II Obert Internacional Memorial Casimir Casas 2007
         
Starting rank list      
         
SNo.   Name FIDE CAT CLUB
1 MI Muñoz Pantoja Miguel 2465 2511 Mon
2 MF Cruz Sanchez Cristian 2464 2510 Tpe
3 MF Beltran Rueda Santiago 2441 2500 Sit
4 MI Burgos Figueroa Carlos E 2246 2288 Bct
5 MC Guevara Pijoan Josep 2140 2265 Pin
6   Montell Zabay Albert 2134 2161 Tpe
7 MC Martin Garcia Carles 2132 2226 Icl
8   Sanchez Ibern Marc 2116 2183 Sma
9   Morcillo Ferran Jordi 2104 2191 Cat
10   Alfara Ayllon Josep Lluis 2104 2166 Jak
11   Xanco Compains Joan 2087 2169 Com
12   Exposito Cabrera Joaquin 2076 2092 Sfe
13   Echarri Torres Miquel 2071 2171 Mar
14   Molano Lafuente Ismael 2071 2168 Mtn
15   Torrents Pages Ramon 2059 2065 Tpe
16   Lopez Gonzalez Joaquim 2053 2134 Trn
17   Costa Trave Jaume 2050 2181 Gra
18   Lluverol Torrents Salvador 2048 2067 Vif
19   Prat Ferrer Dionis 2045 1995 Tpe
20   Brusi Noguera Ricard Ll. 2039 2127 Uga
21   Mas Recorda Pere 2037 2174 Pin
22   Martin Gracia Jesus 2035 2193 Tpe
23   Ritter Aguilar Jordi 2033 2097 Pec
24   Mateu Farre Josep Mª 2033 2090 Fli
25   Sanz Bastos Fernando 2032 2150 Cma
26   Baratech Galup Joan Manel 2031 2041 Trn
27   Angli Marti Jordi 2029 2142 Icl
28   Otero Salgas Carles 2026 2062 Css
29   Marco Molina Rafael 2023 2129 Vif
30   Lama Fernandez Ramiro 2022 2013 Lir
31   Colom Andres Xavier 2018 2124 Uga
32   Vives Cabau Jordi 2015 2086 Arg
33   Zaiats Vladimir 2012 2141 Cdt
34   Garcia Riera Josep 2012 2132 Lir
35   Balague Orduña Enric 2008 2069 Mas
36   Valarezzo Ricard Pere 2002 2052 Trn
37   Palacios Peña Gerardo 1998 1930 Ctf
38   Montoya Calle Daniel 1997 2003 Cec
39   Martorell Aubanell Adria 1996 2128 Mal
40   Sanchez Ibern Eric 1984 2120 Sma
41   Riera Salom Salvador 1963 1909 Tpe
42   Schmitt Joachim Hans 1962 2023 Trb
43   Santolaria Peña Manel 1961 1990 Cec
44 CM Canals Bacardit Josep 1959 1953 Tpe
45   Ayza Casamitjana Antoni 1957 2057 Bct
46   Morales Mendizabal Pere 1951 1895 Trn
47   Vargas Drechsler Carlos 1947 2064 Upc
48   Martinez Garcia Lluis 1945 1943 Arg
49   Fortea Domeque Carles 1943 2039 Fom
50   Martinez Tulipano Martin 1938 2112 Tpe
51   Lopez Forn Marc 1921 1700 Pip
52   Cardo Llagostera Fco. Javier 1919 1969 Mar
53   Martinez Hernandez Emili 1914 2068 Sjo
54   Pintor Avila Antonio 1909 2013 Ctf
55   Galceran Porqueras Joan 1899 1987 Tpe
56   Caparros Fernandez Xavier 1886 1950 Jak
57   Orriols Codina Joan 1881 1998 Pip
58   Volart Buil Jordi 1872 1966 Tpe
59   Ayllon Barranco Miguel 1872 1907 Cat
60   Padros Martinez Albert 1856 1945 Uga
61   Simo Mesquida Tomeu 1851 1861 Tpe
62   Marchante Alegria Felix 1843 1848 Nin
63   Soler Ferrer Felipe 1824 1894 Ter
64   Villanueva Regne Joan Josep 1822 1847 Tpe
65   Montiel Gatti Juan Francisco 1821 1912 Sfe
66   Garcia Domingo Angel 1820 1912 Clb
67   Di Fiori Piccolo Elcio 1820 1839 Uga
68   Cotes Martinez Joan 1812 1716 Jak
69   Sans Bascu Joaquin 1804 1926 Tpe
70   Orio Ferrer Iñaki 1802 1910 Pec
71   Garcia Bregante Jose Ramon 1793 1998 Tpe
72   Martin Sanchez Antoni 1792 2007 Sma
73   Conde Chijeb Manel 1791 1872 Cec
74   Ylla Soro Rafael 1781 1959 Con
75   Hostalot Rodriguez Sergi 1740 1843 Gav
76   Giralt Toro Julio 1711 1852 Sqv
77   Odena Peñarroya Enric 1703 1878 Tpe
78   Romeo Ros Joaquim 1696 1809 Eeb
79   Acriz Ibañez Salvador 1696 1730 Tpe
80   Lasaosa Irigoyen Javier 1694 1791 Tpe
81   Febrero Perez Lluis 1690 1713 Com
82   Pascual Soro Antoni 1675 1813 Tpe
83   Pages Dolcet Joan 1661 1770 Pip
84   Costa Ribalta Andres 1653 1914 Eeb
85   Sanchez Coves Joan Josep 1577 1707 Cec
86   Colominas Isern Josep 1513 1768 Mll
87   Marti Garcia Jose Mª   2077 Icl
88   Rechi Montes Xavier   1935 And
89   Arguijo Lopez Antonio   1784 Clb
90   Esteve Garcia Antoni   1757 Tpe
91   Pont Carrera Joan   1704 Fom
92   Bagur Cantallops Antoni   1700 Tpe
93   Burgues Schroedel Juan Carlos   1700 Uga
94   Moracia Pons Santiago   1700 Uga