bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

 

 Actualizado con fecha: 12/09/2011 15:46:48

agregar a favoritos

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
 

 

 

 

 

Crònica del 9è Obert Internacional d’Escacs

“Ribera d’Ebre – Central Nuclear d’Ascó”

 

Com cada any molts nervis abans del començament del torneig, nervis que es van passant a mesura que avança i funciona tot amb normalitat.

Ahir dissabte dia 10 de setembre al Teatre Municipal “La Llanterna” vam organitzar la novena edició del nostre obert en horari de matí i tarda.

Tot i que els inscrits foren 107 al final van ser 95 els participants que van venir a passar un dia a Móra d’Ebre i jugar aquesta edició del nostre torneig.

El campionat va transcorre amb absoluta normalitat durant tota la jornada i sense cap incident i es van poder seguir, com ve sent habitual per Internet, els 5 primers taulers i el seu joc es podia seguir, dintre del teatre, en una pantalla gegant, tant pels participants com per el públic acompanyant.

El torneig el va guanyar el GM colombià del Montcada Jaime Alexander Cuartas amb 7 punts, seguit del seu company de club l’IM gallec David Lariño i l’IM cubà Yusnel Bacallao amb 6’5 punts.

Del 4t al 8è lloc es classificaren el GM peruà Emilio Cordova, l’IM peruà Miguel Muñoz del Terrassa, l’IM del Foment Alfonso Jerez, IM peruà Christian Cruz de l’E.E. Barcelona i el GM ucrainià de l’E.E. Barcelona Viktor Moskalenko

Per trams d’Elo la victòria va ser per:

FM Daniel Almeida del Barcelona ........................... 1r.  Classificat Tram Elo 2300-2399

Hans-Peter Urankar d’Alemania ............................... 1r.  Classificat Tram Elo 2150-2299

Cristofer Luke del Tarragona .................................... 1r.  Classificat Tram Elo 2000-2149

Daniel Marcet del Sitges ........................................... 1r.  Classificat Tram Elo 1850-1999

Júlia Muratet del Banyoles...... .................................. 1r.  Classificat Tram Elo 1700-1849

Albert Girona de la Selva del Camp .......................... 1r.  Classificat Tram Elo menys de 1699

El premi al primer classificat veterà va ser per a Miquel Lluís Ordí de Alcanar. Fanny Cabanillas va guanyar el premi com a millor fèmina i Pau Brú s’emportà el de millor jugador local.

L’apartat de trofeus per a trams d’edats va ser el següent:

1r. Classificat Sub-16........................... Júlia Muratet del Banyoles

1r. Classificat Sub-14........................... Martin Fosberg del foment

1r. Classificat Sub-12........................... Albert Rovira de la Selva del Camp

1r. Classificat Sub-10........................... Ferran Solé del Lleida

Agraïm una vegada més l’especial col·laboració desinteressada a la Sra. Conxita Blasi per l’obsequi dels lots de productes típics de la nostra comarca, de l’Agrobotiga 7 de Ribera, com també de les caixes de préssecs del Grup fruiter de Benissanet, que es van sortejar entre tots els participants al torneig.

 

I només ens queda fer un últim agraïment a tots els participants i acompanyants, que tot i matinar molt per poder-hi participar ens van acompanyar en aquesta novena edició.

 

A tots ells, moltes gràcies i fins l’any que ve!!!!

 

                                                                                                          Club d’ Escacs Móra d’Ebre

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 


 

1