bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

 

 Actualizado con fecha: 12/12/2016 08:11:30

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
 

 

 

XVIII CIRCUIT D’ESCACS

CATALUNYA CENTRAL – 2016

 

 

TORNEJOS DE PARTIDES RÀPIDES I SUB-14

 

Arrenca una nova edició del Circuit d’Escacs de la Catalunya Central, el qual va néixer de la iniciativa d’uns quants clubs de la comarca del Bages i el Berguedà, amb dos objectius principals: un era el d’establir un calendari per tal d’evitar coincidències entre els tornejos que cada club organitzava al llarg de l’any i l’altre era el de buscar uns al·licients per tal de motivar els jugadors a jugar el major nombre de tornejos al cap de l’any donant uns premis al final de la temporada.

La 1ª Jornada tindrà lloc a Balsareny el dia 17-04-2016 on es farà el lliurament dels Trofeus del Circuit de 2015.

Al igual que en l’edició anterior animem als Clubs Organitzadors per tal de celebrar, paral·lelament a les Partides Ràpides, i en l’àmbit de la mateixa Jornada, les Partides per la categoria SUB-14 (nens i nenes nascuts a partir del 01-01-2002).

El número de rondes i ritme de joc es deixa a criteri del Club Organitzador, si bé s’aconsella:

General de Ràpides: 9 rondes de 5 minuts a finish

Sub-14: 6 rondes de 10 minuts a finish.

   

Els trofeus del Circuit, amb caràcter no acumulatiu, es lliuraran, com de costum, durant la primera Jornada de la següent edició.

Si un mateix jugador té dret a trofeu en el Grup General (per haver quedat entre els tres primers classificats) no li correspondrà cap trofeu de Tram, sigui quina sigui la seva posició final. Seran els següents:

Ràpides: als tres primers classificats dels trams General, 1851-2000 i <1851. Els jugadors no federats no optaran als premis dels trams acotats del Circuit.

Sub-14: als tres primers classificats 

Les puntuacions de cada Jornada seran les mateixes dels darrers anys, es a dir:

General:  Al primer 10 punts, segon 8 punts, tercer 7 punts, quart 6 punts, cinquè 5 punts, sisè 4 punts, setè 3 punts, vuitè 2 punts, a més de 2 punts a tots els participants al torneig, inclosos els vuit primers.

Trams 1851-2000 i <1851: Al primer 5 punts, segon 3 punts, tercer 2 punts, quart 1 punt, a més de 2 punts per jugador pel simple fet de participar-hi, inclosos els quatre primers.

Sub-14: Al primer 8 punts, al segon 6 punts, al tercer 5 punts, al quart 4 punts, a més de 2 punts per jugador pel simple fet de participar-hi, inclosos els quatre primers. És indiferent que els jugadors estiguin federats o no.

En tots els casos l’Elo que es tindrà en compte durant tot el Circuit serà el darrer publicat per la Federació Catalana d’Escacs en el moment de l’inici de la present edició

Si en alguna jornada un jugador Sub-14 decideix participar en el Circuit General de Ràpides ho podrà fer però la puntuació obtinguda en la jornada no computarà per la Classificació del Circuit Sub-14

El Circuit en dades:

 

 

 

 

2015

 

2012

2013

2014

General

Sub 14

Jornades

17

16

18

18

8

Participants únics

339 (77)*

351 (62)*

366 (60)*

371(77)*

117(31)*

Participacions totals

648

670

765

678

173

Mitja de participant per jornada

38

42

43

38

22

 

 

 

 

 

 

 

* Entre parèntesi, els jugadors no federats

 

 

Calendari i classificacions completes a:  https://sites.google.com/site/circuitcatalunyacentral/

(Actividad reciente del sitio→Clic sobre arxiu Classific.Circuit Cat.Central )

 

Un cop acabada cada Jornada els Clubs Organitzadors hauran d’enviar per mail les classificacions de la mateixa a l’adreça escacsbalsareny@gmail.com qui durà a terme les gestions de confeccionar i actualitzar la classificació de tot el Circuit, així com la coordinació amb www.ajedreztorneos.com i www.ajedreznd.com  per la seva publicació i la de les novetats i possibles modificacions que es produeixin en el decurs del mateix.

Al marge del present anunci General del Circuit, cada Club Organitzador  pot enviar  a l’anteriorment esmentat e-mail, l’anunci específic de la seva Jornada  amb les particularitats corresponents, per tal de ser publicat a les webs indicades.

CLASSIFICACIONS FINALS

NOTA: Els ELO’s consignats corresponen a Abril 2016

GENERAL

1

Oliveras Cruz, Jaume

Colon Sabadell

1849

 

59

2

Planella Sánchez, Jordi

Esplugues L’Avenç

2111

 

56

3

Oliveras Cruz, Marc

Colon Sabadell

2024

 

43

4

Planella Sánchez, Javier

Sant Martí

1905

 

41

5

Sort Serarols, Josep

Viladecavalls

1000

X

37

6

Torralba Sanz, Josep

Sant Joan Vilatorrada

2147

 

33

7

Cano Sevila, Ivan

Montornès

2104

 

30

8

Jané Besora, Jordi

Cardona

2071

 

29

9

Basora Pascual, Lluc

Moià Moianès

2250

 

28

10

Mingo Fernández, Matías

Sant Feliu

2301

 

24

 

TRAM ELO 1851-2000

1

Planella Sánchez, Javier

Sant Martí

1905

 

51

2

Ambrós Pladellorens, Jordi

Balsareny

1918

 

40

3

González Muelas, Javier

Congrés

1948

 

33

4

Girbes Pech, Rafael

Sant Feliu

1990

 

24

5

Clavel Oliveras, Guillem

Navarcles

1867

 

21

 

 

 

TRAM ELO < 1851

1

Oliveras Cruz, Jaume

Colon Sabadell

1849

 

78

2

Ridao Gimeno, Oscar

Llinars del Vallès

1793

 

23

3

Salvador Sánchez, Ricardo

Colon Sabadell

1725

 

21

4

Gómez Sánchez, Javier

Llinars del Vallès

1738

 

21

5

Rovira Morancho, Miquel

Navarcles

1700

 

18

Els trofeus, al no ser acumulatius, seran per Oscar Ridao, Ricardo Salvador i Javier Gómez

SUB-14

1

Chircu Eftime, Eduard

Sant Joan Vilatorrada

1719

 

26

2

Gómez Rivera, Judit

Llinars del Vallès

1668

 

23

3

Cejudo Maldonado, Yeray

Navarcles

1712

 

20

4

Planella Zavala, Ivan

Esplugues L’Avenç

1681

 

17

5

Font Jané, Sergi

Santpedor

1718

 

16

 

 

CALENDARI 2016

- CLUB ESCACS BALSARENY
General: 1r. Jaume Jané (Cardona), 2n. Esteve Jané (Cardona), 3r. Carlos Serra (Cassà de la Selva)

Sub-14: 1r. Sergi Font (Santpedor), 2n. Quim Junyent (Barcelona), 3r. Aramí Lobo (Llinars del Vallès)

 

 - CLUB  ESCACS  SALLENT
General: 1r. Jordi Jané (Cardona), 2n. Ivan Cano (Montornès), 3r. Javier Planella (Sant Martí)

Sub-14: 1r. Pol Ortíz (Tres Peons), 2n. Yeray Cejudo (Navarcles), 3r. Maurici Masdeu (Sant Joan Vilatorrada)

 

- CLUB  ESCACS  SANTPEDOR

General: 1r. David Oliva (Sant Joan Vilatorrada), 2n. Jaume Oliveras (Colon Sabadell), 3r. Josep Torralba (Sant Joan Vilatorrada)

Sub-14: 1r. Eduard Chircu (Sant Joan Vilatorrada), 2n. Roger Massegur (Catalònia), 3r. Dan Clotet (Joviat)

 

- CLUB  ESCACS  CARDONA
General: 1r. Esteve Jané (Cardona), 2n. Marc Oliveras (Colon Sabadell), 3r. Jordi Jané (Cardona)

Sub-14: 1r. Jan García (Ripollet), 2n. Saúl Marabajan (Sant Andreu), 3r. Aramí Lobo (Llinars)

 

- CLUB ESCACS SANT JOAN VILATORRADA

General: 1r. David Oliva (Sant Joan Vilatorrada), 2n. Ramon Verdés (Tornabous), 3r. Jaume Oliveras (Colon Sabadell)

Sub-14: 1r. Joel Anglès (Tàrrega), 2n. Eduard Chircu (Sant Joan Vilatorrada), 3r. Judit Gómez (Llinars del Vallès)

 

- CLUB ESCACS CASTELLET

General: 1r. Lluc Basora (Moià Moianès), 2n. Aleix Jareño (Colon Sabadell), 3r. Sergi Diaz (El Prat)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB ESCACS PALLEJÀ

General: 1r. Matias Mingo (Sant Feliu), 2n. Jordi Bada (Sant Boi), 3r. Esteve Garnica (Molí Nou)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  NAVARCLES
General: 1r. Jordi Planella (Esplugues L’Avenç), 2n. Albert Sanfeliu (Santpedor), 3r. Fco.Javier Ramón (Ripollet)

Sub-14: 1r. Yeray Cejudo (Navarcles), 2n. Mireia Ramón (Ripollet), 3r. Ivan Planella (Esplugues L’Avenç)

 

-CLUB ESCACS ULLASTRELL

General: 1r. Matias Mingo (Sant Feliu), 2n. Josep Sort (Viladecavalls), 3r. Cristian Barceló (Sant Cugat)

Sub-14: No hi ha jornada

 

-CLUB ESCACS RIPOLLET (jornada 1)

General: 1r. Adrián Jiménez (Cerdanyola), 2n. Jordi Bada (Sant Boi), 3r. Jordi Planella (Esplugues L’Avenç)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  L’ESTANY  
General: 1r. Jaume Oliveras (Colon Sabadell), 2n. Joan Duran (Sallent), 3r.Ferran Gracia (Catalònia)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  COLON DE SABADELL (jornada 1)  
General: 1r. Enver Sadrija (Terrassa), 2n. Jordi Planella (Esplugues L’Avenç), 3r. Oscar Oliva (Colon Sabadell)

Sub-14: 1r. Joan Moles (Santa Eugènia), 2n. Ivan Planella (Esplugues L’Avenç), 3r. Aleix Miró (Paretana)

 

- CLUB  ESCACS  AVINYÓ
General: 1r. Ramon Riera (Santpedor), 2n. Norberto Moreno (Sant Martí), 3r. Eloi Castillo (Mataró)

Sub-14: No hi ha jornada

 

-CLUB ESCACS RIPOLLET (jornada 2)

General: 1r. Josep Sort (Viladecavalls), 2n. David Guix (Les Franqueses), 3r. Jordi Planella (Esplugues L’Avenç)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  COLON DE SABADELL (jornada anul·lada)  
Sabadell, dimecres 12 octubre, JORNADA ANUL·LADA PEL CLUB ORGANITZADOR

 

- CLUB  ESCACS  COLON DE SABADELL (jornada anul·lada)  
Sabadell, dijous 8 desembre, JORNADA ANUL·LADA PEL CLUB ORGANITZADOR  

 

A mida que els Clubs Organitzadors facilitin les dates de les seves Jornades seran oportunament publicades.

 

Es recomana als jugadors que abans d’efectuar els desplaçaments repassin el Calendari per si es produeix un hipotètic canvi de dia, hora, local de  

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 


 

1