bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

 

 Actualizado con fecha: 14/05/2017 15:19:10

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
 

 

 

XIX CIRCUIT D’ESCACS

CATALUNYA CENTRAL – 2017

 

TORNEJOS DE PARTIDES RÀPIDES I SUB-14

 

Arrenca una nova edició del Circuit d’Escacs de la Catalunya Central, el qual va néixer de la iniciativa d’uns quants clubs de la comarca del Bages i el Berguedà, amb dos objectius principals: un era el d’establir un calendari per tal d’evitar coincidències entre els tornejos que cada club organitzava al llarg de l’any i l’altre era el de buscar uns al·licients per tal de motivar els jugadors a jugar el major nombre de tornejos al cap de l’any donant uns premis al final de la temporada.

La 1ª Jornada tindrà lloc a Balsareny el dia 02-04-2017 on es farà el lliurament dels Trofeus del Circuit de 2016.

Al igual que en l’edició anterior animem als Clubs Organitzadors per tal de celebrar, paral·lelament a les Partides Ràpides, i en l’àmbit de la mateixa Jornada, les Partides per la categoria SUB-14 (nens i nenes nascuts a partir del 01-01-2003).

El número de rondes i ritme de joc es deixa a criteri del Club Organitzador, si bé s’aconsella:

General de Ràpides: 9 rondes de 5 minuts a finish

Sub-14: 6 rondes de 10 minuts a finish.

   

Els trofeus del Circuit, amb caràcter no acumulatiu, es lliuraran, com de costum, durant la primera Jornada de la següent edició.

Si un mateix jugador té dret a trofeu en el Grup General (per haver quedat entre els tres primers classificats) no li correspondrà cap trofeu de Tram, sigui quina sigui la seva posició final. Seran els següents:

Ràpides: als tres primers classificats dels trams General, 1851-2000 i <1851. Els jugadors no federats no optaran als premis dels trams acotats del Circuit.

Sub-14: als tres primers classificats 

Les puntuacions de cada Jornada seran les mateixes dels darrers anys, es a dir:

General:  Al primer 10 punts, segon 8 punts, tercer 7 punts, quart 6 punts, cinquè 5 punts, sisè 4 punts, setè 3 punts, vuitè 2 punts, a més de 2 punts a tots els participants al torneig, inclosos els vuit primers.

Trams 1851-2000 i <1851: Al primer 5 punts, segon 3 punts, tercer 2 punts, quart 1 punt, a més de 2 punts per jugador pel simple fet de participar-hi, inclosos els quatre primers.

Sub-14: Al primer 8 punts, al segon 6 punts, al tercer 5 punts, al quart 4 punts, a més de 2 punts per jugador pel simple fet de participar-hi, inclosos els quatre primers. És indiferent que els jugadors estiguin federats o no.

En tots els casos l’Elo que es tindrà en compte durant tot el Circuit serà el darrer publicat per la Federació Catalana d’Escacs en el moment de l’inici de la present edició

Si en alguna jornada un jugador Sub-14 decideix participar en el Circuit General de Ràpides ho podrà fer però la puntuació obtinguda en la jornada no computarà per la Classificació del Circuit Sub-14

El Circuit en dades:

 

 

2015

2016

 

2014

General

Sub 14

General

Sub 14

Jornades

18

18

8

14

7

Participants únics

366 (60)*

371(77)*

117(31)*

319(49)*

84(13)*

Participacions totals

765

678

173

580

113

Mitja de participant per jornada

43

38

22

42

16

 

 

 

 

 

 

 

* Entre parèntesi, els jugadors no federats

 

 

Calendari i classificacions completes a:  https://sites.google.com/site/circuitcatalunyacentral/

(Actividad reciente del sitio→Clic sobre arxiu Classific.Circuit Cat.Central )

 

Un cop acabada cada Jornada els Clubs Organitzadors hauran d’enviar per mail les classificacions de la mateixa a l’adreça escacsbalsareny@gmail.com qui durà a terme les gestions de confeccionar i actualitzar la classificació de tot el Circuit, així com la coordinació amb www.ajedreztorneos.com i www.ajedreznd.com  per la seva publicació i la de les novetats i possibles modificacions que es produeixin en el decurs del mateix.

Al marge del present anunci General del Circuit, cada Club Organitzador  pot enviar  a l’anteriorment esmentat e-mail, l’anunci específic de la seva Jornada  amb les particularitats corresponents, per tal de ser publicat a les webs indicades.

CLASSIFICACIONS DESPRÉS 1ª JORNADA

NOTA: Els ELO’s consignats corresponen a Abril 2017

GENERAL

1

Planella Sánchez, Jordi

Esplugues L’Avenç

2106

 

12

2

Planella Sánchez, Javier

Sant Martí

1905

 

10

3

Luco Manubens, Daniel

Igualada

2027

 

9

4

Oliveras Cruz, Marc

Colon Sabadell

2033

 

8

5

Aidarov, Stanislav

Manresa

1000

X

7

6

Girbes Pech, Rafel

Sant Feliu Llobregat

1994

 

6

7

Fumanal Villagrasa, Kevin

Balsareny

1945

 

5

8

Torralba Brosa, Marc

Badia

2049

 

4

9

Ambrós Pladellorens, Jordi

Balsareny

1965

 

2

10

Capell Guix, Santi

Santpedor

1867

 

2

 

TRAM ELO 1851-2000

1

Planella Sánchez, Javier

Sant Martí

1905

 

7

2

Girbes Pech, Rafel

Sant Feliu Llobregat

1994

 

5

3

Fumanal Villagrasa, Kevin

Balsareny

1945

 

4

4

González Muelas, Javier

Congrés

1919

 

3

5

Ambrós Pladellorens, Jordi

Balsareny

1965

 

2

 

 

TRAM ELO < 1851

1

Torrabadella Serena, Arnau

Balsareny

1777

 

7

2

Mallorca Rodríguez, Fco. Javier

Balsareny

1806

 

5

3

Sala Rodríguez, Arnau

Sallent

1772

 

4

4

Mora Aguado, Josep Mª

Balsareny

1791

 

3

5

Gállego Santiago, Ferran

Balsareny

1847

 

2

 

SUB-14

1

Gómez Rivera, Judit

Llinars

1644

 

10

2

Planella Zavala, Ivan

Tres Peons

1627

 

8

3

Giménez Codina, Marc

Navarcles

1623

 

7

4

Guerrero López, Joan

Sant Joan Vilatorrada

1344

 

6

5

Espinoza Haro, Ferran

Manresa

1000

X

2

 

CALENDARI 2017

- CLUB D’ESCACS BALSARENY
General: 1r. Jordi Planella (Esplugues L’Avenç), 2n. Javier Planella (Sant Martí), 3r. Daniel Luco (Igualada)

Sub-14: 1r. Judit Gómez (Llinars), 2n. Ivan Planella (Tres Peons), 3r. Marc Giménez (Navarcles)

 

 - CLUB  ESCACS  SANTPEDOR  (MODIFICACIÓ DIA I HORA)
Santpedor, dissabte 3  juny,  16:00  Plaça de l’Ajuntament (Plaça Gran, a l’ombra)

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET (jornada 1)
Ripollet, dissabte 10  juny,  09:30  AA.VV. de Can Vargas 122, C/. Federico Garcia Lorca, 5

- CLUB  ESCACS  SALLENT
Sallent, diumenge 18  juny,  09:30  c/. Pont nº 39 cantonada c/. La Font

- CLUB ESCACS SANT JOAN VILATORRADA

Sant Joan Vilatorrada, diumenge 25 juny, 09:30 Psg. Gallifa, 1 (Fàbrica Gallifa)

 

- CLUB  ESCACS  CASTELLET
Sant Vicenç de Castellet, diumenge 2  juliol,  09:30 Pista Poliesportiva coberta (costat del Club)

 

- CLUB ESCACS PALLEJÀ

Pallejà, dissabte 8 juliol, 09:30,  c/.Mare de Déu de Loreto, 20 (Sala Pal·ladius)

 

- JORNADA  ESCACS  CASTELLGALÍ (MODIFICACIÓ DIA)
Castellgalí, diumenge 23  juliol, 09:00 Plaça Catalunya, s/n (Casal Cultural)

 

- CLUB  ESCACS  NAVARCLES
Navarcles, dimarts 15 agost, 09:15 Plaça de l’Ajuntament

 

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET (jornada 2)
Ripollet, diumenge 27 agost,  16:30  Rambla Sant Jordi, 2-8 davant Centre Cultural

 

- CLUB  ESCACS  AVINYÓ
Avinyó, diumenge 17 setembre, 09:30 c/. del Mig, 23

 

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET (jornada 3)
Ripollet, dissabte 30  setembre,  09:00  C/. Senyora dels Àngels, 10-25. Barri del Pont Vell

 

A mida que els Clubs Organitzadors facilitin les dates de les seves Jornades seran oportunament publicades.

Es recomana als jugadors que abans d’efectuar els desplaçaments repassin el Calendari per si es produeix un hipotètic canvi de dia, hora, local de joc, etc.

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 


 

1