bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 12/06/2006 13:24:12

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

web oficial

 

 

VII torneig internacional d’escacs

“Ciutat de Rubí”

Organitza:

Del 22 d’abril al 10 de juny del 2006 Dissabtes de 16 a 21 h

Standings

Place Name                           Rtg  Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   MUNOZ PANTOJA, Miguel          2469 6.5      31.5  40.5   31.0
 2-4  CRUZ ESTRADA, Filemon          2389 6        32.5  43.0   31.5
      LEIRO GIRALT, Daniel           2214 6        28.0  38.5   28.5
      GARCIA JIMENEZ, Fco.javier     2245 6        28.0  38.0   28.5
 5-7  VALENCIA JIMENEZ, Josep        2095 5.5      32.0  42.0   26.0
      MELA, Benjamin                 2384 5.5      29.0  39.0   27.5
      RAFOLS ALBET, Josep            2040 5.5      22.5  31.0   23.5
 8-9  ALEGRET GRIÑO, Amadeu          2027 5        28.5  38.0   21.0
      MARTINEZ LOPEZ, Miguel         1995 5        25.0  34.5   22.0
10-16 RUIZ BRAVO, Alfonso            2093 4.5      31.0  41.0   24.0
      FERNANDEZ CAZORLA, Antonio     2221 4.5      27.5  37.5   22.5
      GUASCH SARIOL, Jaume           2067 4.5      27.0  36.0   21.0
      CORTES VENTURA, Joaquim        2026 4.5      27.0  35.5   21.5
      ESCOFET MARTINS, David         2014 4.5      24.0  32.5   18.5
      HUMPHREY VENTURA, Bruce        1951 4.5      23.0  31.5   15.5
      PARELLADA DIAZ, Adria          1876 4.5      23.0  29.5   17.5
17-22 NAVARRO ALVAREZ, Antoni        2109 4        26.0  34.0   21.0
      FORTES GIL, Jose Maria         1986 4        25.0  33.0   18.0
      TORRECILLAS GONZALEZ, Antonio  2038 4        23.0  30.5   18.0
      IGLESIAS OJEDA, Fernando       2044 4        22.0  29.0   18.5
      GONZALEZ RODRIGUEZ, Jorge      2428 4        20.5  29.5   17.0
      COLLADO PALLAS, David          2214 4        19.5  27.5   16.5
23-30 CARRASCO LEON, Jose Fco.       2072 3.5      24.5  33.0   17.5
      FORTES GIL, Jesus Emilio       2036 3.5      24.0  31.5   16.0
      MARTINEZ GUTIERREZ, Bernat     2037 3.5      24.0  31.0   19.0
      CERDANS COSTA, Ferran          1971 3.5      23.0  30.0   15.5
      BAYARRI PONSA, Eduard               3.5      22.0  29.5   14.0
      SERRANO DELGADO, Bienvenido         3.5      20.5  26.0   12.0
      ORERO ANTON, Victor                 3.5      20.0  26.5   10.5
      RIERA MONTAÑO, Ramon                3.5      19.0  25.0   11.5
31-32 LOPEZ PAREDES, Alejandro            3        21.0  28.0   11.0
      CAMPOS CAYUELAS, Marc          2080 3        19.0  28.0   12.0
33-37 SIERRA CASADO, Manuel          1920 2.5      26.5  36.0   17.5
      RODRIGUEZ RODRIGUEZ, Jorge          2.5      22.0  29.5   10.0
      GARCIA MARTINEZ, Julian             2.5      21.0  26.5   12.0
      MARTINEZ FERRER, Albert             2.5      18.5  23.5   11.0
      LOPEZ ALMIRALL, Jordi               2.5      18.0  24.5    9.0
 38   RUIZ ARENAS, Carlos            1953 2        21.0  27.5   12.0
 39   FERNANDEZ NADAL, Alberto            1.5      19.5  25.5    7.5
 40   RAMIREZ GONZALEZ, Joan Albert  2165 1         8.0   8.0    2.0
41-45 DUCH MANSION, Josep                 0         7.5  14.0    0.0
      BULGANI NOVELL, Jaime Rafael   1810 0         3.5   3.5    0.0
      FORES LARA, Guillem                 0         3.0   8.0    0.0
      ESQUIVEL GOLCHER, Luis Enrique 2186 0         2.5   2.5    0.0
      NUÑEZ PORTABALES, Maximino          0         0.0   0.0    0.0

 

GRUP "B" 2006 - Round 8

 

Standings

Place Name                           Loc  Score M-Buch. Buch. Progr.

 1-2  ALGARTE CORTES, Serafin        1910 6.5      31.5  40.5   32.0
      LLADO ESCAYOL, Pere            1880 6.5      28.5  38.5   26.5
  3   GARCIA LLARGUES, Daniel        1950 6        28.5  38.0   25.5
 4-9  ALCAZAR PASCUAL, Lluis         1845 5.5      32.0  40.5   27.0
      BUENO ALBERTI, Oriol           1755 5.5      31.5  42.0   27.0
      NIUBO CALVO, Joan              1855 5.5      26.0  35.5   26.0
      SOUCHEIRON FORCADA, Lluis      1850 5.5      25.5  33.0   28.0
      CARCELLER PEREZ, Francesc      1855 5.5      25.0  33.0   25.0
      CARBONES LLOBET, Josep         1850 5.5      24.0  33.5   25.0
10-15 POZANCO ROMASANTA, Marc        1700 5        28.5  37.5   22.0
      BOIX ROBLA, Pau                1815 5        28.0  36.5   24.0
      PARALS ROURA, Jordi            1895 5        25.0  33.5   23.5
      ESTAPE JORBA, Miquel           1895 5        22.5  31.0   24.5
      BELTRAN PUBILL, Alberto        1910 5        22.5  29.5   18.0
      ORIO FERRER, Iñaki             1890 5        22.0  30.5   22.0
16-20 FERNANDEZ LOPEZ, Alejandro     1760 4.5      28.0  36.5   18.5
      MARIN PLANAS, Gerard           1795 4.5      27.0  34.5   21.0
      PASCUAL SORO, Antoni           1815 4.5      22.0  31.5   19.0
      MEDINA SERRANO, Rafael         1885 4.5      22.0  29.5   20.0
      MARTINEZ FERRER, Rafael        1700 4.5      19.0  25.5   13.5
21-32 PLANELLA SANCHEZ, Javier       1815 4        28.0  37.0   21.5
      PINA CANO, Francesc            1820 4        28.0  37.0   20.5
      CUTURA SOLE, Alexandre         1745 4        28.0  36.5   17.0
      MARIN PLANAS, Roger            1830 4        28.0  36.0   23.0
      PIÑERA VALVERDE, Jesus         1805 4        26.5  34.5   19.5
      GIMENEZ CANADAS, Carlos        1855 4        24.0  32.5   21.0
      MARIN SAMPER, Genis            1725 4        24.0  32.5   14.5
      NUNEZ PORTABALES, Maximino     1900 4        23.5  31.0   18.0
      SANZ ARENAS, Oriol             1900 4        22.5  30.0   22.0
      MAS LOPEZ, Sergi               1765 4        19.5  26.5   16.0
      GARCIA GARRIDO, Jesus          1700 4        19.5  25.5   12.0
      PUIG PALOMA, Claudi            1810 4        16.5  22.0   12.5
33-38 BUILL VILCHES, Javier          1825 3.5      26.0  35.0   21.0
      CUPONS GALERA, Sergi           1700 3.5      25.0  32.5   15.5
      SOLA MONTOYA, Josep            1700 3.5      24.0  31.5   18.5
      DEL RIO   CRESPO, Jose Antonio 1700 3.5      24.0  31.5   13.0
      GUIMERA CIPRES, Joan           1835 3.5      24.0  31.0   21.0
      PUJOL TERES, Josep             1835 3.5      18.5  24.0   13.0
39-45 CRUZ ALVAREZ, Rufino           1730 3        26.5  35.0   15.0
      POZANCO VILLALBA, Victor       1755 3        25.5  34.0   13.0
      CAMPOS CAYUELAS, Adrian        1700 3        22.5  31.0   10.0
      LEIRO PELAEZ, Alex             1700 3        22.5  30.5   11.5
      AGUILERA MALAGON, Paulino      1730 3        22.0  29.0   11.5
      DUBINSKYI, Vitalii             1700 3        21.0  27.5   15.0
      FUENTES TAMAYO, Ramon          1700 3        17.5  24.5   12.0
46-49 CARCELLER CABALLERO, Alex      1730 2.5      24.5  32.5   15.0
      BALDRIS VILA, Miquel           1705 2.5      22.0  27.5    9.0
      CARRASCO FERNANDEZ, Ivan       1700 2.5      21.0  27.5    9.5
      GOMEZ DOMENECH, David          1700 2.5      21.0  27.0    5.0
50-52 GUARDENO CAMACHO, Manuel       1705 2        25.0  33.0   10.5
      MOLINA SOLA, Juan              1745 2        24.0  31.0   13.0
      ORTIZ RODRIGUEZ, Sergi         1750 2        18.0  25.0    7.5
 53   SANTIVERI AUGUSTA, Jordi       1800 1.5      19.0  26.0   10.5
54-55 NAVARRO, Oriol                 1700 1        15.0  21.0    6.0
      BALDO MANOSA, Joan             1735 1        14.5  22.5    3.0
56-57 TIENDA GARBI, David            1700 0.5       0.5   0.5    0.5
      TIENDA GARBI, Jordi            1700 0.5       0.5   0.5    0.5
58-59 ARCHILLA MORALES, Jose         1700 0        20.5  28.5    0.0
      GIBERT OLIVE, Manuel           1945 0         5.0   5.0    0.0

 

BASES VII TORNEIG INTERNACIONAL D’ESCACS “CIUTAT DE RUBI”

1.- Podran participar tots el jugadors amb llicència en vigor de la FCE. Els resultats seran vàlids per l’elo català, elo FEDA i FIDE.

2.- El torneig es jugarà pel sistema suís FIDE a 8 rondes. Els aparellaments es faran de forma informatitzada amb el programa Swissperfect.

3.- Es formaran 2 grups per franges d’elo: Grup A: 1900 en endavant. Grup B: de 1700 a 1950. Els jugadors amb elo entre 1900 i 1950 podran escollir grup.

4.- El local de joc serà el mateix de l'any passat, al carrer del General Prim, 33-35, a tocar de l’estació dels FFCC.

5.- El ritme de joc serà de 1:30 h per a les primeres 30 jugades més 1 hora a finish.

6.- Els empats a la classificació final es resoldran de la forma següent: 1r Bucholz excloent el pitjor resultat. 2n Bucholz total. 3r Progressiu acumulat. 4t Sonnenborg-Berger. 5e Resultat particular.

7.- Els premis en metàl•lic no es repartiran entre els empatats a punts, sinó per estricte ordre de classificació.

8.- La comissió organitzadora del torneig estarà formada per la junta directiva del club amb el suport de l’Ajuntament de Rubí, el director i l’àrbitre del torneig. El local és federatiu durant les sessions de joc, i actua com a director del torneig el senyor Juan Romero i com a subdirector el senyor Albert Martínez. L’àrbitre principal serà el senyor Miquel Fernández-Díaz, i l’àrbitre auxiliar el senyor Teo Campos.

9.- Les decisions de l’àrbitre principal seran apel•lables en primera instància al director del torneig i en segona i definitiva instància ho resoldrà el comitè de competició, les decisions del qual seran inapel.lables. El comitè de competició estarà format pel director del torneig, l’àrbitre i dos jugadors de l’esmentat torneig, que es determinarà el primer dia de joc.

10.- Tot allò que no estigui previst en aquest reglament es resoldrà aplicant el de la Federació Catalana d’Escacs de competicions individuals i en general el de la FIDE, amb les adaptacions obligades per les característiques del torneig.

11.- El torneig començarà el dissabte 22 d’abril de 2006 i continuarà els set dissabtes següents fins el 10 de juny de 2006. L’horari serà de 16 a 21 h.

12.- Els drets d’inscripció seran: Grup A – 25  Grup B – 20 

Els jugadors amb ELO català superior a 2300 tindran inscripció gratuïta. La inscripció dels jugadors majors de 65 anys i menors de 16 serà de 15 .

La inscripció es podrà fer telefònicament als següents números: 666.77.06.58 Sr. Hilari Serrano 635.36.75.60 Sr. Quim Cortés 607.731.196 Sr. Albert Martínez Per e-mail a open@escacsrubi.com Des de la web del club a www.escacsrubi.com Data límit d’inscripció fins el 21 d’abril a les 22 h.

Els jugadors inscrits podran participar al concurs “La quiniela del Open” a la web del club.

13.- PREMIS I TROFEUS:

GRUP A 1r 600  + trofeu

2n 300  + trofeu

3r 200  + trofeu

4t 150 

5è 90 

6è 60 

7è 30 

Trofeu al millor classificat al tram d’elo 1955 a 2050.

Trofeu al millor classificat al tram d’elo 2055 a 2150.

GRUP B 1r 150  + trofeu

2n 90  + trofeu

3r 60 

4t 30  T

rofeu al millor classificat al tram d’elo 1700 a 1800.

Trofeus especials a cada grup pels següents jugadors: 1r classificat local. 1r classificat menor de 16 anys al grup A. 1r, 2n i 3r classificat menor de 16 anys al grup B. El lliurament de premis es farà al finalitzar l’última ronda. Caldrà la presència dels premiats i/o persones delegades.

14.- L’organització es reserva el dret de modificar qualsevol punt de les bases d’aquest torneig.

15.- La participació en el torneig suposa l’acceptació per part dels jugadors de totes aquestes normes.

La comissió organitzadora

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1