bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 14/08/2005 21:00:59

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

Memorial Mas 2004

Poble Nou escacs base 2004

iNSCRITOS

 

 


        

III VILA DE POBLENOU ESCACS DE BASE, GENT GRAN I ESCACS FEMENINS

V CAMPIONAT INTERGENERACIONAL/MEMORIAL MAS

DAVID LEIVA VENCE EN EL V MEMORIAL MAS

Con 62 inscritos, este año el III Vila de Poblenou Escacs Base, Gent Gran i Escacs Femenins se ha fusionado (al menos este año) con el V Memorial Mas. El torneo, que es prueba oficial de la Federació Catalana d'Escacs, ha sido organizado por el club Ateneu Colón en el Centre Cívic Can Felipa en el barrio barcelonés de Poblenou.

Despues de ocho interesantes rondas, el sub16 David Leiva del Barcelona Vulcà confirmó su condición de favorito y se agenció el torneo en un triple empate a 6,5 puntos donde también estaban el veterano MN Josep Ridameya del Montcada, que ya ganó el año pasado en Poblenou, y por el joven canterano sub16 del Colón Adrià Pérez. El cuarto y quinto puestos fueron para Silvia Folch y Isaura Sanjuan, ambas jugadoras del Ateneu Colón. La ultima ronda del torneo quizá quedó algo deslucida por las tablas rápidas en los primeros tableros pero la tónica general del torneo fue vibrante y apasionada.

Los campeones por edades y género fueron los siguientes:

Campeón sub20: Joan Xancó (Comtal) Campeón sub16: Rubén Hernández (Peona i Peó) Campeón sub14: Alvar Alonso (ADAC) Campeón sub12: Marc Sánchez (Sant Martí) Campeón sub10: Nèstor Pellicer (Montmeló)

Campeón Mayores de 60: Joan Haro (Sant Josep) Campeón Mayores de 70: Jordi Werner (Ateneu Colón)

Campeona Femenina: Karla Medina (Ateneu Colón)

Finalmente solamente queda agradecer su participación a todos los jugadores y desear la mayor de las suertes a todos aquellos que se embarquen en el V Vila de Poblenou, este año con una terrible nómina de titulados internacionales.

Joan Fontanillas

 

  1   Leiva Velasco, David          S16   2203 2270 Barcelona Vulcà        6.5     31.0  43.0    40.0
  2   Ridameya Tatche, Josep        G Gr  2120 2185 Montcada               6.5     31.0  40.5    37.5
  3   Pérez Campos, Adrià           S16   2071 2205 Ateneu Colon           6.5     28.5  37.0    35.0
  4   Folch Abad, Silvia            Fem   1965 2090 Ateneu Colon           6       28.5  38.5    37.5
  5   SanJuan Morigosa, Isaura      Fem   2003 2035 Ateneu Colon           6       25.0  35.0    32.0
  6   Alonso Rosell, Àlvar          S14   2156 2280 ADAC                   5.5     30.0  40.0    36.0
  7   Hernandez Funes, Ruben        S16   2010 2140 Peona i Peó            5.5     29.0  38.0    35.0
  8   Xancó Companys, Joan          S18   2053 2040 Comtal                 5.5     25.5  37.5    34.0
  9   Sanchez Ibern, Marc           S10   1914 2100 Sant Martí             5.5     25.0  38.5    35.0
 10   Castellano Egea, Einar        S16   2010 2120 Sant Andreu            5.5     24.0  35.0    33.0
 11   Ivern Gual, Carlos            S14        1945 Vendrell               5.5     24.0  35.0    32.0
 12   Ferrandiz Iserte, Albert      S20   1820 1975 Sant Boi               5.5     20.5  34.5    33.0
 13   Lluis Alavedra, Álvar         S16   1980 2055 Foment                 5       25.5  37.0    34.5
 14   Vela Villares, Héctor         S14   1925 2095 Peona i Peó            5       25.0  37.5    34.0
 15   Bada Navarra, Jordi           S20   1892 2120 Sant Boi               5       24.0  38.5    35.0
 16   Medina Altamirano, Karla      Fem   2032 1935 Ateneu Colon/Mèxic     5       23.0  37.5    33.5
 17   Werner Serrat, Jordi          G Gr       2005 Ateneu Colon           5       22.0  32.5    30.0
 18   Campos Cayuelas, Marc         S18   2037 2065 Castellar              5       22.0  30.0    28.0
 19   Alfonso Durban, Xavier        S14   1917 2050 La Colmena             4.5     24.0  34.5    33.0
 20   Porras Mateo, Alejandra       Fem   1967 2015 Barceloneta            4.5     23.5  38.0    35.0
 21   Guix Torres, David            S20   1983 1960 Franqueses del Vallès  4.5     22.5  37.0    33.5
 22   Haro Benavent, Joan           G Gr       2070 Sant Josep             4.5     21.5  34.5    33.0
 23   Sanchez Ibern, Eric           S16        2035 Sant Martí             4.5     20.5  36.0    33.0
 24   Moreno Martín, Daniel         S14   1872 2060 La Colmena             4.5     20.5  31.0    28.5
 25   Alfonso Nogue, Beatriz        Fem   2131 2270 La Colmena             4       20.5  33.5    31.0
 26   Demestres Lopez, Ricard       G Gr  1905 1955 Foment                 4       20.0  32.0    30.5
 27   Capellades Subirana, Marc     S18   1870 2055 Peona i Peó            4       20.0  30.0    28.5
 28   Sogues Tena, Pilar            Gr/F  1781 1925 Montcada               4       19.0  29.5    28.5
 29   Gias Ramon, Jose Luis         G Gr  1824 1830 Ideal Clavé            4       18.0  33.0    31.5
 30   Martín Sánchez, Antonio       G Gr  1890 1865 Sant Martí             4       17.0  26.5    25.0
 31   Díaz-Flores Sanchez, Pau      S12        1960 Badalona               4       16.0  32.5    31.0
 32   Pellicer Roncero, Nèstor      S10        1890 Montmeló               4       16.0  28.5    27.0
 33   Ruiz Alba, Daniel             S10        1810 La Colmena             4       15.0  33.0    31.0
 34   Felipo Pages, Danilo          G Gr       1870 Sant Boi               4       15.0  30.5    29.5
 35   Nivia, Ausberto               G Gr       1700 Colòmbia               4       15.0  25.5    24.0
 36   Granero Blanco, Carlos        S12        1740 Badalona               4       10.0  26.5    25.5
 37   Casas Saez, Pere              G Gr  1904 1975 Sant Adrià             3.5     19.5  38.0    35.0
 38   Benet Albert, Antoni          G Gr       1865 Piera                  3.5     16.5  34.0    31.5
 39   Lleyda Naval, Justo           G Gr       2055 Aragonès               3.5     16.5  28.5    27.0
 40   Gabarró Figuera, Jaume        G Gr  2180 2095 Cecob                  3.5     15.5  30.0    27.5
 41   Porras Dalmau, Daniel         S16   1906 2055 Sant Martí             3.5     15.5  27.5    25.0
 42   Gatell Vallderrama, Eric      S12        1905 Badalona               3       17.0  36.5    33.0
 43   Rojano Alfonso, Carlos        S10        1890 La Colmena             3       16.0  30.0    28.5
 44   Ventos Alfonso, Alba          S14/       1905 La Colmena             3       16.0  29.5    28.0
 45   Moreno Bastardas, Ariadna     S20/       1830 Ateneu Colon           3       12.5  28.5    27.0
 46   González Lafita, Oscar        S16        1700 Ateneu Colon           3       12.0  29.0    27.5
 47   Martín Castillo, Nicolás      S14        1790 Sant Boi               3       12.0  28.5    27.0
 48   Pages Dolcet, Joan            G Gr       1825 Peona i Peó            3       12.0  26.5    25.5
 49   Hernández Martínez, Alejandro S14        1735 La Colmena             3       10.0  23.5    22.5
 50   Hernando Rodrigo, Imma        Fem   2072 2110 Cerdanyola del Vallés  2.5     10.5  27.0    25.5
 51   Ticó Gibert, Lluís            G Gr       1700 Ateneu Colon           2       11.0  29.5    27.5
 52   Campos Cayuelas, Adrián       S12        1700 Castellar              2       10.0  24.5    23.0
 53   Valarezzo Ricard, Pedro       G Gr  2065 2090 Sitges                 2        9.0  22.5    20.5
 54   Alonso Liarte, Ivan           S10        1755 Ronsana                2        8.0  28.0    26.5
 55   Hernández Martínez, Carlos    S10        1700 La Colmena             2        8.0  26.5    25.0
 56   Soler Gaudes, Marc            S12        1730 Barad                  1        3.0  19.0    16.5
 57   Navarro Galarza, Robert       S10        1700 Ateneu Colon           0        0.0  15.5    14.5
 58   Bardera Gil, Sergi            S14        1930 La Colmena             0        0.0   5.0     5.0
 59   Bardera Gil, Anna             S10/       1700 La Colmena             0        0.0   4.5     4.5
 60   Esteve Cantero, Marc          S10        1830 La Lira                0        0.0   4.0     4.0
 61   Carrasco Martos, Alejandro    S10        1720 La Colmena             0        0.0   3.0     3.0
 62   López Atay, Diana             Fem   2048 2150 Ateneu Colon/Veneçuela 0        0.0   2.0     2.0

 

  1. LOCAL DE JOC

    Centre Cívic Can Felipa, C/. de Pallars, 277
    Barcelona 08005 – Espanya
  1. ORGANITZA

Ateneu Colon      

Federació Catalana d´Escacs  www.fcde.org

 

  1. DATA

    Dissabte  13 d´Agost de 2005

 

  1. HORARI

1era ronda  10:00 2ona ronda 11:05 3era ronda 12:05 4arta ronda 13:05

5ena ronda 16:00 6ena ronda 17:05 7ena ronda 18:05 8ena ronda 19:00

El jugador que no es presenti a la primera ronda sense causa justificada restarà eliminat del torneig, igualment tot aquell jugador que no es presenti sense justificació durant dues rondes. El jugador que per qualsevol circumstància s´hagi d´absentar alguna ronda, ho haurà de comunicar a l´àrbitre principal durant la ronda anterior.

5.    SISTEMA DE JOC

           Suís a 8 rondes.
Aparellament per sistema informàtic.

      Les decisions de l´Àrbitre Principal seran definitives.

6.    RITME DE JOC

Partides a 25 minuts a finish.

 

7. PARTICIPANTS



      Podran participar en format de grup únic:

  • Escacs de base, jugadors/es nascuts l´any 85 i posteriors.
  • Jugadores femenines.
  • Gent Gran, jugadors/es nascuts l´any 45 i anteriors.

Per a confeccionar el rànquing inicial dels jugadors, en primer lloc es tindrà en compte l’Elo FIDE; en cas de no tenir-ne, l’Elo català, i si no se’n té, es farà servir l’Elo FEDA. Tots els altres Elo locals o nacionals no serviran per atorgar número de rànquing, llevat que el Comitè Organitzador decideixi convalidar-los.

 

 

       8. PREUS D'INSCRIPCIO

5 euros

Formes d’inscripció:

Tels.: 615941930 Carles Godesard - 687 686 752 Fina García -656 162 746 Jordi Moreno.

Email a ateneocolon@hotmail.com indicant el nom i dos cognoms, data de naixement, ELO FIDE i català , correu electrònic i telèfon de contacte.

La inscripció es tancarà el divendres 12 d’agost de 2005 a les 13 h.

         9. PAGAMENT DE LA INSCRIPCIÓ

Cal ingressar la quantitat prevista al compte de la Caixa: 2100 0591 44 0200114679, o a la Caixa Girona: 2030 0140 21 3300001675,

La inscripció es podrà abonar abans de finalitzar la primera ronda.

        10. DESEMPATS

El sistema de desempat es sortejarà en finalitzar el torneig davant del Comitè de Competició, es sortejaran les tres modalitats de desempats següents: Bucholz brasileny, Bucholz mitjà i Puntuació Progressiva acumulativa.

 

        

11. INSCRIPCIONS

Els drets d'inscripció hauran d'ésser abonats abans de finalitzar la primera ronda del torneig.

12. CLOENDA

La cloenda es farà el dilluns 15 d´Agost un cop hagi finalitzat la cinquena edició del Vila de Poblenou Internacional d´Escacs Actius.

13. ACCEPTACIÓ DE LES BASES

La participació en el torneig implica la total acceptació per part del jugador d’aquestes bases.

Qualsevol punt no previst en el present reglament es resoldrà aplicant la normativa general de la FCE, FEDA i FIDE.

 

PREMIS

1er Premi       150 euros +  Inscipció Gratuita al Vila de Poblenou 2005 +  Trofeu 

2on Premi      100 euros +  Inscipció Gratuïta al Vila de Poblenou 2005 +  Troeu

3er Premi        50 euros   + Inscipció Gratuïta al Vila de Poblenou 2005 + Trofeu

4art Premi      30 euros   + Inscripció Gratuïta Vila de Poblenou 2005+    Trofeu

5è Premi         Inscipció Gratuïta al Vila de Poblenou 2005 + Trofeu

Menors de  vint anys

1 er classificat Trofeu  + Inscripció Gratuïta al Vila de Poblenou 2005

Menors de setze anys 

1 er classificat Trofeu  + Inscripció Gratuïta al Vila de Poblenou 2005

Menors de catorce anys

1 er classificat Trofeu  + Inscripció gratuïta al vila de Poblenou 2005

Menors de dotze anys

1 er classificat  Trofeu  + Inscripció gratuta al vila de Poblenou 2005

Majors de seixanta anys

1 er classificat  Trofeu  + Inscripció gratuïta al vila de Poblenou 2005

Majors de setanta anys

1 er classificat  Trofeu  + Inscripció gratuïta al vila de Poblenou 2005

1 era classificada femenina 

1 era classificada  Trofeu  + Inscripció gratuïta al vila de Poblenou 200

*Els premis no seran acumulables

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1