bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 10/12/2005 21:33:13

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

 

CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL JUVENIL

JUGADORS PARTICIPANTS:

Tots els jugadors amb llicència federativa vigent per la Federació Catalana d'Escacs nascuts l’any 1986 i posteriors.

SISTEMA DE JOC I  AVALUACIÓ :

Suís a set rondes.

El torneig serà homologat per Elo català, FIDE i FEDA.

INICI DE LES RONDES:

El dissabte dia 3 i diumenge dia 4 de desembre es faran dues rondes cada dia (matí i tarda). Al matí començaran les partides a les 9:00 hores i a la tarda a les 16:00.

La ronda 5 es jugarà el 6 de desembre a les 9:00 hores. La ronda 6 el dijous 8 de desembre a les 9:00. La ronda 7 el dissabte dia 10 de desembre a les 16:00 hores.

INSCRIPCIONS:

Fins el 28 de novembre del 2005 a les 19:30 hores, trucant al telèfon de la Delegació de Girona (972216068) o enviant un correu electrònic a secretaria@escacsgirona.com amb el nom i cognoms del jugador, elo i club.

Les inscripció són de 5€ per jugador, que s’haurà d’abonar abans del dia 1 de desembre al compte de “La Caixa” 2100 1033 32 0200130574, indicant el nom del jugador.

HORARI  I RITME DE JOC:

Les partides tindran una durada de 90 minuts a les 30 jugades, més 30 minuts a “finish” per jugador.

LOCAL DE JOC :

Club Escacs Santa Eugènia, carretera Santa Eugènia, núm. 146. Girona.

PREMIS

Trofeu pels tres primers classificats i la primera classificada.

CLASSIFICATS PER LA FINAL :

Es classificaran les dues primeres jugadores una de les quals haurà de ser S-18 i els tres primers nois, dels quals un també haurà de ser S-18.

Girona, 7 d’octubre de 2005

El pròxim dimarts, 6 s'enfronten els "caps de sèrie" del torneig: (Àlvar Alonso) - (Martí Mayo), en el que pot ser un matx decisiu pel campionat: en cas d'empat o victòria de blanques, l'Àlvar ho tindria tot a favor per aconseguir el campionat juvenil gironí, en un any en què ho està aconseguint pràctiament tot a la seva territorial: Campió Absolut de Girona en ritme Actiu, Subcampionat al XXIII Obert del Costa Brava, Tercer lloc a l'Individual Absolut, etc... Esperem que segueixi treballant i aviat se li acabin els rivals a Girona, com ja li va passar a als germans Fluvià, uns anys fa.

A la resta de taulers destaquem en Jesús Moles, que després d'una gran partida amb en Marcel Torrentà en què ambdós han tingut chances de victòria (demanarem que ens la comentin!), s'enfrontarà a un Àlex Vidal que s'està mostrant molt sòlid. A la taula tres s'enfrontaran els dos "figures" que s'han colat amb 3 de 4: en Marc Balague i Jordi Otero. A partir de la quarta taula el grup més nombrós: l'Anass, Marcel, Francesc X., Angel i Núria intentaran recuperar posicions sumant contra en Moha Amine, Joan C., Marc C., Raul, Eudald i en David respectivament, que els ho posaran difícil. En el grup de un punt en Moha Albarch, en Marc Bosacoma i l'Albert Fernández jugaran amb blanques contra l'Albert Comas, la Gal·la i la Cristina amb negres, i la Marina (la benjamina) jugarà amb en Pau.

Sort a tots a les properes rondes.

 

Ronda 1

 

Resultados

Nº Nombre                            Loc  Total  Result   Nombre                             Loc  Total

 1 ALONSO ROSELL, Àlvar (1)          2280 [0]      1:0    CAMACHO CATEURA, David (14)        1700 [0]  
 2 ALBARCH, Mohamed (15)             1700 [0]      0:1    MAYO CASADEMONT, Martí (2)         2210 [0]  
 3 MOLES FUENTES, Jesús (3)          2080 [0]      1:0    COMAS, Albert (17)                 1700 [0]  
 4 MUÑOZ PUIG, David (18)            1700 [0]      -:+    TORRENTÀ PLANAS, Marcel (4)        2010 [0]  
 5 VIDAL ZAMORA, Alex (5)            1955 [0]      1:0    CARRE, Pau (19)                    1700 [0]  
 6 GARCIA MUSELLAS, Gal·la (20)      1700 [0]      0:1    SAURINA SUÑER, Francesc Xavier (6) 1885 [0]  
 7 BALAGUE CAMPS, Marc (8)           1810 [0]      0:1    VIDAL ZAMORA, Cristina (21)        1700 [0]  
 8 FERNANDEZ, Albert (22)            1700 [0]      0:1    OTERO SALGAS, Jordi (9)            1795 [0]  
 9 JAAIDI BATTANI, Anass (10)        1750 [0]      1:0    CASTELLANOS GARCIA, Marina (23)    1700 [0]  
10 POU LOZANO, Eudald (11)           1735 [0]      1:0    CAMACHO CATEURA, Marc (24)         1700 [0]  
11 CARRAMIÑANA MONGUILOD, Núria (13) 1710 [0]      1:0    GALA MARTÍNEZ, Raul (25)           1700 [0]  
12 AMINE, Mohamed (26)               1700 [0]      1:0    DESCANSO                                     
13 MAYOR SANCHEZ, Angel (7)          1845 [0]      0:0    DESCANSO                                     
14 CABALLÉ ESCALONA, Joan (12)       1720 [0]      0:0    DESCANSO                                     
15 BOSACOMA MORENO, Marc (16)        1700 [0]      0:0    DESCANSO       

 

Ronda 2

 

Resultados

Nº Nombre                             Loc  Total  Result   Nombre                            Loc  Total

 1 SAURINA SUÑER, Francesc Xavier (6) 1885 [1]      0:1    ALONSO ROSELL, Àlvar (1)          2280 [1]  
 2 MAYO CASADEMONT, Martí (2)         2210 [1]      1:0    JAAIDI BATTANI, Anass (10)        1750 [1]  
 3 POU LOZANO, Eudald (11)            1735 [1]      0:1    MOLES FUENTES, Jesús (3)          2080 [1]  
 4 TORRENTÀ PLANAS, Marcel (4)        2010 [1]      1:0    CARRAMIÑANA MONGUILOD, Núria (13) 1710 [1]  
 5 VIDAL ZAMORA, Cristina (21)        1700 [1]      0:1    VIDAL ZAMORA, Alex (5)            1955 [1]  
 6 CARRE, Pau (19)                    1700 [0]      0:1    MAYOR SANCHEZ, Angel (7)          1845 [0]  
 7 CASTELLANOS GARCIA, Marina (23)    1700 [0]      0:1    BALAGUE CAMPS, Marc (8)           1810 [0]  
 8 CAMACHO CATEURA, Marc (24)         1700 [0]      0:1    CABALLÉ ESCALONA, Joan (12)       1720 [0]  
 9 CAMACHO CATEURA, David (14)        1700 [0]      0:1    GARCIA MUSELLAS, Gal·la (20)      1700 [0]  
10 GALA MARTÍNEZ, Raul (25)           1700 [0]      0:1    BOSACOMA MORENO, Marc (16)        1700 [0]  
11 COMAS, Albert (17)                 1700 [0]      0:1    FERNANDEZ, Albert (22)            1700 [0]  
12 OTERO SALGAS, Jordi (9)            1795 [1]      0:0    DESCANSO                                    
13 ALBARCH, Mohamed (15)              1700 [0]      0:0    DESCANSO                                    
14 AMINE, Mohamed (26)                1700 [1]      0:0    DESCANSO                     

 

Ronda 3

 

Resultados

Nº Nombre                          Loc  Total  Result   Nombre                             Loc  Total

 1 ALONSO ROSELL, Àlvar (1)        2280 [2]      1:0    TORRENTÀ PLANAS, Marcel (4)        2010 [2]  
 2 MOLES FUENTES, Jesús (3)        2080 [2]     .5:.5   MAYO CASADEMONT, Martí (2)         2210 [2]  
 3 VIDAL ZAMORA, Alex (5)          1955 [2]      1:0    SAURINA SUÑER, Francesc Xavier (6) 1885 [1]  
 4 MAYOR SANCHEZ, Angel (7)        1845 [1]      1:0    CARRAMIÑANA MONGUILOD, Núria (13)  1710 [1]  
 5 BOSACOMA MORENO, Marc (16)      1700 [1]      0:1    BALAGUE CAMPS, Marc (8)            1810 [1]  
 6 OTERO SALGAS, Jordi (9)         1795 [1]      1:0    GARCIA MUSELLAS, Gal·la (20)       1700 [1]  
 7 JAAIDI BATTANI, Anass (10)      1750 [1]      1:0    VIDAL ZAMORA, Cristina (21)        1700 [1]  
 8 FERNANDEZ, Albert (22)          1700 [1]      0:1    POU LOZANO, Eudald (11)            1735 [1]  
 9 CABALLÉ ESCALONA, Joan (12)     1720 [1]     .5:.5   AMINE, Mohamed (26)                1700 [1]  
10 CASTELLANOS GARCIA, Marina (23) 1700 [0]      0:1    CAMACHO CATEURA, David (14)        1700 [0]  
11 CAMACHO CATEURA, Marc (24)      1700 [0]      1:0    ALBARCH, Mohamed (15)              1700 [0]  
12 GALA MARTÍNEZ, Raul (25)        1700 [0]      1:0    COMAS, Albert (17)                 1700 [0]  
13 ROMO GRAU, Eudald (27)          1700 [0]      1:0    CARRE, Pau (19)                    1700 [0]  

 

Ronda 4

 

Resultados

Nº Nombre                             Loc  Total  Result   Nombre                          Loc  Total

 1 VIDAL ZAMORA, Alex (5)             1955 [3]      0:1    ALONSO ROSELL, Àlvar (1)        2280 [3]  
 2 MAYO CASADEMONT, Martí (2)         2210 [2.5]    1:0    MAYOR SANCHEZ, Angel (7)        1845 [2]  
 3 TORRENTÀ PLANAS, Marcel (4)        2010 [2]      0:1    MOLES FUENTES, Jesús (3)        2080 [2.5]
 4 BALAGUE CAMPS, Marc (8)            1810 [2]      1:0    JAAIDI BATTANI, Anass (10)      1750 [2]  
 5 OTERO SALGAS, Jordi (9)            1795 [2]      1:0    POU LOZANO, Eudald (11)         1735 [2]  
 6 CARRAMIÑANA MONGUILOD, Núria (13)  1710 [1]     .5:.5   CABALLÉ ESCALONA, Joan (12)     1720 [1.5]
 7 AMINE, Mohamed (26)                1700 [1.5]    1:0    BOSACOMA MORENO, Marc (16)      1700 [1]  
 8 SAURINA SUÑER, Francesc Xavier (6) 1885 [1]      1:0    FERNANDEZ, Albert (22)          1700 [1]  
 9 CAMACHO CATEURA, David (14)        1700 [1]      0:1    CAMACHO CATEURA, Marc (24)      1700 [1]  
10 GARCIA MUSELLAS, Gal·la (20)       1700 [1]      0:1    GALA MARTÍNEZ, Raul (25)        1700 [1]  
11 VIDAL ZAMORA, Cristina (21)        1700 [1]      0:1    ROMO GRAU, Eudald (27)          1700 [1]  
12 CARRE, Pau (19)                    1700 [0]      0:1    ALBARCH, Mohamed (15)           1700 [0]  
13 COMAS, Albert (17)                 1700 [0]      1:0    CASTELLANOS GARCIA, Marina (23) 1700 [0]  

 

Ronda 5

 

Resultados

Nº Nombre                            Loc  Total  Result   Nombre                             Loc  Total

 1 ALONSO ROSELL, Àlvar (1)          2280 [4]     .5:.5   MAYO CASADEMONT, Martí (2)         2210 [3.5]
 2 MOLES FUENTES, Jesús (3)          2080 [3.5]   .5:.5   VIDAL ZAMORA, Alex (5)             1955 [3]  
 3 BALAGUE CAMPS, Marc (8)           1810 [3]      0:1    OTERO SALGAS, Jordi (9)            1795 [3]  
 4 JAAIDI BATTANI, Anass (10)        1750 [2]      0:1    AMINE, Mohamed (26)                1700 [2.5]
 5 CABALLÉ ESCALONA, Joan (12)       1720 [2]      0:1    TORRENTÀ PLANAS, Marcel (4)        2010 [2]  
 6 CAMACHO CATEURA, Marc (24)        1700 [2]      0:1    SAURINA SUÑER, Francesc Xavier (6) 1885 [2]  
 7 MAYOR SANCHEZ, Angel (7)          1845 [2]      1:0    GALA MARTÍNEZ, Raul (25)           1700 [2]  
 8 POU LOZANO, Eudald (11)           1735 [2]      1:0    ROMO GRAU, Eudald (27)             1700 [2]  
 9 CARRAMIÑANA MONGUILOD, Núria (13) 1710 [1.5]    1:0    CAMACHO CATEURA, David (14)        1700 [1]  
10 ALBARCH, Mohamed (15)             1700 [1]      -:+    COMAS, Albert (17)                 1700 [1]  
11 BOSACOMA MORENO, Marc (16)        1700 [1]      1:0    GARCIA MUSELLAS, Gal·la (20)       1700 [1]  
12 FERNANDEZ, Albert (22)            1700 [1]      0:1    VIDAL ZAMORA, Cristina (21)        1700 [1]  
13 CASTELLANOS GARCIA, Marina (23)   1700 [0]      0:1    CARRE, Pau (19)                    1700 [0]  

        
        

Campionat Juvenil Girona 2006

Results (ronda 6) - Campionat Juvenil Girona 2006

Nombre Loc Total Result Nombre Loc Total

1 MOLES FUENTES, Jesús (3) 2080 [4] .5 : .5 ALONSO ROSELL, Àlvar (1) 2280 [4.5]

2 MAYO CASADEMONT, Martí (2) 2210 [4] 1 : 0 OTERO SALGAS, Jordi (9) 1795 [4]

3 AMINE, Mohamed (26) 1700 [3.5] 0 : 1 VIDAL ZAMORA, Alex (5) 1955 [3.5]

4 TORRENTÀ PLANAS, Marcel (4) 2010 [3] 0 : 1 MAYOR SANCHEZ, Angel (7) 1845 [3]

5 SAURINA SUÑER, Francesc Xavier (6) 1885 [3] 1 : 0 BALAGUE CAMPS, Marc (8) 1810 [3]

6 POU LOZANO, Eudald (11) 1735 [3] 0 : 1 CARRAMIÑANA MONGUILOD, Núria (13) 1710 [2.5]

7 JAAIDI BATTANI, Anass (10) 1750 [2] 0 : 1 CAMACHO CATEURA, Marc (24) 1700 [2]

8 GALA MARTÍNEZ, Raul (25) 1700 [2] 0 : 1 CABALLÉ ESCALONA, Joan (12) 1720 [2]

9 VIDAL ZAMORA, Cristina (21) 1700 [2] 0 : 1 BOSACOMA MORENO, Marc (16) 1700 [2]

10 ROMO GRAU, Eudald (27) 1700 [2] 0 : 1 COMAS, Albert (17) 1700 [2]

11 CAMACHO CATEURA, David (14) 1700 [1] 1 : 0 CARRE, Pau (19) 1700 [1]

12 ALBARCH, Mohamed (15) 1700 [1] 1 : 0 FERNANDEZ, Albert (22) 1700 [1]

13 GARCIA MUSELLAS, Gal·la (20) 1700 [1] 1 : 0 CASTELLANOS GARCIA, Marina (23) 1700 [0]

by Swiss Perfect (TM) www.swissperfect.com

Campionat Juvenil Girona 2006

Results (ronda 7) - Campionat Juvenil Girona 2006

Nombre Loc Total Result Nombre Loc Total

1 VIDAL ZAMORA, Alex (5) 1955 [4.5] 0 : 1 MAYO CASADEMONT, Martí (2) 2210 [5]

2 MAYOR SANCHEZ, Angel (7) 1845 [4] 0 : 1 ALONSO ROSELL, Àlvar (1) 2280 [5]

3 OTERO SALGAS, Jordi (9) 1795 [4] 0 : 1 MOLES FUENTES, Jesús (3) 2080 [4.5]

4 CARRAMIÑANA MONGUILOD, Núria (13) 1710 [3.5] .5 : .5 SAURINA SUÑER, Francesc Xavier (6) 1885 [4]

5 BALAGUE CAMPS, Marc (8) 1810 [3] .5 : .5 AMINE, Mohamed (26) 1700 [3.5]

6 CAMACHO CATEURA, Marc (24) 1700 [3] 0 : 1 TORRENTÀ PLANAS, Marcel (4) 2010 [3]

7 BOSACOMA MORENO, Marc (16) 1700 [3] 0 : 1 POU LOZANO, Eudald (11) 1735 [3]

8 CABALLÉ ESCALONA, Joan (12) 1720 [3] 1 : 0 COMAS, Albert (17) 1700 [3]

9 GARCIA MUSELLAS, Gal·la (20) 1700 [2] 0 : 1 JAAIDI BATTANI, Anass (10) 1750 [2]

10 VIDAL ZAMORA, Cristina (21) 1700 [2] 1 : 0 CAMACHO CATEURA, David (14) 1700 [2]

11 ALBARCH, Mohamed (15) 1700 [2] 0 : 1 GALA MARTÍNEZ, Raul (25) 1700 [2]

12 CASTELLANOS GARCIA, Marina (23) 1700 [0] + : - ROMO GRAU, Eudald (27) 1700 [2]

13 CARRE, Pau (19) 1700 [1] 1 : 0 FERNANDEZ, Albert (22) 1700 [1]

by Swiss Perfect (TM) www.swissperfect.com

 
 
Campionat Juvenil Girona 2006
Clasificaciones (ronda 7) - Campionat Juvenil Girona 2006
Puesto Nombre Feder Rtg Loc Puntos Buch.-M Buch. Progr.
1-2 ALONSO ROSELL, Àlvar 2280 6 28.5 30.5 25.5
MAYO CASADEMONT, Martí 2210 6 28.0 31.0 24.0
3 MOLES FUENTES, Jesús 2080 5.5 28.5 31.0 23.0
4-5 VIDAL ZAMORA, Alex 1955 4.5 29.0 31.0 21.5
SAURINA SUÑER, Francesc Xavier 1885 4.5 23.0 24.0 16.5
6-12 TORRENTÀ PLANAS, Marcel 2010 4 28.0 31.0 17.0
MAYOR SANCHEZ, Angel 1845 4 26.0 28.0 16.0
OTERO SALGAS, Jordi 1795 4 24.5 25.5 19.0
CARRAMIÑANA MONGUILOD, Núria 1710 4 24.0 26.0 14.5
AMINE, Mohamed 1700 4 23.0 26.0 17.0
POU LOZANO, Eudald 1735 4 23.0 24.0 16.0
CABALLÉ ESCALONA, Joan 1720 4 21.0 23.5 13.5
13 BALAGUE CAMPS, Marc 1810 3.5 22.5 23.0 15.5
14-19 CAMACHO CATEURA, Marc 1700 3 22.5 24.5 11.0
GALA MARTÍNEZ, Raul 1700 3 22.0 24.0 10.0
JAAIDI BATTANI, Anass 1750 3 21.5 22.0 13.0
BOSACOMA MORENO, Marc 1700 3 21.0 23.0 11.0
COMAS, Albert 1700 3 19.5 20.0 9.0
VIDAL ZAMORA, Cristina 1700 3 19.0 20.0 11.0
20-24 GARCIA MUSELLAS, Gal·la 1700 2 20.5 21.0 8.0
ALBARCH, Mohamed 1700 2 20.0 21.0 6.0
CAMACHO CATEURA, David 1700 2 20.0 20.5 7.0
ROMO GRAU, Eudald 1700 2 18.5 19.0 9.0
CARRE, Pau 1700 2 17.5 18.0 4.0
25-26 FERNANDEZ, Albert 1700 1 21.5 23.5 6.0
CASTELLANOS GARCIA, Marina 1700 1 15.5 17.5 1.0
27 MUÑOZ PUIG, David 1700 0 3.5 3.5 0.0
by Swiss Perfect (TM) www.swissperfect.com

 


        

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1