bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 17/09/2006 00:58:53

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

FESTA MAJOR DE SANT ADRIÀ

VI OPEN INTERNACIONAL D’ESCACS ACTIUS

Rank SNo.   Name FED FIDE Pts BH. Prog TRAM Edat
1 2 IM Muñoz Pantoja Miguel PER 2473 8 50½ 41    
2 1 IM Seel Christian GER 2490 7 49½ 38    
3 3 IM Cuartas Jaime Alexander COL 2466 7 48 38½    
4 7 FM Pons Carreras David ESP 2264 7 46 35½ 2150-2299  
5 23   Dominguez Pons Eric ESP 2118 50½ 35½ 2000-2149 U16
6 9 CM Gutierrez Clares Joaquim ESP 2241 46 32 2150-2299  
7 5 FM Berrocal Jorge BOL 2317 45 34    
8 25   Garcia Martinez Josep ESP 2103 43 31½ 2000-2149  
9 8 CM De La Riva Aguado Jordi ESP 2246 42 33 2150-2299  
10 6 CM Yepes Martinez Eduard ESP 2294 6 46½ 35 2150-2299  
11 10 CM Gonzalez Vericat Sergi ESP 2235 6 46½ 33 2150-2299  
12 15 CM Tarrago Antoni Maurici ESP 2204 6 44½ 31 2150-2299  
13 18   Martinez Villar Juan Antonio ESP 2173 6 43 32 2150-2299  
14 24 CM Rojano Cano Francisco ESP 2103 6 41½ 30 2000-2149  
15 21   Alfonso Nogue Beatriz ESP 2147 6 40 31 2000-2149  
16 20 CM Marches Rios Joan Manuel ESP 2162 6 39 29 2150-2299  
17 16 CM Fernandez-Diaz Mascort M ESP 2193 6 38½ 26½ 2150-2299  
18 13   Marin Sebastian COL 2212 45½ 33½ 2150-2299  
19 14 CM Minguez Rodriguez Raul ESP 2204 42 31 2150-2299  
20 47   Martinez Hernandez Emili ESP 1863 41½ 30½ 1850-1999  
21 31   Pueyo Burrel David ESP 2049 39½ 28 2000-2149 U16
22 39   Gonzalez Martin Fernando ESP 1954 39 25½ 1850-1999  
23 32   Castellano Egea Einar ESP 2027 38 25 2000-2149 U16
24 45   Subirats Ruiz Sergi ESP 1912 5 46½ 29 1850-1999 U14
25 56   Gonzalez Verges Alex ESP 0 5 46 31 2000-2149  
26 41   Casals Ruisanchez Josep Maria ESP 1943 5 42 26 1850-1999  
27 28   Tarrago Domingo Miquel ESP 2075 5 41½ 27 2000-2149  
28 34   Diaz Moron Agustin ESP 2019 5 41½ 26 2000-2149  
29 26   Molinero Martin Joan ESP 2103 5 41 27 2000-2149  
30 30   Moreno Martin Daniel ESP 2055 5 41 25½ 2000-2149 U14
31 40   Ruiz Arenas Carlos ESP 1953 5 40½ 25 1850-1999 U16
32 11 CM Ibanez Terradellas Eduardo ESP 2225 5 39½ 30 2150-2299  
33 29   Rafols Albet Josep ESP 2072 5 39½ 26 2000-2149  
34 37   Colon Garcia Enrique ESP 1983 5 39 26½ 1850-1999 U14
35 27   Fabregas Fontanet Antonio ESP 2095 5 37½ 26 2000-2149  
36 49   Bardera Gil Sergi ESP 1854 5 35½ 20 1850-1999 U14
37 22   Rosell Formosa Jaime ESP 2144 42½ 30½ 2000-2149  
38 36   Garcia Bolivar Fco  Javier ESP 1989 42 26 1850-1999  
39 90   Vargas Ana Maria ESP 0 38½ 24½ MENYS 1850  
40 63   Alonso Perez Luis ESP 0 36 21 1850-1999  
41 50   Martin Sanchez Antoni ESP 1846 34½ 20½ MENYS 1850 S60
42 68   Gonzalez Lafita Oscar ESP 0 32 18 MENYS 1850 U16
43 35   Palau Pons Lluis ESP 2013 4 40 24 2000-2149  
44 85   Lasaosa Irigoyen Javier ESP 0 4 35½ 19 MENYS 1850  
45 67   Albert Cristobal Jordi ESP 0 4 34½ 20 1850-1999  
46 44   Rodenas Balaña Lluis ESP 1913 4 34½ 19 1850-1999  
  60   Rojano Alfonso Carlos ESP 0 4 34½ 19 1850-1999 U14
48 57   Pintor Avila Antonio ESP 0 4 34 20 1850-1999  
49 83   Mateu Valentines Josep Anton ESP 0 4 33½ 21½ MENYS 1850  
50 62   Rubio Urrea David ESP 0 4 33 18 1850-1999  
51 43   Palau Fontanet David ESP 1928 4 32½ 20½ 1850-1999  
52 88   Sala Vilella Jaume Joan ESP 0 4 31 15 MENYS 1850  
53 71   Simo Mesquida Tomeu ESP 0 4 28½ 13 MENYS 1850  
54 46   Martin Beck Johann GER 1872 38 20 1850-1999  
55 77   Fernandez Vila Jordi ESP 0 35½ 17½ MENYS 1850 S60
56 54   Jimenez Luna Javier ESP 1793 33½ 16½ MENYS 1850 U16
57 42   Espasa Gonzalez Jaime ESP 1934 33 20½ 1850-1999 S60
58 75   Bienvenido Kleque Jose ESP 0 31 13 MENYS 1850  
59 48   Demestres Lopez Ricard ESP 1861 3 38 16 1850-1999 S60
60 64   Batlle Tarrago Ferran ESP 0 3 37 19 1850-1999  
61 61   Darias Mateos Alejandro ESP 0 3 34½ 18 1850-1999  
62 84   Garcia Extremera Manuel ESP 0 3 32 15½ MENYS 1850  
63 52   Soria Berdegal Armando ESP 1808 3 29 12 MENYS 1850 S60
64 78   Ruiz Tenedor Jose Mª ESP 0 3 29 6 MENYS 1850  
65 79   Rigol Llort Joan ESP 0 3 25½ 11 MENYS 1850 S60
66 55   Gimenez Cañadas Carlos ESP 1723 31½ 15 MENYS 1850  
67 66   Ruiz Alba Daniel ESP 0 28½ 10½ 1850-1999 U14
68 58   Casas Saez Pere ESP 0 2 38 14 1850-1999 S60
69 82   Monge Martin Jesus ESP 0 2 31½ 3    
70 81   Vega Masmitja Ricard ESP 0 2 31 12 MENYS 1850  
71 80   Ibañez Riquelme Sergio ESP 0 2 30 10 MENYS 1850  
72 76   Bardera Gil Ana ESP 0 2 29½ 5 MENYS 1850 U14
73 87   Sala Sanchez Carles ESP 0 2 27 11 MENYS 1850  
74 65   Plaza Victoria Esther ESP 0 1 38 8 1850-1999  
75 70   Calvet March Ramon ESP 0 1 32 5 MENYS 1850  
76 74   Albert Estebanez Carles ESP 0 1 31 8 MENYS 1850 U14
77 51   Tarrago Antoni Albert ESP 1845 0 37½ 0 MENYS 1850 U16
  69   Tarrago Antoni Anna ESP 0 0 37½ 0 MENYS 1850  
79 53   Sanchez Soria Francisco ESP 1794 0 37 0 MENYS 1850  
80 4 IM Rios Alejandro COL 2332 0 36½ 0    
  59   Cano Perez Carlos ESP 0 0 36½ 0 1850-1999  
82 12 CM Canal Oliveras Joan ESP 2218 0 36 0 2150-2299  
  17   Morales Montalban Miquel ESP 2185 0 36 0 2150-2299  
  19   Rodriguez Pardo Fernando ESP 2165 0 36 0 2150-2299  
  33   Porras Mateo Felipe ESP 2025 0 36 0 2000-2149 U16
  38   Franch Capdevila Ramon ESP 1981 0 36 0 1850-1999 S60
  72   Alfonso Molina Daniel ESP 0 0 36 0 MENYS 1850  
  73   Gonzalez Trigo Jose Luis ESP 0 0 36 0 MENYS 1850  
  86   Montserrat Borrego Franciso ESP 0 0 36 0 MENYS 1850  
  89   Tarrats Moros Pol ESP 0 0 36 0 MENYS 1850 U16

 

Vàlid pel III CIRCUIT CÁTALÀ D’OBERTS INTERNACIONALS
BASES
 
1ª. SISTEMA: Suís a 9 rondes, 25 minuts per jugador.
 
2ª. DATA I LLOC:  Dia 16 de setembre de 2005, al Casal de Cultura,
c/ de la Mare de Déu del Carme, 22, Sant Adrià de Besòs. Local climatitzat i adaptat per a minusvàlids.
 
3ª. DESENVOLUPAMENT DEL TORNEIG:
Dissabte 17:                          8’30 h.: Recepció de participants.
  9’30 h.: Rondes 1ª, 2ª y 3ª, 4ª i 5ª.
16’00 h.: Rondes 6ª, 7ª, 8ª i 9ª.
      20’30 h.: Clausura i entrega de premis.
 
4ª. SISTEMA DE DESEMPAT: El sistema de desempat que s’aplicarà a la competició  [Bucholz (-1) i Progressiu FIDE]. Es sabrà  l’ordre un cop finalitzada l’última ronda, després de la realització d’un sorteig públic.
 
5ª. La confirmació de la inscripció serà mitjançant el pagament de la quota d’inscripció, i el dia del torneig s’haurà de presentar el resguard de l’ingrés bancari a l’organització. Quedarà tancada l’inscripció el diavendres 15 de setembre a kes 24.00 hores.
7ª. L’adjudicació de premis en metàl·lic es realitzarà per rigorós ordre de classificació final dels jugadors al torneig. Els premis no seran acumulatius i, si un jugador te opció a dos premis, rebrà el de més valor. Per als premis per tram s’aplicarà en primera instància  l’ELO FIDE i, si no es tingués, el de més valor entre CATALÀ i FEDA.
 
8ª. La participació al torneig implica l’acceptació de aquestes bases, siguent les restants les fixades per la FIDE per aquests campionats.

INSCRIPCIONS: Daniel Gómez, Tel. 627 44 84 60
                                                                           Miquel Tarragó, Tel. 93 381 24 68
Conte Corrent. d’ingrés de quotes 2100/0098/80/0200467947 de LA CAIXA                                         
Data límit: Divendres 15 de setembre a les 23’00 h.
Quota d’inscripció:                        15,00 € fins al 12 de setembre.
20,00 € fins al moment de la finalització de l’inscripció.
                                                                           10,00 € <16, >60 anys i locals.
10,00 € Jugadors Titulats (MC, MN, etc.).
 
 
A tots els jugadors participants els hi estarà inclòs                               ENTREPÀ I BEGUDA GRATIS.
 
NFORMACIÓ:       Daniel Gómez:     627 44 84 60
danisonyeta@mixmail.com                                                                                                                    cesantadria.tripod.com
 
Miquel Tarragó:  93 381 24 68
 
C.E. Sant Adrià:   Plaça de l’Església 13, de 19 a 22 h.

PREMIS

 

1º.     360,00 € i TROFEU

2º.     180,00 € i TROFEU

3º.       90,00 € i TROFEU

4º.       70,00 €

5º.       60,00 €

6º.       60,00 €

7º.       50,00 €

8º.       50,00 €

9º.       45,00 €

10º.     45,00 €

TRAMS D’ELO

ELO DE 2150 A 2299

ELO DE 2000 A 2149

1º. 40,00 € i TROFEU

1º. 40,00 € i TROFEU

2º. 30,00 €

2º. 30,00 €

3º. 25,00 €

3º. 25,00 €

4º. 20,00 €

4º. 20,00 €

5º. 15,00 €

5º. 15,00 €

 

 

ELO DE 1850 A 1999

ELO DE 1700 A 1849

1º. 40,00 € i TROFEU

1º. 40,00 € i TROFEU

2º. 30,00 €

2º. 30,00 €

3º. 25,00 €

3º. 25,00 €

4º. 20,00 €

4º. 20,00 €

5º. 15,00 €

5º. 15,00 €

 

 

< 14 ANYS

< 16 ANYS

 1º. TROFEU

 1º. TROFEU

 2º. TROFEU

 2º. TROFEU

 

> 60 ANYS

MILLOR DEL CLUB

 1º. TROFEU

1º. TROFEU

 2º. TROFEU

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1