bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

   

 Actualizado con fecha: 11/01/2009 06:00:00

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
 

 

 

11è. Torneig de Partides Ràpides

“ MEMORIAL GREGORI LAVILLA “

 

NOVETAT : GRUP PER A JOVES FINS A 16 ANYS I 1800 D’ELO CATALÀ

 

·        Organitza : Escacs Catalònia Club

 

·        Lloc : Local Social de l’Escacs Catalònia Club

Passatge Dipòsits Vells, 4  - Manresa

( Al costat del Museu de la Tècnica – Ctra. Santpedor, 57 )

 

·        Diumenge 11 de Gener de 2.009 a les 10.00h.

 

·        Dos grups : General i Grup per joves fins 16 anys i màxim 1800 d’Elo Català.

 

·        Torneig a 9 rondes de 3min + 4 seg/jugada.

1è. Torneig de partides ràpides

"MEMORIAL GREGORI LAVILLA"

Clasificación Final

Rank SNo.   Nombre Elo FED Club Pts BUC
1 11   RIERA MONTAÑO, Ramon 2019 ESP SANTPEDOR 7 39
2 5   JUNYENT LLOBET, Joaquim 2119 ESP BALSARENY 42
3 2   DEL VALLE CIRERA, Adrià 2244 ESP ST. VICENÇ CASTELLET 38½
4 1   SANFELIU FABREGAS, Albert 2255 ESP SANTPEDOR 37
5 7   ALBETS ARMENGOL, Roland 2089 ESP CATALÒNIA 6 38
6 3   IGLESIAS OJEDA, Fernando 2235 ESP CATALÒNIA 6 37½
7 4   MOLANO LAFUENTE, Ismael 2231 ESP LLICÀ-RONÇANA 6 34½
8 10   JAREÑO BADENAS, Aleix 2023 ESP SABADELL 6 32
9 12   AMBRÒS PLADELLORENS, Jordi 1982 ESP BALSARENY 5 35½
10 6   TORRALBA SANZ, Josep 2118 ESP ST JOAN VILATORRADA 5 34
11 26   ESTEVEZ DE LA PUENTE, Oliver 1777 ESP CALLDETENES 5 33½
12 15   MORROS PALAU, Josep 1929 ESP MANRESA 5 30
13 16   SOLER MASSANA, Ramon 1903 ESP BALSARENY 5 30
14 25   CAPELL GUIX, Santiago 1798 ESP SANTPEDOR 5 28½
15 9   FERNANDEZ MARTIN, Javier 2024 ESP SALLENT 35½
16 13   CASTELLS ALOY, Jordi 1976 ESP CATALÒNIA 32½
17 23   MALLORCA RODRIGUEZ, Francisco 1817 ESP MANRESA 31½
18 32   TRIVIÑO SANCHEZ, Josep 1700 ESP BALSARENY 4 39
19 20   MEYER, Kuno 1859 ESP C.E. SANTPEDOR 4 33
20 19   MILLAN HERNÁNDEZ, Marc 1885 ESP CATALÒNIA 4 32
21 14   HERRAIZ CASAS, Estanislau 1961 ESP MANRESA 4 32
22 29   AMADOR CELDRAN, Raul 1734 ESP SANTPEDOR 4 32
23 24   GARCIA GIL, Jose Antonio 1807 ESP ESCOLA ESPORTIVA ESPLUGUE 4 25½
24 22   TORRALBA COMA, Guillem 1829 ESP SANT LLORENÇ 4 24½
25 28   ARTIGAS GARCIA, Noel 1763 ESP BALSARENY 4 23½
26 18   ALONSO SANCHEZ, Agustin 1892 ESP SALLENT 3 31
27 31   MORA AGUADO, Jose maria 1700 ESP BALSARENY 3 23½
28 17   OLIVARES FLORES, Benito 1902 ESP MANRESA 2 26½
29 30   BOIXADER HERRERO, Didac 1718 ESP SANTPEDOR 1 24½
30 27   XANDRI ROSELL, Miquel 1769 ESP SANTPEDOR 1 24½
31 8   BALS HERNÁNDEZ, Jordi 2079 ESP MOLLET 0 31½
  21   FERNANDEZ DÍAZ, Cristian 1846 ESP MOLLET 0 31½

 

 

11è Torneig de partides ràpides

"MEMORIAL GREGORI LAVILLA" GRUP PROMOCIÓ

Clasificación Final

Rank SNo.   Nombre Elo FED Club Pts BUC
1 1   GARRIGA CAZORLA, Pere 1799 S12 C.E. MOLLET 8 38½
2 14   NUÑEZ ESTEVEZ, Adam 1700 S16 CALLDETENES 7 37½
3 2   MAÑAS PELLEJERO, Pablo 1744 S14 ESCOLA ESPORTIVA ESPLUGUE 7 35½
4 8   FUSTER ARION, Jordi 1709 S16 ESCOLA ESPORTIVA ESPLUGUE 6 34
5 13   GARCÍA VIDAL, Aran 1700 S16 CATALÒNIA 39½
6 15   NUÑO FARRÉ, Josep 1700 S14 CATALÒNIA 34½
7 16   RABASSA LÓPEZ, Gerard 1700 S16 ESCOLA JOVIAT 5 39½
8 3   ORRIOLS MUNNÉ, Guillem 1738 S12 ESCOLA JOVIAT 5 35½
9 21   VILÀ CLOSA, Albert 1700 S16 CATALÒNIA 5 28½
10 18   RIERA FORTUNY, Jordi 1700 S16 SANTPEDOR 33½
11 7   SALVADOR CLAUS, Antoni 1714 S12 SANTPEDOR 31½
12 9   ALAPONT VILASECA, Jordi 1700 S16 SANTPEDOR 31
13 6   COMAS CLAPERS, Guillem 1716 S14 CATALÒNIA 30
14 4   VALLES PRIETO, Oriol 1737 S16 SANTPEDOR 30
15 17   RICART RAMOS, Raimon 1700 S16 ESCOLA ESPORTIVA ESPLUGUE 4 27
16 20   TORRADO CARBONELL, Jordi 1700 S12 ESCOLA JOVIAT 4 25½
17 5   MONTAÑA LOPEZ, Jordi arnau 1736 S12 MOLLET 26
18 10   CARRASCO SALA, Llorenç 1700 S10 CATALONIA 3 25
19 11   ESCOLÀ ALONSO, Marc 1700 S10 ESCOLA JOVIAT 3 24
20 12   FENOY ALONSO, Cristina 1700 S14 SALLENT 3 24
21 19   TOLOSA COUSILLAS, Aritz 1700 S16 ESCOLA ESPORTIVA ESPLUGUE 2 23

·        Inscripcions gratuïtes.  Inscripcions el mateix dia del torneig fins les 9:45 min o de forma anticipada per e-mail a escacscatalonia@hotmail.com indicant nom complet, club i elo català o trucant al 606 454 147.

 

·        Trofeus :    

- Grup General :

 

§  1r. 2n. i 3r. Class. Absoluts

§  1r. Tram Elo Català 1900 - 1999

§  1r. Tram Elo Català 1800 – 1899

§  1r. Tram Elo Català 1700 – 1799

§  1r. Major de 60 anys

 

-      Grup de promoció :

§  1r. 2n. i 3r. Class. Absoluts

§  1r. S-12

§  1r. S-10

 

·        Els trofeus no seran acumulatius.

 

·        Sistemas de desempat :

 

o   Progressiu acumulatiu (fins les darreres conseqüències)

o   Bucholz brasiler

o   Bucholz mitjà (treient el millor i pitjor resultat)

 

L’ordre dels desempats es sortejaran després de la darrera ronda.

 

·        Entrega de premis del 2n. Circuit Bages-Anoia 2.008.

 

·        Torneig vàlid per al Circuit de Ràpides de la Catalunya Central.

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 

 


 

1