bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 13/09/2006 15:02:43

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

 

 


II DIADA DELS ESCACS A SABADELL



Es va celebrar el dia 11 de Setembre amb rotund èxit la segona Diada dels Escacs a Sabadell a la qual es van inscriure uns 130 jugadors que es van dividir entre un grup sub-14 i un altre d’absolut , al qual hi havia dos Grans Mestres Internacionals i una dotzena de mestres internacionals i de la federació internacional. Les partides, amb temps limitat a 20 minuts per jugador, van ser emocionantíssimes ja que a la qualitat del joc cal afegir la pressió del rellotge. Per exemple, a la partida entre els dos grans mestres i principals favorits, el búlgar Delchev i l’uruguaià Andrés Rodríguez, el búlgar va assolir les taules quan li restaven solament dos segons. Moltes altres partides van tenir gran emoció al llarg de les nou rondes i el públic que va asistir a l’Hotel Urpí, seu de la competició , va gaudir de un joc de qualitat i de fortes emocions.

En aquest torneig, organitzat per la Societat Coral Colon i que forma part del Circuit Català d’Oberts Internacionals d’Estiu, el vencedor finalment va ser el GM de la societat coral Colon Andrés Rodríguez Vila, seguit dels búlgars Petkiv i Alexander Delchev, el Jove Colòmbia Sebastián Marín i el sabadellenc Lluís Perpinyà. El Sr. Morral, president de la S.C Colon va presidir el lliurament de premis.

Al torneig infantil el vencedor va ser Alex Vidal, Jove gironí que va fer la puntuació perfecta, seguit de Sergi Subirats de Mataró i Eduard Medina de Montmeló. El club d’escacs Montmeló va guanyar el premi per equips i va ser també de destacar l’actuació del nen de 9 anys, membre de la S.C.Colon , Marc Pozanco Romasanta.

En l’acte de cloenda va ser presidit per el president de l’entitat Pere Morral que apart de lliurar els premis als campions, va fer lliurament d’una placa a la Campiona de Catalunya sub-14 Sendra Molinero jugadora de la Societat Coral Colon.

CLASSIFICACIO FINAL 


Lloc 	Nom                           	Rtg 	Club           Score  M-Buch.	Buch.T.

  1  	RODRIGUEZ VILA, Andres        	2511	COLON-CEAM       	8     48.5	 52.0	  
  2  	PETKOV, Vladimir              	2480	BULGARIA         	7.5   49.0	 53.0	 
 3-4 	DELCHEV, Aleksander           	2637	SOLVAY CANTABRIA 	7     52.5	 56.0	 
     	MARIN POSADA, Sebastian       	2212	COLOMBIA         	7     43.0	 46.5	 
 5-12	PERPINYA ROFES, Lluis Mª      	2333	REUS DEPORTIU    	6.5   50.5	 54.0	 
     	GUAL PASCUAL, Antonio         	2444	SANT BOI         	6.5   50.0	 54.0	  
     	MUÑOZ PANTOJA, Miguel         	2473	SITGES           	6.5   48.5	 53.0	
     	CUARTAS, Jaime                	2466	COLOMBIA         	6.5   48.0	 52.0	
     	ALONSO MOYANO, Jonathan       	2372	BARBERA          	6.5   45.5	 48.0	
     	RIOS PARRA, Alejandro         	2332	MONTCADA         	6.5   44.5	 47.5	
     	BERROCAL, Jorge               	2317	CHILE            	6.5   42.5	 46.0	
     	SEEL, Christian               	2490	BARBERA          	6.5   41.5	 44.5	
13-17	KOVACEVIC, Slobodan           	2340	BURJASSOT        	6     46.0	 50.5	
     	DE LA RIVA  AGUADO, Jordi     	2246	FOMENT MARTINENC 	6     43.5	 48.0	
     	PORRAS MATEO, Felipe          	2025	BARCELONETA      	6     43.0	 45.0	
     	PASCUAL SAUCH, Angel          	2167	BARBERA          	6     41.0	 43.0	
     	RODRIGUEZ PARDO, Fernando     	2165	ARTIGUES         	6     37.0	 40.0	
18-29	GONZALEZ, Raul Omar           	2299	MONTCADA         	5.5   51.0	 55.5	
     	DOMINGUEZ PONS, Eric          	2118	SANT ANDREU      	5.5   48.0	 50.5	
     	PERIC, Slavisa                	2274	CANNES-ECHECS    	5.5   45.0	 49.0	
     	MORATINOS IZQUIERDO, Francisco	2057	ESCOLA D'ESCACS  	5.5   43.0	 47.0	
     	ALFONSO NOGUE, Beatriz        	2147	LA COLMENA       	5.5   42.5	 44.5	
     	ALONSO SEISDEDOS, Cayetano    	2284	COLON-CEAM       	5.5   42.0	 45.0	
     	VILLA IZQUIERDO, Roberto      	2173	BARBERA          	5.5   41.0	 44.0	
     	MACAYA RUIZ, Alfons           	2051	MIRA-SOL         	5.5   40.0	 43.0	
     	LERCH GALLEMI, Josep Mº       	2275	SANT BOI         	5.5   39.5	 43.0	
     	SADUSEA, Jhonny               	2132	CANOVELLES       	5.5   38.5	 40.0	
     	RUIZ ARENAS, Carlos           	1953	PEC              	5.5   35.5	 37.5	
     	VILA SEUBA, Joan Carles       	1982	CATALONIA        	5.5   34.5	 37.5	
30-40	VIGO ALLEPUZ, David           	2105	ESCOLA D'ESCACS  	5     45.0	 48.0	
     	TRESCASTRO JULIÀ, Joaquim     	2090	RUBINENCA        	5     42.0	 45.5	
     	ARTIGAS ISART, Miguel         	2233	SABADELL         	5     41.5	 45.0	  
     	BARDERA GIL, Sergi            	1854	LA COLMENA       	5     41.5	 45.0	  
     	MORENO MARTIN, Daniel         	2055	SANT ANDREU      	5     40.5	 43.5	
     	CAMACHO LIESA, Joan           	    	SANT ANDREU      	5     39.0	 42.5	
     	ESCOFET MARTIN, David         	2014	RUBINENCA        	5     38.0	 39.5	
     	ANGLADA BIGORDÀ, Josep        	2038	ULLASTRELL       	5     37.0	 40.5	
     	SANCHEZ IBERN, Eric           	1941	SANT MARTI       	5     35.5	 39.0	
     	SANCHEZ IBERN, Marc           	1949	SANT MARTI       	5     33.5	 36.5	
     	LANGA RAMIRO, Ricardo         	2127	JAKE CLUB        	5     28.0	 30.0	
41-50	AVILA JIMENEZ, Xavier         	2238	FOMENT MARTINENC 	4.5   45.0	 49.0	
     	GIMENEZ ORTIZ, Gonzalo        	    	                 	4.5   41.0	 44.5	
     	SEGARRA CALDERER, Albert      	2080	BARBERA          	4.5   40.0	 43.0	
     	ORTEGA SERRA, Marc            	1886	MONTMELO         	4.5   38.5	 41.0	
     	LOPEZ MUDARRA, Francesc       	    	COLON-CEAM       	4.5   37.5	 40.5	
     	BECK, Martin                  	1872	                 	4.5   37.0	 39.5	
     	DIAZ MORON, Agustin           	2019	CANOVELLES       	4.5   34.5	 36.5	
     	ESPAU GUILLEM, Josep          	2041	SABADELL         	4.5   34.5	 35.0
     	SERRANO SANCHEZ, Hilario      	    	RUBINENCA        	4.5   33.0	 34.5	
     	ALVETS ARMENGOL, Roland       	    	CATALONIA        	4.5   31.5	 33.5	
51-6 	GRAU PACHECO, Marc            	1998	SABADELL         	4     41.0	 44.5	
     	FRANCH CAPDEVILA, Ramon       	    	PREMIA           	4     39.5	 41.0	
     	MATEOS ROZAS, Miguel Angel    	2081	VENDRELL         	4     38.0	 41.0	
     	GARCIA VALERO, Mario          	    	TERRASSA         	4     38.0	 41.0	
     	PALAU FONTANET, David         	1928	FOMENT MARTINENC 	4     35.5	 37.5	
     	GIMENEZ CANADAS, Carlos       	1723	PEC              	4     35.0	 36.5	
     	VIDAL PALOU, Jordi            	    	SANTA EUGENIA    	4     34.5	 37.5	
     	ARMENGOL COMAS, Joaquim       	2217	TERRASSA         	4     33.0	 37.0	
     	MANJON MORANTE, Juan Antonio  	    	COLON-CEAM       	4     33.0	 36.0	
     	CASTELLS PAGAN, Raul          	1897	CASTELLDEFELS    	4     33.0	 33.5	
     	GALLEGOS GOMEZ, Jacinto       	    	TORRE SALOU      	4     32.5	 34.5	
     	ESPUNY VIÑE, Ramon            	2045	JAKE CLUB        	4     31.0	 34.0	
     	MÉNDEZ GARCIA, Juan Ignacio   	1801	BARBERA          	4     27.0	 27.5	
64-73	GARCIA RECHE, Jose Miguel     	    	SABADELL         	3.5   40.5	 43.5	
     	CASALS RUISANCHEZ, Josep Mº   	1943	FOMENT MARTINENC 	3.5   40.5	 43.0	
     	HUMPHREY VENTURA, Bruce       	1932	INCRESA          	3.5   37.0	 39.5	
     	GISBERT PORTIS, Pau           	    	SANT CUGAT       	3.5   37.0	 37.5	
     	AGUILERA MALAGÓN, Paulino     	    	RUBINENCA        	3.5   33.5	 35.5	
     	GARCIA VALLDEPERAS, Josep     	    	BARBERA          	3.5   32.0	 34.0	
     	JIMENEZ SANCHEZ, Joan Rafael  	1864	BERGUEDA         	3.5   31.5	 32.0	
     	NIUBO CALVO, Juan             	    	INCRESA          	3.5   30.5	 32.5	
     	POZANCO VILLALBA, Victor      	    	COLON-CEAM       	3.5   27.0	 28.5	
     	GARCIA EXTREMERA, Manuel      	    	LA LIRA          	3.5   26.0	 26.5	
74-80	MARTIN SANCHEZ, Antonio       	1846	SANT MARTI       	3     37.0	 39.0	
     	DEMESTRES LOPEZ, Ricard       	1861	FOMENT MARTINENC 	3     35.5	 38.5	
     	LOPEZ GALLEGO, Miguel Angel   	1930	BARCELONETA      	3     34.5	 36.0	
     	VALENZUELA CASTILLO, Andres   	    	COLON-CEAM       	3     32.5	 33.0	
     	CRUZ ALVAREZ, Rufino          	    	COLON-CEAM       	3     30.0	 32.0	
     	CAPELLADES MOLERO, Josep      	    	FRANQUESES       	3     30.0	 32.0	
     	SARDANS BOSCH, Ferran         	    	SANTPEDOR        	3     29.0	 31.0	
81-83	ESTEVE BENITO, Antoni         	    	LA COLMENA       	2.5   37.0	 40.5	
     	MABRES, Josep                 	    	UGA              	2.5   33.5	 35.0	
     	PALOMO RIBERA, Carmen         	    	TERRASSA         	2.5   30.0	 32.0	  
84-86	VEGA MASMITJA, Ricard         	    	MOLLET DEL VALLES	2     33.0	 35.0	 
     	COBOS AGUILERA, Jordi         	    	                 	2     29.0	 29.5	 
     	BARBA RIOS, Enric             	    	CASTELLAR        	2     28.0	 30.5	 
87-88	ALVAREZ DURAN, Juan Jose      	    	                 	1     30.0	 31.5	 
     	MARTINEZ SANCHEZ, Francesc    	    	SANT LLORENÇ     	1     23.0	 24.5	 
89-101ABDEREZZAK, Slimani           	1879	BELLVITGE-AECS   	0      6.0	  6.0	 
      ALCAZAR PASCUAL, Lluis        	1904	CALAFELL         	0      6.0	  6.0	 
      REAL MASDEU, Albert           	    	MIRA-SOL         	0      5.5	  5.5	 
      SANCHEZ COBO, Xavier          	    	SANT SADURNI     	0      5.5	  5.5	 
      CASTELLVI MONTSERRAT, Carlos  	1854	INCRESA          	0      5.0	  5.0	 
      ANGULO LOPEZ, Tomas           	    	                 	0      4.5	  4.5	 
      FELGAER, Ruben                	2581	UGA              	0      4.5	  4.5	 
      BAZAN RAMOS, Antonio          	    	SABADELL         	0      4.0	  4.0	 
      GIRONELLA PERELLÓ, Lluis      	2126	MIRA-SOL         	0      3.5	  3.5	 
      DEL RIO CRESPO, Joan Antoni   	    	COLON-CEAM       	0      3.5	  3.5	 
      REIG PIÑOL, Armand            	2086	C.E. TARRAGONA   	0      3.0	  3.0	 
      GRAU BRUMOS, Isidre           	2122	SABADELL         	0      2.0	  2.0	 
      GARCIA CLEMENTE, Julian       	2052	BARCELONETA      	0      1.5	  1.5
II Torneig Obert Escacs Rapids S.C.C. sub14 - 
Classificació Final
Place Name                           Loc Id  Loc  Club              Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   Alex Zamora Vidal (1)          S12     2085 Santa Eugenia     9        46.0  49.0   45.0
  2   Guillem Medina Cuadradas (8)   S14     1875 Montmeló          7        47.5  52.5   34.0
  3   Sergi Subirats Ruíz (2)        S14     2080 Cerdanyola Mataró 7        46.5  50.0   36.0
  4   Alba Ventos Alfonso (6)        S14     1905 Colmena           6        49.0  53.5   31.0
  5   Nèstor Pellicer Roncero (13)   S12     1820 Montmeló          6        43.5  44.0   30.5
  6   Marc Pozanco Romasanta (14)    S10     1785 Colon-Ceam        5.5      47.5  51.0   33.0
  7   Juan M Cayuela Hernández (4)   S14     1940 Montmeló          5        48.5  51.5   31.0
  8   Carlos Rojano Alfonso (3)      S10     1950 Colmena           5        45.0  47.5   26.5
  9   Miquel Sierra Montoya (9)      S12     1860 Mirasol           5        43.5  47.5   28.0
 10   Marc Esteve Cantero (11)       S12     1830 Colmena           5        41.5  43.0   26.0
 11   Oriol Sánchez Urpí (7)         S12     1880 San Sadurni       5        40.0  42.5   27.0
 12   Neus Gibert Sanchez (15)       S14     1775 Sant Sadurni      5        39.5  42.5   26.0
 13   Pedro Escoriza Lusilla (25)    S14     1730 Gava              5        39.5  42.5   25.0
 14   Ignasi Valles Blomecke (24)    S12     1735 PEC               5        36.5  37.0   22.0
 15   J. Joshua Castillo Ortega (12) S14     1825 Colon-Ceam        5        36.0  39.5   25.5
 16   Isabel Borras Ferreros (22)    S14     1755 Barbera           5        36.0  37.5   22.0
 17   David Villa Brullet (34)       S12     1700 Colon-Ceam        4.5      42.0  43.5   26.0
 18   Xavier Sanchez Urpi (17)       S10     1775 Sant Sadurni      4.5      39.5  42.0   19.5
 19   Cristina Vidal Zamora (23)     S12     1745 Santa Eugenia     4.5      37.0  40.0   21.5
 20   Eduard Medina Cuadradas (21)   S12     1760 Montmeló          4.5      36.5  39.0   21.5
 21   Ferran Gonzalez Hernandez (5)  S12     1925 Sant Andreu       4.5      36.5  38.0   22.0
 22   Federico Miguez Cabello (16)   S14     1775 Colon-Ceam        4.5      35.5  38.0   22.0
 23   Albert Reginaldo Vilalta (33)  S14     1700 Colon-Ceam        4.5      33.5  34.0   21.0
 24   Felix Colomer Valles (28)      S14     1700 Colon-Ceam        4        35.5  38.0   19.0
 25   Marc Lerch Aguilar (30)        S10     1700 Castellbisbal     4        34.5  35.0   16.0
 26   Roger García Acosta (18)       S10     1770 Terrassa          3.5      37.0  38.5   18.5
 27   Aniol Gimó Santamaria (10)     S10     1835 Sant Andreu       3        36.0  37.5   16.0
 28   Anna Bardera Gil (19)          S10     1760 Colmena           3        33.0  33.5   13.0
 29   Enric Camacho Molina (26)      S10     1720 PEC               3        30.5  31.0   12.0
 30   Sergi González Reginaldo (27)  S10     1720 Colon-Ceam        2        32.0  32.5    9.0
 31   Albert Marquino Gilabert (31)  S14     1700 Barbera           1.5      17.0  19.5    5.5
 32   Roger Macaya Munell (20)       S12     1760 Mirasol           1        17.5  18.0    3.0
 33   Joan Cusco Borras (29)         S10     1700 Colon-Ceam        0        31.5  33.0    0.0
 34   Julia Membrive Ruíz (32)       RETIRAT 1700 Colon-Ceam        0         0.0   0.0    0.0

Club Standings
Place Name              Score

  1   MONTMELÓ          22.5 
  2   COLON-CEAM        19.5 
  3   COLMENA           19   
  4   SANTA EUGENIA     13.5 
  5   SANT SADURNI      9.5  
  6   PEC               8    
  7   SANT ANDREU       7.5  
  8   CERDANYOLA MATARÓ 7    
  9   BARBERA           6.5  
 10   MIRASOL           6    
11-12 SAN SADURNI       5    
      GAVA              5    
 13   CASTELLBISBAL     4    
 14   TERRASSA          3.5  

Torneig Escolar Sub14 Diada 11 de Setembre 2006 (Colon-Ceam) 


Sub 14
1.     Alex Vidal 

2.     Guillem Medina 

3.     Sergi Subirats 

4.     Juan M. Cayuela 

  

Sub12 

1.     Nestor Pellicer 

2.     Carlos Rojano 

3.     Miquel Sierra 

4.     Marc Esteve 

  

Sub10 

1.     Marc Pozanco 

2.     Xavier Sánchez 

3.     Marc Lerch 

4.     Roger García 

  

Millor Femina: 

Alba Ventós 

  

Locals: 

Sub14: 

Joshua Castillo 

Sub12 

David Villa 

Sub10 

Sergi González 

  

Premi per Equips: 

Montmeló 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


!-- Begin Nedstat Basic code -->

 

1