bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 09/06/2008 07:48:52

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

Inscritos

 

PRIMERES JORNADES D´ESCACS  D´AIGUAFREDA

 

LA SUB-10 CORA CASTELLET GRAN REVELACIÒ A
LES PRIMERES JORNADES D´ESCACS ACTIUS D´AIGUAFREDA

L´ iniciativa de la Regidora de Cultura, Isabel Heredero, de promocionar els escacs a Aiguafreda ha tingut una acollida excepcional amb la participació del Gran Mestre argentí Pablo Lafuente; quatre mestres internacionals (Marcelo Panelo, Miguel Burgos
Figueroa, Miguel Muñoz Pantoja i Joan Pluvià Poyatos); el Mestre FIDE Gabriel Castellet i el mestres catalans Lluís Coll i Albert Muratet.
El campionat absolut es va decidir a l´ultima ronda amb un espectacular enfrontament entre en Fluvià Poyatos i en Pablo Lafuente que va acabar en taules i va donar el títol al ex sotcampiò del mon de ràpides.
Cal destacar la gran actuació del “jove” veterà Lluís Coll, que en 4 de 5 va cedir el podi al Marcelo Panelo, que tenia millor desempat.
Molt meritòria també l´actuaciò del sub-14 Miquel Sierra Montoya que, en una
gran partida d´atac es va imposar el sub-12 Marc Pozanco.
Amb tot, el mes espectacular ha estat l´actuaciò de la sub-10 Cora Castellet,
novena de la general entre 31 jugadors, campiona femenina i que, d´aver estat els premis acumulables s´hagués proclamat també campiona sub-14. Aquesta jugadora,
actual campiona femenina sub-10 de Catalunya està demostrant una gran progressió, facultats i talent, amb un joc sòlid en defensa, creatiu i prudent al mig joc i contundent als finals. Cal remarcar´ho perquè crec que es un dels grans actius dels escacs espanyols
que mereix al màxim recolzament de les federacions i –caldria que l´empresa privada entengués d´una vagada el ressò que te per un país, i per elles mateixes, comptar amb grans campions d´escacs- de patrocinadors amb substancials ajuts econòmics que fassin possible la participació, sobretot de les nostres millors promeses, a tota mena d´esdeveniments internacionals.
Varen lliura els premis l´Alcalde, Jordi Sambola, la regidora de cultura i el delegat federatiu de Barcelona, Joan Antón Pérez que amb el seu generós recolzament ha estat determinant per l´exit del torneig.
La cloenda de les jornades ha tingut lloc l’endemà diumenge amb unes partides simultanias contra vuit jugadors locals menors de vint anys d´en Marc Pozanco, que les ha guanyat totes, malgrat la resistència de l´Anna Cortada i del Eduard Vilalta Grau, que s´en dut el premi per el jugador que mes resistís

1

IM

Fluvia Poyatos Joan

2514

CAT

31w+

4s1

3w1

8s1

2w½

4,5

19,0

14,5

0,0

2

IM

Lafuente Pablo

2489

CAT

21w1

10s1

7w½

5s1

1s½

4,0

16,0

13,0

0,0

3

IM

Panelo Muñoz Marcelo A.

2434

CAT

20s1

11w1

1s0

13w1

6s1

4,0

15,5

12,0

0,0

4

MK

Coll Enriquez Lluis

2257

CAT

26s1

1w0

21s1

16w1

12s1

4,0

13,0

11,0

0,0

5

MK

Muratet Casadevall Albert

2291

CAT

19w1

9s1

12w½

2w0

15s1

3,5

14,5

11,5

0,0

6

IM

Burgos Figueroa Carlos E

2346

CAT

24w1

18s1

8w½

7s1

3w0

3,5

14,0

12,5

0,0

7

FM

Castellet Giralt Gabriel

2294

CAT

29s1

28w1

2s½

6w0

10w1

3,5

12,0

11,5

0,0

8

IM

Muñoz Pantoja Miguel

2504

CAT

14s1

13w1

6s½

1w0

16s½

3,0

16,0

11,0

0,0

9

 

Castellet Menchon Cora

1774

CAT

17s1

5w0

14s1

15w0

20s1

3,0

13,5

9,0

0,0

10

 

Prats Fumado Gerard

2026

CAT

23s1

2w0

25s1

22w1

7s0

3,0

13,0

10,0

0,0

11

 

Sierra Montoya Miquel

1917

CAT

22w1

3s0

18w1

12s0

19w1

3,0

13,0

9,0

0,0

12

 

Perez Rodriguez Joan A.

2127

CAT

25s½

30w1

5s½

11w1

4w0

3,0

12,5

10,0

0,0

13

 

Colls Agudo Marc

2017

CAT

27w1

8s0

19w1

3s0

18w1

3,0

12,5

9,0

0,0

14

 

Muratet Carmona Alexandra

1894

CAT

8w0

27s1

9w0

24s1

22s1

3,0

11,0

7,0

0,0

15

 

Schneider Ristol Alejandro

2151

CAT

18w0

29s1

24w½

9s1

5w0

2,5

11,0

7,5

0,0

16

 

Muratet Casadevall Jordi

1949

CAT

30s½

25w½

28s1

4s0

8w½

2,5

9,5

8,0

0,0

17

 

Blas Correa Jordi

2114

CAT

9w0

19s0

26w½

28s1

24w1

2,5

8,5

4,5

0,0

18

 

Veciana Coronado David

1798

CAT

15s1

6w0

11s0

21w1

13s0

2,0

14,0

7,0

0,0

19

 

Pozanco Romasanta Marc

1851

CAT

5s0

17w1

13s0

23w1

11s0

2,0

14,0

6,0

0,0

20

 

Castellet Menchon Didac

1885

CAT

3w0

22s0

27w1

25s1

9w0

2,0

12,0

5,0

0,0

21

 

Manjon Perez Lucas

1892

CAT

2s0

26w1

4w0

18s0

28w1

2,0

12,0

5,0

0,0

22

 

Pozanco Villalba Victor

1700

CAT

11s0

20w1

30s1

10s0

14w0

2,0

11,5

7,0

0,0

23

 

Gonzalez Deumal Claudia

1767

CAT

10w0

24s0

29w1

19s0

26w1

2,0

9,0

4,0

0,0

24

 

Muratet Carmona Julia

1876

CAT

6s0

23w1

15s½

14w0

17s0

1,5

13,5

5,5

0,0

25

 

Martin Perez Laura

1792

CAT

12w½

16s½

10w0

20w0

29s½

1,5

11,5

5,0

0,0

26

 

Lafuente Calvillo Andrea

1836

CAT

4w0

21s0

17s½

30w1

23s0

1,5

11,0

3,5

0,0

27

 

Torregrosa Gonzalez Iris

1718

CAT

13s0

14w0

20s0

29w½

30s1

1,5

9,5

2,0

0,0

28

 

Sanchez Vilches Ramon

1700

CAT

-1

7s0

16w0

17w0

21s0

1,0

11,0

5,0

0,0

29

 

Lafuente Ruiz Jose Manuel

1874

CAT

7w0

15w0

23s0

27s½

25w½

1,0

11,0

1,5

0,0

30

 

Carmona Liz Olga

1700

CAT

16w½

12s0

22w0

26s0

27w0

0,5

10,5

2,5

0,0

31

 

Mendoza Barbera Pablo

1908

CAT

1s-

-0

-0

-0

-0

0,0

12,5

0,0

0,0

Anotación:
Desempate 1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 2: Fide Tie-Break
Desempate 3: Fide Tie-Break (fine)

 

VÍCTOR POZANCO

DIES 7 i 8 DE JUNY

 

DIA 7,  a les 9.30

 

Torneig d´escacs actius (partides semi rapides, 20 minutos per jugador) Cinc rondes:

 

Horari:

1ª ronda 9.30

2ª ronda 10.15

3ª ronda  11.00

4ª ronda   11.45

5ª ronda   12.30

 

A les 13.15 t indrá lloc el lliurament dels premis

 

INSCRIPCIONS:

 

.

Es formará un sol grup  per a jugadors de qualsevol nivell, federats o no.

Els jugadors, cas de tenirne, heuren d´indicar els elos que tinguin (FIDE, FEDA i catalá) a fi d´ establir el ranking inicial i aparallements, que es fará per ordenador amb el sistema swiss manager.

 

FORMALITZACIO DE LES INSCRIPCIÓNS: PER E-MAIL  a victor_pozanco@yahoo.es

o per telefon al 676865779

Drets d´ inscripciò 10 euros (majors de 65 i menors de 16,  cinc euros)

a ingressar al compte nº 2100.0432.11.0200122212 (comissiò de festes)

 

Data limit d´inscripciò día 5 de juny a les 22.00 h

 

 

Es jugará a la “Plaza”, al bell mig d´Aiguafreda

Com arribar:

Amb  tren, Estaciò de St. Martí de Centelles (a 100 m del “Park” d´Aiguafreda

Amb autobús: Empresa Sagalés

Amb cotxe: autopista Barcelona-Vic (sortida d´Aiguafreda)

 

PREMIS:

 

Campio , 300 euros i trofeo

2º 200 euros i diploma

3er 100 euros i diploma

 

1er classificat sub-14, 100 euros i trofeo

 

1ª clasificada femenina, 100 euros i trofeo

També hi hauran petits obsequis

 

 

DIA 8, A LES 11.00

 

Partides simultáneas:.

 

En Marc Pozanco jugará contra vuit jugadors locals menors de vint anys. Es lliurará diploma de participacio.

 

 

ORGANITZA: AJUNTAMENT D´AIGUAFREDA (Regiduría de Cultura i Regiduría de Juventut)

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 


 

1