bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 17/06/2008 22:29:34

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
  

 

 

 

LA FESTA GIRONINA I EL CAMPIONAT GIRONÍ DE PARTIDES LLAMPEC INDIVIDUAL SE CELEBRA AMB ÈXIT PER SEGON ANY CONSECUTIU AL CASTELL DE SANT FERRAN

 

Ahir diumenge 15 de Juny, es va celebrar al Castell de Sant Ferran de Figueres per segon any consecutiu la Festa Gironina d’escacs 2008 i el Campionat Gironí de Partides Llampec Individual. En aquest acte es van entregar els trofeus als equips guanyadors en les diferents competicions de l’àmbit gironí durant la temporada. Per part del CE Figueres, l’equip sub-12 va recollir el trofeu com a guanyador de la copa gironina sub12, repetint l’èxit de l’any anterior. La diada, organitzada pel Club d’Escacs Figueres i per la Delegació de Girona de la Federació Catalana d’Escacs, va finalitzar amb un dinar de germanor per a més de 100 persones a les instal.lacions del mateix Castell.

El Campionat Gironí de Partides Llampec, que es va disputar a la sala “Matín Zermeño” del Castell i que va comentar amb la participació de 68 jugadors, va acabar amb la victòria del MF del Gerunda Àlvar Alonso.

En segon lloc va finalitzar Alex Vidal del Santa Eugènia, seguit amb els mateixos punts (9 de 11) del MC del Figueres Emili Colls, repetint el tercer lloc aconseguit el 2007.

El campionat és puntuable, a la categoria B, pel Circuit Gironí d’oberts 2008.

Rank SNo.   Nombre Elo FED Club Pts BUC
1 1 cm Alonso Rosell Alvar 2389 CAT Ger 10½ 74½
2 17   Vidal Zamora Alex 2062 CAT Seg 9 74
3 2 cm Colls Gelaberto Emili 2324 CAT Fig 9 72½
4 5   Guso Llorca Jordi 2182 CAT Ger 8 64½
5 7   Pruja Ramirez De Cartagena Marc 2133 CAT Ger 73
6 20   Serra Labrador Carles 2049 CAT Ger 71½
7 6   Suita Garceso Nemesi 2149 CAT Seg 71½
8 23   Mogro Flores Simon 2027 CAT Fig 68
9 3   Casanellas Ruano Lluis 2236 CAT Seg 7 74½
10 36   Rakhmanov Albert 1848 CAT Bla 7 69½
11 19   Martinez Farregut Oscar 2056 CAT Ger 7 67½
12 28   Saurina Suñer Francesc Xavier 1954 CAT Ger 7 65½
13 18   Nicolau Serrato Manel 2058 CAT Ger 7 64½
14 21   Muratet Casadevall Elies 2048 CAT Ban 7 63½
15 12   Cid Blazquez Antoni 2080 CAT Olo 7 61
16 26   Badosa Romanyo Albert 1966 CAT Olo 72½
17 24   Mundet Riera Joaquim 1977 CAT Ger 64
18 14   Torrenta Planas Marcel 2075 CAT Slt 58½
19 47   Serrat Juanola Xavier 1884 CAT Bla 56½
20 22   Franke Klaus Peter 2043 CAT Ger 6 66½
21 25   Mirasol Obrador Miquel 1972 CAT Css 6 66
22 13   Diaz Comas Jordi 2075 CAT Seg 6 64½
23 11   Mayo Casademont Andreu 2081 CAT Ger 6 64
24 8   Garcia Taberner Laura 2124 CAT Sgr 6 63½
25 9   Alonso Jimenez Joan 2107 CAT Fig 6 61½
26 39   Vinardell Cruañas Sergi 1836 CAT Olo 6 59½
27 29   Mota Gasso David 1936 CAT Ger 6 59
28 38   Vidal Palou Jordi 1845 CAT Seg 6 58½
29 30   Urbano Cabrera Moises 1935 CAT Ger 6 55
30 37   Toste Nieto Alexandre 1848 CAT Fig 6 51
31 27   Vilanova Guardiola Josep Mª 1957 CAT Fig 61½
32 33   Otones Lopez Josep Mª 1875 CAT Bla 59½
33 32   Triadu Cassa Jordi 1890 CAT Olo 56½
34 44   Pou Lozano Eudald 1801 CAT Seg 56
35 43   Cantenys Pages Carles 1803 CAT Fig 46½
36 64   Ruiz Muñoz Jose Carlos 1700 CAT Fig 5 59
37 46   Pinsach Gelabert Alexandre 1773 CAT Fig 5 55½
38 42   Vidal Zamora Cristina 1804 CAT Seg 5 55
39 34   Baig Falgueras Marc 1872 CAT Ger 5 54½
40 55   Gala Martinez Victor 1715 CAT Seg 5 54
41 51   Boada Marti David 1743 CAT Ger 5 53
42 56   Cano Egea Juan Manuel 1708 CAT Seg 5 52½
43 63   Pruja Ramirez De Cartagena Eduar 1700 CAT Ger 5 51½
44 48   Gala Martinez Raul 1760 CAT Seg 5 51
45 31   Trias Punset Carles 1895 CAT Olo 5 49
46 65   Saurina Colomer Carles 1700 CAT Ger 5 46
47 69   Vidal Masferrer Maria 1700 CAT Seg 5 45½
48 70   Vilanova Olmedo Ignaci 1700 CAT Fig 61½
49 41   Rusinyol Ruiz Joan 1808 CAT Bla 54½
50 62   Otones Pacheco Juan 1700 CAT Bla 42½
51 52   Cano Egea Gerard 1742 CAT Seg 4 53
52 54   Cruañas Verdu Joaquim 1718 CAT Fig 4 52
53 49   Suita Rodriguez Natalia 1750 CAT Seg 4 50½
54 40   Garcia Calleja Rafael 1822 CAT Sgr 4 49½
55 60   Gallegos Saliner Josep M. 1700 CAT Fig 4 47½
56 35   Paredes Rubio Nicolas 1865 CAT Bla 4 46½
57 58   Capallera Guirado Ferran 1700 CAT Fig 4 44½
58 66   Serra Canals Oriol 1700 CAT Fig 4 43
59 67   Torres Camps Aleix 1700 CAT Ger 36
60 45   Puigvert Vigo Lluis 1801 CAT Olo 3 48½
61 53   Gala Duran Sebastian 1737 CAT Seg 3 44
62 59   Capallera Guirado Isaac 1700 CAT Fig 2 42
63 68   Vidal Masferrer Jaume 1700 CAT Vid 2 38
  4   Sabria Batlle Pol 2210 CAT Seg 0 55
  10   Sobrerroca Basagañas Josep 2084 CAT Olo 0 55
  15   Cuevas Silva Angel 2072 CAT Fig 0 55
  16   Serra Sola Jordi 2067 CAT Seg 0 55
  50   Camps Carreras Marcel 1745 CAT Ger 0 55
  57   Jaaidi El Bettini Anass 1708 CAT Slt 0 55
  61   Garcia Castany Jose 1700 CAT Seg 0 55

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 


 

1