bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 06/06/2006 15:55:14

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

PALMARÉS

RESULTADOS 2005

GM VIKTOR MOSKALENKO

2006

MI MIGUEL MUÑOZ PANTOJA

 

 

II OPEN INTERNACIONAL D’ESCACS ACTIU “VILA DE L’AMPOLLA”

       

DIUMENGE 28 DE MAIG DE 2006

 

Cls RkI   NOM FRtg IRtg NRtg Club/Pais Pts. vict Fide BH. Actiu "B"
1 6 IM Munoz Pantoja Miguel   2469 2520 Sitges 7 6 31½ 41½ 20
2 7 GM Komljenovic Davor   2468 2466 Valencia 6 30½ 42½ 16
3 10 IM Vidarte Morales Arturo   2408 2475 Montcada 5 31½ 40½ 13
4 4 GM Cabrera Alexis   2501   Valencia 6 6 30 42 10
5 18 FM Vila Gazquez Javier 2325 2325 2420 S Coloma Q 6 6 28 36½ 8
6 16   Gomez Jurado Luis Alberto 2356 2356 2395 Barberà 6 6 27 37 6
7 1 GM Moskalenko Viktor   2540 2565 Terrassa 6 5 32 42 4
8 12 FM Cruz Filemon 2389 2389 2390 Tres Peons 6 5 30½ 42½ 2
9 8   Gual Pascual Antonio   2443 2515 S Boi 6 5 29½ 42½ 1
10 15 IM Alonso Moyano Jonathan 2364 2364 2420 Barberà 6 5 28 41  
11 14   Mela Benjamin 2385 2385 2415 Cerdanyola 6 5 28 39½  
12 2 GM Mirzoev Azer   2532 2555 Lleida 6 4 28½ 41  
13 11 IM Panelo Marcelo   2407 2450 Montcada 5 27½ 40½  
14 13 GM Pogorelov Ruslan 2385 2385 2485 Balaguer 5 26½ 42  
15 17 FM Aloma Vidal Robert 2352 2352 2390 Masdenverge 5 25 36  
16 5 GM Lalic Bogdan   2480     4 28 43  
17 9 FM Castella Fausto   2414   Cuba 5 5 27 41  
18 20 FM Martin Perez Javier 2283 2283 2320 Andorra 5 5 25 36½  
19 28   Belles Garcia Vicente 2066 2066 2160 Alcanar 5 5 24 35½  
20 26   Crecente Penalba Jose Manuel 2111 2111 2047 Valencia 5 5 24 34  
21 24   Rosell Formosa Jaime 2144 2144 2205 Sant Sadurni 5 5 24 32½  
22 21   Gonzalez Raul Omar 2268 2268 2360 Montcada 5 5 23 36½  
23 31   Yastrebova Tatiana 2056 2056 2145 Terrassa 5 5 22 34½  
24 48   Alamillo Sanz Ildefons     2025 Ampolla 5 5 22 33  
25 36   Porras Mateo Felipe 2025 2025 2115 Barceloneta 5 5 21 33  
26 34   Ballester Llagaria Luis Eduard 2035 2035 1797 Valencia 5 4 21½ 34  
27 19   Iglesias Jorge 2335 2323 2435 Lira 4 24 41  
28 32   Pueyo Burrel David 2055 2053 2155 Sant Andreu 4 24 36  
29 25   Accensi Estrada Miguel Angel 2128 2128 2215 Rapita 4 23½ 33½  
30 22   Muratet Casadevall Albert 2216 2216 2265 Banyoles 4 23 37  
31 71   Jordan Martinez Miguel     1769 Castellon 4 21½ 35  
32 52   Caparros Fernandez Xavier     1930 Jak 4 21 33  
33 27   Descarrega Palau Miguel 2090 2083 2190 Reus Dep 4 21 29½  
34 44   Cucarella Montell Angels 1866 1866 1872 Valencia 4 20 28½  
35 40   Lopez Gallego Miguel Angel 1940 1940 2030 Barceloneta 3 18½ 30½  
36 30   Vila Gazquez Jordi 2063 2063 2150 S Coloma Q 4 4 20 36  
38 42   Orti Boix Miquel Lluis 1905 1896 2005 Alcanar 4 4 20 32  
39 45   Garcia Ines Gustavo 1850 1850 1840 Reus Dep 4 4 19 30½  
40 73   Reverter Balada Estanis     1755 Rapita 4 4 18 32½  
41 55   Jordan Martinez David     1902 Castellon 4 4 18 30  
42 67   Tomas Franch Sergi     1785 Masdenverge 4 4 18 28  
43 62   Bru Aljarilla Francisco     1825 Ampolla 4 4 16 26½  
44 56   Barrot Farre Salvador     1890 S Coloma Q 4 4 15 30½  
45 58   Escur Hereu Joaquin     1875 Vallfogona 4 4 15 29½  
46 61   Subirats Ferrando Jordi     1845 Masdenverge 4 4 15 28½  
47 33   Cid Garcia Ramon 2039 2039 2135 Peo Vuit 4 3 21 34  
48 29   Ramos Lor Josep 2064 2064 2105 Amposta 4 3 20½ 34½  
49 50   Sola Sendra Francesc     1960 S Coloma Q 4 3 19½ 33  
50 43   Porrras Mateo Alejandra 1882 1882 1915 Barceloneta 4 3 18½ 30½  
51 59   Espuny Sanchis Anselm     1865 Masdenverge 4 3 18 31  
52 63   Palomo Teruel Xavier     1825 Reus Dep 4 3 18 30½  
53 60   Alcazar Pascual Lluis     1845 Calafell 4 3 16½ 31½  
54 38   Pifarre Rodriguez Antonio 1984 1984 1975 Ivars 4 3 16½ 30  
55 35   Balada Reverte Marc 2029 2029 2025 Rapita 4 2 16 31  
56 69   Aubeso Albiol Albert     1775 Amposta 4 2 16 27  
57 53   Subirats Barbera Eladio     1905 Masdenverge 3 18 31  
58 41   Falco Segarra Lluis 2010 1911 2110 Tortosa 3 14 30  
59 54   Vidal Bermejo Joan Angel     1905 S Coloma Q 3 13 31  
60 85   Rodriguez Adell Aaron     1705 Rapita 2 17 30  
61 90   Garcia Valero Mario     1700 Terrassa 3 3 17 30½  
62 96   Pujol Miret Marc     1700 Reus Dep 3 3 16 31½  
63 49   Ferre Piñol Jordi     1965 Ruidoms 3 3 15 29½  
64 70   Rodriguez Marin Jose     1775 Rapita 3 3 13 29  
65 75   Harutyunyan Tigran     1737 Valencia 3 3 13 27½  
66 93   Millan Rodriguez Lucas     1700 Masdenverge 3 3 13 26½  
67 97   Royo Amenos Cesar     1700 Zlonik 3 3 13 26½  
68 98   Sanchez Alfredo     1700 Rapita 3 3 12 29  
69 79   Cabrera Royo Rafel     1715 Ampolla 3 3 11 25½  
70 78   Miralles Borras Lluis     1720 Vilafranca 3 3 11 25  
71 66   Casas Perez Gregorio     1785 S Coloma Q 3 3 11 23  
72 81   Ferrando Esquerre Jaume     1710 Masdenverge 3 3 9 25  
73 83   Canti Sendra Xavier     1705 Reus Dep 3 2 11 25  
74 72   Garcia Acosta Roger     1765 Terrassa 3 2 22½  
75 68   Bru Rullo Llatzer     1780 Ampolla 2 12½ 29½  
76 87   Estelle Pelegrin Alex     1700 Masdenverge 2 9 24½  
77 74   Aloma Leche Josep Mª     1750 Masdenverge 2 9 24  
78 51   Novales Montero Enric     1940 Vila-Rodona 2 2 13 31½  
79 86   Aguilar Vallcorba Manel     1700 Ampolla 2 2 10 28  
80 91   Guasch Guillem     1700 Reus Dep 2 2 8 24  
81 94   Olivella Benitez Natalia     1700 Reus Dep 2 2 7 23½  
82 77   Llorens Duch Pere Lluis     1730 S Coloma Q 2 1 9 26½  
83 92   Marcos Cabanes Joan Oriol     1700 Rapita 2 1 5 23½  
84 95   Pujol Miret Laia     1700 Reus Dep 2 0 6 24½  
85 82   Figuerola Torrell Adria     1710 Reus Dep 2 0 27  
86 89   Figuerola Torrell Nais     1700 Reus Dep 1 1 8 27½  
87 57   Valera Cabre Ignacio     1885 Selva 0 0 0 34  
88 64   Nieves Fernandez Celso     1820 Cambrils 0 0 0 33½  
90 76   Riera Salom Salvador     1735 Tres Peons 0 0 0 32½  
92 23   Maura Mundo Alejandro 2149 2149 2095 Masdenverge 0 0 0 31½  
96 3 GM Strikovic Aleksa   2501 2496 Galicia 0 0 0 31  
97 46   Rodriguez Pardo Fernando     2095 Artigues 0 0 0 30½  
100 39   Reves Balleste Jose 1975 1975 2045 Lleida 0 0 0 28½  
  47   Garcia Mesas Vicente     2040 Masdenverge 0 0 0 30½  
  37   Benaiges Fontanet German 1990 1990 2030 Peo Vuit 4 4 20 36  
  65   Sanchez Martin Joan     1815 Selva 0 0 0 33½  
  80   Freixas Ayllon Marc     1715 Reus Dep 0 0 0 31½  
  84   Quinza Garcia Aitor     1705 Masdenverge 0 0 0 32½  
  88   Falco Salinas Edudard     1700 Masdenverge 0 0 0 31½  
  100   Tomas Escudero Damia     1700 Masdenverge 0 0 0 31½  
  99   Simo Mesquida Tomeu     1700 Tres Peons 0 0 0 30½  

LOCAL DE JOC: CASAL MUNICIPAL DE L’AMPOLLA

Participants: Obert ajugadors amb llicència federativa en vigor.

Sistema de joc: sistema suis FIDE a 8 rondes. Els emparellaments serán informatitzats.

Horari de joc:Començará a les 10 hores del matí i a les 16 hores de la tarde

Ritme de joc:25 minutos a cada jugador per partida.

Anotació: No es obligatori anotar.

Desempats: S’aplicaran:

               A) PARTIDES GUANYADES

               B) PARTIDES RAPIDES a 5 minuts(3 partides, el jugador de menys elo

triará color)

Aixó sols serà valid per la disputa de la primera posició.

       Per  les demés possicions valdrá:

                 A) PARTIDES GUANYADES

  B) BUCHOLZ BRASILER(-1)(CRITERI FIDE)

  C) BUCHOLZ TOTAL (CRITERI FIDE)

  D) ACUMULATIU/PROGRESSIU

Les decisions del arbitre principal seran inapelables.

Les inscripcions seran de 10 € per jugador excepte els majors de 60 anys i

menors de 16 que serán de 5 €. Els jugadors de elo igual o superior a 2300 fide

tendrán l’inscripció gratuita.També ho será per femines de 2000 elo català

Per incriur-es:per e-mail: taboescacs@hotmail.com

A no poder ser per e-mail (opció preferible) trucar al 666187061

                             

                    PREMIS

1º 700,2º 600,3º 500,4º 350,5º 300,6º 200

7º 150, 8º 100

trams d’elo: 1º               2º                3º

2150 a  2199               50               40               30

2000 a  2149               50                40              30

1850 a  1999                50               40               30

1700 a   1849               50               40               30

PREMIS ESPECIALS:

Més de 60 anys           50                 40              30

Sub 16                        trofeu          trofeu            trofeu

Locals                        tofeu            trofeu            trofeu

El primer de la general trofeu especial excelentissim ajuntament de l’ampolla.

El  torneig esta   integrat en el circuit catalá d’estiu pel qual es puntuable.

Organitza :club d’escacs l’ampolla

Es sortejara l’estada d’un cap de setmana al hotel La Roca Plana

II OPEN INTERNACIONAL DE AJEDREZ  “VILA DE L’AMPOLLA”

DOMINGO 28 DE MAYO DE 2006

         II OPEN INTERNACIONAL

d’escacs actiu

“Vila de l’Ampolla

Torneig integrat en el III CIRCUIT INTERNACIONAL D’OPENS D’ESTIU DE CATALUNYA

 

LOCAL DE JUEGO: CASAL MUNICIPAL DE L’AMPOLLA (TARRAGONA)

PARTICIPANTES: Abierto a jugadores con licencia federativa en vigor.

SISTEMA DE JUEGO: Suizo FIDE a 8 rondas. La Organización podrá variar el número de rondas según la participación real, si lo considera oportuno, avisando antes de la segunda ronda.

Horario de juego: Comenzará a las 10 de la mañana y a las 4 de la tarde.

Ritmo de juego: 25 minutos a cada jugador por partida.

Desempates: El primer desempate será

            Partidas Ganadas

Finalizada la última ronda, se sortearan el orden de aplicación de los cuatro siguientes:

      Bucholz brasileño(-1) (criterio FIDE)

      Bucholz total ( criterio FIDE)

      Acumulativo/ Progresivo

      Sonenborg-Berger

En última instancia Particular y Color (negras ganan)

Las decisiones del árbitro principal serán inapelables.

Las inscripciones serán de 10 € por jugador excepto mayores de 60 años i menores de 16 que serán de 5 €. Los jugadores  de ELO  igual o superior a 2300 FIDE  así como

las féminas con 2000 ELO catalán o español tendrán la inscripción gratuita.

Para inscribirse por e-mail: taboescacs@hotmail.com

A no poder ser llamar al 666187061

 

PREMIOS (de la general)

1º 700,2º 600,3º 500,4º 350, 5º 300, 6º 200,7º 150,8º 100

Tramos de  ELO :    1º              2º          3º

2150 a 2199             50             40         30

2000 a 2149             50             40         30

1850 a 1999             50             40         30

1700 a 1849             50             40         30

Premios especiales:

Más de 60 años        55              45         35

Sub 16                     trofeo       trofeo    trofeo

Locales                    trofeo       trofeo    trofeo

El primero de la general trofeo especial excelentísimo Ayuntamiento de L’Ampolla.

El torneo esta integrado en el circuito catalán de verano por lo que es puntuable.

Sorteo de un fin de semana en régimen A/D en el hotel La Roca Plana.

THE SECOND INTERNATIONAL CHESS OPEN

                  “TOWN OF L’AMPOLLA”

 

                     SUNDAY THE 28TH OF MAY 2006

 

VENUE FOR GAMES: MUNICIPAL SPORTS CENTRE, L’AMPOLLA

Participants: The competition is open to all players with a current federation licence.

System of play: The FIDE Swiss system of 8 rounds.

Timetable of play: The competition will start at 10 o’clock in the morning and continue until 4:00 in the afternoon.

Duration of play: Each player has 25 minutes play per game.

Registration: It is not necessary to register.

Draws: In the event of a draw, the result will be decided:

A.   ON GAMES WON

  1. FASTEST GAMES up to 5 minutes (3 games, player with less elo will pick colour)

This will only be used to decide first place in the competition.

To decide other positions we will consider:

A.   GAMES WON

B.    BRAZILIAN BUCHOLZ (-1) (FIDE criterion)

C.   TOTAL BUCHOLZ (FIDE criterion)

D.   ACCUMULATION/PROGRESSION

The decision of the principal referee is final.

Entrance fee will be 10€ per player, except those over 60 and under 16 who will pay 5€. Players who are equal or superior to the 2300 fide standard enter free of charge.

To enter by e-mail: taboescacs@hotmail.com

If you can’t enter by e-mail call: 666187061

                                                       PRIZES

1º 700,2º 600,3º 500,4º 350,5º 300,6º 200,        7º 150,8º 100

elo prizes:   1º            2º            3º

2150 to 2199                50            40           30

2000 to 2149                50            40           30

1850 to 1999                50            40           30

1700 to 1849                50            40           30

SPECIAL PRIZES:

Over 60s                       50               40               30   

Under 16s                   trophy       trophy         trophy

Locals                         trophy       trophy         trophy

The winner will receive the Ampolla Town Council trophy of excellence.

The tournament is counted as part of the Catalonia summer circuit.

Organised by: L’Ampolla chess club.

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1