19)       	UPC 	[0]  
11	TORRENTA PLANAS, MARCEL (20)       	UdG 	[0]  	   1:0   	FERNANDEZ MIR, ALBERT (27)     	UdL 	[0]  
12	AFTENI, STEFAN (28)                	UPF 	[0]  	   0:1   	SOLA CORTADA, IRIS (21)        	UdL 	[0]  
13	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB (29)	UIC 	[0]  	   0:1   	PIE VALLVE, ADRIA (25)         	URV 	[0]  
14	OLIVERAS GUERRERO, JORDI (30)      	UdG 	[0]  	   1:0   	DESCANSO                       	    	     

Ronda 3
Nº	Nombre                             	Club	Total	 Result  	Nombre                             	Club	Total

 1	PONS CARRERAS, DAVID (1)           	UB  	[2]  	  .5:.5  	ALMERIA VIVO, MARC (6)             	UPC 	[2]  
 2	MAYANS CALVO, MARIANO (5)          	UIC 	[2]  	  .5:.5  	EXPOSITO AMARO, JOSUE (2)          	UPC 	[2]  
 3	MOYA PALMA, DAVID (11)             	UB  	[2]  	   0:1   	AMIGO VILALTA, JORDI (4)           	UB  	[2]  
 4	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM (13)    	UPF 	[1]  	   0:1   	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA (10)      	UB  	[2]  
 5	SOLA CORTADA, IRIS (21)            	UdL 	[1]  	   1:0   	OLIVA JUANMARTI, DAVID (8)         	UAB 	[1]  
 6	MARTIN VILLANOVA, JORDI (23)       	URV 	[1]  	   1:0   	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI (12)     	UAB 	[1]  
 7	PIE VALLVE, ADRIA (25)             	URV 	[1]  	   0:1   	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC (14)	URL 	[1]  
 8	CHMIELINSKA, ALICJA (15)           	URV 	[1]  	   1:0   	TORRENTA PLANAS, MARCEL (20)       	UdG 	[1]  
 9	VIÑAS SAUCH, ANNA (17)             	UAB 	[1]  	   1:0   	VICENTE OLIVA, MIQUEL A. (24)      	UAB 	[1]  
10	BALCELLS SORIGUERA, TERESA (18)    	UdL 	[1]  	   1:0   	OLIVERAS GUERRERO, JORDI (30)      	UdG 	[1]  
11	MARTINEZ ALFONSO, JORDI (7)        	UPF 	[.5] 	   1:0   	CUELLAR MAYAL, LAURA (26)          	UdG 	[.5] 
12	GARCIA MIGUEL, RAUL (19)           	UPC 	[.5] 	  .5:.5  	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO (22)     	URV 	[.5] 
13	FERNANDEZ MIR, ALBERT (27)         	UdL 	[0]  	   0:1   	AFTENI, STEFAN (28)                	UPF 	[0]  
14	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB (29)	UIC 	[0]  	   1:0   	DESCANSO                           	    	     

Ronda 4
Nº	Nombre                             	Club	Total	 Result  	Nombre                             	Club	Total

 1	AMIGO VILALTA, JORDI (4)           	UB  	[3]  	   1:0   	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA (10)      	UB  	[3]  
 2	EXPOSITO AMARO, JOSUE (2)          	UPC 	[2.5]	   0:1   	PONS CARRERAS, DAVID (1)           	UB  	[2.5]
 3	ALMERIA VIVO, MARC (6)             	UPC 	[2.5]	   0:1   	MAYANS CALVO, MARIANO (5)          	UIC 	[2.5]
 4	VIÑAS SAUCH, ANNA (17)             	UAB 	[2]  	  .5:.5  	MOYA PALMA, DAVID (11)             	UB  	[2]  
 5	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC (14)	URL 	[2]  	   1:0   	BALCELLS SORIGUERA, TERESA (18)    	UdL 	[2]  
 6	SOLA CORTADA, IRIS (21)            	UdL 	[2]  	   0:1   	CHMIELINSKA, ALICJA (15)           	URV 	[2]  
 7	MARTINEZ ALFONSO, JORDI (7)        	UPF 	[1.5]	   1:0   	MARTIN VILLANOVA, JORDI (23)       	URV 	[2]  
 8	OLIVA JUANMARTI, DAVID (8)         	UAB 	[1]  	   1:0   	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO (22)     	URV 	[1]  
 9	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI (12)     	UAB 	[1]  	   0:1   	PIE VALLVE, ADRIA (25)             	URV 	[1]  
10	VICENTE OLIVA, MIQUEL A. (24)      	UAB 	[1]  	   0:1   	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM (13)    	UPF 	[1]  
11	OLIVERAS GUERRERO, JORDI (30)      	UdG 	[1]  	   0:1   	GARCIA MIGUEL, RAUL (19)           	UPC 	[1]  
12	TORRENTA PLANAS, MARCEL (20)       	UdG 	[1]  	   1:0   	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB (29)	UIC 	[1]  
13	AFTENI, STEFAN (28)                	UPF 	[1]  	   0:1   	CUELLAR MAYAL, LAURA (26)          	UdG 	[.5] 
14	FERNANDEZ MIR, ALBERT (27)         	UdL 	[0]  	   1:0   	DESCANSO                           	    	     

Ronda 5
Nº	Nombre                         	Club	Total	 Result  	Nombre                             	Club	Total

 1	PONS CARRERAS, DAVID (1)       	UB  	[3.5]	  .5:.5  	AMIGO VILALTA, JORDI (4)           	UB  	[4]  
 2	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA (10)  	UB  	[3]  	   0:1   	MAYANS CALVO, MARIANO (5)          	UIC 	[3.5]
 3	CHMIELINSKA, ALICJA (15)       	URV 	[3]  	   1:0   	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC (14)	URL 	[3]  
 4	EXPOSITO AMARO, JOSUE (2)      	UPC 	[2.5]	  .5:.5  	MARTINEZ ALFONSO, JORDI (7)        	UPF 	[2.5]
 5	MOYA PALMA, DAVID (11)         	UB  	[2.5]	   1:0   	ALMERIA VIVO, MARC (6)             	UPC 	[2.5]
 6	BALCELLS SORIGUERA, TERESA (18)	UdL 	[2]  	   1:0   	VIÑAS SAUCH, ANNA (17)             	UAB 	[2.5]
 7	GARCIA MIGUEL, RAUL (19)       	UPC 	[2]  	   1:0   	OLIVA JUANMARTI, DAVID (8)         	UAB 	[2]  
 8	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM (13)	UPF 	[2]  	   1:0   	SOLA CORTADA, IRIS (21)            	UdL 	[2]  
 9	MARTIN VILLANOVA, JORDI (23)   	URV 	[2]  	   0:1   	TORRENTA PLANAS, MARCEL (20)       	UdG 	[2]  
10	CUELLAR MAYAL, LAURA (26)      	UdG 	[1.5]	   0:1   	PIE VALLVE, ADRIA (25)             	URV 	[2]  
11	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI (12) 	UAB 	[1]  	   1:0   	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB (29)	UIC 	[1]  
12	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO (22) 	URV 	[1]  	   1:0   	FERNANDEZ MIR, ALBERT (27)         	UdL 	[1]  
13	OLIVERAS GUERRERO, JORDI (30)  	UdG 	[1]  	  .5:.5  	VICENTE OLIVA, MIQUEL A. (24)      	UAB 	[1]  
14	AFTENI, STEFAN (28)            	UPF 	[1]  	   1:0   	DESCANSO                           	    	     

Ronda 6
Nº	Nombre                             	Club	Total	 Result  	Nombre                         	Club	Total

 1	MAYANS CALVO, MARIANO (5)          	UIC 	[4.5]	   1:0   	AMIGO VILALTA, JORDI (4)       	UB  	[4.5]
 2	PONS CARRERAS, DAVID (1)           	UB  	[4]  	   1:0   	CHMIELINSKA, ALICJA (15)       	URV 	[4]  
 3	MOYA PALMA, DAVID (11)             	UB  	[3.5]	  .5:.5  	EXPOSITO AMARO, JOSUE (2)      	UPC 	[3]  
 4	TORRENTA PLANAS, MARCEL (20)       	UdG 	[3]  	   0:1   	MARTINEZ ALFONSO, JORDI (7)    	UPF 	[3]  
 5	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA (10)      	UB  	[3]  	   0:1   	BALCELLS SORIGUERA, TERESA (18)	UdL 	[3]  
 6	PIE VALLVE, ADRIA (25)             	URV 	[3]  	   0:1   	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM (13)	UPF 	[3]  
 7	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC (14)	URL 	[3]  	   0:1   	GARCIA MIGUEL, RAUL (19)       	UPC 	[3]  
 8	ALMERIA VIVO, MARC (6)             	UPC 	[2.5]	   1:0   	VIÑAS SAUCH, ANNA (17)         	UAB 	[2.5]
 9	OLIVA JUANMARTI, DAVID (8)         	UAB 	[2]  	   1:0   	AFTENI, STEFAN (28)            	UPF 	[2]  
10	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO (22)     	URV 	[2]  	   0:1   	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI (12) 	UAB 	[2]  
11	SOLA CORTADA, IRIS (21)            	UdL 	[2]  	   1:0   	MARTIN VILLANOVA, JORDI (23)   	URV 	[2]  
12	VICENTE OLIVA, MIQUEL A. (24)      	UAB 	[1.5]	   1:0   	FERNANDEZ MIR, ALBERT (27)     	UdL 	[1]  
13	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB (29)	UIC 	[1]  	   1:0   	OLIVERAS GUERRERO, JORDI (30)  	UdG 	[1.5]
14	CUELLAR MAYAL, LAURA (26)          	UdG 	[1.5]	   1:0   	DESCANSO                       	    	     

Ronda 7
Nº	Nombre                             	Club	Total	 Result  	Nombre                             	Club	Total

 1	MAYANS CALVO, MARIANO (5)          	UIC 	[5.5]	  .5:.5  	PONS CARRERAS, DAVID (1)           	UB  	[5]  
 2	AMIGO VILALTA, JORDI (4)           	UB  	[4.5]	   1:0   	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM (13)    	UPF 	[4]  
 3	MARTINEZ ALFONSO, JORDI (7)        	UPF 	[4]  	   0:1   	CHMIELINSKA, ALICJA (15)           	URV 	[4]  
 4	BALCELLS SORIGUERA, TERESA (18)    	UdL 	[4]  	   1:0   	MOYA PALMA, DAVID (11)             	UB  	[4]  
 5	GARCIA MIGUEL, RAUL (19)           	UPC 	[4]  	   0:1   	ALMERIA VIVO, MARC (6)             	UPC 	[3.5]
 6	EXPOSITO AMARO, JOSUE (2)          	UPC 	[3.5]	   1:0   	OLIVA JUANMARTI, DAVID (8)         	UAB 	[3]  
 7	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC (14)	URL 	[3]  	   0:1   	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA (10)      	UB  	[3]  
 8	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI (12)     	UAB 	[3]  	  .5:.5  	SOLA CORTADA, IRIS (21)            	UdL 	[3]  
 9	PIE VALLVE, ADRIA (25)             	URV 	[3]  	   1:0   	TORRENTA PLANAS, MARCEL (20)       	UdG 	[3]  
10	CUELLAR MAYAL, LAURA (26)          	UdG 	[2.5]	   0:1   	VICENTE OLIVA, MIQUEL A. (24)      	UAB 	[2.5]
11	VIÑAS SAUCH, ANNA (17)             	UAB 	[2.5]	   1:0   	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB (29)	UIC 	[2]  
12	AFTENI, STEFAN (28)                	UPF 	[2]  	   0:1   	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO (22)     	URV 	[2]  
13	FERNANDEZ MIR, ALBERT (27)         	UdL 	[1]  	   0:1   	OLIVERAS GUERRERO, JORDI (30)      	UdG 	[1.5]
14	MARTIN VILLANOVA, JORDI (23)       	URV 	[2]  	   1:0   	DESCANSO                           	    	     

Ronda 8
Nº	Nombre                             	Club	Total	 Result  	Nombre                             	Club	Total

 1	CHMIELINSKA, ALICJA (15)           	URV 	[5]  	   0:1   	MAYANS CALVO, MARIANO (5)          	UIC 	[6]  
 2	PONS CARRERAS, DAVID (1)           	UB  	[5.5]	   1:0   	BALCELLS SORIGUERA, TERESA (18)    	UdL 	[5]  
 3	AMIGO VILALTA, JORDI (4)           	UB  	[5.5]	   1:0   	EXPOSITO AMARO, JOSUE (2)          	UPC 	[4.5]
 4	ALMERIA VIVO, MARC (6)             	UPC 	[4.5]	   1:0   	MARTINEZ ALFONSO, JORDI (7)        	UPF 	[4]  
 5	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA (10)      	UB  	[4]  	   1:0   	GARCIA MIGUEL, RAUL (19)           	UPC 	[4]  
 6	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM (13)    	UPF 	[4]  	   1:0   	MOYA PALMA, DAVID (11)             	UB  	[4]  
 7	VIÑAS SAUCH, ANNA (17)             	UAB 	[3.5]	  .5:.5  	PIE VALLVE, ADRIA (25)             	URV 	[4]  
 8	VICENTE OLIVA, MIQUEL A. (24)      	UAB 	[3.5]	   0:1   	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI (12)     	UAB 	[3.5]
 9	TORRENTA PLANAS, MARCEL (20)       	UdG 	[3]  	   1:0   	SOLA CORTADA, IRIS (21)            	UdL 	[3.5]
10	MARTIN VILLANOVA, JORDI (23)       	URV 	[3]  	   1:0   	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC (14)	URL 	[3]  
11	OLIVA JUANMARTI, DAVID (8)         	UAB 	[3]  	   1:0   	CUELLAR MAYAL, LAURA (26)          	UdG 	[2.5]
12	OLIVERAS GUERRERO, JORDI (30)      	UdG 	[2.5]	  .5:.5  	AFTENI, STEFAN (28)                	UPF 	[2]  
13	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB (29)	UIC 	[2]  	   1:0   	FERNANDEZ MIR, ALBERT (27)         	UdL 	[1]  
14	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO (22)     	URV 	[3]  	   1:0   	DESCANSO                           	    	     


Classificació Individual
Puesto	Nombre                        	Feder	Rtg 	Loc 	Puntos	Buch.-M	Buch.	Progr.

  1   	MAYANS CALVO, MARIANO         	     	2168	2285	7     	   30.0	 39.5	  32.0
 2-3  	PONS CARRERAS, DAVID          	     	2309	2325	6.5   	   30.5	 41.5	  30.0
      	AMIGO VILALTA, JORDI          	     	2167	2290	6.5   	   29.5	 40.5	  31.0
  4   	ALMERIA VIVO, MARC            	     	2084	2245	5.5   	   26.5	 37.0	  24.0
 5-8  	PEÑAS HERNANDEZ, YOLANDA      	     	2048	2110	5     	   28.0	 38.0	  24.0
      	CHMIELINSKA, ALICJA           	     	2059	2059	5     	   27.0	 36.5	  25.0
      	BALCELLS SORIGUERA, TERESA    	     	1952	2010	5     	   25.5	 34.0	  23.0
      	SUBIRACHS MANCEBO, GUILLEM    	     	2016	2075	5     	   24.5	 33.0	  21.0
 9-11 	EXPOSITO AMARO, JOSUE         	     	2170	2315	4.5   	   29.5	 40.5	  23.5
      	PIE VALLVE, ADRIA             	     	    	1820	4.5   	   23.0	 30.0	  18.5
      	MARTINEZ HERNANDEZ, NOEMI     	     	1898	2085	4.5   	   20.5	 27.0	  17.0
12-19 	MOYA PALMA, DAVID             	     	2151	2095	4     	   26.5	 35.0	  23.0
      	MARTINEZ ALFONSO, JORDI       	     	2078	2180	4     	   24.5	 32.0	  20.0
      	VIÑAS SAUCH, ANNA             	     	    	2025	4     	   24.0	 32.0	  18.0
      	MARTIN VILLANOVA, JORDI       	     	    	1965	4     	   24.0	 32.0	  17.0
      	GARCIA MIGUEL, RAUL           	     	    	2005	4     	   23.5	 32.0	  18.5
      	TORRENTA PLANAS, MARCEL       	     	    	1985	4     	   23.0	 30.5	  17.0
      	HERNANDEZ GONZALEZ, JAIRO     	     	    	1975	4     	   22.0	 27.0	  14.0
      	OLIVA JUANMARTI, DAVID        	     	    	2160	4     	   20.5	 27.0	  16.0
20-21 	SOLA CORTADA, IRIS            	     	2024	1980	3.5   	   26.0	 33.5	  17.0
      	VICENTE OLIVA, MIQUEL A.      	     	    	1835	3.5   	   21.0	 26.5	  15.0
22-24 	CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC	     	1973	2075	3     	   26.5	 36.0	  19.0
      	CONCEPCION SEPULVEDA, JUAN ALB	     	    	    	3     	   22.0	 27.0	  10.0
      	OLIVERAS GUERRERO, JORDI      	     	    	    	3     	   20.0	 25.5	  11.5
25-26 	CUELLAR MAYAL, LAURA          	     	    	1730	2.5   	   23.0	 29.5	  11.5
      	AFTENI, STEFAN                	     	    	    	2.5   	   19.5	 25.0	  10.5
  27  	FERNANDEZ MIR, ALBERT         	     	    	1700	1     	   19.5	 26.0	   5.0
28-31 	MARCO MOLINA, RAFAEL          	     	    	2025	0     	    6.0	  6.0	   0.0
      	SERRA FONTOVA, FRANCESC       	     	2194	2295	0     	    4.5	  4.5	   0.0
      	ORRIOLS MIRO, CLARA           	     	2021	2155	0     	    3.0	  3.0	   0.0
      	EGUIGUREN ROCOSA, ALEJANDRO   	     	    	    	0     	    0.5	  0.5	   0.0


Classificació per Universitats
Puesto	Nombre	Puntos

  1   	UB    	18    
  2   	UPC   	14    
  3   	URV   	13.5  
  4   	UAB   	12.5  
  5   	UPF   	11.5  
  6   	UIC   	10    
 7-8  	UDG   	9.5   
      	UDL   	9.5   
  9   	URL   	3     
  10  	UOC   	0     

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1