bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 19/07/2006 00:24:44

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

II OBERT D’ESCACS LA RÀPITA

 

SISTEMA: SUÍS 8 RONDES a 25 MINUTS.

LLOC: PAVELLÓ FIRAL (Passeig Marítim de Sant Carles de la Ràpita).

DIA: DIUMENGE 16 DE JULIOL.

 

Puesto Nombre Fed Tram Rtg Loc Título Club Puntos Buch.-M Buch. Nº Vict.
1 Jaracz, Pawel (3) POL   2485   GM Polonia 6,5 40 44 5
2 Teske, Henrik (1) GER   2510   GM Alemanya 6,5 39,5 42,5 5
3 Castellà Garcia, Fausto (8) ESP   2414 2337 FM Valencia 6,5 37,5 41,5 6
4 Alvarez Ibarra, Rafael (10) ESP a 2391 2378 IM Castellon 6,5 35,5 39,5 6
5 Gonzalez, Yuri (2) CUB   2491   IM Cuba 6 39 43,5 5
6 De La Paz, Frank (7) CUB   2442 2510 GM Figueres 6 38,5 41,5 5
7 Narciso Dublan, Marc (6) ESP   2467 2525 GM Foment 6 38 41 4
8 Alomà Vidal, Robert (12) ESP a 2357 2405 FM Masdenverge 6 36 40 6
9 Oussama, Omar (13) ESP b 2292 2360 MC Lleida 6 34,5 37,5 5
10 Almeida, Omar (5) CUB   2475   IM Cuba 6 34 38 6
11 Jaracz, Barbara (14) POL b 2282   WIM Polonia 5,5 36,5 40,5 5
12 Van Riemsdijk, Herman Claudius (11) BRA a 2376 2355 IM Barberà 5,5 36,5 39,5 5
13 Caparros Fernandez, Javier (48) CAT d   1925   Jake 5,5 30,5 33 5
14 Ros Badia, Oriol (30) ESP d 1999 2040   Gavà 5,5 30,5 32,5 5
15 Jové Barberà, Josep Lluis (42) CAT c   2000   Amposta 5,5 27,5 30 5
16 López Martínez, José Manuel (4) ESP   2480 2540 IM UGA 5 40 44,5 5
17 Jordán Martinez, Miguel (74) ESP e   1717   Castellon 5 37,5 42 4
18 Fernandez Soriano, Ruben (40) CAT c   2030   Reus Deportiu 5 35,5 36 3
19 Olaru, Daniel (17) FRA b 2167 2114   Castellon 5 35 38 5
20 Fernandez Alonso, Miquel Angel (19) ESP b 2154 2225   Reus Deportiu 5 35 37 4
21 Gallardo Retortillo, Enrique (20) ESP b 2151 2180   Lleida 5 33,5 37 4
22 Balada Reverté, Marc (27) ESP c 2029 2035   La Ràpita 5 33 36 4
23 Pescador Serrano, Javier (43) CAT c   2000   Hospitalet Infant 5 33 35,5 5
24 Hajenius, Willem Diederik (29) BEL c 2007     Belgica 5 31,5 34,5 5
25 Callau Subirats, Antoni (37) CAT c   2100   Capablanca 5 30,5 33 5
26 Ramos Lor, Josep (24) ESP c 2052 2075   Amposta 5 30,5 32,5 4
27 Sancho Rubio, Agustí (36) CAT b   2155   Alcanar 5 30,5 31 5
28 Garcia Mesas, Vicente (38) CAT c   2065   Masdenverge 5 29 31 5
29 Adan Chavarria, Pere (34) CAT b   2255   Amposta 5 28,5 30,5 5
30 Bruned Segura, Mario (18) ESP b 2159 2265   Lleida 4,5 37 39 4
31 Bellés Garcia, Vicente (23) ESP c 2066 2175   Alcanar 4,5 35,5 38,5 4
32 Tafalla Grau, Angel (31) ESP c 1983 2125   Tortosa 4,5 31 34 4
33 Esplugas Esteve, Vicenç (39) CAT c   2030   Sta.Coloma Queralt 4,5 31 33 4
34 Mezquita Broch, Pascual (26) ESP c 2032 1955   Castellon 4,5 31 32,5 4
35 Solà Sendra, Francesc (46) CAT d   1935   Sta.Coloma Queralt 4,5 29,5 31,5 4
36 Bayerri Rosa, Xavier (35) CAT b   2190   Amposta 4,5 28,5 30,5 4
37 Romero Añó, Miguel (45) CAT d   1995   La Ràpita 4,5 27 28,5 3
38 Muñoz Cuesta, Emilio José (21) ESP c 2112 2195   Gavà 4 37 40 4
39 Gallimó Llao, Enric (32) ESP d 1944 2045   L'Ampolla 4 34,5 38,5 4
40 Torres Serrano, Nuria (56) CAT d   1875   Mora d'Ebre 4 33 35,5 4
41 Valera Cabré, Ignasi (47) CAT d   1930   La Selva 4 30,5 32,5 4
42 Roig Franquet, Salvador (53) CAT d   1890   Tortosa 4 29,5 32,5 3
43 Alonso Perez, Lluis (52) CAT d   1895   Castell 4 29,5 32 4
44 Aviol Perez, Mariano (54) ESP d   1876   Zaragoza 4 29,5 31,5 4
45 Escur Hereu, Joaquim (55) CAT d   1875   Vallfogona 4 29 31 4
46 Quinza Garcia, Aitor (58) CAT e   1845   Masdenverge 4 28,5 30,5 4
47 Tomàs Franch, Sergi (60) CAT e   1845   Masdenverge 4 27,5 30 3
48 Beltran Reverter, Josep Mª (41) CAT c   2005   Alcanar 4 27 29 4
49 Perez Ferré, José Francisco (49) CAT d   1910   La Ràpita 4 27 28,5 4
50 Bru Borràs, Pau (65) CAT e   1810   Mora d'Ebre 4 26,5 28,5 4
51 Haynes, Malachi (51) CAT d   1900   La Ràpita 4 26,5 28 4
52 Alonso Nieto, Adrià (76) CAT e   1700   Castell 4 25,5 27,5 4
53 Soare, Marian Anton (44) ROM c   2000   La Ràpita 3,5 31,5 34 3
54 Aviol Oliveros, David (89) ARA e   1512   Zaragoza 3,5 30,5 32,5 2
55 Rodriguez Adell, Aaron (67) CAT e   1800   La Ràpita 3,5 30 31,5 2
56 Balada Forné, Josep (64) CAT e   1810   La Ràpita 3,5 26,5 29 3
57 Trescastro Julia, Joaquim (22) ESP c 2090 2110   Rubí 3 32,5 34,5 3
58 Cabrera Royo, Rafael (68) CAT e   1790   L'Ampolla 3 31 33,5 3
59 Vallès Molada, David (57) CAT d   1870   Mora d'Ebre 3 30 30,5 3
60 Salvadó Obrero, Ivan (33) ESP d 1912 1955   Mora d'Ebre 3 29 31 3
61 Lin Tomàs, Alex (73) CAT e   1725   La Ràpita 3 27 29 3
62 Jornet Veà, Joaquim (81) CAT e   1700   Mora d'Ebre 3 27 29 2
63 Curto Araya, Albert (71) CAT e   1745   Amposta 3 26,5 27 3
64 Sven Muller, Andreas (86) CAT e   1700   La Ràpita 3 26 28 2
65 Panella Navarro, Sergi (75) CAT e   1710   La Ràpita 3 25 25,5 3
66 Alomà Leche, Josep Mª (70) CAT e   1770   Masdenverge 3 24,5 25 3
67 Rullo Perez, Jordi (61) CAT e   1835   La Ràpita 3 24 24,5 3
68 Vizcarro Fernandez, Sergi (88) CAT e   1700   La Ràpita 3 22 24 2
69 Millan Rodriguez, Lucas (83) BRA e   1700   Masdenverge 3 21 21,5 3
70 Vidal Roglan, Pau (87) CAT e   1700   La Ràpita 3 21 21,5 2
71 Delgado Morell, Aina (69) CAT e   1790   Peona i Peó 2,5 27,5 30 1
72 Sorli Bel, Josep (59) CAT e   1845   Alcanar 2,5 25 26,5 1
73 Marcos Cabanes, Joan Oriol (82) CAT e   1700   La Ràpita 2,5 22 22,5 2
74 Estellé Pelegrin, Alex (79) CAT e   1700   Masdenverge 2,5 19,5 20 2
75 Busch Prades, Joan (72) CAT e   1725   Masdenverge 2 27 30 0
76 Carceller Guzman, Josep (62) CAT e   1820   La Ràpìta 2 26 28,5 2
77 Torres Diaz, Juan (63) CAT e   1815   Mora d'Ebre 2 25,5 26 2
78 Sanchez Martin, Joan (66) CAT e   1810   La Selva 2 24,5 27 2
79 Beltran Sanchez, Gerard (77) CAT e   1700   La Ràpita 2 22,5 23 2
80 Gonzalez Martinez, Alejandro (80) CAT e   1700   Masdenverge 1 23 25 0
81 Queral Ferré, Martí (84) CAT e   1700   La Ràpita 1 21,5 23,5 0
82 Renovell Albiol, Eduardo (85) CAT e   1700   Masdenverge 0,5 14 14,5 0
83 Cisneros Abril, Ferran (78) CAT e   1700   Masdenverge 0 15 19 0
84 Grajera Perez, José Carlos (50) ESP d   1900   Castellon 0 5,5 5,5 0
85 Cruz Estrada, Filemon (9) PER a 2397 2425 FM Tres Peons 0 3,5 3,5 0
86 José Irareta, Alexandre (16) ESP b 2221 2295 MC Barberà 0 3,5 3,5 0
87 De La Cruz Sanchez, Cristian (15) ESP b 2249     Montcada 0 3 3 0
88 Perez Garcia, José Miguel (25) ESP c 2035 1926   Castellon 0 2 2 0
89 Porras Mateo, Felipe (28) ESP c 2025 2190   Barceloneta 0 1,5 1,5 0

2000 € EN PREMIS

Horari joc

1r classificat:     500 € + trofeu

2n classificat:    300 € + trofeu

3r classificat:     200 € + trofeu

4rt classificat:   150 €

5è classificat:    100 €

 

1r tram ELO 2150-2300:  100 €

2n tram ELO 2150-2300:  50 €

3er tram ELO 2150-2300:  25 €

 

1r tram ELO 2000-2149:  100 €

2n tram ELO 2000-2149:  50 €

3er tram ELO 2000-2149:  25 €

 

1r tram ELO 1850-1999:  100 €

2n tram ELO 1850-1999:  50 €

3er tram ELO 1850-1999:  25 €

 

1r tram ELO 1700-1849:  100 €

2n tram ELO 1700-1849:  50 €

3er tram ELO 1700-1849:  25 €

 

1r sub-16: 60 € + trofeu

1r sub-14: 30 € + trofeu

1r sub-12: 20 € + trofeu

1r sub-10: 10 € + trofeu

 

Trobada:  9:30

 

Matí

Ronda 1:  10:00

Ronda 2:  11:00

Ronda 3:  12:00

Ronda 4:  13:00

 

Tarda 

Ronda 5:  16:00

Ronda 6:  17:00

Ronda 7:  18:00

Ronda 8:  19:00

 

Al finalitzar s'efectuarà l'entrega de premis.

 

Inscripcions: Termini fins el 14 de juliol.

 

655 05 85 92 Ramon Cruelles (a partir 18.00).

659 30 18 95 Marc Balada (a partir 19.00).

E-mail: escacslarapita@terra.es

Drets d’inscripció:

 

General: 12 Euros

Notes: Els premis per trams d’Elo serà només per a ELO català.

Menors 16 anys: 5 Euros

            Els premis no seran acumulables.

Majors 60 anys: 5 Euros

            Més informació als telèfons d’inscripcions.

+ 2350 Elo Català o FIDE: Gratuït

 

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1