Round 9 on 2007/11/28                      
                         
Bo.   Name FIDE CAT Club Pts Res. Pts   Name FIDE CAT Club
1 MI Muñoz Pantoja Miguel 2465 2511 Mon 7 - 6 MC Martin Garcia Carles 2132 2226 Icl
2   Alfara Ayllon Josep Lluis 2104 2166 Jak 6 - 7 MF Cruz Sanchez Cristhian 2464 2510 Tpe
3 MI Burgos Figueroa Carlos E 2246 2288 Bct 6 - 6 MF Beltran Rueda Santiago 2441 2500 Sit
4   Xanco Compains Joan 2087 2169 Com 6 - 6   Marco Molina Rafael 2023 2129 Vif
5   Martorell Aubanell Adria 1996 2128 Mal -   Mateu Farre Josep Mª 2033 2090 Fli
6 MC Guevara Pijoan Josep 2140 2265 Pin 5 - 5   Zaiats Vladimir 2012 2141 Cdt
7   Montell Zabay Albert 2134 2161 Tpe 5 - 5   Lluverol Torrents Salvador 2048 2067 Vif
8   Martinez Tulipano Martin 1938 2112 Tpe 5 - 5   Morcillo Ferran Jordi 2104 2191 Cat
9   Ritter Aguilar Jordi 2033 2097 Pec 5 - 5   Costa Trave Jaume 2050 2181 Gra
10   Padros Martinez Albert 1856 1945 Uga 5 -   Exposito Cabrera Joaquin 2076 2092 Sfe
11   Sanchez Ibern Marc 2116 2183 Sma -   Balague Orduña Enric 2008 2069 Mas
12   Pintor Avila Antonio 1909 2013 Ctf -   Echarri Torres Miquel 2071 2171 Mar
13   Torrents Pages Ramon 2059 2065 Tpe -   Sanchez Ibern Eric 1984 2120 Sma
14   Lopez Gonzalez Joaquim 2053 2134 Trn -   Lopez Forn Marc 1921 1700 Pip
15   Fortea Domeque Carles 1943 2039 Fom -   Mas Recorda Pere 2037 2174 Pin
16   Martin Gracia Jesus 2035 2193 Tpe -   Volart Buil Jordi 1872 1966 Tpe
17   Sanz Bastos Fernando 2032 2150 Cma -   Santolaria Peña Manel 1961 1990 Cec
18   Colom Andres Xavier 2018 2124 Uga -   Romeo Ros Joaquim 1696 1809 Eeb
19   Prat Ferrer Dionis 2045 1995 Tpe 4 - 4   Vargas Drechsler Carlos 1947 2064 Upc
20   Garcia Domingo Angel 1820 1912 Clb 4 - 4   Baratech Galup Joan Manel 2031 2041 Trn
21   Sans Bascu Joaquin 1804 1926 Tpe 4 - 4   Angli Marti Jordi 2029 2142 Icl
22   Garcia Bregante Jose Ramon 1793 1998 Tpe 4 - 4   Lama Fernandez Ramiro 2022 2013 Lir
23   Colominas Isern Josep 1513 1768 Mll 4 - 4   Valarezzo Ricard Pere 2002 2052 Trn
24   Montoya Calle Daniel 1997 2003 Cec 4 - 4   Lasaosa Irigoyen Javier 1694 1791 Tpe
25   Martinez Hernandez Emili 1914 2068 Sjo -   Otero Salgas Carles 2026 2062 Css
26   Rechi Montes Xavier   1935 And -   Palacios Peña Gerardo 1998 1930 Ctf
27   Martin Sanchez Antoni 1792 2007 Sma -   Schmitt Joachim Hans 1962 2023 Trb
28 MC Canals Bacardit Josep 1959 1953 Tpe -   Montiel Gatti Juan Francisco 1821 1912 Sfe
29   Ylla Soro Rafael 1781 1959 Con -   Ayza Casamitjana Antoni 1957 2057 Bct
30   Villanueva Regne Joan Josep 1822 1847 Tpe 3 - 3   Riera Salom Salvador 1963 1909 Tpe
31   Conde Chijeb Manel 1791 1872 Cec 3 - 3   Morales Mendizabal Pere 1951 1895 Trn
32   Martinez Garcia Lluis 1945 1943 Arg 3 - 3   Marchante Alegria Felix 1843 1848 Nin
33   Arguijo Lopez Antonio   1784 Clb 3 - 3   Orriols Codina Joan 1881 1998 Pip
34   Ayllon Barranco Miguel 1872 1907 Cat 3 - 3   Burgues Schroedel Juan Carlos   1700 Uga
35   Moracia Pons Santiago   1700 Uga 3 - 3   Simo Mesquida Tomeu 1851 1861 Tpe
36   Di Fiori Piccolo Elcio 1820 1839 Uga -   Odena Peñarroya Enric 1703 1878 Tpe
37   Orio Ferrer Iñaki 1802 1910 Pec - 2   Galceran Porqueras Joan 1899 1987 Tpe
38   Pages Dolcet Joan 1661 1770 Pip 2 - 2   Giralt Toro Julio 1711 1852 Sqv
39   Sanchez Coves Joan Josep 1577 1707 Cec 2 - 2   Acriz Ibañez Salvador 1696 1730 Tpe
40   Pascual Soro Antoni 1675 1813 Tpe 2 - 2   Esteve Garcia Antoni   1757 Tpe
41   Cotes Martinez Joan 1812 1716 Jak - 2   Costa Ribalta Andres 1653 1914 Eeb
    Pont Carrera Joan   1704 Fom 1 -  -     Bye      
    Molano Lafuente Ismael 2071 2168 Mtn 5 -  - 0   NA      
    Garcia Riera Josep 2012 2132 Lir 4 -  - 0   NA      
    Febrero Perez Lluis 1690 1713 Com 2 -  - 0   NA