bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

 

 Actualizado con fecha: 06/10/2018 07:55:06

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
 

 

 

TORNEJOS DE PARTIDES RÀPIDES I SUB-14

 

Arrenca una nova edició del Circuit d’Escacs de la Catalunya Central, el qual va néixer de la iniciativa d’uns quants clubs de la comarca del Bages i el Berguedà, amb dos objectius principals: un era el d’establir un calendari per tal d’evitar coincidències entre els tornejos que cada club organitzava al llarg de l’any i l’altre era el de buscar uns al·licients per tal de motivar els jugadors a jugar el major nombre de tornejos al cap de l’any donant uns premis al final de la temporada.

La 1ª Jornada tindrà lloc a Balsareny el dia 29-04-2017 on es farà el lliurament dels Trofeus del Circuit de 2017.

Al igual que en l’edició anterior animem als Clubs Organitzadors per tal de celebrar, paral·lelament a les Partides Ràpides, i en l’àmbit de la mateixa Jornada, les Partides per la categoria SUB-14 (nens i nenes nascuts a partir del 01-01-2004).

El número de rondes i ritme de joc es deixa a criteri del Club Organitzador, si bé s’aconsella:

General de Ràpides: 9 rondes de 5 minuts a finish

Sub-14: 6 rondes de 10 minuts a finish.

 

També es recomana als Clubs Organitzadors que, en l’àmbit de la seva jornada, assignin un Elo de 2001 als jugadors No Federats (NF) que sigui de domini general el seu elevat nivell escaquístic per tal que només puguin optar als premis del tram General i no als dels trams acotats.

   

Els trofeus del Circuit, amb caràcter no acumulatiu, es lliuraran, com de costum, durant la primera Jornada de la següent edició.

Si un mateix jugador té dret a trofeu en el Grup General (per haver quedat entre els tres primers classificats) no li correspondrà cap trofeu de Tram, sigui quina sigui la seva posició final. Seran els següents:

Ràpides: als tres primers classificats dels trams General, 1851-2000 i <1851. Els jugadors no federats no optaran als premis dels trams acotats del Circuit.

Sub-14: als tres primers classificats 

Les puntuacions de cada Jornada seran les mateixes dels darrers anys, es a dir:

General:  Al primer 10 punts, segon 8 punts, tercer 7 punts, quart 6 punts, cinquè 5 punts, sisè 4 punts, setè 3 punts, vuitè 2 punts, a més de 2 punts a tots els participants al torneig, inclosos els vuit primers.

Trams 1851-2000 i <1851: Al primer 5 punts, segon 3 punts, tercer 2 punts, quart 1 punt, a més de 2 punts per jugador pel simple fet de participar-hi, inclosos els quatre primers.

Sub-14: Al primer 8 punts, al segon 6 punts, al tercer 5 punts, al quart 4 punts, a més de 2 punts per jugador pel simple fet de participar-hi, inclosos els quatre primers. És indiferent que els jugadors estiguin federats o no.

En tots els casos l’Elo que es tindrà en compte durant tot el Circuit serà el darrer publicat per la Federació Catalana d’Escacs en el moment de l’inici de la present edició.

Si en alguna jornada un jugador Sub-14 decideix participar en el Circuit General de Ràpides ho podrà fer però la puntuació obtinguda en la jornada no computarà per la Classificació del Circuit Sub-14

El Circuit en dades:

 

2015

2016

2017

 

General

Sub 14

General

Sub 14

General

Sub 14

Jornades

18

8

14

7

16

7

Participants únics

371 (77)*

117 (31)*

319 (49)*

84 (13)*

311 (60)*

74 (26)*

Participacions totals

678

173

580

113

566

100

Mitjana participants per jornada

38

22

42

16

36

15

 

 

*Entre parèntesi, els jugadors no federats

 

Classificacions completes i actualitzades a:  https://sites.google.com/site/circuitcatalunyacentral/

(Actividad reciente del sitio)

 

Un cop acabada cada Jornada els Clubs Organitzadors hauran d’enviar per mail les classificacions de la mateixa a l’adreça escacsbalsareny@gmail.com qui durà a terme les gestions de confeccionar i actualitzar la classificació de tot el Circuit.

Al marge del present anunci General del Circuit, cada Club Organitzador  pot enviar  a l’anteriorment esmentat e-mail, l’anunci específic de la seva Jornada  amb les particularitats corresponents, per tal de gestionar la seva publicació a www.ajedreznd.com

CLASSIFICACIONS DESPRÉS 13ª JORNADA

NOTA: Els ELO’s consignats corresponen a Abril 2018

GENERAL

1

Sort Serarols, Josep

Viladecavalls

2001

X

90

2

Ambrós Pladellorens, Jordi

Balsareny

1972

 

38

3

Planella Sánchez, Javier

Sant Martí

1905

 

33

4

Salvador Sánchez, Ricardo

Colon Sabadell

1651

 

33

5

Junyent Llobet, Kim

Balsareny

2193

 

30

6

Cano Sevilla, Iván

Barcelona

2121

 

25

7

Rivas García, Víctor

Barberà

2343

 

24

8

García Jiménez, Fco. Javier

Badia

2374

 

22

9

Torralba Sanz, Josep

Sant Joan Vilatorrada

2149

 

22

10

Riera Montaño, Ramon

Santpedor

2244

 

21

 

TRAM ELO 1851-2000

1

Ambrós Pladellorens, Jordi

Balsareny

1972

 

55

2

Planella Sánchez, Javier

Sant Martí

1905

 

35

3

Soler Massana, Ramon

Balsareny

1953

 

27

4

Giménez Jiménez, Josep

Santpedor

1981

 

20

5

Amador Celdrán, Raül

Santpedor

1877

 

17

 

 

 

TRAM ELO < 1851

1

Salvador Sánchez, Ricardo

Colon Sabadell

1651

 

53

2

Capell Guix, Santi

Santpedor

1831

 

27

3

Gómez Rivera, Judit

Argentona

1695

 

26

4

Gómez Sánchez, Javier

Argentona

1776

 

23

5

Mora Aguado, Josep Mª

Balsareny

1763

 

21

 

SUB-14 (després jornada 8ª)

1

Gómez Rivera, Sergio

Argentona

1584

 

48

2

Sallas Isern, Roger

Catalònia

1376

 

28

3

Juncosa Padrós, Ernest

Peona i Peó

1566

 

26

4

Font Jané, Sergi

Santpedor

1610

 

25

5

Clotet Mas, Dan

Joviat

1733

 

20

 

CALENDARI 2018

- CLUB D’ESCACS BALSARENY
General: 1r. Albert Sanfeliu (Santpedor), 2n. Kim Junyent (Balsareny), 3r. Josep Sort (Viladecavalls)

Sub-14: 1r. Pau Estarlí (Santpedor), 2n. Sergi Font (Santpedor), 3r. Roger Sallas (Catalònia)

 

 - CLUB  ESCACS  SANTPEDOR
General: 1r. Fco.Javier García (Badia), 2n. Carles Serra (Gerunda), 3r. Ramon Riera (Santpedor)

Sub-14: 1r. Sergio Gómez (Argentona), 2n. Sergi Font (Santpedor), 3r. Roger Sallas (Catalònia)

- CLUB  ESCACS  SALLENT

General: 1r. Ramon Riera (Santpedor), 2n. Josep Sort (Viladecavalls), 3r. Joan Ramon Menac (Catalònia)

Sub-14: 1r. Sergio Gómez (Argentona), 2n. Marc Tarragó (Sallent), 3r. Roger Sallas (Catalònia)

 

- CLUB  ESCACS  SANT JOAN DE VILATORRADA

General: 1r. Kim Junyent (Balsareny), 2n. Javier Planella (Sant Martí), 3r. Josep Torralba (Sant Joan Vilatorrada)

Sub-14: 1r. Sergio Gómez (Argentona), 2n. Arnau Deli (Catalònia), 3r. Roger Sallas (Catalònia)

 

- CLUB  ESCACS  PALLEJÀ

General: 1r. Jordi Bada (Sant Boi), 2n. Antoni Gallego (Pallejà), 3r. Norberto Moreno (Sant Martí)

Sub-14: 1r. Ernest Juncosa (Peona i Peó), 2n. Javier Montero (Pallejà), 3r. Irene Planella (Tres Peons)

 

 

 

- CLUB ESCACS L’ESTANY

General: 1r. Josep Sort (Viladecavalls), 2n. Fco.Javier García (Badia), 3r. Ricardo Salvador (Colon Sabadell)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- JORNADA  ESCACS  CASTELLGALÍ
General: 1r. Javier Planella (Sant Martí), 2n. Josep Freixas (Catalònia), 3r. Maurici Tarragó (Sant Adrià)

Sub-14: 1r. Dan Clotet (Joviat), 2n. Èric Iborra (Joviat), 3r. Gerard Llonch (Colon Sabadell)

 

- CLUB ESCACS NAVARCLES

General: 1r. Vicenç Esplugas (Valls), 2n. Juan Manuel Sánchez (Barcelona), 3r. Roger Cervelló (Peona i Peó)

Sub-14: 1r. Dan Clotet (Joviat), 2n. Ernest Juncosa (Peona i Peó), 3r. Arnau Pons (Joviat)

 

- CLUB ESCACS ULLASTRELL

General: 1r. Víctor Rivas (Barberà), 2n. David Guix (Les Franqueses), 3r. Iván Cano (Barcelona)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET (jornada 1)
General: 1r. Arturo Vidarte (Montcada), 2n. Josep Valencia (Cerdanyola), 3r. Josep Sort (Viladecavalls)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- ESCACS STAT.CORAL COLON DE SABADELL (jornada 1)

General: 1r. Víctor Rivas (Barberà), 2n. Jonathan Terrones (Les Franqueses), 3r. Josep Sort (Viladecavalls)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  AVINYÓ
General: 1r. Josep Sort (Viladecavalls), 2n. Pau Gabarró (Catalònia), 3r. David Lorca (Cardona)

Sub-14: 1r. Sergi Gómez (Argentona), 2n. Ernest Juncosa (Peona i Peó), 3r. Sergi Font (Santpedor)

 

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET (jornada 2)
General: 1r. Joel Iglesias (Ripollet), 2n. Toni Lara (Ripollet), 3r. Quim Martín (Montcada)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- ESCACS STAT.CORAL COLON DE SABADELL (JORNADA ANUL·LADA PEL CLUB ORGANITZADOR) JORNADA ANUL·LADA  JORNADA ANUL·LADA

Sabadell, dijous 1 novembre, 09:30 Av. Onze de Setembre, 125 (Societat Coral Colon)

 

- CLUB ESCACS MARTORELL

Martorell, dissabte 24 novembre, 16:00 Recinte Firal de Can Oliveras, Avgda.Joaquim de Barnola i Bassols, 24 (al costat de la Policia Local i a 2 minuts de les estacions RENFE i FGC)

 

- ESCACS STAT.CORAL COLON DE SABADELL (jornada 2)

Sabadell, dijous 6 desembre, 09:30 Av. Onze de Setembre, 125 (Societat Coral Colon)

 

 

A mida que els Clubs Organitzadors facilitin les dates de les seves Jornades seran oportunament publicades.

 

Es recomana als jugadors que abans d’efectuar els desplaçaments repassin el Calendari per si es produeix un hipotètic canvi de dia, hora, local de joc, etc.

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 


 

1