bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 23/03/2005 12:01:25

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

Resultados 2004

Resultados 2003

Resultados 2002

Resultados 2001

Lista de jugadores repescados

Oferta ADSL 24 h de Telefónica. Por menos de 1€ al día y además ¡Regalo Cámara Digital + Reloj!

Finales Territoriales Clasificaciones

Barcelona ciudad

Barcelona comarcas

Tarragona

Lleida

Girona

Rankings iniciales

 Ronda 1

Ronda 2

Ronda 3

Ronda 4

Ronda 5

Ronda 6

Ronda 7

Clasificación

 

 

 

 FINAL NACIONAL D’ESCACS

Salou, 19-20-21 i 22 de Març de 2005

 

 NORMATIVA

ORGANITZA
 
Unió de Consells Esportius Escolars de Catalunya (UCEC) i Consell Esportiu Tarragonès. www.laucec.org  www.cetarragones.org
 
En els següents links trobareu la normativa i el calendari de la Final dels JEEC 2005 publicada per la ucec.
 
http://www.laucec.org/carpeta/jeec/final_nacionals/resultats/escacs/FN%20Escacs.pdf
 
http://www.laucec.org/carpeta/jeec/final_nacionals/resultats/escacs/Calendari%20FN%20Escacs.pdf
 
 
CATEGORIA

Benjamí (95 i posteriors), Aleví (93 i 94),  infantil (91 i 92) i Cadet (89 i 90)

 

 

PARTICIPANTS

Participaran en la final els/les següents escaquistes per territorial i categoria:

 

 

INDIVIDUAL

BENJAMÍ

ALEVÍ

INFANITL

CADET

BCN CIUTAT

8

8

8

8

BCN COMARQUES

8

8

8

8

GIRONA

8

8

8

8

LLEIDA

8

8

8

8

TARRAGONA

8

8

8

8

 

*De cada demarcació territorial i categoria participaran en la final els 8 millors jugadors, tractant de garantir que entre aquests 8 millors estaran els tres primers jugadors  i les tres primeres jugadores, que provenen de les diferents finals territorials, sempre que aquests jugadors hagin guanyat un mínim del 50% del punts en joc a la corresponent final territorial. El primer noi i la primera noia sempre podran participar a la final corresponent.

 

***La F.C. d’Escacs tindrà l’opció d’incorporar a la final nacional un màxim de 40 jugadors/es per a les quatre categories, assumint ella el cost. Aquestes places s’atorgaran a aquells jugadors/es que ho sol·licitin i que compleixin els següents requisits:

 

-         Haver participat en la fase comarcal d’escacs i en la final territorial assolint un mínim dels - 50% dels punts en joc.

-         Haver participat en anteriors edicions dels JJEE i en anteriors finals territorials i nacionals.

-         L’ELO

 

***Es crearà un Comitè UCEC-FC d’Escacs per tal d’avaluar les possibles sol·licituds. El cost d´allotjament i inscripció serà de 105 euros. El termini per fer el pagament serà el dimecres 16 de març a les 1900 hores en el número de compte 2100 0429 61 0200128214 , indicant categoria + cognom (per exemple, sub12 + cognom), si no s´acompleix la data de pagament el jugador/a no serà emparellat.

 

 

Cada demarcació territorial podrà portar 8 delegats a la final nacional.




 

SISTEMA DE COMPETICIÓ

La competició serà mixta, és a dir, nois i noies competiran junts.

 

Es jugarà pel sistema suís FIDE, a 7 rondes.

 

La prova computarà per ELO català.

 

Abans de començar s’ordenarà el rànquing de cada jugador tenint en compte:

            1r) ELO

            2n) Desempat d’ELO, segons la classificació per territorial

 

 

PUNTUACIONS

La puntuació per partida serà la següent: guanyada, 1 punt; taules, 0,5 punts, i perduda, 0 punts.

 

DESEMPATS

En cas d'empat una vegada finalitzada la competició, es resoldrà de la manera següent:

 

 

1r) pel sistema Bucholz, menys el més fluix      

2n) Bucholz sencer

3r) progressiu acumulat

4t) pel sistema Sonnemborn-Berger

5è) major nombre de partides guanyades

6è) resultat particular

7è) l’Àrbitre del campionat determinarà el darrer sistema de desempat, abans de començar la darrera ronda.

 

DURADA DE LES PARTIDES I RITME DE LA FINAL

 

El ritme de joc serà el següent:

BENJAMINS i ALEVINS:

·        90 minuts a finish.

INFANTILS i CADETS:

·         90 minuts per jugador més 30 segons d’ increment per jugada.

 

HORARI DE LES PARTIDES

Els jugadors hauran de confirmar la seva assistència el dissabte 19 de març a les 0930 hores.

Reunió de Delegats a les 10:00 hores.

         La distribució de les habitacions es farà a mesura que acabin les partides i serà una tasca dels Delegats.

Ronda 1 : dia 19 de març a les 10:30 hores

Ronda 2 : dia 19 de març a les 16 hores

Ronda 3 : dia 20 de març a les 09:30 hores.

Ronda 4 : dia 20 de març a les 16 hores.

Ronda 5 : dia 21 de març a les 09:30 hores.

Ronda 6 : dia 21 de març a les 16 hores.

Ronda 7 : dia 22 de març a les 09:30 hores.

 

DELEGAT FEDERATIU I ÀRBITRE PRINCIPAL

 

El Delegat Federatiu serà en Jordi Moreno i l´àrbitre principal en Ferran Gómez.

 

COMITÈ DE COMPETICIÓ:

 

El comitè de competició estarà format per:

 

·        Un representant del Consell Català de l´Esport.

·        Un representant de la UCEC.

·        Un representant de la FCDE

.       Un representant del Consell Orgnanitzador.

 

 

PREMIS

 

Trofeu pels tres primers classificats absoluts i per les tres primeres noies classificades.

 

 

CAMPIONAT D’ESPANYA

El campió de sub10, sub12, sub14 i sub16 serà el Campió de Catalunya de la categoria.

 

Els tres primers classificats de cadascuna de les categories sub10, sub12, sub14 i sub16 guanyaran plaça per representar a Catalunya en el proper campionat d'Espanya individual de les respectives categories.

 

La primera classificada femenina de cadascuna de les categories sub10, sub12, sub14 i sub16 serà la Campiona de Catalunya de la categoria i guanyarà plaça per representar a Catalunya en el proper campionat d'Espanya individual de la categoria respectiva de sub10, sub12, sub14 i sub16.

 

El quart i cinquè classificat i la segona noia classificada de cadascuna de les categories sub10, sub12, sub14 i sub16 gaudiran d'una ajuda del 50% de les despeses per a participar en el proper Campionat d'Espanya individual de la categoria respectiva de sub10, sub12, sub14 i sub16. En cap cas el sisè classificat de la general gaudirà de l´ajuda del 50% de les despeses per a participar en el proper Campionat d´Espanya individual de la categoria respectiva.

 

Els tres primers nois classificats i les tres primeres noies classificades a la categoria sub16 obtindran plaça per a disputar amb la Selecció Sub16 de Catalunya el proper Campionat d'Espanya de La Joventut.

 

 

Per resoldre el que no estigui previst en les presents normes, s'aplicarà el reglament oficial de la Federació Catalana d’Escacs i el de la FIDE

 

LLOC D’ALLOTJAMENT I DE JOC

La Final Nacional d’Escacs es disputarà a L’HOTEL VIL·LAROMANA, de Salou.

          HOTEL VIL·LAROMANA

          Avgda. Països Catalans nº 9

          SALOU –43840-

          Tlf. 977 353 338      Fax. 977 380 369

http://www.hotelvil-laromana.com/

  •  

 

 

Comissió d´Escacs de Base de la FcdE. Barcelona a

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1