bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 04/06/2007 00:37:33

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

Inscritos

Ronda 1

Ronda 2

Ronda 3

Ronda 4

Ronda 5

Ronda 6

Ronda 7

Ronda 8

Ronda 9

Clasificación

 

Palmarés

Resultados 2003

MF CARLOS FERRÓN

Resultados 2004

MI JORGE GONZALEZ

Resultados 2005 cursos diseñocursos profesionales a distanciacursos para profesionales a distanciacursos a distanciaEstadisticas y contadores web gratis

GM MARC NARCISO

Resultados 2006

GM Oleg Korneev


 

logoescacs.gif (4944 bytes)V TORNEIG OBERT D´ESCACS ACTIUS.

“VILA DE SANTA COLOMA DE QUERALT”

IV Circuit Català d’Oberts Internacionals.

 

  

 

SEGONA VICTORIA DEL GRAN MESTRE MARC NARCISO.

Fa poques hores que hem viscut una jornada intensa d’escacs al nostre petit poble. L’activitat tant de jugadors, acompanyants i curiosos del nostre poble i que estimen el nostre esport fa que tots els que organitzem el nostre torneig ens sentim joiosos.

El matí ha començat amb un sentit record, que ha fet el director del torneig Joan Ángel Vidal , de la pèrdua recent de Vicenç Vila Brunet.
Amb una participació de 110 jugadors, entre ells 22 titolats entre GM, MI,MF i MC, la participació ha baixat en 20 jugadors respecte el 2006.
La competició a començat a quarts de deu del matí amb la novetat d’incrementar una ronda més el nostre torneig al passar de 8 a 9 rondes.
Ja del començament ja s’ha vist l’imparable màquina que es diu Marc Narciso, hi anant sumant punt rera punt i només cedint dues taules.Marc ja suma dues victòries a Santa Coloma ja que va guanyar l’any 2005.
Darrera només el també GM Mirzoev el podia seguir a una certa distancia, i la partida entre ells dos ha acabat en taules.
També i progressivament Robert Alomà també s’ha apropat I acabant en una molt meritoria tercera posició.
El millor jugador local , Xavier Vila ha acabat en 14ena posició.
Els premiats han estat:

SUB- 10: ROGER GARCIA DE TERRASSA
SUB 12: IMAR TALLÓ DE IGUALADA
SUB-14 ENRIQUE COLON DE SANT ADRIÀ
SUB-16 CHRISTIAN CRUZ DE TRES PEONS

VETERÀ: JOSEP REVÉS DE LLEIDA
1ª FEMINA : ROQUELINA FALDIÑO DE CUBA
1ER LOCAL XAVIER VILA GÀZQUEZ

TRAM ELO 1700/ 1849 3- SANDRA ESCOBAR DEL CONGRÉS
2- RACHID EL AOUNI DE REUS
1- FERRAN CERDANS

TRAM ELO 1850/1999 3- VICENÇ ESPLUGAS SANTA COLOMA Q
2- JOEL VISA TÀRREGA
1- JUAN CARLES BARCO COLOMBIA

TRAM ELO 2000/2149 3- VICENÇ ORDOBAS CONSTANTÍ
2- RAMÓN VERDÉS TÀRREGA
1- ALBERT RAMON TÀRREGA

TRAM ELO 2150/2299 3- AITOR RAMONEDA BALAGUER
2- MARIO BRUNED LLEIDA
1- FELIPE PORRAS BARCELONETA

TRAM ELO 2300/2399 3- JOAN POMÉS TERRASA
2- VICTOR VEHÍ UGA
1- LLUIS Mª PERPINYA REUS DEPORTIU

8È CLASSIFICAT ALEJANDRO RIOS DEL MONCADA
7È CLASSIFICAT SLOBODAN KOVACEVIC DE SÈRBIA
6È CLASSIFICAT MIGUEL MUÑOZ DE TARRAGONA
5È CLASSIFICAT ALEXANDER CUARTAS DE MONCADA
4ART FILEMON CRUZ DE TRES PEONS
3ER ROBERT ALOMÀ DE MASDENVERGE
2on AZER MIRZOEV DE LLEIDA
CAMPIÓ MARC NARCISO DEL FOMENT MARTINENC

A TOTS ELS PARTICIPANTS FINS EL 2008, GRÀCIES A TOTS

ASSOCIACIÓ D’ESCACS SANTA COLOMA DE QUERALT

   Dia 3 de juny de 2007 a les 9 del matí.

   Sistema suís a 9 rondes.

   Local de joc: Teatre l’Estrella. C/ Montblanc s/n

 

QUADRE DE PREMIS

PREMIS TRAMS DE ELO

HORARI DE JOC

 1er classificat:  500 € + trofeu

 2n classificat:   300 € + trofeu

 3r classificat:    200 € + trofeu

 

 

4rt classificat:   120 €                          

5è classificat:    110 €                         

6è classificat:    100 €                         

7è classificat:      90 €                          

8è classificat:      80 €                           

 

 

 

1r jugador local:        35 € + trofeu

1era  fèmina:              35 € + trofeu

1r veterà(+60 anys) : 35 € + trofeu

1r sub-16 (1990-91):  trofeu

1r sub-14 (1992-93):  trofeu

1r sub-12 (1994-95):  trofeu

1r sub-10 (1996- ..) :  trofeu

TRAM 2300-2399

1r      70 € + trofeu

2on    45 €

3er     25 €

TRAM 2150-2299

1r      70 € + trofeu

2on    45 €

3er     25 €

TRAM 2000-2149

1r      70 € + trofeu

2on    45 €

3er     25 €

TRAM 1850-1999

1r      70 € + trofeu

2on    45 €

3r       25 €

TRAM 1700-1849

1r      70 € + trofeu

2on    45 €

3er     25 €

 

Diumenge 3 de juny

 

Matí:

Ronda 1:      09:30 h.

 

 

Tarda:

Ronda 6:      16:00 h.

 

 

 

 

 

 

 

Al finalitzar s´efectuarà

l’entrega de premis i

un refrigeri.

 

(Trams d’elo segons normativa del IV Circuit Català – 2007)

INSCRIPCIONS:                              Sèniors:                          15 €

                                                            Sub-16 i Veterans:          8 €

                                     Els jugadors d’elo superior a 2350 tenen l’inscripció gratuïta

Inscripcions a:     E.MAIL:   scqescacs@terra.es

646156018 Cisco Solà                        654095338  Salvador Barrot

659961519 Joan Àngel Vidal            666556469  Pere Lluís Llorens

Tancament d’inscripcions:              dia 1 de juny a les 23:30 hores

 

Allotjament:

Hotel Comtes de Queralt ***  Tlf: 977881661.

Organitza:

Associació d´Escacs Santa Coloma Queralt.

Col.laboradors:

Regidoría d´Esports de l’Ajuntament de Santa Coloma de Queralt.

Consell Comarcal de la Conca de Barberà.

Amb el suport de:

Representació Territorial de la Federació Catalana d´Escacs. 

 

BASES  DEL  TORNEIG

 

  1. Torneig obert a tots els jugadors amb llicència federativa en vigor.
  2. El sistema de joc serà un suís a 9 rondes . Els emparellaments es realitzaran informàticament.
  3. El ritme de joc serà de 20 minuts per a cada jugador.
  4. No es obligatori anotar la partida.
  5. El jugador que no es presenti a una ronda, sense justificació i a criteri de l’organització, serà eliminat del torneig.
  6. Desempats : Es sortejarà l’ordre d’aplicació dels següents desempats:

                  Bucholz brasiler(-1) (criteri FIDE)

                  Bucholz total ( criteri FIDE)

                  Acumulatiu / Progressiu

      Al final: Sonenborg-Berger, Partides guanyades, Particular i Color (negres guanyen)

7.      Es considera com a jugador/a Sub-16 el/a nascud/a l’any 1991 i posteriors. (Obligació DNI).

8.      Es considera com a jugador veterà que tingui complerts els 60 anys el dia del torneig. (Obligació DNI).

9.                  No està permès fer servir telèfons mòbils dins de la sala de joc sense autorització de l’àrbitre. El fet de sonar el telèfon del jugador comporta la pèrdua de la partida.

10.  L’import de la inscripció s´abonarà abans de la primera ronda.

11.  Les decisions de l'Àrbitre Principal seran inapel.lables.

12.  Director del Torneig:                Joan Angel Vidal Bermejo           

Àrbitre Principal:                     Josep M Camell Jané  (A.F.)

Àrbitre Adjunt:                        Francesc Sola Sendra (A.C.)

13.  El lliurament de premis es durà a terme al finalitzar l´última ronda i serà obligatòria la presència dels jugadors premiats.

14.  Els premis no lliurats es consideraran perduts.

15.  Els premis i trofeus no seran acumulatius.

16.  L’import dels premis s´entregarà per rigorós ordre de classificació. No seran, per tant, divisibles.

17.  El no previst en aquestes bases es resoldrà d’acord amb la reglamentació de la FIDE

18.  Aquest torneig es regeix per les normes del Circuit Català d´Oberts Internacionals.

19.  La participació en aquest torneig comporta la total acceptació d'aquestes bases

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 

 

  

  


 

1