bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 14/03/2007 23:05:11

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

 

CAMPIONAT DE VETERANS DEL VALLES

 

 

Obert Veteranos - Ronda 2

 

Resultados

Nº Nombre                Total  Result   Nombre                      Total

 1 Diaz Narvaez, Josep   [1]      0:1    Grau Brumos, Isidre         [1]  
 2 Espau Guillem, Josep  [1]      1:0    Jimenez Sanchez, Josep      [1]  
 3 Caballe Sasot, Roger  [1]      1:0    Roca LLop, Ramon            [1]  
 4 Giralt Toro, Julio    [1]      0:1    Rosell Rius, Victor         [1]  
 5 Navines Monfa, Josep  [.5]     1:0    Martinez Lopez-Cozar, Manel [.5] 
 6 Montañes Also, Josep  [.5]     ½:½    Parera Domenech, Josep      [.5] 
 7 Ara Aymami, Emili     [0]      1:0    Casas Sabate, Jon           [0]  
 8 Arbos Maranges, Josep [0]      1:0    Gonzalez Sanz, Josep        [0]  
 9 Fontanet Valls, Pere  [0]      1:0    Aymerich Pujol, Miquel      [0]  
10 Febrero Perez, Lluis  [0]      -:+    Sanchez, Fructuoso          [0]  
11 Amor Alcaide, Manel   [0]      0:0    DESCANSO               

 

Obert Veteranos - Ronda 3

Resultados

Nº Nombre                      Total  Result   Nombre                 Total

 1 Grau Brumos, Isidre         [2]      1:0    Caballe Sasot, Roger   [2]  
 2 Rosell Rius, Victor         [2]      0:1    Espau Guillem, Josep   [2]  
 3 Diaz Narvaez, Josep         [1]      0:1    Navines Monfa, Josep   [1.5]
 4 Jimenez Sanchez, Josep      [1]      1:0    Arbos Maranges, Josep  [1]  
 5 Roca LLop, Ramon            [1]      1:0    Montañes Also, Josep   [1]  
 6 Parera Domenech, Josep      [1]      1:0    Sanchez, Fructuoso     [1]  
 7 Martinez Lopez-Cozar, Manel [.5]     ½:½    Amor Alcaide, Manel    [0]  
 8 Febrero Perez, Lluis        [0]      1:0    Aymerich Pujol, Miquel [0]  
Ronda 4
Resultados
Nº Nombre                 Total  Result   Nombre                 Total

 1 Espau Guillem, Josep   [3]      ½:½    Grau Brumos, Isidre    [3]  
 2 Navines Monfa, Josep   [2.5]    0:1    Rosell Rius, Victor    [2]  
 3 Caballe Sasot, Roger   [2]      1:0    Parera Domenech, Josep [2]  
 4 Roca LLop, Ramon       [2]      1:0    Jimenez Sanchez, Josep [2]  
 5 Arbos Maranges, Josep  [1]      0:1    Diaz Narvaez, Josep    [1]  
 6 Sanchez, Fructuoso     [1]      ½:½    Febrero Perez, Lluis   [1]  
 7 Aymerich Pujol, Miquel [0]      0:1    Montañes Also, Josep   [1]  

C
Resultados
Nº Nombre                 Total  Result   Nombre                 Total

 1 Grau Brumos, Isidre    [3.5]    1:0    Roca LLop, Ramon       [3]  
 2 Caballe Sasot, Roger   [3]      ½:½    Espau Guillem, Josep   [3.5]
 3 Rosell Rius, Victor    [3]      1:0    Jimenez Sanchez, Josep [2]  
 4 Montañes Also, Josep   [2]      0:1    Navines Monfa, Josep   [2.5]
 5 Parera Domenech, Josep [2]      1:0    Diaz Narvaez, Josep    [2]  
 6 Febrero Perez, Lluis   [1.5]    0:1    Arbos Maranges, Josep  [1]  
 7 Aymerich Pujol, Miquel [0]      0:1    Sanchez, Fructuoso     [1.5]

Resultados

Nº Nombre                 Total  Result   Nombre                 Total

 1 Grau Brumos, Isidre    [4.5]    1:0    Rosell Rius, Victor    [4]  
 2 Navines Monfa, Josep   [3.5]    0:1    Espau Guillem, Josep   [4]  
 3 Arbos Maranges, Josep  [2]      0:1    Caballe Sasot, Roger   [3.5]
 4 Roca LLop, Ramon       [3]      ½:½    Parera Domenech, Josep [3]  
 5 Montañes Also, Josep   [2]      0:1    Sanchez, Fructuoso     [2.5]
 6 Diaz Narvaez, Josep    [2]      1:0    Febrero Perez, Lluis   [1.5]
 7 Aymerich Pujol, Miquel [0]      1:0    DESCANSO                    

Resultados

Nº Nombre                 Total  Result   Nombre                 Total

 1 Parera Domenech, Josep [3.5]    0:1    Grau Brumos, Isidre    [5.5]
 2 Espau Guillem, Josep   [5]      1:0    Roca LLop, Ramon       [3.5]
 3 Rosell Rius, Victor    [4]      +:-    Caballe Sasot, Roger   [4.5]
 4 Sanchez, Fructuoso     [3.5]    0:1    Navines Monfa, Josep   [3.5]
 5 Diaz Narvaez, Josep    [3]      1:0    Montañes Also, Josep   [2]  
 6 Arbos Maranges, Josep  [2]      1:0    Aymerich Pujol, Miquel [1]  
 7 Febrero Perez, Lluis   [1.5]    1:0    DESCANSO                    

Resultados

Nº Nombre                   Total  Result   Nombre                 Total

 1 Navines Monfa, Josep     [4.5]    0:1    Grau Brumos, Isidre    [6.5]
 2 Febrero Perez, Lluis     [2.5]    ½:½    Espau Guillem, Josep   [6]  
 3 Rosell Rius, Victor      [5]      +:-    Caballe Sasot, Roger   [4.5]
 4 Fructuoso Sanchez, Josep [3.5]    0:1    Diaz Narvaez, Josep    [4]  
 5 Roca LLop, Ramon         [3.5]    ½:½    Arbos Maranges, Josep  [3]  
 6 Aymerich Pujol, Miquel   [1]      0:1    Parera Domenech, Josep [3.5]
 7 Montañes Also, Josep     [2]      1:0    DESCANSO                    

Clasificaciones

Puesto Nombre                      Feder Rtg Loc  Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1    Grau Brumos, Isidre                   2240 7.5       29.0  38.5   33.5
  2    Espau Guillem, Josep                  2135 6.5       25.5  35.5   31.0
  3    Rosell Rius, Victor                   2035 6         28.5  39.0   27.0
  4    Diaz Narvaez, Josep                   1985 5         21.0  28.5   19.0
  5    Caballe Sasot, Roger                  2100 4.5       27.5  37.5   25.0
  6    Navines Monfa, Josep                  1940 4.5       27.0  36.5   23.0
  7    Parera Domenech, Josep                1775 4.5       24.0  31.5   20.0
  8    Roca LLop, Ramon                      1890 4         27.5  37.0   21.0
  9    Arbos Maranges, Josep                 1840 3.5       23.5  29.5   13.5
  10   Fructuoso Sanchez, Josep              1865 3.5       22.5  28.5   16.5
  11   Montañes Also, Josep                  1800 3         23.0  28.5   13.5
  12   Febrero Perez, Lluis                  1840 3         22.0  28.5   11.0
  13   Jimenez Sanchez, Josep                1975 2         12.0  21.0    8.0
  14   Aymerich Pujol, Miquel                1840 1         22.5  30.0    3.0
  15   Giralt Toro, Julio                    1830 1          8.5   8.5    2.0
  16   Fontanet Valls, Pere                  1920 1          7.5   7.5    1.0
  17   Ara Aymami, Emili                     2120 1          7.0   7.0    1.0
  18   Martinez Lopez-Cozar, Manel           1955 1          4.0  11.0    2.0
  19   Amor Alcaide, Manel                   2070 0.5        1.5   6.5    0.5
  20   Casas Sabate, Jon                     1895 0         10.5  10.5    0.0
  21   Gonzalez Sanz, Josep                  1970 0          7.0   7.0    0.0

		

		

		

		

        

1. El torneig començarà el proper 23  de Gener, serà dia de joc els dimarts a les 16,30 hores.    

 

2. Es disputarà segons el sistema suís a 8 rondes (FIDE).

 

3. Podran participar tots aquells jugadors amb llicència en vigor per la Federació Catalana d’escacs i nascuts el 1.947 i anteriors.

 

 4. El local de joc serà el de la Societat Coral Colon, Avinguda onze de Setembre 125

 

5. Al jugador que no es presenti durant la primera hora de joc se li donarà la partida per perduda. Si falta a dues sessions serà retirat del Torneig.

 

6. El ritme de joc serà de 2 hores per jugador amb final de caiguda de bandera.

 

7. El torneig es regirà pel Reglament de la Federació Catalana d’escacs.

 

8. Els casos no previstos en aquestes bases seran resolts pel Comitè de Competició de la FCE.

 

9. Les inscripcions es tancaran el dia 22 de Gener  a les 24 hores i s’hauran de fer per email  p.regi.huix@telefonica.net  o be via telefònica, Josep Espau 651844346, Isidre Grau 665869285.    

 

10. Els àrbitres del torneig serà en Joaquim Marzà

 

11. Premis: Trofeu pels tres primers classificats.

 

12. El torneig computarà per l’elo FCE, FEDA i FIDE.

 

13. La quantitat de jugadors classificats per la final vindrà determinada per la inscripció.

 

14. Tots els jugadors classificats a les fases prèvies, més els tres primers classificats de la darrera final del Campionat de Catalunya de Gent Gran tindran plaça completament gratuïta amb les despeses d’allotjament pagades.

 

 

© AJEDREZ NOTICIAS DíaRIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 


 

1