bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

 

 Actualizado con fecha: 10/11/2014 15:40:39

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
 

 

 

 

XVI CIRCUIT D’ESCACS

CATALUNYA CENTRAL – 2014

TORNEJOS DE PARTIDES RÀPIDES

 

Arrenca una nova edició del Circuit d’Escacs de la Catalunya Central, el qual va néixer de la iniciativa d’uns quants clubs de la comarca del Bages i el Berguedà, amb dos objectius principals: un era el d’establir un calendari per tal d’evitar coincidències entre els tornejos que cada club organitzava al llarg de l’any i l’altre era el de buscar uns al·licients per tal de motivar els jugadors a jugar el major nombre de tornejos al cap de l’any donant uns premis al final de la temporada.

En l’edició del 2014, s’afrontaran reptes molt importants. En diversos clubs integrants del Circuit ha sorgit una petita llavor, la de la cantera, la d’aquells nens i nenes que es comencen a aficionar pel nostre estimat esport. Creiem que és l’hora de sembrar aquesta llavor, i per això, ja alguns dels organitzadors s’han compromès a organitzar tornejos paral·lels a un ritme més lent en el que els sub-14 hi podran participar gratuïtament.

Com és habitual, cada torneig establirà les seves pròpies bases, número de rondes, ritme de joc, premis de tram, si bé, es recomana que els premis de tram siguin els mateixos que els del Circuit.

La puntuació serà la mateixa dels darrers anys, s’atorguen uns punts a tots els participants a cada torneig. Al primer 10 punts, segon 8 punts, tercer 7 punts, quart 6 punts, cinquè 5 punts, sisè 4 punts, setè 3 punts, vuitè 2 punts, a més de 2 punts a tots els participants al torneig, inclosos els vuit primers.

També hi hauran premis pels 3 primers classificats del tram d’elo 1700- 1850 i pels del tram 1851-2000, tenint en compte la llista d’elo de la FCE a 1 de gener. A part de la classificació general, puntuen els quatre millors classificats d’aquestes dues categories amb 5, 3, 2 i 1 punts respectivament, a més del 2 punts per jugador per simple fet de participar-hi. Els jugadors no federats no optaran als premis de trams del circuit.

El Circuit en dades:

 

2012

 

2013

 

Tornejos

17

 

16

 

Participants únics

339 (77)*

 

351 (62)*

 

Participacions totals

648

 

670

 

Mitja de participant per torneig

38

 

42

 

 

 

 

 

 

 

* Entre parèntesi, els jugadors no federats

 

 

Calendari i classificacions completes a:  http://goo.gl/cAFdm

 

CALENDARI 2014

- CLUB ESCACS BALSARENY
1r Joel Iglesias (Ripollet) 2n Javier Planella (Rubinenca) 3r David Lorca (Cardona)

- CLUB ESCACS  SANTPEDOR
1r J. M. Companyó (Berguedà) 2n Joan R. Menac (Catalonia) 3r Norberto Moreno (St. Martí)

- CLUB ESCACS CARDONA
1r Jordi Jané (Cardona) 2n J.Manuel Valencia (PE Cerdanyola) 3r Carles Serra (Gerunda)

- CLUB ESCACS SALLENT
1r Jordi Jané (Cardona) 2n David Lorca (Cardona) 3r Joan Duran (Sallent)

- CLUB ESCACS SANT JOAN
1r Norberto Moreno (St. Martí) 2n Israel Campos (Tàrrega) 3r Bernat Fuertes (Catalunya)

- CLUB ESCACS CASTELLET
1r Lluc Basora (Moià) 2n Quim Junyent (Balsareny) 3r Josep Mª Sayrol  (Calaf)

- CLUB ESCACS PALLEJÀ
1r Matías Mingo (St. Feliu) 2n Ramon Chalmeta (St. Boi) 3r Jaume Ros (St. Boi)

- CLUB ESCACS SÚRIA
1r Jordi Jané (Cardona) 2n Joel Iglesias (Ripollet) 3r Josep Torralba (St. Joan)

- CLUB ESCACS L’ESTANY
1r Joan Mellado (Catalonia) 2n F. Javier García (Barberà) 3r F. Javier Ramón (Ripollet)

- RÀPIDES SANT SALVADOR DE GUARDIOLA
1r Albert Ferrandiz (Molí Nou) 2n F. Javier Ramón (Ripollet) 3r Javier Delgado (Molí Nou)

- CLUB ESCACS MOIA
1r Joaquim Armengol (Terrassa) 2n Joan Canal (Catalunya) 3r Ricardo Salvador (St. Martí)

- CLUB  ESCACS  NAVARCLES
1r Joan Mellado (Catalonia) 2n Lluc Basora (Moià) 3r Josep Mª Sayrol  (Calaf)

- CLUB  ESCACS  ULLASTRELL: II TORNEIG FESTA MAJOR
1r Joaquim Armengol (Terrassa) 2n Laura Martin (Llinars) 3r J.Antonio Herrera (CajaCanarias)

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET  V TORNEIG FESTA MAJOR
1r Ricard Nadal (Comtal) 2n Jordi Jané (Cardona) 3r Joel Iglesias (Ripollet)

- CLUB  ESCACS  BERGUEDÀ  
1r Toni Picañol (Berguedà) 2n Ricard Nadal (Comtal) 3r Javier Planella (Rubinenca)

- CLUB ESCACS AVINYÓ
1r Agustí Alonso (Sallent) 2n Josep Torralba (St. Joan) 3r Javier Planella (Rubinenca)

- CLUB ESCACS RIPOLLET  IV TORNEIG BARRI PONT VELL
1r Joaquin Martín (Ripollet) 2n Lluc Basora (Moià)  3r Norberto Moreno (St. Martí)

- RÀPIDES DE NAVÀS  – FIRA DE TARDOR
TORNEIG SUSPÈS

- ESCOLA ESCACS MARTORELL
1r Matías Mingo (St. Feliu)  2n Florian Grafl (Barberà)  3r Iván Cano (BUGA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CLASSIFICACIONS FINALS

GENERAL

1

Planella Sanchez, Javier

Rubinenca

1895

 

86

2

Jané Besora, Jordi

Cardona

2069

 

68

3

Iglesias Rodriguez, Joel

Ripollet

1983

 

62

4

Cano Sevilla, Ivan

BUGA

2082

 

55

5

Torralba, Josep

St. Joan

2107

 

50

6

Salvador Sanchez, Richard

Sant Martí

1793

 

46

7

Moreno, Norberto

Sant Martí

2113

 

43

8

Lorca Cortada, David

Cardona

2134

 

43

9

Ramon Serrano, Francisco Javier

Ripollet

2178

 

39

10

Basora Pascual, Lluc

Moià

2238

 

37

 

TRAM ELO 1851-2000

1

Planella Sanchez, Javier

Rubinenca

1895

87

2

Iglesias Rodriguez, Joel

Ripollet

1983

63

3

Ambrós, Jordi

Balsareny

1982

43

4

Serrano Moron, Eloi

Ripollet

1933

38

5

Clavel Moliner, Francesc

Navarcles

1960

26

 

TRAM ELO 1700-1850

1

Salvador Sanchez, Richard

Sant Martí

1793

65

2

Canals Flores, Daniel

Martorell

1816

41

3

Clavel Oliveras, Guillem

Navarcles

1806

34

4

Amador, Raul

Santpedor

1849

27

5

Capell, Santi

Santpedor

1843

27

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 


 

1